Jump to content
j6ujunn

kui tihti peaks treenima?

Recommended Posts

Kuskil oli kirjas, ei mäleta kus, et 3 korda nädalas treenides hoiad saavutatud tulemusi ning juba 4st korrast nädalas toimub areng edasi. Eks see kõik oleneb koormusest ja sajast muust asjast, aga enda peal vaadates tundub, et midagi sinnakanti on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskil oli kirjas, ei mäleta kus, et 3 korda nädalas treenides hoiad saavutatud tulemusi ning juba 4st korrast nädalas toimub areng edasi. Eks see kõik oleneb koormusest ja sajast muust asjast, aga enda peal vaadates tundub, et midagi sinnakanti on.

ok,aga kas selle 3-4 korra sees on aeroobsed ka või tuleb aeroobset teha eraldi arvestuses?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Terv!

Kui tihti nädalas peaks treenima,et ei toimuks lihaste nõrgestumist ja hääbumist,minu puhul 2x nädalas jääb väheks,vähemalt tundub nii.Mida teie arvate?

Tänud :D

2 korda nädalas peaks minu arust tegelikult kindlasti piisama, et hoida oma praegust taset. Ilmselt kindlasti oleneb ka praegusest tasemest. Kui sa pole nii tugev, kui Kaido Leesman ja pole nii lihases, kui Kiivikas, siis 2 trenni peaks piisama.

Eelpool veel mainiti, et 3 peaks selleks olema, millega ma kindlasti ei nõustu. 3 trenniga nädalas saab ennast väga edukalt nii jõu, kui lihaskasvu poolest edasi viia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ok,aga kas selle 3-4 korra sees on aeroobsed ka või tuleb aeroobset teha eraldi arvestuses?

Mis on sinu eesmärgid?

Praegu räägime ju jõusaali treeningust ning olen kindel, et kahest trennist piisab täiesti praeguse taseme säilitamiseks jõinäitajate puhul. Sa mainisid aeroobset. Kui sööd vähem, kui kulutad ning teed aeroobset peale, siis ma ei imesta, et võid märgata kaalu langust. Aga mingit lihaste kadumist, kui sellist üleöö ei toimu. Võid ka endale praegu lihtsalt ette kujutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Absoluutset tõde ei ole olemas ja vaevalt seegi artikkel seda anda suudab. Üldiselt jah: 2 trenni nädalas peaks aitama vormi hoida. 3 on muidugi juba asjalikum ja 4 trenniga nädalas suudab juba igale lihasele piisavalt hästi keskenduda ja kasvada. Tavaharjutaja vähemalt.

Samas palju on kinni treenijas endas. Kui need 2x teha rasket trenni võib tõesti vormi hoida, kui aga jõusaalis käia juttu rääkimas ja muid mõtteid mõlgutamas siis jääb 2x väheks.

Mingil perioodil tegin ise ka vaid 3 trenni nädalas, ühe jõu arendamisele suunatud kava järgi. Jõudu, tõepoolest, juurde tuli, sest nii rinda, jalga kui ka selga sai mitu korda nädalas tehtud. Samas väiksemad lihased said liiga vähe koormust.

2x nädalas tehes oleks soovitused siis rohkem pingutada, et sest üürikesest ajast võtta, mis võtta annab. Trennid peaksid olema ilmselt kas 2ks jaotatud: a la ülakeha ühel ja alakeha teisel päeval või siis terve keha 2x nädalas läbi. Ega muud varianti ei olegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Absoluutset tõde ei ole olemas ja vaevalt seegi artikkel seda anda suudab. Üldiselt jah: 2 trenni nädalas peaks aitama vormi hoida. 3 on muidugi juba asjalikum ja 4 trenniga nädalas suudab juba igale lihasele piisavalt hästi keskenduda ja kasvada. Tavaharjutaja vähemalt.

Samas palju on kinni treenijas endas. Kui need 2x teha rasket trenni võib tõesti vormi hoida, kui aga jõusaalis käia juttu rääkimas ja muid mõtteid mõlgutamas siis jääb 2x väheks.

Mingil perioodil tegin ise ka vaid 3 trenni nädalas, ühe jõu arendamisele suunatud kava järgi. Jõudu, tõepoolest, juurde tuli, sest nii rinda, jalga kui ka selga sai mitu korda nädalas tehtud. Samas väiksemad lihased said liiga vähe koormust.

