Jump to content
xxVoodooMagicxx

Pullover ja üks küss

Recommended Posts

Kavast "Edasijõudnute kava jaotatuna kolmeks" pulloveri tehes käib mul õlaliigesest nõks läbi.

Eelnevatest kogemustest tean, et see nõks lõppeb väga valuliku õlaliigesega.

Millega võiks selle harjutuse asendada?

Veel üks küss:

Oletame et seerias on 3 x 10-12 kolmandal korral annan endast maksimumi aga millest lähtuda esimese kahe seeria tegemisel?

10, 11, max vms?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelt on veel küsimus nr kolm ka, triitsepsi harjutuse kohta:

Seljaga plokkmasina poole olles köishoidikuga käte õlgade kõrguselt peakohale surumine.

Mis siuksest harjutusest arvate, mulle hakkas meeldima ja tundub, et efektiivne.

Kas on mõtet seda harjutust sellesse kavasse panna, kui jah, siis kas lisada või muu triitsepsi harjutus ära jätta?

Muudetud kasutaja xxVoodooMagicxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovi asendada kangiga, pikali olles, siis ei ole õlad nii taha surutud. Esimesel seerial lähtu näiteks sellest, et jääb mõningane varu ..teisel seerial vähe varu ja kolmandal suutlikkuseni, ehk siis tee ühe ja sama raskusega kõik seeriad, pead leidma selle õige!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovin...

Aga nagu ma aru saan on pullover rinnalihase treenimiseks, kavas on järjest 1 surumine 2 kalde all surumine ja 3 pullover.

Kas negatiivse kalde all surumine pulloveri ei asenda või see vist on juba teine teema?

Muudetud kasutaja xxVoodooMagicxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kavast "Edasijõudnute kava jaotatuna kolmeks" pulloveri tehes käib mul õlaliigesest nõks läbi.

Eelnevatest kogemustest tean, et see nõks lõppeb väga valuliku õlaliigesega.

Millega võiks selle harjutuse asendada?

Tee sellist harjutust nagu "straight arm cable pulldown":

http://www.exrx.net/WeightExercises/Latiss...rmPulldown.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oletame et seerias on 3 x 10-12 kolmandal korral annan endast maksimumi aga millest lähtuda esimese kahe seeria tegemisel?

10, 11, max vms?

Kerge raskusega soojendus-seeriatega igas harjutuses lähevad algajad liiale teinkord. Idee seisneb selles, et kui liha on soojendatud grilli peal soojaks ja söödi seda salatiga tund aega tagasi, ja nüüd tahetakse süia näiteks ketsupiga, ja, liha on grillrestil kusagil soojana siiani püsinud, siis pole mõtet teda hakata tugeva tule peal taas kõrvetama-soojendama, ta on juba niigi soe, et süia koheselt ketsupiga. Miskit sedalaadi paremat kujundit võiks keegi välja mõelda.

Aga järelemõtlemiseks soojendus-seeriate kohta se hea sait, seal muudki head algajatele lugemiseks:

http://www.professionalmuscle.com/forums/a...-beginners.html

You do a lot of warm-ups for your first exercise of

the day. You do one warm-up for the first exercise of

each bodypart, only to optimise the firing of te

neuropathways.

Let's use chest as an example - if for example your

max (work set) in the incline press is 3 plates, then

you do 2 warm-ups with the bar, 2 warm-ups with one

plate, 1 warm-up with 2 plates and then your work set

with 3 plates. The work set is a set where you fail at

about 6 reps.

...

Then, after you fail in the incline press, you move

straight to flat flyes. You do not need a warmp now

because your chest is more than warm after you failed

on presses.

And that's it for chest.

Mon - Chest, Shoulders, Triceps

* Incline press - warm-up sets, 1 work set

* Flat flyes - 1 work set

* Millitary press - 1 warm-up, 1 work set

* Lateral flyes - 1 work set

* Rear delt machine - 1 work set

* Tricep pushdowns - 1 warm-up, 1 work set

* Lying tricep extensions - 1 work-set

Kas on neist ingl.k. tsitaadist kasu, või vaja emakeeles lahti tõlkida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb ka kuidas "Pulloverit" teha.

Nt. Esimene, teine.

Kunagi tegin ka ise sarnaselt esimesele variandile ainult, et kangiga ning tundsin samuti ebamugavust õlgades. Vahe on neil selles, et käed küünarliigesest on kõverdatud ning esimese variatsiooni puhul ei tooda hantlit/kangi rinnale vaid sirgetel kätel silmade kohale. Kui hakkasin teist sooritust proovima sain muretult teha. Teise puhul saab ka suuremat raskust kasutada ja rohkem venitust tunda.

