Jump to content
Evikas

Kas sellest on abi?

Recommended Posts

Tervist olen 16 poiss ja pikkust 175 cm ja kaal on ca. 56 kg.

Pole kunagi olnud füüsiliselt kuigi tugev ja alustasin paar kuud tagasi

kodust trenni mis on küll lühike (15-20 min) aga olen seda õhtuti

järjepidevalt teinud kordagi vahele jätmata. Trenn hõlmab

kõhulihaseid, 2x3 kg hantlid millega teen erinevaid harjutusi

(tõstan 25 korda siis surun 25 siis teen mingeid harjutusi rinnalihastele 25

siis küljelt liigutan üles 15 ja teen ka 25 kükki hoides hantleid õlal

ja nüüd tahan hõlmata trenni ka väljas lühikesi ringe metsas jooksmise)

Minu küsimus oleks et kas sellest on natukenegi abi füüsilise vormi

parandamisel? Kas see ka loeb midagi et olen trenni tegemisel järjepidev?

Palun vastake kes midagi teaksid õelda, norivad ja kurjad kommentaarid

välja jätta palun ma niigi uus sellel teemal... :lol:

EDIT: Unustasin õelda et arstlikul kontrollil koolis arst soovitas mul liha

süüa rohkem jne. aga kas see tähendab et ma pean vorsti ja muid poollihatooteid

ka ilmtingimata sööma või piisab tailiha söömisest (õnneks mulle liha maitseb)

Muudetud kasutaja Evikas poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa teed nii nõrka trenni, et minuarst pole suurt vahet, mida sööd.

Kas saaksid jõusaali minna oma elukohas?

Kui ei saa jõusaali minna, siis hea seegi kui kodus hantli-trenni teha saad muidugi, eks ta hea ikka on tervisele, kahjuks ei tule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa teed nii nõrka trenni, et minuarst pole suurt vahet, mida sööd.

Kas saaksid jõusaali minna oma elukohas?

Kui ei saa jõusaali minna, siis hea seegi kui kodus hantli-trenni teha saad muidugi, eks ta hea ikka on tervisele, kahjuks ei tule.

Tänan vastuse eest eks ma uurin seda asja

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellest on abi ikka aga kui sa jõusaali minna ei saa siis sa võiksid vaadata tööristade alt neid treening kavu ja kombineerida midagi nende järgi, ja

kasuta ka keha raskust, nagu kätekõverdusi ja lõuatõmbeid tehes.

ja see on hea, et sul järjepidevust on see tuleb kindlasti kasuks jõualadel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alguses arened niiehknii, pole vahet kui suurte raskusetga või kuidas teed. Kätekõverdusi ära ka unusta, need on paremad, kui 3kg hantlid :lol:. Söö ka ikka korralikult ja talveks katsu ikka jõusaali kolida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui sa kodus tahad jätkata soovitan kindlasti raskemad hantlid osta :lol: ja muidugi lisa veel juurde lõuatõmbed,kätekõverdused ning jooksmas käi ka muidugi. Pärast trenni lõppu söö valke ja süsivesikuid;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan teid vastuste eest, jõusaaliga on muidu selline asi et pole seal

nagu varem käinud (ainult korra kehalise tund oli seal) et ei oska eriti

midagi peale hakata ja kas see tasuline pole ja kas minusugusel oleks sinna asja?

Kodust trenni ma järg järgult nagu suurendan ja harjutan kätekõverdusi

vastu seina ja lauda (järgmine loogiline samm oleks maapind :D)

Ma söön jah liiga vähe ja valke pean ka rohkem tarbima ma proovin

seda parandada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. pea igal asjal on esimene kord :D

2. igaüks, kes otsustab, et ta tuleb jõusaali treenim, on sinna asja :lol: - rohkem usku endasse

3. alati on võimalik küsida kaastreenijatelt abi, kui treenerit pole. Usu mind, inimesed on valmis sind juhendama, tavaliselt "kollid" annavad hea meelega nõu :D

4. jah jõusaal on tasuline, kahjuks pole tegemist mittetulundusühinguga, kes kusagilt toetusi saab

5. räägi oma vanematega ja leidke koos mingi võimalus sinu soovide täitmiseks, kui kahjuks seda võimalust pole, siis saab vabalt ka kodus treenida, kasutades keharaskust ja muid raskusi lisaks.

