Jump to content
13

Küsimusi

Recommended Posts

Tere taas! Seoses uue "treeninguhooga" on minu pähe kogunenud taas hunnik küsimusi, millele ma vastust ei leia ja mis mind viimased päevad pidevalt piinavad.

Seega asun ma kohe asja kallale.

1. Mida arvate teie treeningpäevikust? Kas see muudab treeningu tõesti organiseeritumaks ja paremaks või kaasneb sellega rohkem lisatööd kui kasu?

2. Isik X treenib järgmise kava järgi:

Esmaspäev: rind, piits, triits

Teisipäev: HIIT + käsivars

Kolmapäev: jalad, trapets

Neljapäev: aeroobne + kael

Reede: selg, õlad

Laupäev: HIIT + kõht

Pühapäev: puhkus

Küsimus teadjatele: kas isik X tegutseb valesti kui sellise kava järgi treenib? Kavasse kuuluvad ka loomulikult soojendus ja venitused. Kui kellegil on mõni teine samade elementidega kava või idee selle kohta siis andke teada ja loomulikult ka põhjendage.

3. Oletame et isik X treenib eeltoodud kava järgi ja oletame, et ta manustab valgusheiki. Küsimus teadjatele: Kuidas on mõtekam? Juua iga päev üks sheik peale trenni, või juua kaks sheiki esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel(raskustega treeningud) ja teistel päevadel sheik joomata jätta? NB! Oletame, et isiku X tavatoitumine korras!

4. HIIT ehk high intensity interval training. HIIT-i nagu ma aru olen saanud saab teha väga paljude erinevate trenažööridega. Kuidas HIIT-i treenimine siis aga täpselt välja näeb? Oletame et ma kasutan selleks velotrenažööri. Kas kõrge intensiivsusega töötamiseks peaks "piduri" keerama rohkem peale või maha? Ma pean selle alla silmas seda, kas ma peaksin väntama normaalse raskusastmega nii kiiresti kui jalad ringi käivad või hoopis raskemaga rohkem sõkkuma?

Aitäh nendele, kes viitsivad taas teemassesüvendeda! <_<

Muudetud kasutaja 13 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere taas! Seoses uue "treeninguhooga" on minu pähe kogunenud taas hunnik küsimusi, millele ma vastust ei leia ja mis mind viimased päevad pidevalt piinavad.

Seega asun ma kohe asja kallale.

1. Mida arvate teie treeningpäevikust? Kas see muudab treeningu tõesti organiseeritumaks ja paremaks või kaasneb sellega rohkem lisatööd kui kasu?

2. Isik X treenib järgmise kava järgi:

Esmaspäev: rind, piits, triits

Teisipäev: HIIT + käsivars

Kolmapäev: jalad, trapets

Neljapäev: aeroobne + kael

Reede: selg, õlad

Laupäev: HIIT + kõht

Pühapäev: puhkus

Küsimus teadjatele: kas isik X tegutseb valesti kui sellise kava järgi treenib? Kavasse kuuluvad ka loomulikult soojendus ja venitused. Kui kellegil on mõni teine samade elementidega kava või idee selle kohta siis andke teada ja loomulikult ka põhjendage.

3. Oletame et isik X treenib eeltoodud kava järgi ja oletame, et ta manustab valgusheiki. Küsimus teadjatele: Kuidas on mõtekam? Juua iga päev üks sheik peale trenni, või juua kaks sheiki esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel(raskustega treeningud) ja teistel päevadel sheik joomata jätta? NB! Oletame, et isiku X tavatoitumine korras!

Aitäh nendele, kes viitsivad taas teemasse süvendeda! <_<

1. Mina olen mõistnud, et treeningpäevik on hädavajalik, et iga trenn toimuks mingi progressioon, mis on arenemiseks väga tähtis. Kui treeningpäevikut ei ole, siis alati ei mäleta, mis raskustega eelmine trenni tegid.

2. Ma arvan, et sa treenid üle. Pane see HIIT kuhugi trenni lõppu parem, see nagunii üle poole tunni ei kesta.

3. Šeiki võta ainult pärast trenni. Trennivabadel päeval ei ole mingit šeiki vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. Mina olen mõistnud, et treeningpäevik on hädavajalik, et iga trenn toimuks mingi progressioon, mis on arenemiseks väga tähtis. Kui treeningpäevikut ei ole, siis alati ei mäleta, mis raskustega eelmine trenni tegid.

