Jump to content
asdfghjkl

Saku õlu, parim enne möödas

Recommended Posts

Tervist.

Joon hetkel....

saku õlu, millele on peale kirjutatud:

"Parim enne:

BB 140110 185

150709 11:57".

Kas see jook on ikka tervislik? Oskate nõu anda ehk? Või mis mõtted oskate öelda sellega seoses?

(Äkki on mürgine?)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära põe seepärast ...olen joonud pudeliõllesid, millel parim enne 2a üle ...ei saand nagu midagi aru, et teisiti oleks ...vb oli paremgi. Klaasis säilib kindlasti kauem kui plastikus või purgis...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maitse on kuidagi teistmoodi, nagu oleks pärm mõned päevad halvaks läinud.

Miks seal peal siis on kuupäev "Parim enne: 15.juuli"?

Ja kuressaares ma ei ela, kus akendesse linnakaameraga saab netst suumida, vaevalt te teate kahtlustada seetõttu, mitmes õlle on, on teine õlle nimelt, pole rohkem plaaniski, vitamiini limiit saab täis lihtsalt selelga minu toitumiskavas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maitse on kuidagi teistmoodi, nagu oleks pärm mõned päevad halvaks läinud.

Miks seal peal siis on kuupäev "Parim enne: 15.juuli"?

Ja kuressaares ma ei ela, kus akendesse linnakaameraga saab netst suumida, vaevalt te teate kahtlustada seetõttu, mitmes õlle on, on teine õlle nimelt, pole rohkem plaaniski, vitamiini limiit saab täis lihtsalt selelga minu toitumiskavas.

Ega ma kaamerate pärast kahtlustagi, pigem juba seetõttu, et selline teema üldse tehti.

Sa jood B-vitamiini saamise eesmärgil õlut? Sina peaksid ju ikka teadma, et B-vitamiinide päevase normi kätte saamiseks peaksid sa õlut terve kasti ära jooma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maitse on kuidagi teistmoodi, nagu oleks pärm mõned päevad halvaks läinud.

Miks seal peal siis on kuupäev "Parim enne: 15.juuli"?

Ja kuressaares ma ei ela, kus akendesse linnakaameraga saab netst suumida, vaevalt te teate kahtlustada seetõttu, mitmes õlle on, on teine õlle nimelt, pole rohkem plaaniski, vitamiini limiit saab täis lihtsalt selelga minu toitumiskavas.

"Parim enne" vs. "kõlblik kuni" :rolleyes:

Mul seisis ka plekkpurgis Saku õlu välistingimustes üle kahe aasta. Tarbides polnud küll suurt erinevust aru saada, nii et see kuu on köömes selle kõrval.

Muudetud kasutaja VDO poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks nad küll kirjutavad nii:

"Parim enne:

BB 140110 185

150709 11:57".

See BB-rida jääb ju ignoreeriTuks, kuna algab kummalise lühendiga bee-bee, mis imselt on ming toote kood või ei tea mis tehniline näitaja.

Seejärel on ju koheselt loetav, et 1507 on "parim enne", segaselt esitatakse säilivusaega ikka.

Juhul kui parim enne oleks 15-jul-2009, siis mis kuupäevani tohiks õlu tarbida, oskab keegi öelda?

(Äkki +1 kuu maksimaalselt?)

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu teada polegi ajaliselt see piiratud, ju ta siis enam ei kõlba üks hetk juua. Aga kui on kirjas, kõlblik kuni, siis on oht, et peale päeva võib su seedimise sassi lüüa. Ise sain kevadel Millerit kasti, mis oli kuu üle parim ennest ja pean tunnistama, et selline kahtlane sampuse või veini käärimise maitse oli juured, nii et ei jäänudki muud üle, kui jaanipäeval jootsin sõpradele õhtupimeduses sisse ja ise kallasin värsket õlut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks nad küll kirjutavad nii:

"Parim enne:

BB 140110 185

150709 11:57".

See BB-rida jääb ju ignoreeriTuks, kuna algab kummalise lühendiga bee-bee, mis imselt on ming toote kood või ei tea mis tehniline näitaja.

Seejärel on ju koheselt loetav, et 1507 on "parim enne", segaselt esitatakse säilivusaega ikka.

Juhul kui parim enne oleks 15-jul-2009, siis mis kuupäevani tohiks õlu tarbida, oskab keegi öelda?

(Äkki +1 kuu maksimaalselt?)

See "kummaline tehniline näitaja" BB tähendabki ilmselt Best before ehk siis eestikeeli parim enne. Sellele järgnev kuupäev on loogiliselt siis see saatuslik kuupäev, kus see õlu enam nii hästi mekkida ei pruugi.

15.07.09 kell 11:57 hommikul märgib ilmselgelt selle õlle sünnihetke. Kui sa selle alles hiljuti poest ostsid, siis on ju suht loogiline, et see ei saa naljalt vanaks läinud olla, s.t. mida need 2 kuupäeva märgivad.