6. järjepidevust on kindlasti vaja ja kui oled siiamaani sedavõrd tubli olnud, siis jätka samas vaimus.

7. proovi rohkem süüa ja nagu ka arst ütles, siis liha kindlasti menüüsse. samuti kohupiima ja mune (suhteliselt valgurikas ja odav toiduaine)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänan teid vastuste eest, jõusaaliga on muidu selline asi et pole seal

nagu varem käinud (ainult korra kehalise tund oli seal) et ei oska eriti

midagi peale hakata ja kas see tasuline pole ja kas minusugusel oleks sinna asja?

Kodust trenni ma järg järgult nagu suurendan ja harjutan kätekõverdusi

vastu seina ja lauda (järgmine loogiline samm oleks maapind :lol:)

Ma söön jah liiga vähe ja valke pean ka rohkem tarbima ma proovin

seda parandada.

Jõusaali on kõigil asja, kui sul eesmärk silme ees siis lihtasalt asu seda teostama

Ja uuri kindlasti välja kas jõusaal on tasuline või mitte, sest meie koolis on igastahes jõusaal õpilastele tasuta :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. pea igal asjal on esimene kord :D

2. igaüks, kes otsustab, et ta tuleb jõusaali treenim, on sinna asja :lol: - rohkem usku endasse

3. alati on võimalik küsida kaastreenijatelt abi, kui treenerit pole. Usu mind, inimesed on valmis sind juhendama, tavaliselt "kollid" annavad hea meelega nõu :D

4. jah jõusaal on tasuline, kahjuks pole tegemist mittetulundusühinguga, kes kusagilt toetusi saab

5. räägi oma vanematega ja leidke koos mingi võimalus sinu soovide täitmiseks, kui kahjuks seda võimalust pole, siis saab vabalt ka kodus treenida, kasutades keharaskust ja muid raskusi lisaks.

6. järjepidevust on kindlasti vaja ja kui oled siiamaani sedavõrd tubli olnud, siis jätka samas vaimus.

7. proovi rohkem süüa ja nagu ka arst ütles, siis liha kindlasti menüüsse. samuti kohupiima ja mune (suhteliselt valgurikas ja odav toiduaine)

Tänan vastuste eest jällegi,

ma arvan et minu klassis vist hakkavadki mõne aja pärast olema kehalise tunnis jõusaal

ootan seda varianti hetkel. Koolis on mul olemas mõned jõusaali masinad aga oleme

klassiga käinud ka tervisekeskuse omas kus on eraldi jõusaal täisvarustusega.

Kodust trenni jätkan ja tõstan järk-järgult seni kuni veel jõusaalis ei käi.

Ise proovin süüa praemune lõunaks või hommikuks ja toidukordada kõrvale piima juua,

lisaks on hetkel kodus ka mingit funktsionaalset jogurtit.

Nendest soovitustest on kindlasti kasu, tänud! :D

Muudetud kasutaja Evikas poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa teed nii nõrka trenni, et minuarst pole suurt vahet, mida sööd.

Kas saaksid jõusaali minna oma elukohas?

Kui ei saa jõusaali minna, siis hea seegi kui kodus hantli-trenni teha saad muidugi, eks ta hea ikka on tervisele, kahjuks ei tule.

Sööma peab ta ikkagi korralikult. Ei ole nii, et kui jõusaalis suurt rauda ei liiguta, siis ei ole toitumine oluline :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tubli!

Jätka samas vaimus - järjepidevus ongi asja võti tegelikult, selle hampsasid sa juba asja eos õnneks lahti.

Kui kodus treenid, siis otsi pidevalt erinevaid võimalusi, kuidas harjutusi varieerida, koormusi muuta (tõsta) jne.

1) Tee kätekõverdusi. Hoia peopesasid erineva laiusega, kord laiemalt, siis kitsamalt. Pane padi vms põlvede alla ja tee põlvede peal, kui ei suuda tavalisi kätekaid teha veel. Tee niipalju kui ilma pausi pidamata järjest normaalse tempoga teha jõuad, puhka, korda, puhka ja tee veel üks seeria.

