Jump to content
dopingukytt

Ninalõikus

Recommended Posts

Viimasel ajal operatsioonidest palju teemasid: kes uurib kurgumandlite kohta, kes silmade kohta. :D Kas keegi ninakarbikute lõikusel on käinud? Kuidas taastumine jne? Endal on probleemiks igatalvised põskkoopapõletikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimasel ajal operatsioonidest palju teemasid: kes uurib kurgumandlite kohta, kes silmade kohta. :P Kas keegi ninakarbikute lõikusel on käinud? Kuidas taastumine jne? Endal on probleemiks igatalvised põskkoopapõletikud.

Rosin on käinud, küsi :D .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ninakarbiku hõrenemise vastu tehti mingi traadiga, lasti nagu elektrit läbi vms, vähemalt mul oli küll tunne, et elekter jooksis ninast lõualuusse, päris ebameeldiv tunne oli. Pealegi päris tugev kärsahais tuli. :D Tehti kohalik tuimestus (algul hoiti mingi ainega niisutatud vatti või sidet ninas ja siis tehti tuimestav süst, aga ikkagi oli tunda liiga tugevalt, pärast tehti teine süst veel ja siis oli enam-vähem ok. Tegelikult vist on õige nimetus on ninakarbiku laserkoagulatsioon. See on iseenesest väike ja kiire protseduur, sel ja veidi võibolla ka järgmisel päeval tuleb verd ninast, aga paraneb suhteliselt kiiresti.

Nina vaheseina korrigeerimine on juba natuke jõhkram asi. Protseduuri ennast ei tunne, sest reeglina tehakse narkoosi all. Oleneb konkreetsest juhtumist. Ma sain nii aru, et nina seest luu (ainult kõhre osa?) võeti välja, veidi "remonditi" seda ja siis pandi sisse tagasi. Esimesel päeval nina kaudu üldse hingata ei saa (rääkida on ka imelik :P ), sest nina on täiesti kinni pandud. Järgmisel päeval sidemest tehtud tampoonide välja võtmine oli vist kõige ebameeldivam asi. Ikka mingi jube pikk side oli sügavale ninasse keeratud ja kokku surutud, umbes 2 m pikkune (kummalgi pool. ok, hirmul on suured silmad nagu öeldakse, võibolla ka 1-1,5 m pikkune :P ) ja see siis võeti välja sealt. Mõlemal pool ninaluud (mõlemas ninaaugus) on õhukesest plastikust nö. tugiplaadid, mis on ringikujuliselt pandud, no nagu torusse keeratud ja siis ninasse pandud, need on nii nina keskelt kui ka sõõrmete äärest mõne õmblusega kinni pandud ja välja võeti u. 2 nädala pärast (või oli 1 nädal, kindlasti mitte vähem). big poppa pump, vaevalt et sa plaadid ja niidid ninas paari-kolme päeva pärast jõusaali lähed. :P Välja võtmine siis näeb välja selline, et kõigepealt niidid lõigatakse katki, siis plaadid välja ja siis niidid välja. Loomulikult ka mitte meeldiv tunne, aga minu arust see tampoonide välja võtmine oli halvem.

Ärge nüüd kartma hakake, mu jutu põhjal võibolla paistab asi jubedam kui see tegelikult on. Pole hullu, kannatate ära. :P Tegelikult vist läkski mul natuke kehvasti selles mõttes, et minu arust väga palju mul kasu ei olnud ja oleks vist vaja uuesti teha. Mäletan, et plaatide välja võtmise ajal käis nagu mingi imelik krõps, arst vahtis ka suurte silmadega ja küsis kas kõik on ok. Mida ma ikka ise aru sain, ütlesin et vist ok. Kuna algul pidi kõhr väga õrnalt koos olema, siis ma ei imesta kui see selle protseduuri ajal katki läks. Samas teist korda enam seda asja läbi elada ei taha. Kui just VÄGA tungiv vajadus ei peaks tekkima.

