Jump to content
kimmel

profikulturism kas sport?

Recommended Posts

Kirjutad, et oled lugenud artikleid SIIN, oletan, et siis siin lehel. Kui nii siis midagi muud sellelt lehelt pro kulturismi kohta leida oleks natu naiivne. Siin aetakse "rida" TERVES KEHAS TERVE VAIM! Vähemalt mingis osas on see näiline vaid. Amatöörkulturism ja eelpool öeldud loosung aga kaks täiesti erinevat maailma. Amatööride tipud ja pro kulturism, vahe on ainult mingil määral keelatud ainete kogustes mida kasutatakse ja ka niipalju, et mingi osa amatööre üritab suurvõistlusteks ained kehast välja saada olles siis mõnda aega leebemate-kiirelt välja minevate ainete peal ja lõpus ka päris ilma. Selline on reaalne elu, sellel alal vähemalt. On muidugi mõni erand aga päris tippu need mehed amatööride kulturismis ei küündi. Klassikud, tuleb tõdeda, et seal on veel võimalik ilma keelatud aineteta hea õnne korral midagi korda saata. Aga no, klassikaline kulturism pole ka päris kulturism. Kui muidugi keegi aru saab mida ma sellega mõtlen. :rolleyes:

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

orignaalne tsitaat on, et

"...tuleb palvetada, et terves kehas (oleks ka) terve vaim"

Tippspordi puhul pole tihti tegemist ei terve keha ega terve vaimuga:)

Aga minu meelest kulturismi spordiks/mittespordiks klassifitseerimisel ei ole see oletatav dopingainete (kui selle all mõtled "tervise rikkumist") küsimus sugugi mitte kõige olulisem küsimus.

Ja mis puudutab "aega, järjekindlust, pühendumist" definitsiooni, siis vabandust, aga kas lilleseade on sport?

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
orignaalne tsitaat on, et

"...tuleb palvetada, et terves kehas (oleks ka) terve vaim"

Tippspordi puhul pole tihti tegemist ei terve keha ega terve vaimuga:)

Aga minu meelest kulturismi spordiks/mittespordiks klassifitseerimisel ei ole see oletatav dopingainete (kui selle all mõtled "tervise rikkumist") küsimus sugugi mitte kõige olulisem küsimus.

Ja mis puudutab "aega, järjekindlust, pühendumist" definitsiooni, siis vabandust, aga kas lilleseade on sport?

jah tegelt oleks pidanud olema küsimuses kas tervise sport

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sport keskendub väliselt mõõdetavale ja võrreldavale saavutusele...njah nii ütleb Wikipedia kuid mina ei nõustu täelikult sellega.

kuna kuturismis mängib tähtsat osa ka oskuslik poseerimine ning toimub hindamine KOHTUNIKE poolt siis kõige otsemas mõttes tänapäeval ehk ei ole see päris sport.

selline on minu arvamus.

arvan ka,et mõiste sport on pidevas muutumises ja arenemises.

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võite mind tükkideks tõmmata või üles puua,aga mina isiklikult kulturismi spordiks ei pea :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan samuti, et kulturism pole sport. Põhjus selles, et võitja määramine pole objektiivne. Spordis on tulemus täpselt mõõdetav. Näiteks võitja on see, kes jookseb kiiremini või kes tõstab suurema raskuse pea kohale. Mitte nagu kulturismis kus tulemuse otsustab kohtunike subjektiivne arvamus. Isegi male on rohkem sport, paned vastasele mati ja kellelgi pole midagi kobiseda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvan samuti, et kulturism pole sport. Põhjus selles, et võitja määramine pole objektiivne. Spordis on tulemus täpselt mõõdetav. Näiteks võitja on see, kes jookseb kiiremini või kes tõstab suurema raskuse pea kohale. Mitte nagu kulturismis kus tulemuse otsustab kohtunike subjektiivne arvamus. Isegi male on rohkem sport, paned vastasele mati ja kellelgi pole midagi kobiseda.

