Jump to content
Raul23

SUUR SUUR PROBLEEM SELJAGA

Recommended Posts

Ühesõnaga probleem seisneb siis seljas...selg ei taha sugugi kasvada(mitte alaselg)Olen saalis käinud varsti 5a ja sellest viimaseid kahte loeksin sellisteks arengu aastateks ehk siis nende kahe aastaga on toimunud minumeelest alles areng edasi ja olen leidnud harjutused mis sobivad,millega saab lihase korralikult läbi.

Selg on aga just kuidagi niisugune keeruline.Olen proovinud igasuguseid harjutusi(ei hakka neid loetlema), küll suuremate raskustega ja väiksematega, pikemaid ja lühemaid seerjaid.

Suuremate raskuste puhul on see häda et käed on liiga palju kaasatud ja kergematega jääb tunne et ei läinud just sinna kuhu vaja.On olemas ka niisugused konksud ja rihmad mida kasutan just selja päeval et saaks rohkem keskenduda seljale ja et kasutaksin võimalikult vähe käsi.

Ehk keegi võiks and mõistliku nõu asja kohta ja ehk oskab keegi isegi välja pakkuda mõne erilise selja päeva mis lausa nö. ehmataks selga ja selg hakkaks lausa vägisi kasvama.

Tänud.................

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen tellinud mitmeid treeningkavasid ka siit läbi fitness.ee ja kõik kavad mille olen saanud on olnud tõeliselt head ja on just kaasa aidanud nö. endale parima ja sobivama suuna leidmisel.

Et siis vellkord SELG on see mis vajaks palju järeleaitamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovitus on selline et korralik tundega sooritus ja kuhu ta pääseb küll kasvab!

No seda olen ka üritanud ja just nii et lasen raskuse tagasi aeglaselt ja tõmmates natuke kiiremini.Just selle "tundega" soorituse jaoks olen soetanud ka need rihmad ja konksud.

Olen neid kasutanud nüüd mõned kuud ja eks see on natuke asja parandanud aga siiski tunne on ikka veel selline et oleks vaja midagi kardinaalsemat muutust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on eesmärk selja ülalihas laiemaks saada, siis kindlasti lõuatõmbed kukla taha ja ette, võimalikult LAIA haardega.

Samuti seljaplokil, lai haare. Tähtis et harjutused oleksid õigesti ja puhtalt sooritatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No seda olen ka üritanud ja just nii et lasen raskuse tagasi aeglaselt ja tõmmates natuke kiiremini.Just selle "tundega" soorituse jaoks olen soetanud ka need rihmad ja konksud.

Olen neid kasutanud nüüd mõned kuud ja eks see on natuke asja parandanud aga siiski tunne on ikka veel selline et oleks vaja midagi kardinaalsemat muutust.

Kui sa veel proovinud ei ole siis proovi 2-3 korda nädalas teha trenni seljale. Igas trennis kuskil 40 kordust. Näiteks 4x10 või 4x12. Iga trenn teed erinevat harjutust. Trennidele jäta vahet vähemalt 1 päev. Üle kuu aja ära nii palju tee muidu hiljem ületreening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korralik aeglane sooritus, lühikeste seeriatega, peale selja midagi muud mitte treenida, korralik taastumine (kiire valk ja süsivesikud), pmst liigse aeroobse vältimine. Kui need nõuded on kõik täidetud, võiks iga trenniga raskust hästi natukene juurde lisada, aga teatud piirini muidugi, et selga mitte vigastada.

