Jump to content
Guest pp

Suits, alkohol, tervis ja treening

Recommended Posts

No ma ei hakkaks ka siin lahterdama, mis on vale ja mis õige. Igaüks valib endale ise selle tee, mida õigeks peab.

Alkoholi olen elus pruukinud "korralikult", tänu sellele on olnud lahedaid ja vähem lahedaid seiku ja ei kahetse ma neid hetkegi.

Ja siinkohal nõustun paari eelkõnelejaga selles suhtes, et mingil hetkel saad aru, et aitab küll.

Hetkel küll täiskarsklane ei ole ja ei püüdlegi sinna (milleks). Võtan suurtematel üritustel klaasi šampanjat või tuleb mingi õhtu filmi vaadates õlle isu, kuigi seda pole juba ammu ette tulnud. Aga see on ka kõik hetkel.

Ma arvan, et võtma peaks siis kui on isu, mitte sellepärast, et teised ka võtavad ja kui isu liiga suureks läheb siis peaks abi otsima.

No muidugi-kes see tunnistab, et isu on suureks läinud eks ;)

Kui juba ISU tekib, siis otsige abi...

Alkoholismi arengus on erinevad etapid ja erinevate inimestel areneb alkoholism erineva 2gedusega. M6ni ei saa yleyldse proovida, kohe areneb v2lja raskekujuline s6ltuvus. Kui teie vanematel oli juba s6ltuvus, siis see syveneb j2rglastel.

Alkopoliitika on ja j22b olema lapsekingades, sest selle taga on kasumid. 2rge olge sinisilmsed. 2rge valetage enestele.

Kui ei ole vahet, kas alko on v6i ei ole...siis on veel korras. Kuid see ei t2henda, et seda olekut ei oleks v6imalik rikkuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ka moe pärast ei taha. Ma ei taha olla osake massipsühhoosist.

Ja kui valdavalt oleks levinud arusaamine, et alkoholi ei tohi üldse juua, siis sa haaraksid kohe pudeli järgi, sest ei taha ju olla osake selle halli massi hulgas? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mille suhtes kergema vastupanu? Itaalias, Prantsusmaal, Hispaanias jne võetakse pea iga einestamise kõrvale veini, mille suhtes nad kergema vastupanu osutavad siis, ei viitsi kraanist vett lasta?

Alkohol on ja jääb kultuuri osaks, üheks legaalselt mõjuvõimsamaks pingete maandamise ja lõbu allikaks ning kellele lihtsalt maitse pärast kurgukuivamise vastu :P . Kui alkoholi liiga palju tarbid ei ole hea, samuti ei ole hea kui liiga palju süüa...

Jah... ;) ...ja ikkagi on Eesti see, kes on teisel kohal alkoholi tarbimises.

K6ik oleneb meie taustast. Kui palju on alkoholi kuritarvitajaid Prantsusmaal v6i Hispaanias? Meie taust, kullake, ei ole just lootustandev. Joomareid ja nende j2rglasi on tunduvalt rohkem ja see l2heb p6lvest p6lve hullemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja kui valdavalt oleks levinud arusaamine, et alkoholi ei tohi üldse juua, siis sa haaraksid kohe pudeli järgi, sest ei taha ju olla osake selle halli massi hulgas? ;)

Ma tahan v2ita, et kui te veel kuulute kategooriasse, kellel on yksk6ik, kas alko on v6i ei ole, siis v6ib endale lubada vahest klaasike veini (normid...on meil liiga suured...parem harvem), pits konjakit vms.

Kui te joote seda vaid maitseelamuseks ja ei lase ennast puz ' i (joobesse...).

Kui te joote joobe tekke p2rast ei ole asi enam korras.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rääkides üldse sellest, et Eesti on teisel kohal alkoholi tarbivuselt euroopas siis... kas seda ka arvestatakse, et igapäev sadade kilode(tonnide?) kaupa soomlased enda kodumaale odavat alkoholi siit kaasa veavad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rääkides üldse sellest, et Eesti on teisel kohal alkoholi tarbivuselt euroopas siis... kas seda ka arvestatakse, et igapäev sadade kilode(tonnide?) kaupa soomlased enda kodumaale odavat alkoholi siit kaasa veavad?

Loll on see, kes vabandust ei leia...

Ohtu n2itab juba see, et nii palju leidub siin enese6igustajaid.

2rge minuga kyll kakelge, ega seda isiklikult v6tke. Kui ma j2tan kirjutamata, siis see n2itaks, et ma ei hooli..

Ma hoolin ja ma kirjutan.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah... ;) ...ja ikkagi on Eesti see, kes on teisel kohal alkoholi tarbimises.

K6ik oleneb meie taustast. Kui palju on alkoholi kuritarvitajaid Prantsusmaal v6i Hispaanias? Meie taust, kullake, ei ole just lootustandev. Joomareid ja nende j2rglasi on tunduvalt rohkem ja see l2heb p6lvest p6lve hullemaks.

Siinkohal tuleb Ailega nõustuda.

Alkoholi tarvitamise kultuuri meil küll kahjuks ei ole. Või on aga see ei ole ligilähedanegi sellega mis on lõunamaades.

Kui vaadata tänavapilti ja kuulata mis juttu ajavad 12a lapsed ühistranspordis, siis teeb ikka kurvaks küll :P

Ja no mis me siin räägime. Olen oma kõrvaga kuulnud ka trenni karderoobis, kuidas üks mees ütles teisel, et noh.. lähme teeme ka midagi vä? teine vastu.. ei tea, homme raske kooli päev.. ja siis esimene mees paneb pirni...no peale trenni peaks ikka ju midagi tegema??? Vot nii on meil asjalood. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siinkohal tuleb Ailega nõustuda.

