Jump to content
oks

Mis toimub ?

Recommended Posts

Nii, käinud aktiivselt jõusaalis ~ 4 kuud.

Kõik tulemused märgatavalt paranenud ( jõutõmme,surumine,kükk ) ja ka ülejäänute

harjutuste korduste ja raskuste arv tõusnud kõvasti.

Lõuatõmbeid tegin muidu 8 nüüd 17.

Kuid nüüd kätekõverdusi kodus tehes vaatan, et olen palju nõrgemaks jäänud, ei saagi nüüd aru.

Vanasti tegin 80+ kätekõverdust ( enne jõusaali ja selle alguses ), siis kuskil 50-60'ne peal tuli väsimus sisse, kuid

nüüd kodus tehes tundsin 30'e peal juba väsimust.

Keegi äkki seletab mis viga võib olla ?

Kaalutõus on olnud 5-6Kg jõusaalis käimise ajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et asi pigem selles, et sa pole trennis kätekõverdusi teinud. Ja kui sa kätekõverdusi ei treeni, siis rinnalt surumine seda sul paremaks ei tee. Tean inimesi kes suruvad rinnalt 150kg kuid teevad max 5 kätekõverdust. Arvatavasti oled kaalus juurde ka võtnud tänu trennile

endal oli sama asi, enne kui trennis polnud veel käima hakand tegin ca 50-60kätekõverdust. Nüüd kui poolteist aastat trenni seljataga tuleb healjuhul 30 :lol:

Muudetud kasutaja ants16 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rinda tegin viimati nädal aega tagasi, seega rind pidi olema puhanud hästi.

Mõtlesingi, et trenni minna ei saa teen rinnapäeva kodus, kuid kätekõverdusi tehes tuli

lausa ahastus peale :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean inimesi kes suruvad rinnalt 150kg kuid teevad max 5 kätekõverdust.

Ise ka usud? Näita mulle seda inimest, ma naeran talle näkku.

Teema algatajale: jõusaalis sa treenid madalate kordustega (8-12 tõenäoliselt). Kui sa pikki seeriaid ei treeni, nagu kätekõverduste puhul, siis võivadki kätekõverduste tulemused kehvemaks jääda, kuna vastupidavus väheneb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise ka usud? Näita mulle seda inimest, ma naeran talle näkku.

Teema algatajale: jõusaalis sa treenid madalate kordustega (8-12 tõenäoliselt). Kui sa pikki seeriaid ei treeni, nagu kätekõverduste puhul, siis võivadki kätekõverduste tulemused kehvemaks jääda, kuna vastupidavus väheneb.

Sain oma vastuse, aitäh, kinni !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
EI tea midagi. Ntx matsakamad jõumehed, kes ise ka kaaluvad 150. Neile võib see paras proovikivi olla..

Ma tahaks konkreetseid näiteid 150kg jõumehest, kes surub 150kg ja teeb max 5 kätekõverdust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võin omaltpoolt lisada, et kui eesmärgiks mingi aja jooksul nt kindel arv kätekaid ära teha (ajateenija üldfüüsiline test nt.), siis aitab kõige paremini, kui järjepidevalt kätekaid teha, ei miski muu. Ajapikku muutub tulemus aina paremaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mees kes kaalub 150 ja surub 150 peaks lükkama rinnalt 100-ga vähemalt 15-20 kordust. Kui ta teeb kätekõverdusi, siis kui suur raskus kehast langeb kätele? Umbes 60 protsenti keharaskusest, sõltub indiviidist. Edasi on lihtne matemaatika... Kui selline mees suudab teha vaid 5x kätekõverdusi, siis ta lihtsalt ei viitsi järgnevat 20x teha :lol::);)

Noormehed, ärge ajage suust välja lauslollust:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kätekaid saab minu meelest treenida ainult kätekate tegemisega - kui sa oled vahepeal 4 kuu saalis kangidega maadelnud ja näitajaid suurendanud, aga kätekaid konkreetselt vblla mitte eriti teinud, siis nii juhtubki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutrenn nõrgendab lihaste vastupidavust, seega ei jõuagi enam kätekaid teha. Kui hakkad pikkasid seeriaid tegema, siis võid varsti ka kätekaid rohkem jõuda.. aga jah kõige parem trenn kätekõverdustele on kätekõverdused :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutrenn nõrgendab lihaste vastupidavust, seega ei jõuagi enam kätekaid teha. Kui hakkad pikkasid seeriaid tegema, siis võid varsti ka kätekaid rohkem jõuda.. aga jah kõige parem trenn kätekõverdustele on kätekõverdused :lol:

No ma olen mitu aastat teinud põhimõtteliselt jõutrenni, aga suudan 2 minutiga teha 110 kätekõverdust,

