Jump to content
kapuuts

Milliseid toidulisandeid,lisaaineid?

Recommended Posts

Mure järgmine.Jõusaalis olen käinud 9-10 kuud (3(2) korda nädalas).Nagu ikka arenguga lisasin ka treeningseadmetele kilosi juurde seda kuni 5-6nda kuuni.Nüüd aga areng niiöelda seisma jäänud.Ei tundu rammu enam olevat et kilosi juurde tõsta.Siiani ainult tavatoitu tarbinud ja trenni käigus lihtsalt jõujooki tarbinud(Isostar jne.).Mida peaksin tarbima hakkama et see asi paraneks(sheike,toidulisandeid,proteiine vms.) ja mida täpsemalt ja kui palju? Kaalus ei tahaks eriti juurde võtta kuna oli paar aastat tagasi probleeme sellega ja hetkel kah suht piiripeal(27a. 177 pikk ja 78-79 kg) Üldiselt arvan et toitumine mul võrreldes varasemaga normaalseks muutunud.Peale trenni kodujuustu,hommikuti müslit,täisterahelbeid piimaga ja muul ajal üritan võimalikult palju kana ja kala süüa ja rämpstoidust käsi eemale hoida.Eks arenguruumi muidugi on veel toitumises.Ootan vastuseid siis saaks ntx siitsamast fitness shopist vajalikud asjad osta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu kirjutasin ,et olen ainult tavatoidu peal olnud.Siiani ei ole proovinud ei ühtegi lisaainet,sellepärast pöördusingi siin rahva poole.Aga et siis kreatiin oleks sobiv? On neil palju vahet,millist peaksin alguses tarbima hakkama ja palju?

EDIT:ok kreatiini kohta paistab siin foorumis küllaldaselt infot olema,loen seda ise aga kas siis kreatiinist alustuseks piisakski?

Muudetud kasutaja kapuuts poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kreatiini oled tarbinud? Kindlasti peaksid proovima, kui toitumine korras siis peaks laks olema hea! :D

Mul on treeningstaaži 8 aastat. Kreatiini ei tarbi ja "laks" niigi hea. Milleks alla aasta kogemusega algajale veel kreatiini vaja on, ma ei mõista.

Kui mingeid toidulisandeid teema algatajal üldse tarbida, siis ainult valk+süsivesikud ja ainult pärast trenni. Aga saab ka ilma. See, et sul arengut ei ole enam, ei ole toidulisandite puudumisest, vaid kehvast toitumisest, treeningust või puhkamisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu kirjutasin ,et olen ainult tavatoidu peal olnud.Siiani ei ole proovinud ei ühtegi lisaainet,sellepärast pöördusingi siin rahva poole.Aga et siis kreatiin oleks sobiv? On neil palju vahet,millist peaksin alguses tarbima hakkama ja palju?

Toitumine muidugi peab korras olema, aga sa võid lisaks proovida valgu pulbreid ja suurendada oma päevast valgu tarbimist.

Aga kreatiiniga on lood nii, et pakkipeal on kirjas millal ja kuidas tarbida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on treeningstaaži 8 aastat. Kreatiini ei tarbi ja "laks" niigi hea. Milleks alla aasta kogemusega algajale veel kreatiini vaja on, ma ei mõista.

Kui mingeid toidulisandeid teema algatajal üldse tarbida, siis ainult valk+süsivesikud ja ainult pärast trenni. Aga saab ka ilma. See, et sul arengut ei ole enam, ei ole toidulisandite puudumisest, vaid kehvast toitumisest, treeningust või puhkamisest.

Puhkamisest jah võib vahepeal puudus tulla.10 tunnised tööpäevad ehitusel, peale seda enamvähem kohe trenni.Päeva lõpuks suht väss küll aga noh midagi pole parata.Ja tean et toitumine pole ka päris see mis võiks aga vaatan oma menüü korra veel üle ja teen vajalikke muudatusi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toitumine muidugi peab korras olema, aga sa võid lisaks proovida valgu pulbreid ja suurendada oma päevast valgu tarbimist.

Aga kreatiiniga on lood nii, et pakkipeal on kirjas millal ja kuidas tarbida.

Minumeelest niipalju kui ta kirjutas oma toitumisest on valgu tarbimine ok. Pigem uni on see mis mängib rolli tal. Võimalik on ka ülekoormus 10 tunnine tööpäev ja jõusaal otsa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on treeningstaaži 8 aastat. Kreatiini ei tarbi ja "laks" niigi hea. Milleks alla aasta kogemusega algajale veel kreatiini vaja on, ma ei mõista.

