Jump to content
Guest Mats123

Valgukoks hommikusöögiks

Recommended Posts

Guest Capo

Lugesin siis selle kuu Muscle&Fitness-ist et inimesel vaja hommikul kiiresti valgud ja süsikad kätte saada niiet seal soovitati hommikusöögiks süüa vadakuvalgu toidulisandit maksimaalseks lihaskasvuks. Mis siin sellest arvamus on ? On mõttekas see v parem lasen muna edasi :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lugesin siis selle kuu Muscle&Fitness-ist et inimesel vaja hommikul kiiresti valgud ja süsikad kätte saada niiet seal soovitati hommikusöögiks süüa vadakuvalgu toidulisandit maksimaalseks lihaskasvuks. Mis siin sellest arvamus on ? On mõttekas see v parem lasen muna edasi :lol:

kus sul kiire nende lisandite sisse söömisega, söö hommikuti tavatoitu , peale trenni ja treeningeelne sheik on õigustatud, ülejäänud on kehva menüü asendajad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina näiteks joon hommikuse pudru kõrvale massilisajat, kus valk täitsa olemas ...ning peale seda praen paar muna veel :lol:. kindlasti peaks hommikul tarbima korraliku koguse valku ja süsivesikuid, keha ööläbi nälgas olnud ikkagi..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida sa öösel nii väga teed, et hommikuks näljas oled:)

Õhtune aeglane valk ja väike pähkel peaks selle probleemi lahendama...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kle öösel ikka magan enamasti ja u tund enne magamaminekut söön ja vahetult ennem voodisse heitmist joon ka sheigi. Ma lihtsalt pean keskmisest hulga rohkem sööma, kiire ainevahetus on :lol:. Ja pole oluline, palju ma õhtul söön ...hommikul sees koriseb ja magu on selgroo küljes kinni..

Muudetud kasutaja emmimees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kle öösel ikka magan enamasti ja u tund enne magamaminekut söön ja vahetult ennem voodisse heitmist joon ka sheigi. Ma lihtsalt pean keskmisest hulga rohkem sööma, kiire ainevahetus on :huh:. Ja pole oluline, palju ma õhtul söön ...hommikul sees koriseb ja magu on selgroo küljes kinni..

Ma arvan et sa natuke kujutad seda endale ette. Muidu kuidas sa enne hakkama said kui enda jaoks sheigid avastasid? Või kuidas 3-4 generatsiooni tagasi sinu vanavanemad hakkama said?

Päevasisene toitumine korda ja see "magu selgroo küljes" tunne kaob.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ameerikamaa toidulisandifirmad soovitavat tõesti nii enne kui ka pärast trenni kui ka hommikul valgujooki tarbida. Et nendel aegadel kuluvad kiiresti imenduvad valgud marjaks ära.

Noh...hommikul ärgates oleme tõesti öö läbi söömata olnud. Samas lihaste glükogeenivarud ei tohiks tegelikult ikkagi tühjenenud olla, sest magamine pole nii füüsiliselt kurnav tegevus. Kas nüüd hommikul oleks tingimata kiiresti imenduvat valku vaja, sest öö läbi pole me seda saanud?

See kisub enam-vähem sinna öise söömisega samasse auku. Mõlema õigustamiseks leiab mingisuguse üldlevinud väite, mille tõestamist ma siiski ootaks. Kas nüüd oleks kindla peale minek nii öösel kui ka hommikul mingeid lisandeid süüa, et ükski potentsiaalne gramm juurde kasvavat lihast raisku ei läheks?

Ise asendan valgujookidega toidukordi rohkem massiperioodil. Dieedi ajal valgujook ainult peale trenni, see-eest kasutan dieedi ajal rohkem igasuguseid muid spetsiaallisandeid peale valgujoogi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan et sa natuke kujutad seda endale ette. Muidu kuidas sa enne hakkama said kui enda jaoks sheigid avastasid? Või kuidas 3-4 generatsiooni tagasi sinu vanavanemad hakkama said?

Päevasisene toitumine korda ja see "magu selgroo küljes" tunne kaob.