Muudetud kasutaja inside14 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin läbi selle ingliskeelse teksti.

Toitumisele ei hakand eriti tähelepanu pöörama kuna olen dieedil samal ajal, protekat hakkan vast tulevikus õgima kui kaal allpool.

Arusaamatuks jääb, miks peab 5 seeriat eriraskustega tegema, et lihast soojaks saada, kas tõesti nii palju...

Arusaamatuks jäi tiba su lause "Kerge raskusega soojendus-seeriatega igas harjutuses lähevad algajad liiale teinkord."

Need kolm seeriat ma teeks sama raskusega.

Või, mis Te nüüd räägite, et ma peaks tegema ühele lihasgrupile tegema 5 soojendusseeriat ja siis rinna korral 1 seeria surumist, 1 seeria kaldes surumist ja 1 kord pulloveri?

See ju Kiivika tehtud kava, kas tänapäeva treeningmeetodid niipalju muutunud või?

Loogiline on, et lihas peab tegema midagi, mida ta ei ole enne teinud, et teda kasvama sundida aga seeriate teooria jääb vähe segaseks veel.

Muudetud kasutaja xxVoodooMagicxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Matjusmi näide on väga hea ja mina teen lisaks teist varianti,olles seljaga ploki poole ning tõmban rihmasid niimoodi üle pea.Ka seda võid proovida.Mul on selle jaoks tehtud pikad kahekäe rihmad. Nõks võib käia ka valest asendist või lodevalt tehtud harjutuse puhul.Selline triitsepsi harjutus on päris tõhus kui puhtalt teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
miks peab 5 seeriat eriraskustega tegema, et lihast soojaks saada, kas tõesti nii palju...

Arusaamatuks jäi tiba su lause "Kerge raskusega soojendus-seeriatega igas harjutuses lähevad algajad liiale teinkord."

Need kolm seeriat ma teeks sama raskusega.

Põhiline üld-idee oli seal artiklis sinu küsimuse jaoks selles, et pole mõtet teha harjutustes mõttetuid liigseid soojendusi!

Sinu puhul on jutt ilmselt trenni harjutusest nr. 2, mida pole mõtet kahe soojendusega-alustada, kuna soe on nö juba ammu sees.

Põhiväärtus selles harjutuses on viimases seerias, mille kohta ni iartikkel kui ka sina soovitad feilure-ni või selle lähedale teha ca 6 korduselise seeriaga, see seeria on see mis maksab. Kui sa teed 3-seerialise harjutuse seal, siis see on omamoodi mahutrenn, 3-seerialise mahuga, lihaskasvuks piisaks aga ühest selliseks seeriaks.

Toon praktilise näite. Kui surusin tuttavtega naljaviluks kätt hiljuti, siis järgmisel päeval oli tuntav lihas-valu poolel kehal, samas kui teen 3-seerialise harjutuse trennis, siis ei saa lihast tihti kuigi valusaks. See käesurumise võistlus oli seesama, millest siin räägime hetkel:

* Flat flyes - 1 work set

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt ma ei teadnudki, et 2 esimest seeriat soojendusseeriaks nimetatakse...

Esimest korda näen sellist kava aga kui see peaks paremini toimima kui teine, eks siis peaks proovima.

Kui selline süsteem on algajatele, milliseks siis muutub kava edasijõudnutel, tehakse ikkagi 3 vms seeriat igale harjutusele?

Kas siis kõikide lihasgruppide puhul peaks olema ligikaudselt 6 kordust?(tavaliselt on see arv suurem ja erinevatel lihasgruppidel erinev)

Olen mõelnud, et lihaskasvu stimuleerib rohkem raskuse muutumine kui kordade arvu kasvamine, seega muudan raskusi suuremaks iga trenn.

Käesurumise puhul on tegu treeninguga, kus on ühes seerias 1 kordus huvitav, kuidas siis lihas areneks teha järjepidevalt ühes seerias 1 maxkoormusega kordus?

"A muscle will not grow until it's recovered. The

muscle will not begin to recover until the nervous

system is recovered. It takes roughly 24hours for the

nervous system to recover from a workout. Only then

will the muscle begin to recover and grow. So, you

should never train 2 days in a row. Even if you train

different bodyparts, you still use the same nervous

system. You train 2 days in a row, your nervous system

recovers, but by the time the muscles begin to, you

train again, so the body has to concentrate again on

recovering the nervous system."