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki ennem tegid veel rohkem? Kui selle 2min sees esineb ka puhkepaus, siis võibolla tegu lihtsalt kiire taastumisvõimega.. pikaajalist järjestikku pingutust jõutrenn puhtalt pärsib kohe kindlasti. Seepärast räägitaksegi, et osad kulturistid on võhmaga jännis, kuna pole aeroobsele - ja kardiotrennile piisavalt tähelepanu pööranud..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki ennem tegid veel rohkem? Kui selle 2min sees esineb ka puhkepaus, siis võibolla tegu lihtsalt kiire taastumisvõimega.. pikaajalist järjestikku pingutust jõutrenn puhtalt pärsib kohe kindlasti. Seepärast räägitaksegi, et osad kulturistid on võhmaga jännis, kuna pole aeroobsele - ja kardiotrennile piisavalt tähelepanu pööranud..

KES RÄÄGIB, KELLEST RÄÄGIB? TOO FAKTE KUI ON, TÕENÄOLISELT POLE... räägitakse ka legende sellest, et kulturistidel pole absoluutselt jõudu, on vaid suured lihased :lol:

Muudetud kasutaja P-A-U-L poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
KES RÄÄGIB, KELLEST RÄÄGIB? TOO FAKTE KUI ON, TÕENÄOLISELT POLE...

Foorumis siin teemasid olnud kunagi, ei viitsi nii hilja otsida, ilmselt olid jutuks mõned USA hiiglased. Omast käest võtta fakt olen mina ise ning tundub et ka teemaalgataja. Aga nii tore, et sa nüüd rohke mjõuad teha kätekõverdusi :lol:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kätekõverdused pole ainult käte jõud. Kui suurel mehel alaselg nõrk, siis pingi peal suudab kangi suruda, aga oma kere sirge hoida ja kätekõverdusi teha võib talle tõesti väga raske olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kätekõverdused pole ainult käte jõud. Kui suurel mehel alaselg nõrk, siis pingi peal suudab kangi suruda, aga oma kere sirge hoida ja kätekõverdusi teha võib talle tõesti väga raske olla.

tgeleikult ikka rohkem kõht hoiab keha maast eemal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui suur raskus kehast langeb kätele? Umbes 60 protsenti keharaskusest, sõltub indiviidist.

Ma tegin huvipärast väikese testi: võtsin sisse kätekõverduste tegemise asendi, aga käed panin põranda asmel kaalu peale. Kaalu peale risti panin ühe sobiva laiuse ja pikkusega laua, kuhu peale käed toetasin. Seda selleks, et saaks käsi õige laiusega hoida, kaal on liiga kitsas. Ülemises asendis näitas kaal raskuseks veidi üle 60% (u. 63), aga alumises asendis 70%. Kui veel arvestada seda, et mu käed asetsesid mõni cm kõrgemal (mitte päris kaalu paksus+ laua paksus, sest laud paindus üsna hoolega ;)) kui tavaliselt maas kätekõverdusi tehes, siis tasapinnal tehes peaks kätele isegi vähesel määral koormust juurde tulema.

Eriti kõva kätekõverduste tegija pole kunagi olnud, sõjaväes veidi üle 60 tegin vist , aga siis oli kehakaal ka umbes 25 kg väiksem kui praegu. :lol:

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

on siiski suure vahe jõusaali massi/jõu trennil kui omakeharaskusega trennil.

ükstaskõik kui suur su lihas ei ole ja kui palju sa tõsta jaksad ei pruugi sa suuta teha näiteks lihtsat jõutõusugi.sama lugu on kätekõverduste kohta.

treening meetodid on lihtsalt mõlemad nii erinevad et üldjuhul ei saa olla tugev mõlemas.ükskikuid erandeid siiski on.

peamist põhjus sellele pakun,et üks treenin viis keskendub otseselt erinevatle lihasgruppidele kuid nende koostöö omaneda keha tõstes on nõrk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
on siiski suure vahe jõusaali massi/jõu trennil kui omakeharaskusega trennil.

ükstaskõik kui suur su lihas ei ole ja kui palju sa tõsta jaksad ei pruugi sa suuta teha näiteks lihtsat jõutõusugi.sama lugu on kätekõverduste kohta.

treening meetodid on lihtsalt mõlemad nii erinevad et üldjuhul ei saa olla tugev mõlemas.ükskikuid erandeid siiski on.

peamist põhjus sellele pakun,et üks treenin viis keskendub otseselt erinevatle lihasgruppidele kuid nende koostöö omaneda keha tõstes on nõrk.

Sellepärast tasubki ka jõusaalis püüda võimalikult palju harjutusi teha enda keharaskust kasutades, kuna see näitab suures osas tegelikku jõudu (kordused oma keharaskusega, funktsionaalne treening). Peaks enda kavasse ka rohkem keharaskusega harjutusi lisama, et asja balansseerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×