Kui mingeid toidulisandeid teema algatajal üldse tarbida, siis ainult valk+süsivesikud ja ainult pärast trenni. Aga saab ka ilma. See, et sul arengut ei ole enam, ei ole toidulisandite puudumisest, vaid kehvast toitumisest, treeningust või puhkamisest.

Ma olin samuti alla aasta teinud trenni ja "stop" oli ees kuidagi, võtsin kreatiini ja "stop" kadus, no inimesed on erinavad muidugi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olin samuti alla aasta teinud trenni ja "stop" oli ees kuidagi, võtsin kreatiini ja "stop" kadus, no inimesed on erinavad muidugi.

Seda "stoppi" oleks saanud muudmoodi ka lahendada.

Ja kui ka kreatiiniga "stop" tuleb, mida sa siis teed? Hakkad süstima?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt kui tundub, et on STOP ees, siis tee muudatusi treeningkavas või võta veits puhkust ...igaljuhul keha vajab arenemiseks VAHELDUST! Muidugi tuleb aeg, kui kreatiin ja muud lisandid asja ette lähevad 100% ..kuid soovitan need ikkagi nö trumbiks jätta. Valk ja süsikad muidugi peale igat trenni õigustatud :D. Mulle su kaal tundub normaalne, ise olen cm pikem ja kaalun 4kg rohkem kuid ajan ikka massi taga veel ..aga fakt on ka see, et kindlat kaalu hoides ei saa raskused kasvada lõpmatuseni, kuskil on piir! Sööd ja treenid lihast juurde ning raskustel pole ka pääsu kuskile :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Capo

Oled teind terve selle aja , või pikemat aega juba ühte ja sama kava ? Kui nii siis soovitan nädal puhkust või kergmate raskustega ja võtta ette täiesti uus treeningkava. Profesionaali poolt koostatud soovitavalt :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

pmst sama kava järgi jah 1 päev rinda,teine biiceps,triiceps ja kolmas selga.muidugi igal treening korral ka jalgu ja kõhtu

selja osas nagu "stop" ei ole veel,selle poole peal nagu veel raskused tõusevad,biiceps ja triiceps no enamvähem "stop" juba aga rinna poole pealt paistaks nagu täielik "stop"

aga valgu ja süsivesinike osas olen positiivsel arvamusel,tellin ära ja hakkan tarbima.selle kreatiini jätaks tagavara varjandiks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kapuuts loe artikleid siit

Milliseid? Kas äkki neid, mis soovitavad karnitiini kasutada kui rasvapõletajat(, kooli "tartu ülikool" külastaja poolt)? Või milliseid, ehk oleks paslik soovitada miskit head artiklit, mida sina oled lugenud? Millist sa soovitaks? Ma olen näinud, et noored soovitavad kasutada googlit, aga olen leidnud, et 5% juhtudest nende soovitus on halb, ratsionaalses aspektis, sest pole midagi googlis. Nüüd kokkuvõttes oma ideed, ütleksin, et mina ei soovita artikelied, lugeda, siit, vaid soovitaks praktilise metoodika läbi läheneda asjale, ehk, minna trenni. Metoodika-teooriast räägiksin hiljem, kui huvi on, aga selline minu metoodiline soovitus hetkel.

Mis puutub nn "stop"-i kohta treening-staashis, siis nagu eelpoolmainitud, ei ole vaja neelama hakata steroide, ega ka, süstima (mis te arvate kumb kehvakesem variant on?), vaid soovitaks mashaashi minna, või seda palda kaaslaselt, kasvõi korra kvartalis, siis kortisool alaneb, ja lihas kasvab, kui lubate ni iväljendada (?).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ok mõni näide kuskilt hästi töötavast treening kavast?

Kas sulle sobiks näide, kus ei süstita steroide, nagu noored soovitavad, vaid, neelatakse neid, ja, tehakse ühte kava? Siis ma näitaks seda kava. Ja väidaks ,et see

teeb tööd

ehk

töötab

ehk

on töötav.

Kas sa ka usuksid, et minu jutt on tõene seejuures?

(P.S. Sovitaksin minu postituse kustutamata jätta, ja noortel mõelda lasta. Iga teema, sh ka poliitiline, on arendav ju, või tõesti pole? Kui ütlete et pole, siis parem jah lukustada, ja ma mediteeriks selle üle. Minu küsimus aga on metoodilise eesmärgiga. )

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sulle sobiks näide, kus ei süstita steroide, nagu noored soovitavad, vaid, neelatakse neid, ja, tehakse ühte kava? Siis ma näitaks seda kava. Ja väidaks ,et see

teeb tööd

ehk

töötab

ehk

on töötav.

Kas sa ka usuksid, et minu jutt on tõene seejuures?

