Jump to content
mees232

Silma laserlõikus.

Recommended Posts

Siin on ikka täiega lambaid inimesi koos, see kammib. Ärge üldse võtke sõna kui te ei tea midagi, hirmutate ilmaasjata inimesi. See on haige lihtsalt.

Põhjendamatu edulootus on veel haigem. Riskid on olemas ja tõsised, mõnel on ikka väga pekki läinud.

Aga lühinägelikkus keerab ka elu suht pekki. Nii et tuleb valida.

Ja LASIKu puhul pidi võitluskunstidega ka probleeme olema ?

Tahaks teada mis see uus arendatav tehnoloogia on :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Riskiprotsent peaks suht väike olema juba uute meetoditega. Pealegi nad teevad enne oppi põhjalikud uuringud. Samuti saad lasta teha ühe silma haaval, kui lähebki midagi pekki, siis jääb nägemine alles :D Võitluskunstidega võib ka probleeme tekkida jah, sama loogika kehtib, mis liiklusõnnetuse puhulgi, saad jalaga näkku - võib luugi lahti lüüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

12 000 kr ühe silma eest, kokku 24 000 kr. See ei ole just selline summa, mida väga kergesti tahaks välja käia. Muidugi kui pärast kindlalt nägemine täiesti korras on, siis rahalises mõttes tasub ära, ei pea enam läätsesid ostma. Kui aga praeguse mingi -5,5 asemel tuleb mõni aasta hiljem -0,5, siis on jama, läätsed ja hooldusvedelik maksavad ikka ühe palju, vahet pole kas -5,5 või -0,5. :D

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Riskiprotsent peaks suht väike olema juba uute meetoditega. Pealegi nad teevad enne oppi põhjalikud uuringud. Samuti saad lasta teha ühe silma haaval, kui lähebki midagi pekki, siis jääb nägemine alles :D

Ühel proual tulid mingid hullud peavalud ja sellised jamad, mis elu täitsa põrguks teevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen käinud. Silmad olid ~-5. Nõuti, et oleks vähemalt 18 aastat vana ja 3 aastat ei tohtinud nägemine olla kehvenenud. Tehti igasuguseid teste, mis kinnitasid, et silmad igas muus mõttes on terved. Sel ajal muidugi juba räägiti õudusjutte, et küll sa kindlasti jääd hiljem pimedaks ja see ikka nii ohtlik ja mingeid kaugeleulatuvaid uuringuid pole tehtud jne. Olin kindlal veendumisel, et kui ma 10 aasta pärast tõepoolest pimedaks jään, siis ilmselt selleks ajaks juba osatakse silma siirata ja mina olen võitnud 10 aastat selget silmavaadet.

Mina olin meie pere katsejänes, sest õel oli ~-8 ja tema ei julgenud sinna kuidagi minna. Kuu peale minu käimist läks temagi.

Nüüdseks on sellest 5 aastat möödas ja jätkuvalt julgen kõigile seda soovitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin teema all on tõesti väga hirmutavaid jutte räägitud. Võimalik, et 10 aastat tagasi olid sellised riskid reaalsed, aga praeguse tehnika juures ei tahaks küll kuidagi uskuda, et sellised riskid olemas on nagu siin osad väidavad. Olen ise läbinud sarnase operatsiooni kolm aastat tagasi ja minu puhul oli tegemist ilmselt siin senikõnelenutest kõige "pimedama" tegelasega - nägemine -10. Käisin samamoodi alguses konsultatsioonis ja uuriti nii ja naa pidi, et välistada kõik riskid. Samas riskide kohta, mida päriselt ei saanud välistada anti täpsed paberid kõik, kus kirjas mis ja kui suure tõenäosusega võib esineda. Pimedaks jäämist seal kindlasti ei olnud, seda uurisin arstilt veel eraldi üle ja ka tema kinnitas, et pimedaks jäämine on küll välistatud. Halvimal juhul võib lõpptulemus nägemise osas olla kehvem kui enne opile minekut, aga see oli minu arust siiski peaaegu võimatu sündmusena kvalifitseeritud. Minu -10 puhul rõhutas muidugi arst seda asjaolu, et nii suure miinuse korral võib juhtuda, et nad ei saa esimese opiga kohe tulemust täitsa nulli ja võib esineda kerge tagasilangus, mille saab korrigeerida aasta pärast teise kordusprotseduuriga. Tehti siis opp kolm aastat tagasi ära ja tulemus oli alguses täiesti super. Kujutage ise ette -10 pealt järsku nulli keeratud nägemine :D Siiski nagu arst oli ennustanud ei jäänud selline eaglevision algul püsima. Poole aastaga langes nägemine tagasi -2 peale. 2 aastat tagasi tehti siis kordusprotseduur. Praeguseks olen küll tulemusega väga rahul. Opijärgsed kontrollid on siiani kõik olnud täiesti positiivsed, mingeid tüsistusi ei ole olnud, silmad on väga hästi taastunud ja nägemine 120%. Tegelen aktiivselt korvpalli ja jõusaaliga ning eemal viibisin opi tõttu neist vaid paar kolm kuud mõlema opi järel. Arst kinnitas et silmadele nende alade harrastamine mingit ohtu edaspidi küll ei kujuta. Lasin lõigata muidu KSA silmakliinikus ja arstiks Dr. Ants Haavel. Doktor ise on minu arust tõeline professionaal ja inimesena ka hästi muhe vend, et kel plaanis teha lõikus, siis tema juurde soovitan kindlasti minna. Seal ei tekkinud küll hetkekski kahtlust, et midagi võiks vussi minna või et arst pole tasemel vms. Väga meeldiv ja asjatundlik teenindus terve raviaja vältel.