Ma arvan, et ei kujuta, sest süües u 5x päevas korralikult, vahepaladeks midagi näksimist ning lisaks 2-3 massisheiki - massi tuleb ikkagi äärmiselt aeglaselt. Teen vaid jõusaali trenni ca 5-6x nädalas ja aeroobse olen täiesti välja lülitanud, et kaalu koguda. palju aastaid kaalusin 69-71kg ...nüüd umbes 9 kuuga olen kaaluks saanud 77kg :huh:, kindlasti ma pole ainuke hardgainer, kel peale 9tunnist und kõht hirmsalt tühi on ...kas mitte Mr. Mesi(või oli Kalmus) ei käi öösel külmkapi kallal, kuna kõht läheb tühjaks ja uni kaob? Esivanemate kohta kahtlustan, et vaevalt nad 21-aastaselt enam erilist lihasmassi juurde kasvatasid ...oldi lihtsalt sellised nagu jõuti kasvada ja nagu geneetika oli määranud...

EDIT: Kirp, ma sööks ka kindlasti hulgaliselt igasugu spetsiaal-lisandeid kui mul oleks toidlisandite pood :huh:

Muudetud kasutaja emmimees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kaldun ka arvama, et see on rohkem toidulisandite reklaam vms.Tarbi rohkem toidulisandeid...muidugi.... ega nende nimi ilma asjata ju LISA pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
EDIT: Kirp, ma sööks ka kindlasti hulgaliselt igasugu spetsiaal-lisandeid kui mul oleks toidlisandite pood :huh:

:huh: Ega see minu pood ei ole. Ma pean ka lisandite eest maksma. 1/3 palgast lähebki lisandite peale suht. :) Samas vähemalt on tulemust, mitte ei istu ma suvalise vadaku peal ja mõtle, miks ma ei kasva nagu suur osa. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

päev 1: lisa 25% lisa 20%

A1 tõmbed plokil eest rinnale 2x15 3x10 4x6

A2 toenglamangus kätekõverdused laialt

B1 tõmbed plokil ülalt rinnale

B2 kangi surumine seistes rinnalt

C1 jõutõmme

C2 pöiasirutused jalapressil

päev 2:

A1 tõmbed plokil ülalt althaardega

A2 käsiku surumine seistes kahe käega

B1 tõmbed plokil eest althaardega

B2 toenglamangus kätekõverdused kitsalt

C1 eeskükk

C2 jalgade kõverdamine lamades

--------------------------------------------------

Hetkel veel teen sellise kava järgi, kõik on baasharjutused. Kava teen nii, et 1. päev teen raskustega, millega jõuan teha 2x15 kordust, 2. päev lisan 2x15 raskustele 25% ning teen 3x10 kordust ...järgnev trenn jälle 1. päeva harjutused ning 3x10 raskustele 20% otsa nind kordused 4x10. Ühesõnaga iga trenn erinev päev ning korduste/raskuste tabelis liigun nagu maleruudustikus(diagonaalis). Kui ring täis(6 trenni) tõstan veits raskusi ja uuele ringile :huh:. Selle kava järgi muidugi iga päev ei tee, jätan ühe nö. "puhkepäeva" vahele, mil teen mingeid isoleerivaid harjutusi ja teistest nõrgemaid lihaseid. Vanust on 21a..

EDIT: see korduste tabel läks natuke võssa, aga loodan, et saate põhimõttest aru..

Muudetud kasutaja emmimees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:huh: Ega see minu pood ei ole. Ma pean ka lisandite eest maksma. 1/3 palgast lähebki lisandite peale suht. :huh: Samas vähemalt on tulemust, mitte ei istu ma suvalise vadaku peal ja mõtle, miks ma ei kasva nagu suur osa. ;)

Jah kuid oled seal müügimees ja PEAD kõiki neid asju sööma või siis vähemalt rääkima, et sööd :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lugesin siis selle kuu Muscle&Fitness-ist et inimesel vaja hommikul kiiresti valgud ja süsikad kätte saada niiet seal soovitati hommikusöögiks süüa vadakuvalgu toidulisandit maksimaalseks lihaskasvuks. Mis siin sellest arvamus on ? On mõttekas see v parem lasen muna edasi :huh:

lase muna edasi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle kava põhjal võiks arvata, et tõstad liiga kergeid raskuseid ja liiga tihti selleks et kasvada.