Marsil vist õlut ei müüda? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meil Marsil käivad asjad nii, et silt on selline:

"Parim enne:

BB 140110 185

Date of Birth:

DB 150709 11:57"

Ja kõigil meil on selge, mis rida mida tähendab.

Kuid, (hetkel) kui "parim enne" on mööda saanud just, siis mis kuupäevani siiski toodet manustada veel tohib, kas +1 kuu või kuipalju?

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Meil Marsil käivad asjad nii, et silt on selline:

"Parim enne:

BB 140110 185

Date of Birth:

DB 150709 11:57"

Ja kõigil meil on selge, mis rida mida tähendab.

Kuid, (hetkel) kui "parim enne" on mööda saanud just, siis mis kuupäevani siiski toodet manustada veel tohib, kas +1 kuu või kuipalju?

no see on kuidas võtta sest mõned lasevad koduõlul aastaid seista ja joovad ikka aga olen ise kuuaega vanat õlut joond ei saand maitse erinevusest küll eriti aru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist.

Joon hetkel....

saku õlu, millele on peale kirjutatud:

"Parim enne:

BB 140110 185

150709 11:57".

Kas see jook on ikka tervislik? Oskate nõu anda ehk? Või mis mõtted oskate öelda sellega seoses?

(Äkki on mürgine?)

150709 kell 11:57 on valmimise aeg.

BB tähendab best before ja see kuupäev 140110.

igati hea õlu ja naudi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma viimasel ajal ei olegi kuupäeva vaadanud ja ei hakka ka. Et on sattunud poes hoitud öllet mil pärast mekkimist vaatad kuupäeva, sest maitse veidi teine, aga joogi olen ikka löpuni joonud, midagist ei juhtu. Ja on ikka mitu aastat looduslikus tingimustes seisnud ölut tarbitud ja maitse halb küll nüüd polnud :rolleyes:

Oleneb, kus ikka ölle seisab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et kõige targem on Saku klienditeenindusse helistada ja uurida järgi müstilisete numbrikombinatsioonide tähendused, siis sõimata neid teemal miks ei ole asi rohkem ja paremini lahti kirjutatud emakeeles, ähvardada kohtuga ja öelda, et järgmine kord olgu inimkeelis ja lisa lause lõppu "or else..." (kõik ju mäletavad kui hästi OR ELSE töötas "Demoliton Man'is").

Ja siis istu maha, naudi rahulikult õlle.

Nädala pärast korda protsessi. Või noh, siis kui järgmist õlut jooma hakkad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega ma kaamerate pärast kahtlustagi, pigem juba seetõttu, et selline teema üldse tehti.

Sa jood B-vitamiini saamise eesmärgil õlut? Sina peaksid ju ikka teadma, et B-vitamiinide päevase normi kätte saamiseks peaksid sa õlut terve kasti ära jooma.

Lähen ostan kohe terve kasti õlle !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi on ostnud seda Saku Lite, kus väidetavalt on 30% vähem kaloreid, kui on kas ikka õlumaitse on ikka alles ja palju seal siis 100ml kohta kcal on?

Jõin seda esmakordselt augusti alguses, ühel hommikul, lahja suuloputus vesi nö, ega ta maitsev pole, aga nö pohmakaraviks kõlbas, maitse omamoodi erinev siiski tõepoolest, mulle ei maitsenud, ei soovita. Kalorit lugeda õlle joomisel ma kül lei näe eriti mõtet, kui jood, siis ikka seda mis maitseb, kui üldse jood.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan et kõige targem on Saku klienditeenindusse helistada ja uurida järgi müstilisete numbrikombinatsioonide tähendused, siis sõimata neid teemal miks ei ole asi rohkem ja paremini lahti kirjutatud emakeeles, ähvardada kohtuga ja öelda, et järgmine kord olgu inimkeelis ja lisa lause lõppu "or else..." (kõik ju mäletavad kui hästi OR ELSE töötas "Demoliton Man'is").

Ja siis istu maha, naudi rahulikult õlle.

Nädala pärast korda protsessi. Või noh, siis kui järgmist õlut jooma hakkad.

parem oleks helistada tarbijakaitsesse ja näiteks ka alkoholiregistrisse ja küsida, miks nad kinnitasid sellise sildi ja tähekombinatsiooni. ilma nende kahe asutuse heakskiiduta ei lenda ükski must täpp alkopudeli sildile. järelikult on asi JOKK. best before ei ole kõlblik kuni. õlletootja annab maitse säilumise garantii kuni selle kuupäevani, edasi võid juua, aga maitse ei pruugi olla enam see, mis tavapäraselt. vanutatud õllesid enne bb väljastamist maitseb umbes 10 koolitatud maitsjast koosnev komisjon vastavalt ISO standardile, mida igaaastaselt auditeeritakse. niisiis, järgmine kord palun vaadake kaupluses, mis on joogi parim enne ja alles siis tehke ost või ärge jätke oma ostetud asju liia pikalt seisma ja säiluma, vaid tarbige ikka varem.

Saku Lite, kes soovib, saab koos Rakvere lihakombinaadi toodangu proovimisega, seda proovida ka Sparta fitday`l käesoleval pühapäeval.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×