Kui operatsioonist endast rääkida, siis tegemist oli LASIK tüüpi lõikusega ja valus see protseduur ei olnud. Nõrganärvilistel ilmselt võib tunduda üsna õõvastav mõte, et sulle lihtsalt tullakse mingi laseriga silma kärsatama, aga tegelikult ei ole see asi üldse nii hull. Silmadele pannakse enne oppi tuimestavaid tilku, nii et sisuliselt valu ei saagi tunda. Kõige ebameeldivam kogu protsessi juures oli minu jaoks see silma klamber mis silmalaugusid pandi lahti hoidma protseduuri ajaks - ebamugav tundus just selle panemine, et nagu kole harjumatu tunne kui mingi jubin sul silma kinni ei lase panna. Rõhutangi, et see klamber oli ebamugav alguses aga mitte valus. Valu ei tundnud ma kordagi terve protseduuri vältel. Kel hea haistmine, siis see tõenäoliselt tunneb ka mõneks sekundiks kärsahaisu - see on see 10 sekundit mille ajal laserkiir reaalselt teie silma lihvib. Ahjaa, keegi siin rääkis ennist võimalusest kuidas lahti lõigatud silmalapp võib silmast välja tulla. selle kohta ütleks nii palju, et see võimalus on olemas aga see on umbes nädal aega ehk maksimaalselt peale lõikust. Tegemist on sellise materjaliga, mis kohale tagasi asetatuna sulandub väga kiiresti tagasi ja mingeid arme ei jää sinna, seega ei saa ka see lapp sealt lahti põruda. Lahti põrumise risk on tõesti ainult nädal aega peale protseduuri, aga see on ka periood, millal tuleb suht koht niisama passida ja spordist ning muudest aktiivsetest tegevustest eemale hoida, seega ei ole reaalne, et see lapike selle aja jooksul kuidagi lahti peaks tulema kui ise kaasa just ei aita :P

Peale minu oppi on teinud veel kaks mu sõpra kossutrennist sama protseduuri ja ka nendel ei ole olnud mingeid kaebusi siiani. Tõsi, nende puhul oli tegemist oluliselt väiksema miinusega ka kui mul ja mõlemad pääsesid ühekordse protseduuriga. Vot nii, nüüd sai küll pikk jutt :P Aga kokkuvõtteks ütlen küll, et aktiivsed inimesed, kel prillid ja läätsed elu segama kipuvad ja 25 kilo raha liiga suure summana ei tundu, tehke see protseduur ära ja ärge kartke - see asi tasub ennast ära igas mõttes ning tänapäeva tehnoloogia juures ei ole põhjust karta liiga hulle tagajärgi, risk on viidud ikka suht miinimumini

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

10 a tagasi polnud LASIK Eestis vist üldse saadaval. Riskid vähenevad tehnoloogia arenedes, aga kadunud pole. Lapitraumasid võib esineda kogu elu, ehkki põhioht on kohe peale oppi. Muid riske on ka piisavalt. Tulemustega on rahul 92-98% patsientidest. Suuremate pupillide, paranduse ja vanusega on riskid suuremad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
. Ahjaa, keegi siin rääkis ennist võimalusest kuidas lahti lõigatud silmalapp võib silmast välja tulla. selle kohta ütleks nii palju, et see võimalus on olemas aga see on umbes nädal aega ehk maksimaalselt peale lõikust. Tegemist on sellise materjaliga, mis kohale tagasi asetatuna sulandub väga kiiresti tagasi ja mingeid arme ei jää sinna, seega ei saa ka see lapp sealt lahti põruda. Lahti põrumise risk on tõesti ainult nädal aega peale protseduuri, aga see on ka periood, millal tuleb suht koht niisama passida ja spordist ning muudest aktiivsetest tegevustest eemale hoida, seega ei ole reaalne, et see lapike selle aja jooksul kuidagi lahti peaks tulema kui ise kaasa just ei aita :D

Loomulikult jäävad armid, peale igat füüsilist sisselõiget jäävad armid. http://www.journalofrefractivesurgery.com/...asp?thing=16942 üks väike link ka. Pasteme lause eraldi veel siia igaks juhuks: "Late traumatic flap dislocations have been reported 1–7 years post-LASIK"

Muudetud kasutaja jorsik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×