Kui see tõsi, miks siis üldse vahetult peale trenni valke pugida? Kas mingid ained aitavad kiiremini närvisüsteemi taastada?

Muudetud kasutaja xxVoodooMagicxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saa nüüd siis aru, mis õige, mis mitte...

Siin ei olegi õiget või valet. Igaüks peab leidma iseendale selle õige, mis just tema puhul töötab. Õpi tundma oma keha ning vastavalt sellele treeni, kõik on individuaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rääkisin Morozoviga täna, ütles, et selle treeninguga ei koorma lihast piisavalt ära, kuigi aktsepteeris, et oluline on just see viimane max pingutus.

Saa nüüd siis aru, mis õige, mis mitte...

Kes-see Morosov veel on??!!??

Mina kül lei tunne, ja arvan, et enamus ei tunne toda.

Aga see, selleks.

Sa nagu ei mõista midagi, ütleks sellepeale esmamõttena- ohh seda eeslit!

Kuid, võtaksin mõtte tagasi ja ei ütleks, kuna internetis inimesed ei mõista üksteist, mõni näeb nalja seal, kus seda kindlasti teise arvates pole.

See, kes sulle hiljuti soovitas üheseerialisi harjutusi, ole hea, jak üsi talt üle, kas sedalaadi treeningu puhul piisavalt algaja suudab ka rektuteerida just soovituid lihaseid. Küsi umbes nii, et kui algaja teeb ühe seeria vaid, siis tõenäoselt nagu algajale omane, rakendab ta valet motoorikat ja valesid lihaskiude, et kuidas saaks talle keegi soovitada vaid ühte seeriat, huvi oleks kuulda, mis ta selle peale vastab.

Ise aga soovitaks sul mõelda, mis on erinevate harjutuste eesmärk. Kas võiv äkki olla nii, et mõne harjutuse eesmärk ja eripära, pole raskusi üldse tõsta treening-treeningult, vaid, on miski muu eesmärk neilt harjutuseil, äkki neis ei peagi max-seeriat rakendama üldse. Tõesti oleks hea mõte selle üle mõelda, või mis sa ise arvad, et poleks või??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

CharlesRoos, iroonia?

Pange tähele, et selles Kiivika 3-päeva kavas on pulloverid mõeldud rinnapäevale rinnalihase harjutuseks, seega plokilt sirgete kätega alla surumine poleks parim asendus. Samuti asendades hantel kangiga, saab lailihas suuremat koormust kui hantliga tehes. Endal ka viimasel rinnatrennil käisid paremast õlast naksud läbi, aga siiani pole (õnneks) midagi hullu juhtunud. Ja pullover on väga hea harjutus, pole veel samaväärset leinud, millega asendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vast sa M.M-i ikka tead.

Mis muna teemasse puutub siis sa ju tegelt vastasid juba esimese postitusega ära,

et jäätudes asjad halvaks ei lähe nagu muudki toiduained, mida külmutatakse.

Aga noh nalja tegi pigem tegelt seal see läbu selles teemas.

Kui sa nüüd "Big A"-d mõtlesid siis talle ma vast kirjutama ei hakka.

Treeningu eesmärk on lihaseid suurendada, kuigi noh kuna dieedil siis vist pigem säilitamisest jutt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kavast "Edasijõudnute kava jaotatuna kolmeks" pulloveri tehes käib mul õlaliigesest nõks läbi.

Eelnevatest kogemustest tean, et see nõks lõppeb väga valuliku õlaliigesega.

Millega võiks selle harjutuse asendada?

Veel üks küss:

Oletame et seerias on 3 x 10-12 kolmandal korral annan endast maksimumi aga millest lähtuda esimese kahe seeria tegemisel?

10, 11, max vms?

1. Kui see pullover sulle ei sobi ja õlale haiget teeb, siis jäta see harjutus kohe trennist välja või kohenda tehnikat (pigem soovitaks esimest), asendada võid selle minu arust suht suvalise harjutusega rinnale, kasvõi pea alaspidi surumisega (ei ole küll täpselt sama, aga ikkagi rinna harjutus)- vähemalt minu silmis küll ei ole see pullover asendamatu ja just eriliselt tähtis harjutus, kui sa just tippkulturistiks saada ei kavatse kohe:-).