Aga iluvõimlemine, iluuisutamine, vettehüpped?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga iluvõimlemine, iluuisutamine, vettehüpped?

Minu meelest samuti mitte eriti sport, kuigi need on isegi olümpiaalad. Vähemalt võistlemine nendel aladel nõuab suuri oskusi. Kui näiteks iluuisutamises käpuli käid siis häid punkte ei saa. Kulturismis analoogset "käpuli käimise" ohtu ei paista olevat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest samuti mitte eriti sport, kuigi need on isegi olümpiaalad. Vähemalt võistlemine nendel aladel nõuab suuri oskusi. Kui näiteks iluuisutamises käpuli käid siis häid punkte ei saa. Kulturismis analoogset "käpuli käimise" ohtu ei paista olevat.

Sellisel juhul oleks kulturiste palju rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest samuti mitte eriti sport, kuigi need on isegi olümpiaalad. Vähemalt võistlemine nendel aladel nõuab suuri oskusi. Kui näiteks iluuisutamises käpuli käid siis häid punkte ei saa. Kulturismis analoogset "käpuli käimise" ohtu ei paista olevat.

Morozovi dieet? (no offence - asjaosaline ise on küll asja üle nalja heitnud :rolleyes: )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuulates siin eri arvamusi, siis mul on küll tunne, et paljud seltsimehed ei tea laiemalt spordist küll mitte midagi!!!!

Spordis ei ole ainus hindamiskriteerium punktid, sentimeetrid või sekundid. Selline hindamissüsteem loob ainult tingimused tulemuse täpsemaks mõõtmiseks.

Samas on palju alasid, kus puudub samuti võimalus tulemust konkreetselt mõõta ja tulemuse panevad kokku kohtunikud selle põhjal mida nad nägid.

Kulturism - on füüsiliselt palju raskem kui enamus spordialasid, seda just ettevalmistuse osas, lisaks peab sportlane samal ajal omama väga tugevat iseloomu, et taluda pikaajalist kalorite defitsiiti - seda suurenenud füüsilise koormuse aeg.

Miks siin paljud arvajad ei pea kulturismi spordiks - sellel on ainult üks põhjus, profikulturismis ja ka paljus osas amatöörkulturismis varjutavad seda ala dopingutarvitamine. See aga ei muuda veel seda ala mitte spordiks! Väljendage ennast selle koha pealt õigesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eksid Ott.dopigu tarvitamine ei ole kindasti ainus põhjus miks inimesed kulturismi spordiks ei pea.

samuti ei ole siin mingisugust ÕIGET väljendamist,vähemalt mitte ainuõiget nii nagu sina seda näha tahaksid.

erinevatel inimestel on erinev arusaam sellest mis üldse sport on.

ala raskuse üle vaidleks vastu.tänapäeval on paljud treeninvahendid olemas ning koondatud saalidesse,ruumidesse.

erinevevalt näiteks kergejõustikust kus treening tingimused,harjutused on väga vahelduvad.vaimselt kordades raskem...

pakun,et see on teema kus erinevad eelistused ja tõekspidamised on kõigil nii sügavad,et edasine arutelu läheb üle mõttetuks vaidluseks.

minupoolt kõik selles teemas. :rolleyes:

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu jaoks üsna 50-50. Ma ütleksin nii, et see osa mis võistlustele eelneb (tugevad trennid jõusaalis), sisaldab sporti, aga see mida võistluste ajal lava näeme- eriti mitte. Seega kulturismiga tegelemiseks on vaja sporti teha, aga kui ma lähen võistlust vaatama, siis ei tahaks eriti öelda, et lähen spordivõistlust vaatama. :rolleyes:

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eksid Ott.dopigu tarvitamine ei ole kindasti ainus põhjus miks inimesed kulturismi spordiks ei pea.

samuti ei ole siin mingisugust ÕIGET väljendamist,vähemalt mitte ainuõiget nii nagu sina seda näha tahaksid.

erinevatel inimestel on erinev arusaam sellest mis üldse sport on.

ala raskuse üle vaidleks vastu.tänapäeval on paljud treeninvahendid olemas ning koondatud saalidesse,ruumidesse.

