Jump to content
genesis

Kergejõustiklased ja lihased

Recommended Posts

Erki Nool rääkis reedeses Postimehes, kuidas tema rinnalt 150kg surub. Sellest tekkiski küsimus, et kuidas need kergejõustiklased nii tugevad on. Ma tean, et rinnalt surumine pole ainus näiteja, mille järgi tugevust hinnata, kuid tean ka, et paljud mehed jõusaalist kes on kõvasti suuremad, kui Erki Nool (181cm, 78kg) ei suru rinnalt palju. Ja kui arvestada seda, et kergejõustiklased treenivad väga palju anaeroobses tsoonis, mis jõu- ja lihaskasvule väga laastavalt mõjub siis panevad sellised tulemused surumises ja sellised kehad nagu kergejõustikuareenil näha väga imestama. Kui kogu aeg räägitakse sellest, et kui tahame head lihaskasvu peama töötama aeroobses tsoonis ja anaeroobset ei tohi üldse teha, siis kuidas saavad kergejõustiklastel olla sellised lihastes kehad? Ja kuidas nad nii tugevad saavad olla?

Ette tänades ja arukaid vastuseid oodates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind see imestama ei pane, sest tunen mõnda kes teeb hüpped 200kg ja ise kaalub 90kg ise olen teinud hüppeid 150kg rohkem ei ole riskinud, võib hüppe liigest vigastada väga ohtlik harjutus!!!

Et rinnalt nii palju Erki Noor suurub ei pane ka imestama, vaata kui vana ta on!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsiteerin "kuid tean ka, et paljud mehed jõusaalist kes on kõvasti suuremad, kui Erki Nool (181cm, 78kg) ei suru rinnalt palju". Keha suurus on tegelikult petlik, kergejõustiklased on enamasti heas vormis tegelased, kui vaadata kasvõi Noole keha, siis võib öelda, et vähemalt tippvormis olles on tema rasvaprotsent u. 5, kui nüüd minna jõusaali "suurte" ja "tugevate" juurde, siis ma ei imesta, et ühel 110 kg mehemürakal, kellel rasva% u. 30 on lihasmassi sama palju kui Erkil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isegi, kui oleks nii nagu ütles Teratimmu, et "suurtel meestel" on rasvaprotsent suurem ja lihasprotsent on mõlematel võrdne, siis kuidas üks vend iga päev lihast kaotamata anaeroobset trenni saab teha, samal ajal kui teine vend juhindub jõusaalitreenerite ütlustest, et anaeroobne põletab lihast (ja päris kõvasti)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sa ei saand vist ikka aru et asjad käivad vastupidi. jõusaal = anaeroobne=lihas. jooks, ratas jne=aeroobne=rasvapõletus, vastupidavuse tõstmine jne. vaevalt erki nool iga päev sinu kangi murrab ehk sinu mõistes aeroobset teeb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen näinud neid kergejõustiklasi, kes ka väidetavalt 200 on surunud, pean silmas tõukealade mehi, kui on osalenud jõutõstmisvõistlustel jäid lõpptulemused 150 kg. Asi selles, et sellised rekordid on surutud hirmsa põrke ja tagumiku tõstmisega. Selge on ka see, et enamus inimestel käib see ka must tehnikaga üle jõu, kuid puhta tehnikaga ei suruks ta üle 120 - 130 kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen võistlend kuulitõukajatega jõutõstmis võistlustel,tulemused ei ole ei ole üldse nii kõvad kui nad räägivad,näiteks pidavat naad tegema 300kg kükke aga võistlustel tegid täiskükki 220-230kg.sama on surumisega,nad suruvad suure silla ja põrkega kiiruse peale

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lisaks veel,et ise alustasin ka kergejõustikuga ja sain sellest hea põhja alla.siiamaani käin vahepeal kiireid lõike jooksmas see arendab hästi plahvatusliku jõudu,14aastaselt olin sprindis eesti meister(nüüd kaalun 105kg)nüüd olen rinnalt surumises eesti meister.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuulge tõesti, te unustate siin ühe väikese pisiasja.. Erki Nool on olümpiavõitja ja olnud maailma kolme parima kümnevõistleja hulgas juba pea 10 aastat!

