Jump to content
Külaline

Jooksmine & Jõusaal

Recommended Posts

Külaline

Tere,

Soov siis käia jõusaalis (kolm korda nädalas) ja samas ka jooksmisega vastupidavust arendada. Probleem siis selline, et kui ma 5-10km jooksen, siis see ei ole enam soojendus, vaid trenn ja peale seda jõusaali minna oleks vist liig. Seega on kellegil ideid, kuidas saaks mõlemat parajalt teha? Trenni oleks võimalik teha E-R. Laupäeval ja pühapäeval tavaliselt aega ei jätku. Kas näiteks nii, et E-jõusaal T-jooksmine K-jõusaal N-jooksmine R-jõusaal oleks ülepingutamine(ületreening)? Jõusaali all pean silmas 10-15min soojendust, seejärel jõusaal ja mõni minut mingit sportlikku tegevust. Jooksmise all pean silmas umbes 45-60 minutit jooksu parajas tempos.

Mainin ära, et eesmärk ei ole saada John Rambo tüüpi musklimeheks, vaid lihtsalt jõudu ja vastupidavust arendada. Lihtsalt jõuga, kui vastupidavust ei ole, pole mul midagi teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei pea iga nädal 3 korda jõusaali tegema. Aga kui jõusaal ei ole väga intensiivne, siis pole hullu. Enne ei saa teada, kui ei proovi. Sõltub ju kõik treeningkavast ja enesetundest.

Muudetud kasutaja xintoc poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Soov siis käia jõusaalis (kolm korda nädalas) ja samas ka jooksmisega vastupidavust arendada. Probleem siis selline, et kui ma 5-10km jooksen, siis see ei ole enam soojendus, vaid trenn ja peale seda jõusaali minna oleks vist liig. Seega on kellegil ideid, kuidas saaks mõlemat parajalt teha? Trenni oleks võimalik teha E-R. Laupäeval ja pühapäeval tavaliselt aega ei jätku. Kas näiteks nii, et E-jõusaal T-jooksmine K-jõusaal N-jooksmine R-jõusaal oleks ülepingutamine(ületreening)? Jõusaali all pean silmas 10-15min soojendust, seejärel jõusaal ja mõni minut mingit sportlikku tegevust. Jooksmise all pean silmas umbes 45-60 minutit jooksu parajas tempos.

Mainin ära, et eesmärk ei ole saada John Rambo tüüpi musklimeheks, vaid lihtsalt jõudu ja vastupidavust arendada. Lihtsalt jõuga, kui vastupidavust ei ole, pole mul midagi teha.

´Kui tahad lihtsustatud versiooni kuulda tee nii palju ,et ikka trenn läbi võtab korralikult.Küll edasi arened ja hakkad rohkem jõudma

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise tegin suvel, kui aega veel oli, sama kava järgi. Kolm korda nädalas jõukas (kolmeks jaotatud kava) ja kolm korda jõusaalivabadel päevadel aeroobne 30-60 min. Enamasti jooksin, sekka ka ratast, et ära ei tüütaks.

Mõnus oli, ööd olid 12 tunnised ja ei tekkinud ületreeningut. Praeguse tempo juures, kui enam puhkus pole, võiks see selle kava puhul aga tekkida küll, ma pakun.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
tee siis jõusaal päeval ära ja mine jookse õhtul.

No päeval (kella neljani) on tunnid (koolis) ja mingi viieks jõuan jõusaali :) Kui jooksen, siis kõik ühte jutti.

Aga nagu saan, siis võiks vist ikka nii teha, et jooksen oma isu täis ja siis jõusaali. Seejärel veel järele mõni minut ja finito?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Soov siis käia jõusaalis (kolm korda nädalas) ja samas ka jooksmisega vastupidavust arendada. Probleem siis selline, et kui ma 5-10km jooksen, siis see ei ole enam soojendus, vaid trenn ja peale seda jõusaali minna oleks vist liig. Seega on kellegil ideid, kuidas saaks mõlemat parajalt teha? Trenni oleks võimalik teha E-R. Laupäeval ja pühapäeval tavaliselt aega ei jätku. Kas näiteks nii, et E-jõusaal T-jooksmine K-jõusaal N-jooksmine R-jõusaal oleks ülepingutamine(ületreening)? Jõusaali all pean silmas 10-15min soojendust, seejärel jõusaal ja mõni minut mingit sportlikku tegevust. Jooksmise all pean silmas umbes 45-60 minutit jooksu parajas tempos.

Mainin ära, et eesmärk ei ole saada John Rambo tüüpi musklimeheks, vaid lihtsalt jõudu ja vastupidavust arendada. Lihtsalt jõuga, kui vastupidavust ei ole, pole mul midagi teha.