Proovi Westside for Skinny bastardsit ntx ja vaata kuidas see on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

teate, kui pappi on, siis lase aga käia, kuid jah, igasugune sheik välja arvatud kaseiin, läheb kiirelt seedekulglast läbi ja oledki jälle näljane. proovi näiteks õhtul süüa sedasi - 200 g kodujuust (umbes 30 valku) plus siis 150 grammi heerinafileed (24 g valku, 15 g rasvu) pluss 50g pähkleid. olen ise ka kiire seedimisega, aga sedasi on hommikul ikka veel tunne, et süüa pole vaja. siis sunnin ennast omletti ja tatart või muid selliseid asju sööma. Öösel kulutab tegelikult väga vähe energiat, kui magad, sest a) kehatemperatuur on madalam, :huh: pulsisagedus madalam c) liikumist peaaegu pole, enamus lihaseid lõdvestunud. Seega energiat kulutad minimaalselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile hommikul olin sunnitud sheigi tegema , kuna külmkapp oli tühi...tegin piimaga sheigi , astusin toast välja , et trenni minna ja kõht hakkas kohe korisema. Mina jään igatahes küll pudru ja munade peale :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eile hommikul olin sunnitud sheigi tegema , kuna külmkapp oli tühi...tegin piimaga sheigi , astusin toast välja , et trenni minna ja kõht hakkas kohe korisema. Mina jään igatahes küll pudru ja munade peale :huh:

Mina segan hommikuti vadakut kaerahelbepudru sisse (u 15 g) + veel mingid võileivad jms. Arvan, et see on mõistlik variant.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina segan hommikuti vadakut kaerahelbepudru sisse (u 15 g) + veel mingid võileivad jms. Arvan, et see on mõistlik variant.

Ma ise vadakut enam üldse ei tarbi.Seisavad kodus 2 2.3kg ON valkupytti ja beta alanine ka, samas areng on päris hea hetkel veel.Lihtsalt ei leia et peab nii palju tarbima valku kui just metsikult trenni ei tee, teadsid et liiga suure valgu osakaaluga menüü tagajärg on see, et kaltsiumit hakkab keha luudest välja ajama vms.Igatahes et poindi juures olla, siis mainin, et hommikuks on päris hea teha sellist möginat: 2-3 muna ja sisse paned supilusikatäie kaerakliisid.Kõht pääris kaua täis ja saab ka kiudaineid.Samas see valgukoks on hea kui tõesti tegelikult magad sisse, siis autoroolis saab kiiruga ära juua tööle minnes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks sa mõnda lihtsamat kava ei võiks teha? Kust sa selle üldse said?

Kava on väga lihtne ja loogiline kui sellest aru saada, endal võttis ka algul aega arusaamine :huh:. Kava tegi mu sõbrast treener. Kava mõeldud pigem sellisele inimesele, kes ei saa regulaarselt kindlatel päevadel trennis käia, sp. ongi kavas ette nähtud kogu keha treening ühe trenniga.

Selle kava põhjal võiks arvata, et tõstad liiga kergeid raskuseid ja liiga tihti selleks et kasvada.

Proovi Westside for Skinny bastardsit ntx ja vaata kuidas see on.

2x15 päeval on kerged raskused kuid 2trenni hiljem on juba 4x6 ja trennid võtavad ikka üsna läbi, niiet kõik on proportsioonis ja raskused muudkui kasvavad ...kuna tööl ei käi hetkel siis on aega puhkamiseks/söömiseks/taastumiseks ka piisavalt. Aga tänan kava soovitamast ...tahangi midagi uut proovida, midagi mis oleks jaotatud rohkemate päevade peale, see praegune oli rohkem mõeldud aktiivsele tööinimesele kes ei jõua igapäev saali.. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeningkaval pole tegelikult häda midagi (ilusti vastaslihased töötavad jne), aga nii suurel määral pulbrist toitumine on IMO perverssus. Eriti kui oled harrastussportlane või oma treeningteed alles alustanud. Ja kui on kõht tühi, siis proovida seda täis hoida vadakuga!?!? :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ükski valgupulber ei hoia kõhtu täis, ainult pulbrit tarbin vahetult ennem ja peale trenni, teised korrad mingi näksimisega koos. Kokku tuleb mingi 2-3gr kehakg kohta. Muidgi on olukordi(kodust eemal), kus tekib näljatunne ja tuleb sheik sisse valada..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×