Jump to content
neG

Iga päev valku? jah/ei ?

Recommended Posts

Tere, ma selline natuke õbluke, suvega võtsin kenasti alla. Kas tasub iga päev võtta(treenipäevadel normaalkogus ja muidu siis mingi pool sellest ntx)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hahaha :D , proteiin = valk = sheik = pulber = jahu = lisand = keemia , liigita kuidas tahad, aga seda keemiat saab ka tavatoidust vajalikul kogusel kätte :lol:

nii et JAH :P , aga pulbrit võiksid ikka peale trenni kasutada, tavapäevadel tavatoit;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, ma selline natuke õbluke, suvega võtsin kenasti alla. Kas tasub iga päev võtta(treenipäevadel normaalkogus ja muidu siis mingi pool sellest ntx)?

Tegelikult hea küsimus, sest paljud usuvad, et toidulisandeid peab tarbima ainult nendel päevadel kui treenitakse. Proteiini peab tarbima iga päev. Tavatoidust saab ka kindlasti proteiini, aga selleks on vaja aega ja kogemusi ning ei ole kindel, et tavatoidu proteiin odavam tuleb kui iga päev näiteks kanafileed süüa. Proteiinilisandid on kõige mugavamad proteiinipommid ning lisanditesse on juurde pandud ka palju lisaaineid, mis teinekord toetavad ja seovad proteiini organismiga paremini.

:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tavatoidust saab ka kindlasti proteiini, aga selleks on vaja aega ja kogemusi ning ei ole kindel, et tavatoidu proteiin odavam tuleb kui iga päev näiteks kanafileed süüa.

:D

Liha, kala, muna, piimatooted.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin üleeile sünnipäeval. Seal üks algaja meditsiinitöötaja (õpib õeks Tartus) kukkus hirmsalt kilkama selle valgu teema peale et liigne valk pidi kurnama neere .... (nu to oli päris hull - oli igast taastajate jne vastu- ma ei hakanud taga lauas vaidlema ka teiste ees- pole sünnipäeva laua teema)

Sama juttu neerude ja valgu kohta rääkis ka üks mu sõbra nõeltega ravitseja...

Kui ma käin trennis 3 korda nädalas + korra jooks vms aeroobne siis kui palju valku on nii palju et hakkab neerudele?

Saan aru et siinse teema järgi 2 g 1kg keha massi kohta on hea - palju on vaja et neerud ägaks? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käisin üleeile sünnipäeval. Seal üks algaja meditsiinitöötaja (õpib õeks Tartus) kukkus hirmsalt kilkama selle valgu teema peale et liigne valk pidi kurnama neere .... (nu to oli päris hull - oli igast taastajate jne vastu- ma ei hakanud taga lauas vaidlema ka teiste ees- pole sünnipäeva laua teema)

Sama juttu neerude ja valgu kohta rääkis ka üks mu sõbra nõeltega ravitseja...

Kui ma käin trennis 3 korda nädalas + korra jooks vms aeroobne siis kui palju valku on nii palju et hakkab neerudele?

Saan aru et siinse teema järgi 2 g 1kg keha massi kohta on hea - palju on vaja et neerud ägaks? :D

kui üle 30% toidust moodustavad valgud, võib neere koormata, juba üle 2g päevas koormab, ega ta hull pole midagi, tõepõhi all :P

sama hästi koormab neere ka liigne vedelik,alkohol jne... kõik koormab kui "üle" tarbida

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käisin üleeile sünnipäeval. Seal üks algaja meditsiinitöötaja (õpib õeks Tartus) kukkus hirmsalt kilkama selle valgu teema peale et liigne valk pidi kurnama neere .... (nu to oli päris hull - oli igast taastajate jne vastu- ma ei hakanud taga lauas vaidlema ka teiste ees- pole sünnipäeva laua teema)

Sama juttu neerude ja valgu kohta rääkis ka üks mu sõbra nõeltega ravitseja...

Kui ma käin trennis 3 korda nädalas + korra jooks vms aeroobne siis kui palju valku on nii palju et hakkab neerudele?

Saan aru et siinse teema järgi 2 g 1kg keha massi kohta on hea - palju on vaja et neerud ägaks? :D

Kindlasti tähendab suurem valgukogus suuremat koormust neerudele.Seepärast soovitatakse suuri proteiinikoguseid tarvitavatel isikutel juua rohkem vett(vedelikku),et neerud saaksid nö paremini "läbi uhutud" :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kurat peaks mõne botaaniku käest küsima mis täpselt see Milk Thistle on, aga see pidi neerud ikka korralikult de-doxima.Kuna ise olen seljavaeguste kohta palju uurinud, siis kusagil nägin, et räägiti ka et selg võib valutada kui neerud korralikult saasta täis on.Niisiis ise arvan, et piimaohakas või maarjaohakas võib ta ju olla, aga apteegis keegi selle kohta midagi tarka ei osanud öelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui õbluke oled ja trenni teed, küta kehakilogrammi kohta vähemalt 2g valku ööpäevas! Ise arvesta, kas saad tavatoidust kätte selle ...mina ei usu hästi, et saad.