Peale vaheseina operatsiooni oli haigusleht 2 nädalat või mõned päevad üle 2 nädala. Selle aja jooksul oli küll füüsiline pingutus välistatud ja ikka ka mõnda aega peale seda ei kipuks veel jõusaali minema.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olin noorena korduvalt vastu nina saanud ja korduvalt oli ka ninaluus mõra ja kui kokku kasvas, siis nina vaheseintele lisandus igasugust jama ja lõpuks ei kannatanud enam nina kaudu hingata. Nina kuju oli väljast ok, aga seest oli täiesti sodi. Siis mingi paar aastat tagasi lasksin selle operatsiooni ära teha- kohaliku tuimestusega(kõige ebameeldivam osa oli just tuimestuse süstimine ninavaheseintesse, aga pärast oli enam-vähem. Arst tampis peitliga minu nina ja urgitses välja päris korralikud üleliigsed luutükid. Taastusravi oli ka mingi 1-2 nädalat, kus pidin iseseisvalt nina niisutama seest ja siis võeti lõpuks ka plaadid seest välja. Üldiselt ma ei kahetse, et selle asja läbi tegin. Nüüd saan korralikult hingata :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina olin noorena korduvalt vastu nina saanud ja korduvalt oli ka ninaluus mõra ja kui kokku kasvas, siis nina vaheseintele lisandus igasugust jama ja lõpuks ei kannatanud enam nina kaudu hingata. Nina kuju oli väljast ok, aga seest oli täiesti sodi. Siis mingi paar aastat tagasi lasksin selle operatsiooni ära teha- kohaliku tuimestusega(kõige ebameeldivam osa oli just tuimestuse süstimine ninavaheseintesse, aga pärast oli enam-vähem. Arst tampis peitliga minu nina ja urgitses välja päris korralikud üleliigsed luutükid. Taastusravi oli ka mingi 1-2 nädalat, kus pidin iseseisvalt nina niisutama seest ja siis võeti lõpuks ka plaadid seest välja. Üldiselt ma ei kahetse, et selle asja läbi tegin. Nüüd saan korralikult hingata :D

Endal olen ka täheldanud viimasel ajal, et seoses luu mõraga on nina kaudu hingamine raskemaks muutuma hakanud.

Vb tuleb mingiaeg ka endal väike "iluopp" ette võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel üks tundemärk korrigeerimist vajava nina korral võib olla kõrvade sage "lukku minemine". Kui õhul on ninast raske läbi minna, siis tõuseb rõhk kõrva trummikiledele ning need võivad lõtvuda, kuna liialt venitatakse sisse (sisse hingamisel) ja välja (välja hingamisel) koguaeg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise käisin Mais nina vaheseina lõikuse.Tehakse operatsioon ära pannakse plastikust plaadid ninna, et need hoiavad sirgena seda vaheseina. Esimesel päeval pead olema koguaeg ühe küljepeal, et veri tuleks välja ja mingid vatitupsud on ninas, neid peab koguaeg vahetama, esimene päev jooksebgi koguaeg verd. Aga teisel päeval saab juba välja,

kolm nädalat ei tohi raskeid asju tõsta ega tassida, ette poole ei tohi ka kummardada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin ninavaheseina ja karbikute operatsioonil Jaanuaris 2008. Hommikul läksin ja järgmine hommik tulin tulema. Sidet mahub ninna meetrijagu. Raskeid asju ei tohi tõsta. Verd tuli natukene, kuid rohkem oli turses.

Lahendus oli see, et sain nina sirgeks, kuid muu probleem on alles.

Läksin arstile, sest üks nina pool oli hästi tugevalt kinni, tehti op ära, sain hästi hingata. Nüüd probleem tagasi, kuid kindel see, et nina vahepeal uuesti kõverduda ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Veel üks tundemärk korrigeerimist vajava nina korral võib olla kõrvade sage "lukku minemine". Kui õhul on ninast raske läbi minna, siis tõuseb rõhk kõrva trummikiledele ning need võivad lõtvuda, kuna liialt venitatakse sisse (sisse hingamisel) ja välja (välja hingamisel) koguaeg.
Capicorn, kus koagulaatoriga tehakse? Mõni aeg tagasi olevat aint Pärnus tehtud. Muudetud kasutaja dopingukytt poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ninakarbiku hõrenemise vastu tehti mingi traadiga, lasti nagu elektrit läbi vms, vähemalt mul oli küll tunne, et elekter jooksis ninast lõualuusse, päris ebameeldiv tunne oli. Pealegi päris tugev kärsahais tuli. :D Tehti kohalik tuimestus (algul hoiti mingi ainega niisutatud vatti või sidet ninas ja siis tehti tuimestav süst, aga ikkagi oli tunda liiga tugevalt, pärast tehti teine süst veel ja siis oli enam-vähem ok. Tegelikult vist on õige nimetus on ninakarbiku laserkoagulatsioon. See on iseenesest väike ja kiire protseduur, sel ja veidi võibolla ka järgmisel päeval tuleb verd ninast, aga paraneb suhteliselt kiiresti.