2x nädalas tehes oleks soovitused siis rohkem pingutada, et sest üürikesest ajast võtta, mis võtta annab. Trennid peaksid olema ilmselt kas 2ks jaotatud: a la ülakeha ühel ja alakeha teisel päeval või siis terve keha 2x nädalas läbi. Ega muud varianti ei olegi.

Muidugi ei ole absoluutset tõde olemas, sest iga inimene on erinev. Mu arust on siin varem ka läbi käinud kuskilt, et 2 korda peaks vormi säilitiama, aga reaalne olukord on just sleline nagu kirp mainis:p

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina arvan, et kui geneetiline kasvamispiir ei ole kohekohe saabumas, siis areneb LIHAS ka 2x treenimisel nädalas! See muidugi eeldab 2x nädalas käimise kohta seda, et treenitakse KOGU KEHA iga trenn. Et tuleb hästi puhanult ja söönult minna ...siis peaks jõudma küll mõni visam hing :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskil oli kirjas, ei mäleta kus, et 3 korda nädalas treenides hoiad saavutatud tulemusi ning juba 4st korrast nädalas toimub areng edasi. Eks see kõik oleneb koormusest ja sajast muust asjast, aga enda peal vaadates tundub, et midagi sinnakanti on.

Täielik jama. Ma olen ka 2x nädalas trenniga täiesti normaalselt arenenud päris pikalt. 3x nädalas on tavaharjutale täiesti OK. Üle 3x nädalas on juba edasijõudnud sportlaste teema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi kui alustasin siis mõtlesin ka pärast 4 kuud, et 3 korda on liiga vähe ja hakkasin 4 korda käima, areng peatus märgatavalt pärast seda, kuni lõpuks mu imedieedini mis võhikul oli ainult naistelt kuuldud ütluste põhjal 1 salat kord päevas :D igatahes siiamaani arenen 3 korraga päris hästi skeemis 1trenn 1 vaba 1 trenn 1 vaba 1 trenn 2 vaba jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Terv!

Kui tihti nädalas peaks treenima,et ei toimuks lihaste nõrgestumist ja hääbumist,minu puhul 2x nädalas jääb väheks,vähemalt tundub nii.Mida teie arvate?

Tänud :D

Mina käin 3 korda nädalas jõusaalis ja 1 korra nädalas rulluiskudega sõitmas täiesti piisab algajale ! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu kogemus näitab,et vormis olekuks piisab jõusaalis käimiseks nädalas kolm korda ning nädala lõpus teha aeroobset.Mingit suurt jõudu taga ei aja ja teen korraga kõik lihased läbi.Üksluisuse vältimiseks teen võimalikult erinevaid harjutusi.Eks see ole ka individuaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahad kasvada siis käi kolm korda

Ma ei saa nüüd täpselt aru. Kas su postitus oli one-hundred-percent irooniline, või mõtlesidki sa seda nii surmkindlalt, nagu tundub? Ma siiralt loodan, et esimene nendest variantidest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas näiteks sellest piisab kui puhkusel (kuni kuu aega)teha jooksu ja kätekõverdused,kükid jne et kas see hoiab ka vormi peal,või ikkagi keha tahab koguaeg kangi iga nädal??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas näiteks sellest piisab kui puhkusel (kuni kuu aega)teha jooksu ja kätekõverdused,kükid jne et kas see hoiab ka vormi peal,või ikkagi keha tahab koguaeg kangi iga nädal??

Natuke jääb selgusetuks mida sa vormi all mõtled? Kas seda et kordusmaksimum väheneb?

Minu isiklik arvamus on et ega teiste vastupidavuste(lihasvastupidavus, (an)aeroobne vastupidavus) ei tule kunagi kahjuks, pigem arendab sind mitmekülgsemalt ja kuu aega kangist eemal ei ole mingi kosmaar.

Tee kuu aega näiteks HIITi, kätekõverdusi (nii tempo kui plahvatuslik meetod),inverted rows. Alakehale võid ju teha kükke näiteks kättejuhtuvat eset(puupakk vms) rinnal-kätel hoides. Või tee kükke näiteks ühel jalal seistes, iga nädal muuda mindagi, kas võtad midagi kätte, et raskus suureneks või lisad paar kordust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu jaoks kuu- kaks aega eemal - pärast oleks nagu peaaegu 0-st alustamine, eriti kui lisandeid tarbind oled ennem. Inimesed on erinevad.

3 x ~ 1,30 h intevsiivset trenni nädalas oleks kuldne kesktee .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×