2) Tee ka kükke (pane nt koolikott selga, nii et rihmad oleksid võimalikult lühikesed ja seega raskus võimalikult turjal, mitte selja allosas, nii ei vigasta selga. Pane kott peaaegu täis mingeid kaltse või patju ja siis kõige peale aseta raskus (raamatud, veepudelid, liivakotid vms) - nii saad raskuskeseme võimalikult üles ja ei koorma alaselga, vaid treenid jalgu ikka. Tee nt 12 kükki, puhka ja uuesti, puhka ja veel üks seeria).

3) Pane youtube otsingusse free weight exercises ja vaata, milliseid harjutusi hantlitega on võimalik teha. Jälgi, et kehahoid harjutuse sooritamise ajal oleks korralik, muidu hiljem raskuste suurenedes on vale asend sisse harjunud ja a) võid end vigastada :rolleyes: soovitud lihase asemel treenid vale kehaasendi tõttu hoopis midagi muud.

4) Pane youtube otsingusse no equipment home workout ja vaata, kuidas on võimalik ilma erilise jõusaali varustuseta koduste vahenditega trenni teha.

Enne esimest iseseisvalt jõusaali minekut käi korra uuesti youtubes ja vaata mingit basic gym exercise vms videot. Alguses neid teegi ja silmanurgast jälgi ka mida teised teevad, loe foorumit ka ning sirvi tööriistade alt treeningkavasid (seal näidatud, mis järjekorras mingeid harjutusi teha ja kuidas eraldi lihasgruppide kaupa keha treenida - eraldi päevadel treenid vaid teatud lihaseid, et samal ajal saaksid teised lihased eelmistest trennidest taastuda)... eks ta nii tulebki.

1) Jõusaali minnes tee vähemalt 15 minutit soojendust ette (jookse, tee mingil cardiomasinal midagi (need on kõik need jooksulindid jms, peksa poksikotti, hüppa hüppenööriga (btw see pole mingi pussyde harjutus, kõik poksijad hüppavad)). Liigu mingi masina juurde (tavaliselt on masinad saalis grupeeritud lihasgruppide järgi, mida nad treenivad, st et jalgade treenimise seadmed on enamvähem koos, rinnaltsurumise kangid jm rinnalihase seadmed on koos jne, seega olenevalt, mida treenida tahad, selle valid). Kui ei tea täpselt, kuidas masin töötab, siis vaata, kas kusagil masina küljes on kleepekas pildi või juhistega. Aseta raskus masinal kõige väiksema peale ja proovi nüüd, kuidas ta töötab. Kui see selge, siis vali juba trenniks sobilik raskus.

2) Kuldne kesktee on, et iga masina juures teed liigutuse 10 korda, siis puhkad, teed veel 10 korda, puhkad ja teed viimased 10 korda. (treeningkavas oleks see märgitud 3¤10). Igale lihasgrupile proovi teha u kolme erinevat harjutust. Võibolla on see sinu jaoks natuke liiga keeruline alguses, aga samas ma ei usu, kui plaanid ikka trenni tegema hakata, siis mida varem põhilised asjad selged, seda parem... nii nt, kui treenid rinnalihast, siis alustad 3 korda 10 kangi surumisega. Edasi 3 korda 10 lamades hantlite surumine ja kolmandaks harjutuseks 3 korda 10 pullover hantliga (vaata, mis see on treeningkavade alt). Nüüd rohkem harjutusi sellel päeval rinnalihasele ei teegi ja kõik.

... natuke mõtteainet!

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tubli!

Jätka samas vaimus - järjepidevus ongi asja võti tegelikult, selle hampsasid sa juba asja eos õnneks lahti.

Kui kodus treenid, siis otsi pidevalt erinevaid võimalusi, kuidas harjutusi varieerida, koormusi muuta (tõsta) jne.

1) Tee kätekõverdusi. Hoia peopesasid erineva laiusega, kord laiemalt, siis kitsamalt. Pane padi vms põlvede alla ja tee põlvede peal, kui ei suuda tavalisi kätekaid teha veel. Tee niipalju kui ilma pausi pidamata järjest normaalse tempoga teha jõuad, puhka, korda, puhka ja tee veel üks seeria.

