Jump to content
Mcken

Vein

Recommended Posts

Tere!

Õunad on valmis ja nüüd mõtlesin, et võiks neist veini tegema hakata, ja siit küsimus.

Kas keegi teab kust saab osta neid klaasanumaid veini tegemiseks? Neid kuhu läheb 15-30liitrit?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui juba kodustes tingimustes veinitegemisest räägitakse...äkki mõni teadjam inimene jagaks instruktsioone? Et mida jälgida kui sooviks on märjuke, mis põhja alt ära ei löö ja oleks enam-vähem normaalse maitsega. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lisaksin ka ühe küsimuse siia teemasse, et mida head/halba vein sisadab? Kas sama kahjulik kui viin/õlu ?

Vein sisaldab alkoholi ja kui sa kahjulikuse all mõtled kaloreid, siis koduvein sisaldab isegi rohkem neid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui juba kodustes tingimustes veinitegemisest räägitakse...äkki mõni teadjam inimene jagaks instruktsioone? Et mida jälgida kui sooviks on märjuke, mis põhja alt ära ei löö ja oleks enam-vähem normaalse maitsega. :)

Noh kui sa puskarit ajada ei taha siis lihtsalt lisad mahlale kõvasti suhkrut ning paned selle suurde suletud anumasse (mida ma leida üritan) CO2 suunad väikse toruga läbi vettäis väikse viina pudeli. Siis käärima paariks kuuks ja siis juba on kuskil 10% olemas. Võid teha ka siidrit seda tehakse ilma suhkru ja veeta ning natuke teistmoodi

Muudetud kasutaja Mcken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Noh kui sa puskarit ajada ei taha siis lihtsalt lisad mahlale kõvasti suhkrut ning paned selle suurde suletud anumasse (mida ma leida üritan) CO2 suunad väiks toruga läbi vettäis väikse viina pudeli. Siis käärima paariks kuuks ja siis juba on kuskil 10promilli olemas. Võid teha ka siidrit seda tehakse ilma suhkru ja veeta ning natuke teistmoodi

parandan.. siiski 10 kraadi mitte promilli :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pudeleid ei tea kust saab, mina sain sõbra isa käest, kes oli keemik omal ajal ja tal oli neid 20L pudeleid lademetes ikka. Vedasime tal neid maale oma 15 tk. küll. Õpetust, kuidas veini teha, leiab http://www.koduvein.ee/ Poes müüakse ka komplekte veinikääritamiseks, maksavad 60-100 EEK, sisaldavad endas alates pärmist kuni veinistopi ja selgitajani. Samuti saab osta mulksutajaid, hüdromeetreid, kummikorke, et ei peaks jebima plastiliiniga jne. Tartus saab kogu kremplit Fortuuna 1 asuvast veinipoest, muude linnade kohta peate ise uurima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma lükkan 0.75 pudeli veini alla kui kindla naisega peab olema, hommiku hea olla + paha ei hakka, siis hulluks ei lähe, soovitan soojalt

Kindel naine ajab iga päev jooma? :D

Endal sellist muret VEEL pole.. aga vahest on hea veini trimbata ..kasvõi oma naisega :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×