2. Ma arvan, et sa treenid üle. Pane see HIIT kuhugi trenni lõppu parem, see nagunii üle poole tunni ei kesta.

3. Šeiki võta ainult pärast trenni. Trennivabadel päeval ei ole mingit šeiki vaja.

1. See on uks suurimaid pohjuseid miks ma treeningpaeviku peale motlema hakkasin. Ei ole tihti meeles milliste raskustega tegin ja siis kulub palju aega raskustega askeldamisele. Kui mul selline probleem on, siis peaksin vist ikkagi ara proovima.

2. Ma ei oska selle uletreenituse kohta midagi kosta. Olen moned nadalad nii treeninud ja lisaks ka veel tool kainud, mitte kull iga paev aga siiski. Koormus on kova aga siiamaani pole norkust kull tundnud. Votan sinu sonu siiski soovitusena <_<

3. Ule poole tunni HIIT ei kesta toesti. Kuna sa soovitad selle panna hoopis mone trenni loppu siis ehk voiksin kasutada jargmist kavajaotust:

Teen raskustega trenni kolme paeva asemel naiteks viis korda nadalas(seega muutuvad raskustega trennid luhemaks) ja teen lisaks monel paeval ka HIITI.

Kas peale raskustega treeningut uldse HIITi teha sobib?

Vabandust t2pit2htede puudumise p2rast, polnud v6imalik korraliku arvutit kasutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere taas! Seoses uue "treeninguhooga" on minu pähe kogunenud taas hunnik küsimusi, millele ma vastust ei leia ja mis mind viimased päevad pidevalt piinavad.

Seega asun ma kohe asja kallale.

1. Mida arvate teie treeningpäevikust? Kas see muudab treeningu tõesti organiseeritumaks ja paremaks või kaasneb sellega rohkem lisatööd kui kasu?

2. Isik X treenib järgmise kava järgi:

Esmaspäev: rind, piits, triits

Teisipäev: HIIT + käsivars

Kolmapäev: jalad, trapets

Neljapäev: aeroobne + kael

Reede: selg, õlad

Laupäev: HIIT + kõht

Pühapäev: puhkus

Küsimus teadjatele: kas isik X tegutseb valesti kui sellise kava järgi treenib? Kavasse kuuluvad ka loomulikult soojendus ja venitused. Kui kellegil on mõni teine samade elementidega kava või idee selle kohta siis andke teada ja loomulikult ka põhjendage.

3. Oletame et isik X treenib eeltoodud kava järgi ja oletame, et ta manustab valgusheiki. Küsimus teadjatele: Kuidas on mõtekam? Juua iga päev üks sheik peale trenni, või juua kaks sheiki esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel(raskustega treeningud) ja teistel päevadel sheik joomata jätta? NB! Oletame, et isiku X tavatoitumine korras!

Aitäh nendele, kes viitsivad taas teemasse süvendeda! <_<

Minu ettepanek : jaga oma jõusaalikava lihtsalt kolmeks, tee lisaks kahel päeval aeroobset ja kaks päeva puhka. Treeningpäeviku pidamist soovitan. Valgusheik ei ole mingi imeasi, kuid trennijärgselt omal kohal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhjus miks ma oma kava imelikult poolitada tahan on see et jõusaal kus ma treenin, suletakse kell 8 õhtul. :P Peale tööd jääb aega tihti lihtsalt väheks <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sain enda kusimustele veidikene varskendust kuid vajan taas teie arvamust.

Nimelt jousaalis olles hakkasin ma raakima uhe personaaltreeneriga. Kuna minu inglise keel pole kiita, siis jutt vaga pikk ja pohjalik ei olnud. Nimelt kusis ta minu kaest millised on minu eesmargid. Vastasin talle, et ma soovin saavutada veidikene koike> joudu, massi, vastupidavust. See nadal proovisin eelmainitud kava, kus lisaks jou ja massiharjutustele tegin ka HIITI. Raakisin sellest ka treenerile. Treeneri soovitus oli mulle aga jargmine> ta soovitas mul naiteks 8 nadalat keskenduda jousaalikavale ja seejarel mingi aeg tootada kolm korda nadalas iga paev labi koik lihasgrupid ja kaks korda nadalas teha HIITi. Minu jaoks ei ole koige olulisem mass ja ulikiired saavutused. Toitumine on mul korras!!!, uneaeg pole kull ideaalne aga puuan seda voimalikult ideaalilahedasena hoida. Asjatundjad palun avaldage oma arvamust antud susteemi kohta.

Tanud ja vabandust taaskord tapitahtede puudumise parast!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×