Selge ju et mingi suvaline kuulitõukaja ei ole sellise potensiaaliga ja maailma tipp jõutõstjate tulemused ju ei ole ka mitte need millega siin portaalis uhkeldatakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kergejõustiku treening sisaldab c.a 50% raskejõustiku, periooditi isegi c.a 80 %. sestap on loogiline, et jõusaali tavatreeniast on näitajad mõneti paremad. kas keegi oskab välja tuua meie esikulturistide PB-te rinnaltsurumises, regimises, täiskükis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise kergejõusklasena saan teile täitsa kindlalt kinnitada, et perioodidi tõesti sisaldab meie treening pea 80% jõutrenni, eriti talvel. Kuna paljudes kohtades puudavad talvel absoluutselt kõiksugu võimalused seda ala harrastada ning seega peab leidma alternatiive, kuidas end vormis hoida. Ning otseloomulikult meie ei kasvata lihast sellepärast et põkim välja näha vaid tugevam, kiirem ning äkilisem olla teistest :) Ise olen püüdnud neid kahte ala omavahel (kergejõustik ja jõusaal) kuidagi kombineerida. Kuna endale meeldib lihases keha ning samas tahan kiire olla. Seega sprint on selleks ideaalne ala :)

Palju seda saiti üldse kergejõustiklased külastavad muidu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuuldused kergejõustiklaste jõutreeningutest peavad paika :-)

ka minu treeningud koosnesid teatud periooditi 4-st jõusaalitrennist nädalas. pealegi - kümnevõistlus on ala, kus jõul ja plahvatusel üsna suur tähtsus. näiteks 100m sprindi kohta ütlevad kergejõustikutreenerid - see ju puhtalt jõuala.

osadel aladel on kergej. vantidel päris kõvad tulemused - meil võistlesid kuulitõukaja ja kõrgushüppaja, kumb teeb suurema raskusega kükki. üks tegi 210, teine 200 kiloga. ei põrgand nad midagi, korralikult tegid. minu jaoks on need tulemused siiani kättesaamatuks jäänud, hoolimata 4 jõusaaliaastast.

aga lamadessurumises olin mina trenni rekordiomanik - tühise 105 kiloga. Nool aga on kindlasti kõvem mees kui mina sel ajal. nõustun Otiga ning arvan, et 130 võib ta ka "puhtalt" suruda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mäletan selgesti ~ 10 aastat tagasi Seidelli spordiklubis toimunut,kui Erki Nool paar päeva peale haiguse läbipõdemist,olles üpriski kurnatud ja räsitud välimusega ning kaalust alla võtnud (~70 kilone),tõukas seistes PEA TAGANT koos harkkihüppega kindlalt ülesse 120 kilogrammise tõstkangi!Meie hiiglasekasvu üle sajakilone tolleaegne odaviskaja ei hakanud isegi proovima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et olla kiire on vaja plahvatuslikku jõudu, seda saavutab täitsa hästi tõstesaalis n. kangi rebimine. Samas, et olla kiire on vaja ju lihaseid, tänu millele edasi liikuda, mida rohkem lihast seda kiirem mees (kuid see lihas peab samas jooksmiseks sobiv lihas olema). Jõusaalis kasvatame lihast, jooksurajal teeme selle lihase kiireks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga mis kergejõustiklased ütlete, kui näiteks tahaks ühendada kergejõustiku ja jõutrenni et siis ennem peax ikka tegema jooksud ja hüpped? ja siis proovima rauda tõsta? või kudapidi arvate

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See oleneb täiesti eesmärkideks, kui tahad mõlemat ala enam-vähem võrdselt teha siis teed selle osa ära mida rohkem arendada tahad. Mina teen üks trenn jooksutrenni ennem ära ja siis asun jõudu tegema ning vahepeal ennem jõusaali ära ning siis jooksurajale. See oleneb ka periooditi. Kui mõni päev näeb, ette tõsist jooksutrenni siis teen otseloomulikult enne jooksu ära ja kergema jõutrenni otsa. Kuid minu praktika on näidanud, et kui ma korraliku jooksutrenni ära teinud olen siis ei ole jõu trennist enam midagi välja tulnud. Kõik oleneb eesmärkidest ühesõnaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

äge vaidlus käib teil siin:D.. aga omalt poolt lisaksin et kergejõustiklased ja kulturistid või jõutõstjad on hoopis erinevate eesmärkidega.. yhtedel on vaja plahvatust ja kiirust teistel aga lihast ja jõudu.. tegelt jõudu kõigil vaja:P.. aga lihtsalt ükski normaalne kergejõustiklane, maadleja, poksija, kes iganes ei saa ilma jõutreeninguta häid tulemusi. Ja suhtkoht mõttetu vaielda nende tulemuste yle.. et yx teeb yht paremini või teine teist.. Eriti jõudu on heitealadega tegelejatel vaja:P:. ntx Kanteri täiskyki rex on 260kg, peetrel 230kg... kuid samas jooxeb peetre 60m ajaga 7,6s ... niiet jah.. :).. tegelt võix selle teema jätta:D...okay.. payce.. jõudu kõigile ja muskild punni:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Erki Noole 150 rinnalt pole mingi utoopia, kuna ta juba 10 võistlusel maailmatasemel on siis on tal ka head treenerid olnu ja ka toitumine paigas+veel see et Nool on treeninud Taltsi käe all( endine Eesti tõstja, 43 maailmarekordi omanik tõstmises)+veel see keemia mis noole verest läbi on voolanud.capice

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×