Jump to content
Guest Mats123

Rusikalöök

Recommended Posts

Guest Capo

Mõtlesin et kui juba lihaseid ja jõudu pumbata siis võiks löök olla ka nagu gorillal :D:DTeab keegi öelda milliseid lihaseid kasutab inimene rusikaga lüües ja kuidas oleks hea seda treenida. Seda ma olen kuulnud et tuleb peksta sellist suuremat poksikotti mis pm üldse ei liigu kui lüüa , aga mul sellist kasutada ei ole , piirduks jõusaaliga ;)

Muudetud kasutaja Capo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Otsi mõni inimene, kes on poksiga tegelenud ja aitaks sulle tehnikat õpetada, ise vehkides õpid ilmselt vale tehnika omale kätte ja pärast raske ümber õppida. Aga löögijõu harjutamine jah mõne stabiilsema ja paigalseisva objekti peal. Ise trennis tegime varipoksi paarikiloste hantlitega peos..nii peaks lööki plahvatuslikumaks ja jõulisemaks timmima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõtlesin et kui juba lihaseid ja jõudu pumbata siis võiks löök olla ka nagu gorillal :D Teab keegi öelda milliseid lihaseid kasutab inimene rusikaga lüües ja kuidas oleks hea seda treenida. Seda ma olen kuulnud et tuleb peksta sellist suuremat poksikotti mis pm üldse ei liigu kui lüüa , aga mul sellist kasutada ei ole , piirduks jõusaaliga :D

Peksa pead vastu betoonposti, saad gorilla pealöögi ;) . Mine tõesti kuhugi poksitrenni kui jõusaalist väheks jääb või küsi mõne ossi käest, kes karvaseid peksab. Lihastest töötavad peamiselt triitseps, õlg, rind ja keha pöördel ka seljalihased. Tugevasse lööki investeeri ka kehamassi. Ära inimeste peal harjuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõtlesin et kui juba lihaseid ja jõudu pumbata siis võiks löök olla ka nagu gorillal :D Teab keegi öelda milliseid lihaseid kasutab inimene rusikaga lüües ja kuidas oleks hea seda treenida. Seda ma olen kuulnud et tuleb peksta sellist suuremat poksikotti mis pm üldse ei liigu kui lüüa , aga mul sellist kasutada ei ole , piirduks jõusaaliga :D

Ajulihaseid peamiselt. Alates sellest, et kas üldse lüüa ja kui, siis kuidas lüüa. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peksa pead vastu betoonposti, saad gorilla pealöögi :D . Mine tõesti kuhugi poksitrenni kui jõusaalist väheks jääb või küsi mõne ossi käest, kes karvaseid peksab. Lihastest töötavad peamiselt triitseps, õlg, rind ja keha pöördel ka seljalihased. Tugevasse lööki investeeri ka kehamassi. Ära inimeste peal harjuta.

Ma küsiks enne karvase käest, kellele oss on üritanud peksa andnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Capo
Otsi mõni inimene, kes on poksiga tegelenud ja aitaks sulle tehnikat õpetada, ise vehkides õpid ilmselt vale tehnika omale kätte ja pärast raske ümber õppida. Aga löögijõu harjutamine jah mõne stabiilsema ja paigalseisva objekti peal. Ise trennis tegime varipoksi paarikiloste hantlitega peos..nii peaks lööki plahvatuslikumaks ja jõulisemaks timmima.

Poksi ja kickboxi tehnikast on mul mingid alg teadmised küll , kaks veidi tegijamat tüüpi sellel alal on mulle põhilöökide tehnikaid väga põgusalt ette näidanud ja kunagi ammu ammu on mul ka saavutatud oranž vöö ju-jutsu-s ;) huvitaks siiski rohkem kuidas maksimeerida löögi tugevust. hantlitega löökide tegemisest olen kah kuulnud midagi nüüd tuleb meelde jah :D

EDIT: Ja pole vaja siia mingit osside karvaste vahelist vaidlust! :D

Muudetud kasutaja Capo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Löögi tugevust maksimiseerid tugevate kerelihaste (korsett), selja lailihase ja õlalihasega. Muud (kui sedagi) löögi jaoks jõu mõttes kasvatada küll pole vaja.

Löök ei ole surumine ega vajutamine vaid põhijõud on ikka kehamehhaanikas ja tehnikas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Löögi tugevust maksimiseerid tugevate kerelihaste (korsett), selja lailihase ja õlalihasega. Muud (kui sedagi) löögi jaoks jõu mõttes kasvatada küll pole vaja.

Löök ei ole surumine ega vajutamine vaid põhijõud on ikka kehamehhaanikas ja tehnikas.

[/quote

Mida suurem hulk muskleid nägu tabava rusika lendu laseb seda hävitavam tagajärg on. Väike ja väle olla on ju jah huvitav aga kui oled suur nagu karu ja samas kiire nagu välk siis..... Ja miks ei peaks see olema võimalik? Ntx oled sina minust 50% väiksem igas mõõdus ja mõttes. Sa toksid mind 20x sekundis aga ükski su löök mind ei hävita. Oled küll kiire aga kui mina ka väga aeglane ei ole ja sulle ülevalt vasaraga annan siis oled põlvini maasees ja minujaoks ohutu.