Nina vaheseina korrigeerimine on juba natuke jõhkram asi. Protseduuri ennast ei tunne, sest reeglina tehakse narkoosi all. Oleneb konkreetsest juhtumist. Ma sain nii aru, et nina seest luu (ainult kõhre osa?) võeti välja, veidi "remonditi" seda ja siis pandi sisse tagasi. Esimesel päeval nina kaudu üldse hingata ei saa (rääkida on ka imelik :P ), sest nina on täiesti kinni pandud. Järgmisel päeval sidemest tehtud tampoonide välja võtmine oli vist kõige ebameeldivam asi. Ikka mingi jube pikk side oli sügavale ninasse keeratud ja kokku surutud, umbes 2 m pikkune (kummalgi pool. ok, hirmul on suured silmad nagu öeldakse, võibolla ka 1-1,5 m pikkune :P ) ja see siis võeti välja sealt. Mõlemal pool ninaluud (mõlemas ninaaugus) on õhukesest plastikust nö. tugiplaadid, mis on ringikujuliselt pandud, no nagu torusse keeratud ja siis ninasse pandud, need on nii nina keskelt kui ka sõõrmete äärest mõne õmblusega kinni pandud ja välja võeti u. 2 nädala pärast (või oli 1 nädal, kindlasti mitte vähem). big poppa pump, vaevalt et sa plaadid ja niidid ninas paari-kolme päeva pärast jõusaali lähed. :P Välja võtmine siis näeb välja selline, et kõigepealt niidid lõigatakse katki, siis plaadid välja ja siis niidid välja. Loomulikult ka mitte meeldiv tunne, aga minu arust see tampoonide välja võtmine oli halvem.

Ärge nüüd kartma hakake, mu jutu põhjal võibolla paistab asi jubedam kui see tegelikult on. Pole hullu, kannatate ära. :P Tegelikult vist läkski mul natuke kehvasti selles mõttes, et minu arust väga palju mul kasu ei olnud ja oleks vist vaja uuesti teha. Mäletan, et plaatide välja võtmise ajal käis nagu mingi imelik krõps, arst vahtis ka suurte silmadega ja küsis kas kõik on ok. Mida ma ikka ise aru sain, ütlesin et vist ok. Kuna algul pidi kõhr väga õrnalt koos olema, siis ma ei imesta kui see selle protseduuri ajal katki läks. Samas teist korda enam seda asja läbi elada ei taha. Kui just VÄGA tungiv vajadus ei peaks tekkima.

Peale vaheseina operatsiooni oli haigusleht 2 nädalat või mõned päevad üle 2 nädala. Selle aja jooksul oli küll füüsiline pingutus välistatud ja ikka ka mõnda aega peale seda ei kipuks veel jõusaali minema.

ega ma nii vägev mees vist ei ole jah , et peale vaheseinaoppi kükin ja tõmban :P Tegelikult mõtlesin kabikute lõikamist. Mul nad pidid vohama üleliia. Ei käi õhk läbi hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina olin noorena korduvalt vastu nina saanud ja korduvalt oli ka ninaluus mõra ja kui kokku kasvas, siis nina vaheseintele lisandus igasugust jama ja lõpuks ei kannatanud enam nina kaudu hingata. Nina kuju oli väljast ok, aga seest oli täiesti sodi. Siis mingi paar aastat tagasi lasksin selle operatsiooni ära teha- kohaliku tuimestusega(kõige ebameeldivam osa oli just tuimestuse süstimine ninavaheseintesse, aga pärast oli enam-vähem. Arst tampis peitliga minu nina ja urgitses välja päris korralikud üleliigsed luutükid. Taastusravi oli ka mingi 1-2 nädalat, kus pidin iseseisvalt nina niisutama seest ja siis võeti lõpuks ka plaadid seest välja. Üldiselt ma ei kahetse, et selle asja läbi tegin. Nüüd saan korralikult hingata :D

mul a la sama teema. jaanuaris lõikusele minek

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma käisin 2007 aasta novembris ninavaheseina lõikusel, lõikuse käigus tuli välja, et ninateed olid kurguni välja kõverad ja hädised, laseriga lasti ja värki, avastati ka veel kasvaja taoline moodustis seal, mis läks histoloogilistele uuringutele...

Op opiks, aga peale oppi paari päeva pärast eemaldatakse tampoonid ninast, see on rõve! Osadele pannakse väiksed ja osadele suured tampoonid, mul olid suured ja kordan ennast - see oli kohutav! :rolleyes:

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma käisin 2007 aasta novembris ninavaheseina lõikusel, lõikuse käigus tuli välja, et ninateed olid kurguni välja kõverad ja hädised, laseriga lasti ja värki, avastati ka veel kasvaja taoline moodustis seal, mis läks histoloogilistele uuringutele...