2. Mina näiteks teen harjutusi suutlikkuseni alati, kui välja arvata spetsiaalsed programmid n 5x5 ja 3x3 ja veel mõned. Aga seda 3x10-12 teeksin mina nii, et valiksin raskuse, millega suudan teha esimesel seerial max 12 korda ja kolmandal seerial punniksin 10 täis ilma raskust vähendamata ja nii, et viimane seeria lihtsalt rohkem teha ei jõuaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes-see Morosov veel on??!!??

Mina kül lei tunne, ja arvan, et enamus ei tunne toda.

Aga see, selleks.

Sa nagu ei mõista midagi, ütleks sellepeale esmamõttena- ohh seda eeslit!

Kuid, võtaksin mõtte tagasi ja ei ütleks, kuna internetis inimesed ei mõista üksteist, mõni näeb nalja seal, kus seda kindlasti teise arvates pole.

See, kes sulle hiljuti soovitas üheseerialisi harjutusi, ole hea, jak üsi talt üle, kas sedalaadi treeningu puhul piisavalt algaja suudab ka rektuteerida just soovituid lihaseid. Küsi umbes nii, et kui algaja teeb ühe seeria vaid, siis tõenäoselt nagu algajale omane, rakendab ta valet motoorikat ja valesid lihaskiude, et kuidas saaks talle keegi soovitada vaid ühte seeriat, huvi oleks kuulda, mis ta selle peale vastab.

Ise aga soovitaks sul mõelda, mis on erinevate harjutuste eesmärk. Kas võiv äkki olla nii, et mõne harjutuse eesmärk ja eripära, pole raskusi üldse tõsta treening-treeningult, vaid, on miski muu eesmärk neilt harjutuseil, äkki neis ei peagi max-seeriat rakendama üldse. Tõesti oleks hea mõte selle üle mõelda, või mis sa ise arvad, et poleks või??

Enamus kindlasti ei tunne jah Morozovit, aga teavad siin foormus viibijatest kindlasti pea kõik, kellega tegemist on. Kui sa Marek Morozovist midagi kuulnud ei ole, siis oled sa eesti kultursimist ikka väga kaugel, aga võibolla sa ei tahagi seda teada või pole see eesmärgiks. Lihtsalt teadmiseks, et tegemist on ühega eesti kulturismi tippudest:-). Ja need võib max 2 käe sõrmedel üles lugeda:-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rääkisin Morozoviga täna, ütles, et selle treeninguga ei koorma lihast piisavalt ära, kuigi aktsepteeris, et oluline on just see viimane max pingutus.

Saa nüüd siis aru, mis õige, mis mitte...

Sul tundub kõik jube pilla-palla laiali olevat. Tükike siit, tükike sealt.

Kuna sul hea võimalus M.M. tunda ja taga suhelda, siis kuula ja usalda teda. Tal ikka piisavalt kogemusi ja teadmisi selles vallas. Samuti mõjub ka see su tulemustele tervikuna paremini kui ühe treeneri järgi oma asjad sead. Mis maja sellest ikka tuleb kui seina ladumiseks kasutad tsementi, liimi, plastiliini, paekive, palke ja telliskive segamini? Või kui Morozov ei tundu sulle piisavalt usaldusväärne, siis Argo ka Spartas treener .. juhul kui sa Spartas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No tegelikult tulevikus olen mõelnud personaalkava tellida, kui dieetperioodiga olen eesmärgid saavutanud.

Aga olen selline, et tahan alati asjadest ka ise põhjalikult aru saada. Otsisin netist, ei leidnud kohta, kus pikemalt lahti

seletataks seeriate ja korduste süsteemid ning algpõhimõtted.

Oma kava ma ei ole muutnud, lihtsalt uurin asja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No tegelikult tulevikus olen mõelnud personaalkava tellida, kui dieetperioodiga olen eesmärgid saavutanud.

Aga olen selline, et tahan alati asjadest ka ise põhjalikult aru saada. Otsisin netist, ei leidnud kohta, kus pikemalt lahti

seletataks seeriate ja korduste süsteemid ning algpõhimõtted.

Oma kava ma ei ole muutnud, lihtsalt uurin asja.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4947

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan artikli eest kuid hea meelega loeks midagi veel põhjalikumat, näiteks midagi, mis seletaks ära lihasmassi treeningu algteooriad ja/või midagi, mis põhineks uurimustöödele. + artikli kirjutaja oli ise suht ebakindel selles, mida räägib.

Aga väike rõõmuhüüe ka vahele, olen 5 viimase päevaga alla võtnud ligikaudselt 1,5-2kg. :)

(ja seda kõike lihtsa meetodiga, ilma gramme ja kaloreid lugemata)

Muudetud kasutaja xxVoodooMagicxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×