Jump to content
Fredy

Ketid, kummilindid, kumminöörid, kummikõied

Recommended Posts

hela aktiivsed!

on kellelgi kogemusi või teadmisi kust saada kummiköisi või kummilinte ja milliseid mõistlikum oleks võtta (treeninguks)

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nägin Rademaris kumminööri, mis nägi välja nagu hüppenöör, kuid lähemal uurimisel osutus ikkagi kinnitustega kumminööriks. Kummilinte peaks veel olema spantal sport poodides. Nii kummilintidel kui nööridel on erinevad raskusastmed, lintidel värvide järgi (mida heledam, seda kergem) ning ise valid, vastavalt oma treenitusele. Kui treenides harjutuste kordused, mis alguses tegid, enam ei väsita, siis tuleb lint või nöör välja vahetada tugevama vastu

Muudetud kasutaja Trix poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käe ja jalalööke tuleb treenida käega ja jalaga lüües, mitte raskustega :)

vot siinkohal ma sinuga jrx nõus ei ole. Vaadates S.Sherki või F.Emelianenko treeningut siis ma ei alahindaks nende tõhusust.

Leidsin lindid, 57.-/m, panen kava kokku endale ja katsetan (MMA nurga alt) ja annan kindlasti blogi kaudu ka teada + ja - stest.

Mul tekkis idee sisse lülitada lindid kogu keha treeningul. (5 pidepunkti, niiet ruut ja keskel on tsenter)

tänud vastuste eest trix :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaadates S.Sherki või F.Emelianenko treeningut siis ma ei alahindaks nende tõhusust.

Semantika. Sherk ja Emelianenko treenivad niiviisi (löögiliigutustega) vastupidavust ja see on osa üldisest vastupidavustreeningust. Nad ei treeni lööke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selga on niiviisi jube hea treenida, et oled kõhuli ja keegi hoiab lindi keskelt kinni. sina hoiad otstest.

jube hästi treenib just stabiliseerivaid lihaseid ja kuna nurk on suhteliselt unikaalne, siis on väga hea harjutus

mina tegin seda taastusravis

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ostsin täna maksimumpingega 2x3m kummilinti.. tegin ka esimese trenni ära, täpsemalt kirjutan homme blogis. Aga järeldus oli selline: oma treenigkavasse sisse viia 2xnädalas (keha tunnetab väga erinevat pinget kummilintidega ja treenib väga hästi)

pean tõdema, et oleks vaja veel 2x3m osta, et pinge oleks veel räigem.

aga katsetan veel ja annan teada tulemustest :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus on järgmine: kas võimlemislint võib kodustes tingimustes kuigipalju asendada jõusaali? Soovitatakse kangesti lisaks aeroobsele treeningule ka jõutrenni, aga jõusaal hirmutab mind :rolleyes: Samas teatud harjutuste põhimõtted on ju vist samad...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa pead vist silmas kummi, mitte linti? Neid kumme on erineva tugevusega. Lindiga tehakse aga iluvõimlemist :) Aga jah, teatud harjutusi saab teha, kuid see on ka kõik. Ja jõusaali pole vaja peljata, seal samasugused inimesed kui sa ise :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus on järgmine: kas võimlemislint võib kodustes tingimustes kuigipalju asendada jõusaali? Soovitatakse kangesti lisaks aeroobsele treeningule ka jõutrenni, aga jõusaal hirmutab mind :rolleyes: Samas teatud harjutuste põhimõtted on ju vist samad...

Põhimõttelist enda kehaga saab ka harjutusi teha, teed keharaskusega.

Aga mida sa jõusaalilt ootad? Kui lihtsalt väikest koormust lihastele, võib-olla ka väikest trimmimist siit-sealt, et lõtva olekut kaotada, siis minuarust võiks sellest kummilindist piisata ju küll. Teed kerge koormusega harjutusi selle kummiga, ja ma usun, ja vahel ka ilma kummita, miks mitte. Hea oleks kui teaks mis harjutusi sooritada ja mis lihastele need mõjuvad, siis saaks väikse jõusaali-efekti tektiada ju küll. Ma kahjuks ei oskaks näiteks selga treenida selle kummiga või ilma selelta esmamuljel.

Aga ma ei saa ka aru, miks jõusaali soovitatakse aeroobse kõrvale. Võib-olla seetõttu siis, et südamele on parem mitmekesisem koormus (aeroobne ja jõukoormus), ja võib-olla on lihased ka vigastuste vastu tugevamad, kui mõlemat tüüpi lihaskiudusid treenitakse (jõusaali-kiudusid, ja aeroobika-lihas-kiudusid).