Rohkem ei oskagi kohe öelda, mis võib valesti teinekord olla. Endal pole seljaga probleeme olnud ja iga trenn olen suutnud valusaks treenida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli enamvähem sama asi kunagi, et ei tundnud, et selg saaks piisavalt koormust kuigi tegin endaarust õigeid harjutusi ja korraliku tehnikaga. Siis aga soovitati mul näiteks bloki ülalt tõmmetel laia haardega ülemises osas veel rohkem blokk alla lasta ja seetõttu sirutuvad seljalihased rohkem ja tõmme hakkab "ülevalt poolt" ehk amplituud on suurem. Ja just see ülemine ots, mis tõmbele juurde tuli hakkas korralikult selja lailihast paremini läbi töötama. Sama asi kehtib ka bloki tõmmetele rinnale. Ehk et õlad võivad lõpu osas mingil määral ettepoole liikuda, et saaks kõrgemalt tõmbama hakata. Selja tunnetamine on enamikele üpris raske, aga laia haardega rahulikult lõuga tõmmates peaks ometigi selga ilusti tunnetama ja lõuatõmme vast üks paremaid massiharjutusi seljale. Kui selga tehes ilusti tunnetab küll siis kasvama kah hakkab. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Erinevate plokitõmmete asemel kasuta erineva laiuse ja haardega lõuatõmbeid. Kui mingil hetkel koormusest väheks jääb, võta ja seo endale lisaraskusi külge. Lõuatõmbed kipuvad ka randmesirutajatele-pingutajatele üsna hästi mõjuma...üleüldse, minu meelest üks parimaid harjutusi kui eesmärk on selga (ja üldse ülakeha) arendada. :)

Ise olen teinud näiteks nii:

5 x 10-12 laia pealthaardega

2-3 x 8-10 kitsa althaardega

...ja vahel on täitsa tore teha 5-8 seeriat lihtsalt suutlikkuseni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõuatõmmetel(plokitõmmetel) ei ole mõtet tõmmata kangi vastu rinda või proovida ronida selle otsa ..tähtis on et kordus algaks sellega, et tõmbad õlad alla ning surud rinna ette ning seejärel kätega järgi kuid jäta kangi ja rinna vahele ruumi ca 30cm ...ning tagasi lastes lase õlad viimasena üles ...nii kontsentreerid rohkem lailihast ning pole suurt ohtu et käed väsivad ennem ära, sest kui mõelda - lailihas on biitsepsist hulga suurem ja vajab rohkem raskust tööks. Plokitõmmetel seljatreeningul polegi nii tähtis käsi liigutada vaid et lailihasega tõmbaksid õlad alla ja suruksid rinna ette(et oleks veits kaasatud ka selja ülaosa ehk vist siis romblihas ja trapets)!

Ise treenisin ka tükk aega valesti ning mõtlesin et mis krt häda on, et ainult käed lähevad põlema aga seljal pole midagi. Kusjuures hantlitõmme ehk metsavennatõmme(või siis eest plokiga, kitsa haardega) on minumeelest parim harjutus lailihasele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal pole seljaga probleeme olnud ja iga trenn olen suutnud valusaks treenida.

Just niisugune asi minu puhul on väga harva esinev.Järgmisel või siis ülejärgmisel päeval saan selja parimal juhul niisuguseks väsinumaks et natuke nagu oleks aga ei ole ka ja kui pingutada siis ehk natuke nö. on midagi tunda aga olen kindel et see ei ole veel päris see mis vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kaua su selg taastub, teed teda kord nädalas?

Enamus soovitusi tuli aeglane ja kontrollitud sooritus. Mina soovitaks vahelduseks just vastupidist - võta seljale paar kõige raskemat baasharjutust ning tee plahvatuslikke kordusi kuni 5. Püramiidi üles jne. Mitte aeglane, vaid kiire aga kontrollitud. Lisa raskusi ja tõsta jõuga. See kaasab sul tunduvalt rohkem lihaseid ja minu puhul vähemalt annab paremaid tulemusi kui mingi tilulilu masinal aeglaselt väriseda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No neid soovitusi siin ikka seinast seina.

Ma omakorda soovitaks kord nädalas eraldi päeval seljale 100ni l6uat6mbeid teha. Vaata et sellele eelneks vaba päev.

Peale seda hakkasid mu teised seljaharjutused (mida teen ainult vahest edasimineku fikseerimiseks) plahvatuslikult kasvama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastustele tukinedes ja omi ideid arvestades peaksin siis vist kõige suurema koormuse suunama lõuatõmmetele(erinevaid mooduseid kasutades)

Siiamaani tõesti pean kahjuks tunnistama et pole väga palju lõuatõmmetele rõhku pannud kuna neid on suhteliselt raske sooritada...........just pikemaid sarju...........

