Jump to content
Alger025

Mahutreening

Recommended Posts

Soov üle minna mahu (vastupidavuse) perioodile. Äkki räägiksite lähemalt, kui mitu kordust ja mitu seeriat erinevaid harjutusi sooritanud olete taolisel treeningul ?

Täpsusta natuke enda treeningut... ( Jõusaalis, või mingi muu? )

Inimesetel kergem objektiivseid arvamusi anda kui teada mille jaoks sul vaja on :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpsusta natuke enda treeningut... ( Jõusaalis, või mingi muu? )

Inimesetel kergem objektiivseid arvamusi anda kui teada mille jaoks sul vaja on :D

sorri, arvasin, et kuna see on fitness foorum, siis inimesed mõistavad, et tegu jõusaali treeninguga.

Küsimus seeriate kohta rinnalt surumises, triitseps, biitseps, selg, kükk, õlg, jõutõmme nagu peamiselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sorri, arvasin, et kuna see on fitness foorum, siis inimesed mõistavad, et tegu jõusaali treeninguga.

Küsimus seeriate kohta rinnalt surumises, triitseps, biitseps, selg, kükk, õlg, jõutõmme nagu peamiselt.

Fitness foorum küll aga siin on päris paljude erinevate spordialade kohta küsimusi :D

Mina olen teinud sellisel treeningul nii 12-14 kordust. Ja raskustel arvestanud sellega, et nii jaksaks kuskil 4 seeriat teha. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soov üle minna mahu (vastupidavuse) perioodile. Äkki räägiksite lähemalt, kui mitu kordust ja mitu seeriat erinevaid harjutusi sooritanud olete taolisel treeningul ?

Krdi perioodid? on ainult 2 perioodi mass ja võistluseelne..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõnus enese proovilepanek :D

90s puhkust võib päris surm olla lõpus :P

Kükkidega oli nii, et peale esimest trenni järgmised 3 päeva lonkasin ja nädalake oli p*rse ja jalad valusad :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krdi perioodid? on ainult 2 perioodi mass ja võistluseelne..

See, et sa kuskilt oled lugenud, et kulturistidel on massi- ja võistluseelne periood, ei tähenda et ainult nii ongi.

Miks ei võiks olla nt rammumehel maksimaalse jõu ja vastupidavus perioodid näiteks vms?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõpetasin ka alles hiljuti enda Saksa mahutreeningu esimese faasi ehk kõik keha osad kuus korda läbi. Kokku läks selle jaoks ei rohkem ega vähem kui 1 kuu.

Kaal tõusis selle perioodi jooksul 2.5kg, aga tont teab, palju sellest toidumassi ja vee arvelt tuli. Huvitav on see, et kui ma muidu mõtlesin, et minu kükk ja rinnalt surumine on üpriski võrdsed, siis 10x10 seeriaid tehes tuli märgatav vahe sisse. Kuigi kükiga ma maksimumini vigase põlve tõttu ei julge minna, teen nüüd väiksema kordustega seeriaid tehes kükke palju suurema raskusega kui rinnalt surumist (varem olid need võrdsed). Ja nagu palju on mainitud, siis kükkimise päev on jah kõige jõhkram päev, füüsiline koormus on üks asi, aga mina ei olegi varem sellist vaimset koormust tundnud. Koju jõudes on selline tunne, nagu hing oleks sama surnud kui keha.

Huvitav täheldus oli ka see, et päevad ei olnud sugugi vennad.Mõnipäev läksid seerialt nii rasked, sellest hoolimata lisasin järgmisel päeval 2.5 kg raskust, aga see läks juba kergelt. Võib-olla ei jõudnud keha igaks trenniks täielikult ära taastuda, või võib-olla olid need loomulikud energiatasemete kõikumised.

Samuti märkasin, et need harjutused, mida ma alustasin juba esimesel korral liiga suurte raskustega jooksid palju varem kinni kui need, millel alustasin kergemalt ning seejärel progresseerusin edasi. Näiteks rinnalt surumisele valisin juba esimesel trennil raskused, millega ma ei suutnud 10x10 lõpuni ära teha ning oli ka märgata, et rinnalt surumise raskused ei arenenud niimoodi, nagu arenes näiteks kükk või hantlite tõstmine kõrvale.

Minu emotsioon on igastahes positiivne ning kavatsen ka pärast teatud vaheperioodi artiklis toodud II faasi läbi teha. Kuigi väikeste muudatustega, sest tunnen, et teatud harjutused ei stimuleeri üldse nii, nagu nad peaksid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×