Jõusaali suhtes seda hirmu poel vaja karta, et tekivad lihasmügarikud, neid ei teki enamikel juhtudel, ja kui tekib, siis ikka väga suure vaeva korral, ja need kaovad peitu, kui nädala nälgida ja jõutreeningu katkestada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"1.Rinnalihased.

Seo kummilint ukselingi külge. Seisa, jalad õlgade laiuselt harkis, keha ette kallutatud, käsi küünarliigesest pisut kõverdatud.

Suru käsi alla. Hoia ranne jäik. Tee sama teise käega.

2. Rinna- ja seljalihased.

Seo lint ukselingi külge. Seisa, jalad õlgade laiuselt harkis, keha ette kallutatud, käed küünarnukist veidi kõverdatud.

Too mõlemad käed lindist hoides alla.

3.Seljalihased.

Istu põrandal, jalad veidi harkis, põlved pisut kõverdatud. Pane kummilint taldade tagant läbi.

Tõmba linti alakõhu suunas. Küünarnukid liiguvad keha lähedal. Suru abaluid kokku.

4.Õlalihased.

Istu toolil, pane kummilint tooli alt läbi. Too lint õlgade juurde.

Suru käed üles sirgeks.

5. Triitseps.

Lama põrandal selili, pane kummilint abaluude alla, võta selle otstest kinni.

Suru käed üles sirgeks.

6. Biitseps.

Istu tooli serval, jalad võimalikult tooli lähedal, pane lint jalgade alla.

Kõverda käsi küünarliigesest, hoia randmed jäigad.

7. Jalalihased.

Seisa, jalad veidi harkis. Pane lint jalgade alt läbi, hoia lindist ja toeta käed õlgadele.

Kükita. Jälgi, et ka alla laskudes oleks lint pingul.

8. Tuharalihased.

Pane lint ümber jala, seisa teise jalaga kummi otstele.

Vii jalga taha. Lühike, aga tõhus liigutus! Tee sama teise jalaga.

9. Puusade ja reite välisküljel asuvad lihased.

Istu toolil, jalad veidi rohkem kui õlgade laiuselt harkis, põlved koos. Lint on ümber jalgade.

Eemalda põlved teineteisest.

10. Kõhulihased.

Seo lint ukselingi külge. Toeta pea küünarnukist kõverdatud käte vahele.

Tõmba küünarnukid vastu põlvi.

Tee iga harjutust 15 korda 2-3 seeriat.

Ära unusta hingamist! Pingutuse ajal hinga välja."

Sellised harjutused siis :rolleyes: Ja tõepoolest pean silmas jah kummi, mul endal see keskmise tugevusega. Niiet sellest siis ikka on kasu, kui jõusaali eriti minna ei taha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellised harjutused siis :rolleyes: Ja tõepoolest pean silmas jah kummi, mul endal see keskmise tugevusega. Niiet sellest siis ikka on kasu, kui jõusaali eriti minna ei taha?

Seal võiks veel leidlikult optimeerida, et mis harjutuse millele järjestad, et oleks vähem sidumisi.

Näiteks:

Alaselja jaoks seod kummi ümber kaela ja ümber jalalaba, et tekiks vibu. Siis tõstad kere sirgeks. Seejärel oleks hea treenida kõhtu, seod vaid jala küljest nööri lahti ja teed kõhtu järgmiselt.Seod kummi lambi külge, teine osa kummist ümber kaela (ja siis kummardad ette), saab kõhulihast treenida.

---

Minu arust väga tore kummiprogramm. Mina ei näe mingeid halbu aspekte sellel. Ja kui subjektiivselt jõusaal ei meeldi, siis pole vaja sinna minna. Ks see kumm kätesse/kehasse ei sooni muidu? Kui soonib, siis võiks kummikindaid kasutada vblla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hea et see teema üles tuli. just tekkis mingi kahtlane õlavigastus eimillestki. kummilinditreening on siis ideaalne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seal võiks veel leidlikult optimeerida, et mis harjutuse millele järjestad, et oleks vähem sidumisi.

Näiteks:

Alaselja jaoks seod kummi ümber kaela ja ümber jalalaba, et tekiks vibu. Siis tõstad kere sirgeks. Seejärel oleks hea treenida kõhtu, seod vaid jala küljest nööri lahti ja teed kõhtu järgmiselt.Seod kummi lambi külge, teine osa kummist ümber kaela (ja siis kummardad ette), saab kõhulihast treenida.

---

Minu arust väga tore kummiprogramm. Mina ei näe mingeid halbu aspekte sellel. Ja kui subjektiivselt jõusaal ei meeldi, siis pole vaja sinna minna. Ks see kumm kätesse/kehasse ei sooni muidu? Kui soonib, siis võiks kummikindaid kasutada vblla.

milleks ironiseerida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×