Jump to content
matjusm

Kas DVD mängija saab "ära väsida"?

Recommended Posts

Kas DVD mängija laser saab "ära väsida"?

Asi on selles, et hiljuti ei taha DVD mängija eriti hästi endakirjutatud asju lugeda (kas ei loe üldse või lõpetab poole video pealt selle esitamise).

Olen kõik teised asjasse puutuvad faktorid läbi kontrollinud ja ainus nõrk lüli paistab olevat mängija ise:

Olen kirjutanud plaate kahe eri arvutiga ning mõlemas, mitme erineva programmiga, olen kasutanud mitmeid erinevaid DVDsid kuhu peale ma olen videosid pannud ning arvutid ise loevad plaate ilma mingite probleemideta.

DVD mängija on aga juba üle nelja aasta vana ja näinud päris intensiivset kasutust. Kas on võimalik, et tema on otsi andmas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas DVD mängija laser saab "ära väsida"?

Asi on selles, et hiljuti ei taha DVD mängija eriti hästi endakirjutatud asju lugeda (kas ei loe üldse või lõpetab poole video pealt selle esitamise).

Olen kõik teised asjasse puutuvad faktorid läbi kontrollinud ja ainus nõrk lüli paistab olevat mängija ise:

Olen kirjutanud plaate kahe eri arvutiga ning mõlemas, mitme erineva programmiga, olen kasutanud mitmeid erinevaid DVDsid kuhu peale ma olen videosid pannud ning arvutid ise loevad plaate ilma mingite probleemideta.

DVD mängija on aga juba üle nelja aasta vana ja näinud päris intensiivset kasutust. Kas on võimalik, et tema on otsi andmas?

Kõik asjad väsivad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõsi aga kas selline DVD mängija ära väsimine on tavaline nähtus või on tavaliselt asi mingis teises faktoris?

Kaldun arvama, et 4-a aastaga ta nüüd küll selles mõtte ära ei väsi, et nagu vanadusse. Oleneb muidugi kvaliteedist ka??

Pigem jah nagu sa ütlesid, et oled teda usinasti kasutanud ja seega arvan, et laserpea puhastus võiks su probleemi küll lahendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

osadele masinatele saab teha tarkvarauuenduse samuti. minu massin mängib kõike hästi, agsa viimast bondi plaati ei loe... ostetud 2 plaati, aga mõlemil on sama probleem. arvutis wmplayeril mängib nagu miilenki.. uurin just enda omal seda võimalust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meil klubis väntab DVD hommikust õhtuni treeningvideot ja ei ole siiani veel ära surnud (üks ja sama plaat juba üle aasta).

Eks see oleneb kindlasti ka tehnikast endast. Mis firma jne.

Lase kellegil üle vaadata.

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis programmi kasutasid kui kirjutasid.

Mida valisid kui kirjutasid(programmides settingud on olulised).

Mis formateid see DVD player toetab?

Kui tegu on videoga sis converdi see ehk ymber sest kõik mängijad ntx ei mängi DIV x faile.

Kui vajad konvertimis programmi anna teada vast leiab ka miski trial versiooni või yldsegi tasuta programmi mis suudab selle konvertimise ära teha.

Peale convertimist peaksid kasutama RW plaati, et kui ei tööta saad alati yle kirjutada.

Puhta alkoholiga annab laserit puhastada samuti aga njah ei soovita sul endal kirjutajat lahti kiskuda pärast ei saa kokku.

Oleneb ka see mis kiirusega plaate kirjutad.

Ntx mul audis audi originaal CD box mis ei mängi muidu enda kirjutatud plaate(yldjuhul).

Samas kui panin kirjutamis kiiruse madalaks sis hakkas ka enda kirjutatud plaate lugema.

Ühesõnaga vaata kas sul se lugeja seda formatit suppordib.

Samas kahtlaseks teeb asja muidugi see kui lugu mida mängida seal yritad järsku katkeb või see vaid miski kindla looga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis programmi kasutasid kui kirjutasid.

Mida valisid kui kirjutasid(programmides settingud on olulised).

Mis formateid see DVD player toetab?

Kui tegu on videoga sis converdi see ehk ymber sest kõik mängijad ntx ei mängi DIV x faile.

Kui vajad konvertimis programmi anna teada vast leiab ka miski trial versiooni või yldsegi tasuta programmi mis suudab selle konvertimise ära teha.

Peale convertimist peaksid kasutama RW plaati, et kui ei tööta saad alati yle kirjutada.

Puhta alkoholiga annab laserit puhastada samuti aga njah ei soovita sul endal kirjutajat lahti kiskuda pärast ei saa kokku.

Oleneb ka see mis kiirusega plaate kirjutad.

Ntx mul audis audi originaal CD box mis ei mängi muidu enda kirjutatud plaate(yldjuhul).

Samas kui panin kirjutamis kiiruse madalaks sis hakkas ka enda kirjutatud plaate lugema.

Ühesõnaga vaata kas sul se lugeja seda formatit suppordib.

Samas kahtlaseks teeb asja muidugi see kui lugu mida mängida seal yritad järsku katkeb või see vaid miski kindla looga?

Programmid millega olen üritanud kirjutada on Nero, CDBurner XP ja Windows Media Player.

Settinguid ei mäleta, need programmid üldiselt ei lase valida kirjutamiskiirust ja kui lasevad, siis ma olen seda madalamaks keeranud alati. Ma olen nende samade programmide ja settingutega (v.a CDBurner XP mille avastasin hiljuti) juba aastaid kirjutanud plaate ja mingeid probleeme pole olnud.

Asi ei ole ka DVD mängija formaaditoes. Asi on selles, et ta vahest ei loe üldse plaate. Varem kui on olnud probleeme formaadiga siis on ta öelnud mingit videot mängides kas "Codec not supported" või näeb pilt lihtsalt väga jube välja. Siin on aga tegemist puhtalt plaadi enda lugemisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas DVD mängija laser saab "ära väsida"?

Asi on selles, et hiljuti ei taha DVD mängija eriti hästi endakirjutatud asju lugeda (kas ei loe üldse või lõpetab poole video pealt selle esitamise).

Olen kõik teised asjasse puutuvad faktorid läbi kontrollinud ja ainus nõrk lüli paistab olevat mängija ise:

Olen kirjutanud plaate kahe eri arvutiga ning mõlemas, mitme erineva programmiga, olen kasutanud mitmeid erinevaid DVDsid kuhu peale ma olen videosid pannud ning arvutid ise loevad plaate ilma mingite probleemideta.

DVD mängija on aga juba üle nelja aasta vana ja näinud päris intensiivset kasutust. Kas on võimalik, et tema on otsi andmas?

e-ee ....

,siis juba küsitit,aga ikkagi - puhastada laserpead oled proovinud?Kui ise ei saa hakkama,lase spetsialistil teha.

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saab ikka ära väsida. Võimalik, et vajab puhastamist, nn puhastusplaadid ei pruugi aidata. Endal lõpetas muusikakeskuse CD mängija mõnede plaatide lugemise ja ülejäänud plaate luges vaevaliselt. Viisin siis remonti ja midagi nad seal puhastasid - 300 krooni eest. Nüüd toimib nagu uus.

Kasulikum oleks muidugi kuskilt temaatilisest foorumist uurida, võimalik et saad "koduste vahenditega" odavalt asja korda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kõikide optiliste seadmete puhul kehtib üldjuhul järgmine reegel - ta kas töötab või ei tööta. 4 aastat on üsnagi pikk aeg, ju ta väsinud ka on. õnneks ei maksa need tänapäeval enam kuigi palju :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×