Op opiks, aga peale oppi paari päeva pärast eemaldatakse tampoonid ninast, see on rõve! Osadele pannakse väiksed ja osadele suured tampoonid, mul olid suured ja kordan ennast - see oli kohutav! :rolleyes:

Minul ei olnud nende eemldamine rõve. Usun, et oleneb arstist ka, kes kuidas eemaldada oskab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul ei olnud nende eemldamine rõve. Usun, et oleneb arstist ka, kes kuidas eemaldada oskab.

Kui on see "side"tampoon, mis hargneb ninast lahti siis jah kõdi ainult vms, kui jäme tampoon siis see räigelt kinni vettinud ninas ja jõuga tõnmmatakse välja, nii et arst hoiab ühe käega peast kinni ja teise käega tirib niiet higimull otsaees, mul vähemalt oli nii :rolleyes: . Mul võib olla oli ta kõvemini kinni kah kui vaja, mul oli 10 h verejooksu peale oppi veel, liialt palju raiumist oli ninas teha, op ise üle 3 tunni...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui on see "side"tampoon, mis hargneb ninast lahti siis jah kõdi ainult vms, kui jäme tampoon siis see räigelt kinni vettinud ninas ja jõuga tõnmmatakse välja, nii et arst hoiab ühe käega peast kinni ja teise käega tirib niiet higimull otsaees, mul vähemalt oli nii :D . Mul võib olla oli ta kõvemini kinni kah kui vaja, mul oli 10 h verejooksu peale oppi veel, liialt palju raiumist oli ninas teha, op ise üle 3 tunni...

Võib-olla tõesti siis sinus asi. Sidet mahub ninna terve meeter ja tampoone saab ka tegelikult lihtsalt välja tõmmata. Arst peabki ühe käega peast hoidma sind. :)

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nina pole lõigatud, aga krooniline nohu.

Vanasti õeldi, et paar kuud kuivas ja soojas kliimas elada-ise möödub...

Ei muutu ta midagi---elasin ühe suve Lõuna-Hispaanias---tolku midagi.

Ühel sõbral sama jama---nohust lahti ei saanud kumbki...

Aga nõukaajal istusin seoses sellega 4 korda Heidemanni nim. haiglas Tartus, kui laps olin...Adenoidide lõigati---6-7 aastane olin---ema saadeti arstikabinetist välja-----kaks õde hoidsid kinni. arst lõokas...Kohalik tuimestus vist oli---ja kohe koju...

Paar aastat tagasi lõigati vennasel mul mandleid----mitu päeva oli haiglarezhiimil---ainult kähises...

Nüüd nohu järgi andnud, talvel ikka on---ja kui vahest suitsu teen, siis on ka rohkem---allergiline võib-olla?

Aga jõutõstmist ei ole kunagi seganud teha---nii väga vaikselt---asjaarmastaja taseme-ainult enda vormis hoidmiseks...

See selleks, kiskus vist veidi teemast kõrvale,--mitte pahandada palun.! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nina pole lõigatud, aga krooniline nohu.

Vanasti õeldi, et paar kuud kuivas ja soojas kliimas elada-ise möödub...

Ei muutu ta midagi---elasin ühe suve Lõuna-Hispaanias---tolku midagi.

Ärimees Margus Reinsalu kolis omal ajal Hispaaniasse, et noorima lapse (poja) tervisel seal parem on ja ongi nii.

Mul aga on lõigatud nina ja aastaringne nohu lisaks, kuid tean, et on lõikus, mis nö ''kraanid kinni'' keerab. Ma ei saa aru, miks mul ikka veel nohu on, suvel, talvel, ükskõik millal. Olgu+25 või-25 C väljas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tehti see karbikute asi ära koos mandlite opiga. Natuke parem on tõesti hingata, kuid ei midagi erilist. Muidugi on mul veel ka nina vahesein kõver, kuid selle opi jätan tulevikku. (Liiga noor veel)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ärimees Margus Reinsalu kolis omal ajal Hispaaniasse, et noorima lapse (poja) tervisel seal parem on ja ongi nii.

Mul aga on lõigatud nina ja aastaringne nohu lisaks, kuid tean, et on lõikus, mis nö ''kraanid kinni'' keerab. Ma ei saa aru, miks mul ikka veel nohu on, suvel, talvel, ükskõik millal. Olgu+25 või-25 C väljas.

Eks mingi kaasasündinud defekt :rolleyes: . Mu vanaisal noorest peale praeguseni(89 aastane) tilgub nina, mul samuti pidevalt kerge nohu, suvel vähem - talvel hardcore.

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×