Niisuguste 4x10-8 seerjatega saan hakkama.......

Viimati kui tegin umbes kuu aega iga nädal korra selja päeval 4seerjat lõuatõmbeid kitsa alt haardega siis tulemused olid kül väga nigelad tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovi selja harjutuste viimasel seerial superseeriat. Näiteks peale 7-10 lõuatõmmet tee kohe plokitõmbeid 20 -25 korda kuni väsimuseni ja kibeda valuni. Viimased kordused võivad olla poolamplituudiga, tempo keskmisest veidi kiirem, kuid vältida inertsliigutusi. Raskust võid järjest vähendada. Eesmärk pumbata verega täis seljalihaseid .

Peale trenni soovitavad seljalihaste venitusharjutused, massaaz või vähemalt kuum dušš: 5-10 min soojenda seljalihaseid tugeva veejuga all.

Ja muidugi ära unusta õieti toituda, see on juba teine teema...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovi selja harjutuste viimasel seerial superseeriat. Näiteks peale 7-10 lõuatõmmet tee kohe plokitõmbeid 20 -25 korda kuni väsimuseni ja kibeda valuni. Viimased kordused võivad olla poolamplituudiga, tempo keskmisest veidi kiirem, kuid vältida inertsliigutusi. Raskust võid järjest vähendada. Eesmärk pumbata verega täis seljalihaseid .

Peale trenni soovitavad seljalihaste venitusharjutused, massaaz või vähemalt kuum dušš: 5-10 min soojenda seljalihaseid tugeva veejuga all.

Ja muidugi ära unusta õieti toituda, see on juba teine teema...

Neid niisuguseid peale 8-10 kordust midagi kohe peale olen kasutanud üsna tihti näiteks õlapäeval on olnud väga hea.Tõsi kül selja päevale polegi seda vist lisanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vastustele tukinedes ja omi ideid arvestades peaksin siis vist kõige suurema koormuse suunama lõuatõmmetele(erinevaid mooduseid kasutades)

Siiamaani tõesti pean kahjuks tunnistama et pole väga palju lõuatõmmetele rõhku pannud kuna neid on suhteliselt raske sooritada...........just pikemaid sarju...........

Niisuguste 4x10-8 seerjatega saan hakkama.......

Viimati kui tegin umbes kuu aega iga nädal korra selja päeval 4seerjat lõuatõmbeid kitsa alt haardega siis tulemused olid kül väga nigelad tulema.

Lõuatõmbeid pead tegema laialt ja pealthaardega, siis mõjub lailihasele kõige rohkem. Lisaks võid proovida lõuatõmmet kukla taha, algul raske ja harjumatu, aga tegu on väga hea harjutusega. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Basic heavy weight is what builds muscle!! Kui sa ikka korraliku venitusega lõuatõmbeid teed ja endal ripub 25kg hantel vööl siis vaevalt su selg ei kasva. Kui tekkib seisak vaheta harjutust või kordusvahemikku. Pole olemas mingit imeharjutust, mis kõigile Colemani seljad annaks. Mulle on öeldud, et mis mõttega sa kasutad lõuatõmbel 6 kordust, see mõtetu ju. Aga pikemas perspektiivis saan ma niimoodi jõudu kiiremini juurde. Seega peagi teen selle sama raskusega millega tegin 6 hoopis 10 kordust.

Ei väida, et see õige ja ainus aga mul toimib(Y)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ausalt öeldes mina soovitaks sul hakata tegema jõutõmmet, juhul kui sa pole varem teinud. Harjutus mis kaasab terve keha mängu. Ja lisaks sellele teha abistavaid harjutusi peale. Et tahtsin öelda et vähemalt minu jaoks kõige tähtsam osa seljatreeningust on jõutõmme. See on minu arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×