Jump to content
lightning

Dieedinipid?

Recommended Posts

Kõik jagage enda väikseid nippe/arvamusi kuidas oleks effektiivsem kaalust alla võtta.

Ise olen kuulnud et külma vee joomine on kasulik alla võtmisel kuna keha kulutab palju kaloreid et seda soojendada.

1 Grammi vee 1 kraadi võrra soojendamiseks kulutab keha 1 kalori.

Täpselt ei ole uurinud asja aga ma arvan et asi töötab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

IRW. Geniaalne. See on tõesti suurepärane nipp. Söö parem ühe suutäie võrra vähem šokolaadi ja ei pea mingit külma vett jooma ja alasti talvel ringi käima.

Arvuta nüüd oma nipp läbi. 1 gramm 1 kraadi võrra = 1 cal. 1 liiter 1 kraadi võrra = 1000 cal = 1 kcal. Jood jääkülma vett (0C), organism soojendab seda temperatuurini 36.6C. Kokkuvõttes tuleb ligi 37kcal ja haige kurk pealekauba. Väga kõva kokkuhoid!

Parim dieet on SVR (Söö vähem, raisk).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
IRW. Geniaalne. See on tõesti suurepärane nipp. Söö parem ühe suutäie võrra vähem šokolaadi ja ei pea mingit külma vett jooma ja alasti talvel ringi käima.

Arvuta nüüd oma nipp läbi. 1 gramm 1 kraadi võrra = 1 cal. 1 liiter 1 kraadi võrra = 1000 cal = 1 kcal. Jood jääkülma vett (0C), organism soojendab seda temperatuurini 36.6C. Kokkuvõttes tuleb ligi 37kcal ja haige kurk pealekauba. Väga kõva kokkuhoid!

Parim dieet on SVR (Söö vähem, raisk).

:P;) Vot vot! Lightning, usalda asjatundjaid! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaa ja siis pargi parklas auto kaugemale, et rohkem kulutada jne.

Paraku on nii, et kui kulutadki rohkem siis organism küsib selle tagasi.

Need nipid ja palju muud jura on jah enesepete.

Kaal langeb kui on kalororidefitsiit on, ei midagi keerulisemat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

SVR Pole nüüd küll kellegi õige soovitus kaalus allavõtmiseks. Õieti süües võib päeva kalorsus samakski jääda /sõltub kui sassis su menüü enne dieeditamist oli/ aga alla võtad nagu mühin ja seda just keha rasva arvelt. Seega oleks ikkagi õigem soovitada: SÕR !

PS! Kaalust allavõtmise /rasvade arvelt/ dieedi ajal kannatavad nälga ainult tegelased kes seda teemat ei valda, kaotades nii ka omajagu lihasmassi. Mida suurem nälg seda suurema hulga lihastega hüvasti jätad.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
SVR Pole nüüd küll kellegi õige soovitus kaalus allavõtmiseks. Õieti süües võib päeva kalorsus samakski jääda /sõltub kui sassis su menüü enne dieeditamist oli/ aga alla võtad nagu mühin ja seda just keha rasva arvelt. Seega oleks ikkagi õigem soovitada: SÕR !

PS! Kaalust allavõtmise /rasvade arvelt/ dieedi ajal kannatavad nälga ainult tegelased kes seda teemat ei valda, kaotades nii ka omajagu lihasmassi. Mida suurem nälg seda suurema hulga lihastega hüvasti jätad.

SVR on ju iseenesest vaimukas ;)

Endal k6igub kaloraazh hetkel 2300-2800 :P Jami... 18 % valk, 47 % rasv, 34 % sys. v6i siis... 17 % - 36 % - 46 %

Olen olnud ka 1200 kuni 1500 peal...ja seda aega ikka tagasi ei igatse.

Kleepisin 21 rasva% v2hendamise nippi algajatele oma blogisse B)

Edu!