2) Tee ka kükke (pane nt koolikott selga, nii et rihmad oleksid võimalikult lühikesed ja seega raskus võimalikult turjal, mitte selja allosas, nii ei vigasta selga. Pane kott peaaegu täis mingeid kaltse või patju ja siis kõige peale aseta raskus (raamatud, veepudelid, liivakotid vms) - nii saad raskuskeseme võimalikult üles ja ei koorma alaselga, vaid treenid jalgu ikka. Tee nt 12 kükki, puhka ja uuesti, puhka ja veel üks seeria).

3) Pane youtube otsingusse free weight exercises ja vaata, milliseid harjutusi hantlitega on võimalik teha. Jälgi, et kehahoid harjutuse sooritamise ajal oleks korralik, muidu hiljem raskuste suurenedes on vale asend sisse harjunud ja a) võid end vigastada :rolleyes: soovitud lihase asemel treenid vale kehaasendi tõttu hoopis midagi muud.

4) Pane youtube otsingusse no equipment home workout ja vaata, kuidas on võimalik ilma erilise jõusaali varustuseta koduste vahenditega trenni teha.

Enne esimest iseseisvalt jõusaali minekut käi korra uuesti youtubes ja vaata mingit basic gym exercise vms videot. Alguses neid teegi ja silmanurgast jälgi ka mida teised teevad, loe foorumit ka ning sirvi tööriistade alt treeningkavasid (seal näidatud, mis järjekorras mingeid harjutusi teha ja kuidas eraldi lihasgruppide kaupa keha treenida - eraldi päevadel treenid vaid teatud lihaseid, et samal ajal saaksid teised lihased eelmistest trennidest taastuda)... eks ta nii tulebki.

1) Jõusaali minnes tee vähemalt 15 minutit soojendust ette (jookse, tee mingil cardiomasinal midagi (need on kõik need jooksulindid jms, peksa poksikotti, hüppa hüppenööriga (btw see pole mingi pussyde harjutus, kõik poksijad hüppavad)). Liigu mingi masina juurde (tavaliselt on masinad saalis grupeeritud lihasgruppide järgi, mida nad treenivad, st et jalgade treenimise seadmed on enamvähem koos, rinnaltsurumise kangid jm rinnalihase seadmed on koos jne, seega olenevalt, mida treenida tahad, selle valid). Kui ei tea täpselt, kuidas masin töötab, siis vaata, kas kusagil masina küljes on kleepekas pildi või juhistega. Aseta raskus masinal kõige väiksema peale ja proovi nüüd, kuidas ta töötab. Kui see selge, siis vali juba trenniks sobilik raskus.

2) Kuldne kesktee on, et iga masina juures teed liigutuse 10 korda, siis puhkad, teed veel 10 korda, puhkad ja teed viimased 10 korda. (treeningkavas oleks see märgitud 3¤10). Igale lihasgrupile proovi teha u kolme erinevat harjutust. Võibolla on see sinu jaoks natuke liiga keeruline alguses, aga samas ma ei usu, kui plaanid ikka trenni tegema hakata, siis mida varem põhilised asjad selged, seda parem... nii nt, kui treenid rinnalihast, siis alustad 3 korda 10 kangi surumisega. Edasi 3 korda 10 lamades hantlite surumine ja kolmandaks harjutuseks 3 korda 10 pullover hantliga (vaata, mis see on treeningkavade alt). Nüüd rohkem harjutusi sellel päeval rinnalihasele ei teegi ja kõik.

... natuke mõtteainet!

Edu!

Tänud sellest on väga abi kindlasti ;)

Kükke olen seni teinud näiteks nii et asetan oma hantlid õlgadele ja hoian neid seal

ja siis teen tavaliselt 25-30 neid järjest.

Kätekõverdusi olen seni teinud vastu seina 25 ja käed laiali laua vastu 10 tükki.

Need jõusaalinõuanded vääriksid küll eraldi meelde jätmist kui jõusaali peaks minema.

(hetkel jätan kükid ja jooksu ära mõne päeva kuna veits pingutasin üle ja jalad valutavad natuke)

See põlvede toega kätekõverdused peaks samuti tegema ära.

Üleelmisele postitajale - eks ma proovin jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×