/ok see oli naljana öeldud aga samas võib ka 120kg olla väga kiire, seda enam kui sa ise ka ütled, et vaja on tugevaid kere ja õlalihaseid/

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida suurem hulk muskleid nägu tabava rusika lendu laseb seda hävitavam tagajärg on. Väike ja väle olla on ju jah huvitav aga kui oled suur nagu karu ja samas kiire nagu välk siis..... Ja miks ei peaks see olema võimalik? Ntx oled sina minust 50% väiksem igas mõõdus ja mõttes. Sa toksid mind 20x sekundis aga ükski su löök mind ei hävita. Oled küll kiire aga kui mina ka väga aeglane ei ole ja sulle ülevalt vasaraga annan siis oled põlvini maasees ja minujaoks ohutu.

/ok see oli naljana öeldud aga samas võib ka 120kg olla väga kiire, seda enam kui sa ise ka ütled, et vaja on tugevaid kere ja õlalihaseid/

Noh see ikka päris üks-ühele ei ole. Löömisel on ikka väga palju aspekte, kuhu löök võib ära kaduda kui ei oska lüüa (lisaks jõule ja kiirusele ka tehnika ja tabamine). Jah tehniline 120kg lööb kõvemini kui tehniline 60kg inimene, aga oskamatu 120kg võib lüüa nõrgemini kui oskuslik 60kg. Iseäranis, mis puutub liikuva vastase löömist. Lihaste jõud muidugi loeb, aga 120kg mees ei pruugi alati ka 60kg mehest lihasjõudu rohkem omada.

Konkreetsete inimeste kohta ei oska öelda, ei ole näinud, kuidas sa lööd. Jõu taha ilmselt asi ei jääks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Defineeri sõna oss.

Oss on selline sõna mida ei saa üheselt defineerida.Ossi tunned lihtsalt ära ta käitumise ja oleku järgi :D Ka mõni karvane võib vabalt oss olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ekstreemne näide küll aga Wikipedia ütleb Bas Rutteni kaaluks 93kg.. Seal ei aita vist lisakilod.

Lihased on muidugi mingi eelis aga põhiline on tehnika siiski.. kui blokkide lööke ei oska, siis üks korralik laks vastu lõugu ja suurtest lihastest pole erilist tolku.

:D

Muudetud kasutaja Wire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endast hulga maad pikemat vastast(kaal polegi niiväga oluline) on mul raske alistada ....ei ulatu lööma igakord tema jäsemete pikkuse tõttu :D. Ainus võimalus sellise mõnest löögist kõrvale põigates parajalt ligidale saada.. väle ja liikuv peab olema muidugi ...jõud pole kohe kindlasti primaarne ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naah... pole siin mingit hävitavat kommentaari. Loomulikult suurus ja jõud loevad - kahevõitlusalades on ju kaaluklassid põhjusega. Aga seda sellepärast, et tase on suhteliselt võrdne erinevate sportlaste vahel.

Kui sisse tuleb taseme erinevus või kui tegemist on alaga kus arsenal on lai (sportlik vabavõitlus, "reegliteta kahevõitlus" - asi mida küll õnneks enam ei eksisteri:), siis kui üks osapooltest mingit osa arsenalist ei tunne, siis jõuga seda väga hästi ikka ei kompenseeri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Capo

Ma arvan et suurusega on ka see asi et suurem tüüp tavaliselt külvab ka rohkem hirmu ja enamik inimesi on sellised kes võideldes enda suurusega või endast väiksema vastasega on väga enesekindlad aga kui tuleb mõni suurem koll siis on kohe hirm nahavahel ja ka suurem tüüp üldjuhul endast väiksemat ei karda. Kahevõitluses on vaimsel osal väga tähtis osakaal. Minu arust on kõige tähtsam ikkagi löökide tehnika ja oskus , ning vaimne pool. Osav 60 kilone mees , isegi 50 kilone naine võib vabalt 120ne kilose suure mehe 1mese löögiga Knocout-i lüüa , kui ta ainult teab kuidas õigesti lüüa. Kuid kui see suur koll talle kaela hüppab ja ta maha väänab siis ma arvan et tal erilist võimalust võita pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Löögi tugevust maksimiseerid tugevate kerelihaste (korsett), selja lailihase ja õlalihasega. Muud (kui sedagi) löögi jaoks jõu mõttes kasvatada küll pole vaja.

Löök ei ole surumine ega vajutamine vaid põhijõud on ikka kehamehhaanikas ja tehnikas.

jrx vastas küsimusele väga täpselt. Põhimõtteliselt haak-löögi puhul tuleb löök kõige rohkem lailihasest. Üldiselt kui sa ütlesid, et sulle on "2 väga spets kickboxi venda" tehnika selgeks teinud, siis peaksid ju aru saama, et lööki saab arendada tehnika suhtes, kuid peamiselt määrab löögi tugevuse ikkagi ära su keha mass. Kõige tugevam ja hävituslikum löök (käsi või jalg) tuleb just siis, kui paned oma käele/jalale taha kogu keha, ehk siis mida raskem oled, seda tugevam löök. Ükski 70ne kilone inimene ei saa lüüa nii tugevalt, kui näiteks 90ne kilone, kui tehnika mõlemil õige (raske sellist võrdlust tuua)

Muidugi kui sa mingi 120ne kilone diivanikaunistus oled, siis keha mass nõnda ei loe, sest oma hädise lihaste olukorra tõttu sa ei jaksa lihtsalt tugevasti lüüa.

Nii et kui tahad lööki maksimaalselt arendada, tõsta RÄIGELT RAUDA!! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×