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
SVR Pole nüüd küll kellegi õige soovitus kaalus allavõtmiseks. Õieti süües võib päeva kalorsus samakski jääda /sõltub kui sassis su menüü enne dieeditamist oli/ aga alla võtad nagu mühin ja seda just keha rasva arvelt. Seega oleks ikkagi õigem soovitada: SÕR !

PS! Kaalust allavõtmise /rasvade arvelt/ dieedi ajal kannatavad nälga ainult tegelased kes seda teemat ei valda, kaotades nii ka omajagu lihasmassi. Mida suurem nälg seda suurema hulga lihastega hüvasti jätad.

Ma ikka natuke vaidleks vastu/täpsustaks.

Iseeenesest on see natuke ebaloogiline, miks peaks organism varusi vähendama, kui tal on piisav toit olemas.

Aga ok võibolla tõesti suure menüü muutuse korral võib selline nähtus esineda.

Bonsuna ilmselt räägib süsivesiku vaesest dieedist, kui selline nähtus esineb, ei välistaks üldse, et see võib esineda ka muude dieetide puhul(tingimustes, et toidumenüüs on suur muutus ja tarbitakse täpselt samapalju kui kulutatakse).

Kui inimene sööb nüüd süsivesiku vaeselt niipalju kui organism küsib siis ma ei usu, et langus tekib, sest organismil on kalduvus säilitada oma varusi ja puudujäägi korral ta lihtsalt küsib juurde. Ma ei väida, et ei ole oluline, mida sööme aga kaalulanguse tingib siiski negatiivne kaloraaz

ja kuna võhik tunde vms järgi hinnata ei oska siis on ikkagi vaja reguleeritud menüüd, mis määrab söödava koguse.

Ketodieet oleks siiski ainus erand, kus tõesti kaalulanguse tingib menüü, mitte kogused.

Lihase säilitamine sõltub ennekõike dieedi defitsiidi suurusest, 100-150g(oleneb inimesest) päevalanguse korral kompenseerib organism varusi rasva arvelt üle selle minnakse lihase kallale. Nii, et ka süsivesiku rikka dieedi puhul ei tohiks lihas hävineda, kui defitsiit ei ületa nimetatud vahemikku. Ka süsivesiku vaese dieedi ajal hävineb lihas kui defitsiit liiga suur. Tõsi küll süsivesiku vaene dieet ja treening võib olla abiks lihase säilitamisel.

Ka ise dieedil olles tarbin rohkem valke ja teen trenni, et lihast säilitada/juurde treenida.

Muudetud kasutaja xxVoodooMagicxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ikka natuke vaidleks vastu/täpsustaks.

Iseeenesest on see natuke ebaloogiline, miks peaks organism varusi vähendama, kui tal on piisav toit olemas.

Aga ok võibolla tõesti suure menüü muutuse korral võib selline nähtus esineda.

Bonsuna ilmselt räägib süsivesiku vaesest dieedist, kui selline nähtus esineb, ei välistaks üldse, et see võib esineda ka muude dieetide puhul(tingimustes, et toidumenüüs on suur muutus ja tarbitakse täpselt samapalju kui kulutatakse).

Kui inimene sööb nüüd süsivesiku vaeselt niipalju kui organism küsib siis ma ei usu, et langus tekib, sest organismil on kalduvus säilitada oma varusi ja puudujäägi korral ta lihtsalt küsib juurde. Ma ei väida, et ei ole oluline, mida sööme aga kaalulanguse tingib siiski negatiivne kaloraaz

ja kuna võhik tunde vms järgi hinnata ei oska siis on ikkagi vaja reguleeritud menüüd, mis määrab söödava koguse.

Ketodieet oleks siiski ainus erand, kus tõesti kaalulanguse tingib menüü, mitte kogused.

