Jump to content
Mcken

Mis te arvate?

Recommended Posts

Tere!

Mis te arvate kas on ületreening kui ma E,T,N,R teen jõusaali ja siis Kolmapäev ja Laupäev jooksen 20kilti

või Laupäev ja pühapäev poksin ning jooksen lihtsalt 3kilti?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik oleneb sellest mida, kuidas ja kui palju teed, palju ja mida sööd, palju magad... Ületreening võib tulla ka siis kui 3x nädalas teed ja poole vähem jooksed või üldse ei jookse.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik oleneb sellest mida, kuidas ja kui palju teed, palju ja mida sööd, palju magad... Ületreening võib tulla ka siis kui 3x nädalas teed ja poole vähem jooksed või üldse ei jookse.

agree

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Mis te arvate kas on ületreening kui ma E,T,N,R teen jõusaali ja siis Kolmapäev ja Laupäev jooksen 20kilti

või Laupäev ja pühapäev poksin ning jooksen lihtsalt 3kilti?

4 päeva jõusaalis, nädalas, on normaalse trennikvaliteedi juures päris koormav, ma usun et enamike jaoks, kui aga viilida neis trennides, siis võib ka 5nda trenni teha juurde. Ma pakuks liht-harrastajale kuldreegli, et nädalas üle 3 jõutrenni ei tee. Aeroobse osas minuarust polegi mõtet palju räräkida, jõutrenn annab oma impusli piisavalt ainevahetusele ju, testosterooni jm näol, et veski käib kiiremalt nende kolme jõutrenni näol ju anyway. Et panna veel kiiremalt tööle, või effektiivsemalt 1ks tunniks? No pakun, et aeroobsega üle pingutada pole mõtet, pigem määravam on shokolaadi hulk menüüs, kui too tunnike jooksu. Kokkuvõttes vastaks nii ,et tekib ületreening selliste variatsioonidega mis pakuti, ja tuleks teha ca 3X nädalas jõutrenni, ja max 1X nädalas aeroobset trenni, st jooksu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
4 päeva jõusaalis, nädalas, on normaalse trennikvaliteedi juures päris koormav, ma usun et enamike jaoks, kui aga viilida...

Ma teen:

E-Rind, Triitseps, Kõht

T-Alaselg,Jalg

N-(kerge)Rind, Õlg, Trapets, Kõht

R-Selg, Biitseps, Käsivars, Kõht

Kui surun need kolmepäeva peale siis ma ei saa ju nii põhjalikult neid lihaseid teha.

Trennid on ikka suht rasked, kuid taastumisega ei ole probleemi, Söön päris korralikult ikka, (selle all mõtlen päris palju)

Magan kuskil 10 tundi. 20kilti jooksnud ma veel ei ole aga ma mõtlesingi, et see võib tappa eriti kui teen praegu jõukas ka jõudu, et siis võib tulemusi mõjutada. 3 kilti olen jooksnud ja ei kurda.

Kas siis Parem variant oleks kui teen kardiot pärast trenni 10minti lõdvestuseks ja muud aroobset ei tee?

Muudetud kasutaja Mcken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma teen:

E-Rind, Triitseps, Kõht

T-Alaselg,Jalg

N-(kerge)Rind, Õlg, Trapets, Kõht

R-Selg, Biitseps, Käsivars, Kõht

Kui surun need kolmepäeva peale siis ma ei saa ju nii põhjalikult neid lihaseid teha.

Trennid on ikka suht rasked, kuid taastumisega ei ole probleemi, Söön päris korralikult ikka, (selle all mõtlen päris palju)

Magan kuskil 10 tundi. 20kilti jooksnud ma veel ei ole aga ma mõtlesingi, et see võib tappa eriti kui teen praegu jõukas ka jõudu, et siis võib tulemusi mõjutada. 3 kilti olen jooksnud ja ei kurda.

Kas siis Parem variant oleks kui teen kardiot pärast trenni 10minti lõdvestuseks ja muud aroobset ei tee?

tundub, et une ja söömisega pole probleeme, mis on minu puhul esimesteks märkideks, et pean koormust vähendama. kui sa tunned, et jõuad ja uni ning söögiisu on korras. Muud infot ületreeninug kohta saad sellelt lingilt: http://en.wikipedia.org/wiki/Overtraining . mina näiteks tegin kaalust alla võtmise perioodil aastal 2006 selliselt ja ei tundnud üpletreeningut. 5x nädalas hommikuti aeroobne 35 minutit ning 4 korda nädalas jõusaal. Samas, iga inimene on individuaalne ja käige enam tuleb õppida tundma seda, mida sinu keha proovib sulle teada anda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et see pole oluline, mida keegi siin arvab. Proovi järgi, kui ületreeningut ei tule, siis tee veel rohkem, uuri välja, kus su piir on, see aitab sul palju paremini oma treeningkoormust planeerida tulevikus. Kui on tunne, et ei viitsi trenni teha, motivatsiooni pole ning öösel magada ei saa, siis võta nädal vabaks, sa oled ületanud oma piiri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3km vs. 20km on ikka päris suur vahe. Kuskil 15km jookseb treenitud jooksja vaevata, peale seda hakkab igaühele jalgadesse väsimus tekkima. Peale jalatrenni sa järgmisel päeval 20km kindlasti ei jookse, alusta ikka vähemaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3km vs. 20km on ikka päris suur vahe. Kuskil 15km jookseb treenitud jooksja vaevata, peale seda hakkab igaühele jalgadesse väsimus tekkima. Peale jalatrenni sa järgmisel päeval 20km kindlasti ei jookse, alusta ikka vähemaga.

Täiesti nõus. Ära unusta, et su treenitud lihasgrupp peab puhkama ka. Ilma korraliku taastumiseta töötad sa endale vastu, peale jalatrenni 20 kilti joosta pole ilmselt kõige parem mõte. Peale jalapäeva võtan mina ühe päeva rahulikult. Muidu sõidan ratast, kuid peale jalapäeva teen pausi ühe päeva. Kunagi ei teinud ning pean ütlema, et taastun kiiremini ja paremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×