Jõusaali mehed muidgi muigavad, aga kui jõuvastupidavust taga ajad, siis käi BodyPumpi`s ära. Aga siiralt soovitan esialgu kangile mitte rohkem kettaid laduda kui su kõrval kenad piigad on teinud. Seda vähemalt esimestel kordadel. Ise teen trenni 4-päevast tsüklitega 1.päev jõusaal, 2päev tund jooksu või 1-2 tundi ratast, 3 päev bodypump, 4 päev puhkus. Iga neljas nädal teen kergemalt, ehk siis vaid kahel päeval nädalas bodypumpi. Tõsi on aga see, et jõusaalis saadud lisamassi jooksed järgmisel päeval lihtsalt maha. Aga kui hetkel kõhnake oled, siis natuke kilosid ikka lisandub.. ja vastupidavust ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No päeval (kella neljani) on tunnid (koolis) ja mingi viieks jõuan jõusaali :) Kui jooksen, siis kõik ühte jutti.

Aga nagu saan, siis võiks vist ikka nii teha, et jooksen oma isu täis ja siis jõusaali. Seejärel veel järele mõni minut ja finito?

See mis tähtsam, seda peaks enne tegema.

Aga aeroobset ( jooksu, ratast) ja jõudu ühel päeval koos teha pole eriti mõtet. Paned seieriga punasesse. Võib ju nii teha, et jooksupäeval teed jalga otsa ja siis ehk 10 minutit lõdvestusjooksu. Teisel päeva jõusaalis keskendud siis ehk ülakehale.

Muudetud kasutaja Händler poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See mis tähtsam, seda peaks enne tegema.

Aga aeroobset ( jooksu, ratast) ja jõudu ühel päeval koos teha pole eriti mõtet. Paned seieriga punasesse. Võib ju nii teha, et jooksupäeval teed jalga otsa ja siis ehk 10 minutit lõdvestusjooksu. Teisel päeva jõusaalis keskendud siis ehk ülakehale.

Miks ei või samal päeval joosta? Kui jõusaalis koormus just maksimaalne ei ole, siis ei ole eriti vahet, just hea, kui jooksmas käib.

EDIT: Näiteks Siis Ott Kiivikas, kes paugutab aeroobset konkreetselt

Muudetud kasutaja Sakurai poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks ei või samal päeval joosta? Kui jõusaalis koormus just maksimaalne ei ole, siis ei ole eriti vahet, just hea, kui jooksmas käib.

EDIT: Näiteks Siis Ott Kiivikas, kes paugutab aeroobset konkreetselt

Oi jah. Nii nüüd siis kohe.

Pean siiski nentima, et jään antud küsimuses eriarvamusele. Eeldan, et sinu poolt mainitud tippmees "paugutab" aeroobset vaid kindlatel treeningperioodidel, mitte regulaarselt kangitrenni ette ja järele.

Aga muidugi on ülimalt kõva sõna kui kaks kärbest ühe hoobiga lüüa suudad. Kui võimalik, anna pärast siis tagasiisdet, et kuidas mõjus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Oi jah. Nii nüüd siis kohe.

Pean siiski nentima, et jään antud küsimuses eriarvamusele. Eeldan, et sinu poolt mainitud tippmees "paugutab" aeroobset vaid kindlatel treeningperioodidel, mitte regulaarselt kangitrenni ette ja järele.

Aga muidugi on ülimalt kõva sõna kui kaks kärbest ühe hoobiga lüüa suudad. Kui võimalik, anna pärast siis tagasiisdet, et kuidas mõjus.

Vastused nii seinast seina...Ajas veel rohkem segadusse, kui enne oligi. Hetkel tuli selline mõte, et teha nt kahe päevase kavaga. Ühel päeval jookseks soojenduseks, teeks ülakeha ja teisel päeval jookseks pikemalt ja seejärel teeks jalgadele jõudu. Sedasi 5 päeva nädalas...kui õues jahedamaks läheb ja joosta enam eriti pikalt ei kannata, keskenduks jõusaalile. Tahaks teada just seda, et kas see 5 päeva järjest ületreenimist ei põhjusta? Endal poleks nagu viga midagi...aga kui kasu ei ole siis nagu mõtet ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline

Nonii...

Olen nüüd kaks nädalat seda algajate kava teinud, kuid minuarust ei ole ma enam nii algaja (no tegelt jõusaali mõttes olen, aga füüsilist olen ennem ka pidevalt teinud). Probleem just selline, et kui treenin nt käed ära, siis need on nii verd täis ja punnis, et kui jalgu treenima hakkan, on nad nö. kohe läbi. Mõne korra kükin ja juba hakkab lihas nagu väsimusest valutama vms, kuigi pole koormust saanudki. See probleem tekib just sellega, et mida viimasena (pärastpoole) treenin. Mõtlesin siis, et läheks ehk üle kahe või kolmeosalise kava peale. Mainin veelkord, et eesmärk ei ole kulturistiks saada, vaid tugevaks saada :P

Valik siis hetkel kahe kava vahel, et kas teha kaheks jaotatud kava, või kolmeks jaotatud kava? Kolmeks jaotatud kava teeks E, K, R. Kaheks jaotatud kava saaks samuti tööpäevadel teha. Nt. E,T,N, R. Et siis Esmaspäev ülakeha, teisipäev alakeha, kolmapäev puhkus jne? Või tuleks ilma puhkepäevadeta teha?

Kõik nõu on teretulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×