Lihase säilitamine sõltub ennekõike dieedi defitsiidi suurusest, 100-150g(oleneb inimesest) päevalanguse korral kompenseerib organism varusi rasva arvelt üle selle minnakse lihase kallale. Nii, et ka süsivesiku rikka dieedi puhul ei tohiks lihas hävineda, kui defitsiit ei ületa nimetatud vahemikku. Ka süsivesiku vaese dieedi ajal hävineb lihas kui defitsiit liiga suur. Tõsi küll süsivesiku vaene dieet ja treening võib olla abiks lihase säilitamisel.

Ka ise dieedil olles tarbin rohkem valke ja teen trenni, et lihast säilitada/juurde treenida.

Kaalulangus ei ole tavaliselt eesm2rgiks. Me ei taha keegi lihasmassi kaotada.

Vormi paranemise tingib alati eelk6ige menyy...kaloraazh on lisainfo...ei muud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaalulangus ei ole tavaliselt eesm2rgiks. Me ei taha keegi lihasmassi kaotada.

Vormi paranemise tingib alati eelk6ige menyy...kaloraazh on lisainfo...ei muud.

Tean, et oled suur toidukvaliteedi hindaja võibolla isegi natuke pingutad üle sellega? :P

Aga jah, kaalu languse tingib kaloridefitsiit, menüü on lisaväärtus ;)

21 päeva dieedil juhiksin tähelepanu päevale 12:

Day 12 – Review your nutrition. Check the number of calories you are consuming. Are you still eating too much? Are you eating too little (less than 1500 calories)? Review the nutrition tips for guidance.

Muudetud kasutaja xxVoodooMagicxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millest su kalorid koosnevad? Mul on k o r r a l i k k u toitu süües just see probleem, et nii-ii keeruline on vajalikku hulka kokku saada.

Fat (38%) Carbs (53%)

Protein (9%)

Selleks hetkeks olen s88nud

Grams Calories %-Cals

Calories 950

Fat 40.5 357 38 %

Saturated 21.5 190 20 %

Polyunsaturated 4.9 43 5 %

Monounsaturated 11.5 101 11 %

Carbohydrate 128.6 505 53 %

Dietary Fiber 10.0

Protein 21.7 87 9 %

...kell on veel ysna varajane, kuid t6usen ma kl 6 hommikul...st mul on kaks toidukorda seljataga.

Suurtelt kogustelt olen liikunud k6rge toitev22rtuse poole...st vahest ka rohkem kaloreid. Omatehtud leib on ysna kaloripomm oma erinevate seemnetega... v6i annab tugevalt.

Parim k88k tundub mulle olevat prantsuse k88k.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Fat (38%) Carbs (53%)

Protein (9%)

Selleks hetkeks olen s88nud

Grams Calories %-Cals

Calories 950

Fat 40.5 357 38 %

Saturated 21.5 190 20 %

Polyunsaturated 4.9 43 5 %

Monounsaturated 11.5 101 11 %

Carbohydrate 128.6 505 53 %

Dietary Fiber 10.0

Protein 21.7 87 9 %

...kell on veel ysna varajane.

Suurtelt kogustelt olen liikunud k6rge toitev22rtuse poole...st vahest ka rohkem kaloreid. Omatehtud leib on ysna kaloripomm oma erinevate seemnetega... v6i annab tugevalt.

Parim k88k tundub mulle olevat prantsuse k88k.

Kindlasti on kuskil olemas, kuidas arvutada päevast kaloraazi "LIHTSALT", ütlen auslat ei viitsi otsida, sest kiireim tee on siit küsida :P

Äkki annad head nõu Aile?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma mõtlesin toidu-, mitte toitainete mõttes. Leiba sööd, võid sööd. Mida sa veel sööd?

K6ike puhast...

veist, kala, kana, mune, v6id, hapukoort, leiba, 6unu, pirne, ploome, igatsugu juurvilju..., rasvasid (kookos, oliivi6li..), p2hkleid, Vahest juustu...oleneb juustust, banaane...igatsugu marju, eriti mustikaid. Vahest seeni...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti on kuskil olemas, kuidas arvutada päevast kaloraazi "LIHTSALT", ütlen auslat ei viitsi otsida, sest kiireim tee on siit küsida :P

Äkki annad head nõu Aile?