erinevevalt näiteks kergejõustikust kus treening tingimused,harjutused on väga vahelduvad.vaimselt kordades raskem...

pakun,et see on teema kus erinevad eelistused ja tõekspidamised on kõigil nii sügavad,et edasine arutelu läheb üle mõttetuks vaidluseks.

minupoolt kõik selles teemas. :rolleyes:

See, et treeningvahendid on ühes saalis, ei muuda treeningut lihtsamaks. Olen ise teinud nii kergejõustiku, käsipalli, korvpalli, jõutõstmist (tulnud 4 erineval alal eesti noortemeistriks), arvan et tean ikka küll, milline neist aladest on kõige raskem olnud. Kulturismi ettevalmistuses läbi tõstetud tonnaaz on suurem kui jõutõstmises, tõstmises jne. Selge on see, et minu mõte ei ole inimesi panna kõiki ühtmoodi rääkima, valgustan teid sellest, mida tavaline foorumikülastaja pole läbi teinud. Üks asi on käia saalis võistlust vaatamas, teine asi on 70 võitlust kaasa teha.

Inimene, kes käib teatris etendust vaatamas, ei kujuta eriti ette palju peab näitleja harjutama, et etendus õnnestuks, selleks peab selle läbi tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eksid Ott.dopigu tarvitamine ei ole kindasti ainus põhjus miks inimesed kulturismi spordiks ei pea.

erinevatel inimestel on erinev arusaam sellest mis üldse sport on.

ala raskuse üle vaidleks vastu.tänapäeval on paljud treeninvahendid olemas ning koondatud saalidesse,ruumidesse.

erinevevalt näiteks kergejõustikust kus treening tingimused,harjutused on väga vahelduvad.vaimselt kordades raskem...

Pean sinuga nõustuma, dopingu ulatuslik tarvitamine ei ole kindlasti ainus põhjus,miks nii mõnedki kulturismi spordiks ei pea. On avalik saladus,et doping on kasutusel praktiliselt kõikkidel spordialadel. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süllogismid, sõbrad, on need, mida te siin kasutate. Süllogismid. Näide:

"Missivõistlustel hinnatakse kandidaate kohtunike poolt subjektiivselt välimuse alusel"

"Kulturismis hinnatakse võistlejaid kohtunike poolt subjektiivselt välimuse alusel"

Järeldus - Kulturism ja missivõistlus on samad asjad.

"Kulturismis pannakse võistlejad paremusritta kohtunike punktisummade alusel"

"Iluuisutamises, mis on olümpiaala, pannakse võistlejad paremusritta kohtunike punktisummade alusel"

Järeldus - Kuna mõlema puhul on olemas lavaline sooritus, mida hinnatakse punktide alusel, peaks ka kulturism olema olümpiaala.

Nagu näete, siis süllogismidega kaugele ei jõua. Minu meelest on kulturism sport ja kulturismivõistlus spordivõistlus. Miks? Suurt vaimset pühendumist ja füüsilist treenimist nõudev ala, mida tehakse konkreetse eesmärgi (võistlued) nimel. Võistlused on, nagu igal spordivõistlusel, tehtud eeltöö (vaimse ja füüsilise) realiseerimise ja konkurentidega samadel alustel mõõduvõtmise võimaluseks.

See definitsioon pole kaugeltki täiuslik, kuid nii ma seda enda jaoks lahti mõtestan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea kui tuleb eri arvamusi - viimane näide oli minuaravates päris hea, mitte sellepärast, et postitaja kulturismi spordiks pidas, vaid aitas ehk mõnel teisel leida teed mismoodi kulturismi suhtuda. Mul oli just plaanis küsida, et kui kulturism ei ole sport, siis mille alla ta liigitate?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu üks vanadaam pahurdas minu pihta , kui ma Salmes innukalt kaasa elasin : "Mine lärma kuskil mujal , see siin on kultuurisündmus" (vms. see oli. Sõna-sõnalt ei mäleta :rolleyes: )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×