(P.S. Sovitaksin minu postituse kustutamata jätta, ja noortel mõelda lasta. Iga teema, sh ka poliitiline, on arendav ju, või tõesti pole? Kui ütlete et pole, siis parem jah lukustada, ja ma mediteeriks selle üle. Minu küsimus aga on metoodilise eesmärgiga. )

No teeme proovi.

Peale pooleteise tunnist foorumis artiklite lugemisest silme eest kirju juba.peab kõvasti otsima ja lugema et teada saada mis siis kokkuvõttes on kasulik või ei ole.Jätan täna katki,homme jätkan.

Muudetud kasutaja kapuuts poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jäta see lollimäng foorumis! Siin on mõned tegijad kes ka asja jagavad ning ülejäänud nn. virtuaaltegijad. Ma ei tea kus saalis sa käid, aga kindlasti on seal juhendaja kes oskab sind aidata. Ma võin ju sulle oma kava saata, kuid sel pole pointi, sest treeningstaaz ja eesmärgid on tõenäoliselt erinevad. Iga inimene vajab personaalset lähenemist. Seega ära lase ennast heidutada "tarkade" poolt, ala aimu ja charles ning ära püüa leida siit kava, vaid lase see spetsialistil konkreetselt sinule lähtuvalt koostada. Trenni ja toitumiskava.

See minu soovitus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olin samuti alla aasta teinud trenni ja "stop" oli ees kuidagi, võtsin kreatiini ja "stop" kadus, no inimesed on erinavad muidugi.

Ega siis kreatiin ainus lahendus pole <- kreatiin hakkaks küll viimasena võtma, kui toitumine ja trennid korras on.. Ma ei võtaks tegelikult üldse kreatiini, pole mõtet oma organismi rikkuda! :blink:

MA Võtaks Maitseta Valku ( kuhu ei ole suhkruid ja keemilisi maitseaineid lisatud ) + veel mõndasi aminohappeid juurde! :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jäta see lollimäng foorumis! Siin on mõned tegijad kes ka asja jagavad ning ülejäänud nn. virtuaaltegijad. Ma ei tea kus saalis sa käid, aga kindlasti on seal juhendaja kes oskab sind aidata. Ma võin ju sulle oma kava saata, kuid sel pole pointi, sest treeningstaaz ja eesmärgid on tõenäoliselt erinevad. Iga inimene vajab personaalset lähenemist. Seega ära lase ennast heidutada "tarkade" poolt, ala aimu ja charles ning ära püüa leida siit kava, vaid lase see spetsialistil konkreetselt sinule lähtuvalt koostada. Trenni ja toitumiskava.

See minu soovitus.

Em saalis käin Norras,sest siin olen viimased poolteist aastat tööl olnud.Siin on küll juhendaja olemas aga kardan et väljendamisoskusest või arusaamisest võib puudu tulla.

Ja mis lollimäng? Mina kui uus kasutaja siis kust ma peaksin nii hästi teadma kes on siin need tegijad ja kes nn. virtuaaltegijad,kelle juttu tasub sõna-sõnalt võtta ja kelle oma mitte? Las ma süvenen enne siinsesse foorumiellu kui minu postitusi lollimänguks nimetad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Em saalis käin Norras,sest siin olen viimased poolteist aastat tööl olnud.Siin on küll juhendaja olemas aga kardan et väljendamisoskusest või arusaamisest võib puudu tulla.

Ja mis lollimäng? Mina kui uus kasutaja siis kust ma peaksin nii hästi teadma kes on siin need tegijad ja kes nn. virtuaaltegijad,kelle juttu tasub sõna-sõnalt võtta ja kelle oma mitte? Las ma süvenen enne siinsesse foorumiellu kui minu postitusi lollimänguks nimetad.

Sa ei saanud pihta... mõte on selles, et siit sa ei saa vastust ega lahendust, siin käib targutamine, ning targutavad need kes ARVAVAD et on spetsialistid...

Ma ei pea su küsimust lollimänguks, vaid pigem vastuseid mida jagavad tegelased, kelle teadmised toitumisest piirduvad kreatiini-purgilt loetud tekstiga.

Eestis ikka millalgi käid? Võin sulle soovitada siis konkreetset juhendajat kui huvi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Katsetan siis hetkel Oti treeningkava edasijõudnutele.2 treeningpäeva on läbi ja võrdlus minu oma aretatud kavaga on ikka päris suur.Püüan järgida seda järgmised kuud ja vaatan kuidas läheb.Ei ole veel jõudnud osta(Norras tunduvad asjad poole kallimad,ootan eestiskäiku) aga üks küsimus veel valkude ja süsivesinike kohta, et kas peale trenni selline sheigi kooslus oleks norm?Näiteks: Whey80+Malto6+Dextro(või on odavam osta kuskilt niisama viinamarjasuhkrut?)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×