Kalorikulutuse kalkulaatoreid leiab netist mitmeid, soovitaksin kasutada erinevaid ja võtta keskmine tulemus kuna need tulemused on päris erinevad.

"calorie calculator" @ google

Muudetud kasutaja xxVoodooMagicxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kalorikulutuse kalkulaatoreid leiab netist mitmeid, soovitaksin kasutada erinevaid ja võtta keskmine tulemus kuna need tulemused on päris erinevad.

"calorie calculator" @ google

OK tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaalulangus ei ole tavaliselt eesm2rgiks. Me ei taha keegi lihasmassi kaotada.

Vormi paranemise tingib alati eelk6ige menyy...kaloraazh on lisainfo...ei muud.

Vat selle ütlusega olen täielikult nõus. Kaalulangus kui selline ei ole peamine eesmärk. Leian, et see on lisaboonus, mille ülekaalus inimene saab, kui hakkab õigesti toituma. Ehk siis Bonsuna ütlus SÕR on põhiline dieedinipp, küll see kaalulangus ka kaasa tuleb. Näljatunnet ei tohi lasta tekkida, kui tekib, siis on valesti söödud.

Minu enda hetke päevakaloraazh on järgmine: trennipäeval umbes 4200 kcal, trennivabal päeval 3600 kcal. Trennipäeval söön 8 ning trennivabal päeval 6 korda. Kaal liigub vaikselt ülespoole, mis ongi eesmärgiks. v/sv/r suhe - 30/45/25. liigseid süsikaid ei karda, kuna tundub, et kulutan need ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ikka natuke vaidleks vastu/täpsustaks.

Iseeenesest on see natuke ebaloogiline, miks peaks organism varusi vähendama, kui tal on piisav toit olemas.

Aga ok võibolla tõesti suure menüü muutuse korral võib selline nähtus esineda.

Bonsuna ilmselt räägib süsivesiku vaesest dieedist, kui selline nähtus esineb, ei välistaks üldse, et see võib esineda ka muude dieetide puhul(tingimustes, et toidumenüüs on suur muutus ja tarbitakse täpselt samapalju kui kulutatakse).

Kui inimene sööb nüüd süsivesiku vaeselt niipalju kui organism küsib siis ma ei usu, et langus tekib, sest organismil on kalduvus säilitada oma varusi ja puudujäägi korral ta lihtsalt küsib juurde. Ma ei väida, et ei ole oluline, mida sööme aga kaalulanguse tingib siiski negatiivne kaloraaz

ja kuna võhik tunde vms järgi hinnata ei oska siis on ikkagi vaja reguleeritud menüüd, mis määrab söödava koguse.

Ketodieet oleks siiski ainus erand, kus tõesti kaalulanguse tingib menüü, mitte kogused.

Lihase säilitamine sõltub ennekõike dieedi defitsiidi suurusest, 100-150g(oleneb inimesest) päevalanguse korral kompenseerib organism varusi rasva arvelt üle selle minnakse lihase kallale. Nii, et ka süsivesiku rikka dieedi puhul ei tohiks lihas hävineda, kui defitsiit ei ületa nimetatud vahemikku. Ka süsivesiku vaese dieedi ajal hävineb lihas kui defitsiit liiga suur. Tõsi küll süsivesiku vaene dieet ja treening võib olla abiks lihase säilitamisel.

Ka ise dieedil olles tarbin rohkem valke ja teen trenni, et lihast säilitada/juurde treenida.

Ok, võtame ühe keskmise saalis treeniva inimese. Enamsti ei ole nad rahul oma väljanägemisega, kes siis seda tunnistab ja midagi ette püüab võtta, kes mitte. Valdavalt on probleemiks siiski liigne rasva% ja alles teisel kohal on lihasmassi juurdekasvu soov. Miks ma seda väidan? Olen üle 10 aasta teinud inimestele toitumis ja treeningkavasid.