Ma oma suures maanias kunagi sõin keskmiselt 350 gr valku päevas, kohupiimapakke läks viiekanti päevas, 10 muna iga päev, jogurtit mitu liitrit. Areng oli ülivõimas, palju tuli rasva ka, 92kg oli lõpuks kaal, rasva oli ka palju. Nii, et usu, et saab :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma oma suures maanias kunagi sõin keskmiselt 350 gr valku päevas, kohupiimapakke läks viiekanti päevas, 10 muna iga päev, jogurtit mitu liitrit. Areng oli ülivõimas, palju tuli rasva ka, 92kg oli lõpuks kaal, rasva oli ka palju. Nii, et usu, et saab :P

no nii suur valgu kogus läheb tõesti rasvaks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma oma suures maanias kunagi sõin keskmiselt 350 gr valku päevas, kohupiimapakke läks viiekanti päevas, 10 muna iga päev, jogurtit mitu liitrit. Areng oli ülivõimas, palju tuli rasva ka, 92kg oli lõpuks kaal, rasva oli ka palju. Nii, et usu, et saab :D

Kindlasti saab, kuid pidasin silmas teemaalgatajat, kes suvel olevat "tublisti alla võtnud" :P. Eeldan, et pole siis suure söömaga... aga ka söömist annab treenida!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kurnatud neerudele pidi viitama ka see, kui hommikul ülahuul ja silmad paistes on. Olen paaril korral seda kogenud, täpselt ei mäleta, millest see tingitud oli - aga valgul (muna vms) võis olla siin oma osa küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Valku tuleb süüa korra päevas, muidu mõjub neerudele halvasti.

Rasvu ja süsivesikuid ei või üldse süüa sest need teevad paksuks.

:D Päris ilus elu oleks siis

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Valku tuleb süüa korra päevas, muidu mõjub neerudele halvasti.

Rasvu ja süsivesikuid ei või üldse süüa sest need teevad paksuks.

Sel juhul tuleb piirduda 1x söömisega päevas :D .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on kuskilt teadmatta kohast kõrva jäänud, et suured kogused valgupulbrit pidi halvasti mõjuma neerudele! Aga selles teemas jääb mulje, et vahet pole, kust või kuidas selle valgu sisse sööd, neerudele mõjub ühtmoodi! Äkki keegi oskab kommenteerida, kas on siis mingi vahe või ei ole? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured kogused valku, valgupulbrit. Mis on need suured kogused? Mis on teie lihakeha kaal? Kui tihti ja tugevalt te treenite? Kui vana olete? On teil looduse poolt antud kehvakesed neerud? VMIG. Et füüsiliselt terve mees oma neerud valgust haigeks sööks, peaks tal eelnevalt esinema mingi ajuhaigus. :D Sest siis peavad need valgukogused olema ikka meeletud. 300-400g valku 90-100kg mehele päevas küll midagi ei tee juhul kui ta ikka vähemalt 4 x nädalas saalis trenni teeb. Iseküsimus on aga kindlasti see, kas sellist kogust igaühel on mõtekas endale sisse ajada. See sõltub juba sellest mis tasemel Hr Muskel hetkel on. Kas treeningmaht ja intensiivsus on vastav, et sellest kogusest kasu saada. Enamusele piisab tõesti 200g valgust päevas. Väikseme kogusega ärge eriti unistagegi, et te lihsat juurde kasvatada suudate. Taset hoida jah selleks piisab ka 1,5g valgust keha kg kohta päevas. Kui aga sellise valgukoguse juures te ülitäpselt ei jälgi vajalike rasvade ja süsivesikute koguseid siis aidaa lihased, seda päris kindlasti kohe. Seega, pigem siiski natuke rohkem valke, sest enamus ei jälgi teist niikuinii eriti täpselt rasvade ja süsivesikute manustamist. Sellisel juhul töötleb organism lihtsalt liigsed valgud ümber kütuseks.

Tahate max kiirusega areneda peate ka max täpselt oma menüü paika panema. Mis on hea areng? Kui 18-20 aastane vend suudab aastas 3kg puhast lihast juurde saada siis võib ta sellega vägagi rahul olla. Enamus seda ei suuda ega saavuta kunagi, ka sel juhul mitte kui toitumine ja treeningu puhkuse jaotus on ideaalselt paigas. /räägime siis naturaalsest kehaehitamisest ja PUHTAST lihasmassist./

Keegi siin kirjutas, et sõi 350g valke päevas ja läks pekiseks. Olen enam kui kindel, et mitte valgud ei olnud selle põhjustajaks, vaid liigselt kiireid /liht/süsivesikuid ja alles siis ehk ka rasvad, sest hulleim polstrikasvataja ongi magus+rasvane ja valguvaene toitumine. Sama ka siis kui magusa ja rasvase juurde süüa õige kogus valke, siis kasvab tõesti lisaks pekile ka lihas nagu eelpoolkirjutaja väitis.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×