Nende paljude inimeste puhul pole kehakaalu langus üldse vajalik, kuigi nad ise seda arvavad. Ekslikult! Pigem on vaja nende kehakoostist muuta. Ehk siis vastava toitumisega hakata toitma oma lihasmassi mitte ravapolstrit. Just sellistel puhkudel võib kalorsus jääda õige menüü puhul samaks, mõningatel juhtudel isegi suureneda hetkel olevaga võrreldes.

Minu viga, rääkisin oma eelmises postituses kaalust allavõtmisest, ei väljendanud ennast täpselt. Kuid nagu kirjutasin, ei pea paljude, enamuse dieedipidajate puhul kehakaalu üldse vähendama vaid muutma vastavalt tasakaalustatud menüü abil keha keemilist koostist ja kuna selliseid inimesi on rohkem kui konkreetselt ülekaalulisi, siis ikkagi SÕR. SVR on eksitav soovitus aga kõigi jaoks.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
IRW. Geniaalne. See on tõesti suurepärane nipp. Söö parem ühe suutäie võrra vähem šokolaadi ja ei pea mingit külma vett jooma ja alasti talvel ringi käima.

Arvuta nüüd oma nipp läbi. 1 gramm 1 kraadi võrra = 1 cal. 1 liiter 1 kraadi võrra = 1000 cal = 1 kcal. Jood jääkülma vett (0C), organism soojendab seda temperatuurini 36.6C. Kokkuvõttes tuleb ligi 37kcal ja haige kurk pealekauba. Väga kõva kokkuhoid!

Parim dieet on SVR (Söö vähem, raisk).

Selle külma vee joomise arvutuse isegi läbi teind ja tulemused tõesti kasinad, siiski on jäänud õhku küsimus kas see on ikka nii lihtne? Üks asi on lihtne vee soojendamine, aga mida peab organism tegema, et soojust toota? Kas seal võivad olla mingid mehanismid, mille läbi see toimub, mis aga võtavad ise ka energiat, ehk siis kui suur on organismi sooja tootmise kasutegur? Mitte, et ma seda külma vee joomist peaks arvestatavaks teguriks kaalulangusel, aga sportlik huvi on ikka. Oskab keegi seda kuidagi lahti seletada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik sõltub eesmärkidest, ühe eesmärk on tervislikult toituda ja ongi aeglane kaalukaotus boonuseks.

Minu eesmärk on nädalas alla võtta vahemikus 1-1,5kg, seega on toidukogused olulised, et langus piisavalt kiire oleks.

Näljatunne on signaal, et toit otsas, mis pm tähendab, et asutakse varude kallale ja see mu puhul eesmärgiks ju ongi.

Aga liigselt näljutada muidugi ei tohi, 0,5h näljatunnet on täitsa okei.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik sõltub eesmärkidest, ühe eesmärk on tervislikult toituda ja ongi aeglane kaalukaotus boonuseks.

Minu eesmärk on nädalas alla võtta vahemikus 1-1,5kg, seega on toidukogused olulised, et langus piisavalt kiire oleks.

Näljatunne on signaal, et toit otsas, mis pm tähendab, et asutakse varude kallale ja see mu puhul eesmärgiks ju ongi.

Aga liigselt näljutada muidugi ei tohi, 0,5h näljatunnet on täitsa okei.

Assa, mul juba pool tundi täis, peaks vist minema midagi hamba alla pistma. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aile, miks sul valgu tarbimine ainult 9% on? :P

Kl 11 neks...

P2ev on alles ees, kuid ma ei s88 p2eva jooksul rohkem kui 18 % yldkaloraazhist ( umb 1,5 g kg kohta...) , vahest v2hem... Tarvidus puudub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×