Alkoholi tarvitamise kultuuri meil küll kahjuks ei ole. Või on aga see ei ole ligilähedanegi sellega mis on lõunamaades.

Kui vaadata tänavapilti ja kuulata mis juttu ajavad 12a lapsed ühistranspordis, siis teeb ikka kurvaks küll ;)

Ja no mis me siin räägime. Olen oma kõrvaga kuulnud ka trenni karderoobis, kuidas üks mees ütles teisel, et noh.. lähme teeme ka midagi vä? teine vastu.. ei tea, homme raske kooli päev.. ja siis esimene mees paneb pirni...no peale trenni peaks ikka ju midagi tegema??? Vot nii on meil asjalood. :P

Selle p2rast ma palungi, et k6ik, kellel on probleem, tegelgu sellega ja otsige abi. Mingis staadiumis aitab ka lihtsalt organismi puhastamisest ja alkoholist loobumisest, mingis staadiumis te sellega enam ise toime ei tule.

Kuid j2tke siin enese 6igustamine ja alkoholi propaganda. Seda tehakse ilma fitness.ee abita kyllaga...

...ja t88stuse kullaauguks ei ole mitte alkoholist s6ltumatu isik...vaid ikkagi s6ltlane. ;)

Noored vaatavad teie poole, 2rge andke neile v22rat, neile kahjulikku informatsiooni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu kui endise õlletööstuse inimese arvamus alkoholist on järgmine. kui juua, siis võimalikult vähe näiteks üks väike pudel õlut või klaas veini või pits konjakit. jooki peab oskama tarvitada kultuurselt ja sedasi, et ei kaoks reaalsustaju ning järgmisel päeval poleks halb olla, kuna keha karjub. Noortest tuleb alkohol eemal hoida, kuna noor organism on vastuvõtlik kõikidele meelemürkidele, milleks alkohol siiski on. Ma ei poolda täielikku karskust, kuid samas ei poolda ma ka seda, mida võis näha ka eilsest raportist, kus nn jägerettid valasid ööklubis inimestele alkoholi lavalt suhu. klaas veini söögi kõrvale või väike pudel õlut peale sauna on samas asjad, mida mina endale luban.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minu kui endise õlletööstuse inimese arvamus alkoholist on järgmine. kui juua, siis võimalikult vähe näiteks üks väike pudel õlut või klaas veini või pits konjakit. jooki peab oskama tarvitada kultuurselt ja sedasi, et ei kaoks reaalsustaju ning järgmisel päeval poleks halb olla, kuna keha karjub. Noortest tuleb alkohol eemal hoida, kuna noor organism on vastuvõtlik kõikidele meelemürkidele, milleks alkohol siiski on. Ma ei poolda täielikku karskust, kuid samas ei poolda ma ka seda, mida võis näha ka eilsest raportist, kus nn jägerettid valasid ööklubis inimestele alkoholi lavalt suhu. klaas veini söögi kõrvale või väike pudel õlut peale sauna on samas asjad, mida mina endale luban.

Kui asjad on kreenis, tuleb hoida tugevalt vastassuunda, et tasakaalustada. Mul on purjetamise kogemus ;)

Luba, kui tahad. See on sinu vabadus, kui palju ja millises koguses meelemyrke sa tarvitad ja millega sa oma aega sisustad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina pole kunagi äärmuslikkust pooldanud, antud kontekstis siis nt padujoomarlust või -karsklust. Minu silmad kahjuks seda ei näe, kuidas siin mõned foorumlased 125-150aastaseks elavad (tänu oma ainuõigele eluviisile), kuna joon vahel harva õlut, veini, võib-olla midagi kangematki. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rääkides üldse sellest, et Eesti on teisel kohal alkoholi tarbivuselt euroopas siis... kas seda ka arvestatakse, et igapäev sadade kilode(tonnide?) kaupa soomlased enda kodumaale odavat alkoholi siit kaasa veavad?

Arvestatakse. Andmed ei ole küll 100% täpsed, aga arvestatakse

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina pole kunagi äärmuslikkust pooldanud, antud kontekstis siis nt padujoomarlust või -karsklust. Minu silmad kahjuks seda ei näe, kuidas siin mõned foorumlased 125-150aastaseks elavad (tänu oma ainuõigele eluviisile), kuna joon vahel harva õlut, veini, võib-olla midagi kangematki. ;)

Hoidke taoline info enesele... :P

Arutage seda teemat AA koosolekutel.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keskkooli ajal sai ikka korralikult joodud nagu ikka iga teinegi! Nüüd enam lihtsalt ei taha. Vahel joon kah mõne õlle aga maani täis ennast ei joo. Ei tunne selleks mingit tahtmist ja vajadust!

Mõni saab alkoholist julgust. Minule aga ei anna see midagi. 2 nädalat tagasi sai Panoraamis käidud, olin joonud 0g alkoholi. Tantsupõrandale jõudes tirisid naised särgi seljast ning keerutasin jalga mitu tundi, vahepeal nii pühendunult, et tekkis väike ring juba minu ümber ja rahvas plaksutas.

ja mis peamine jrg päev ei ole pohmakat ning ei maga maha vabat päeva! Vabu päevi niigi vähe!

Muudetud kasutaja JACKO poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hoidke taoline info enesele... ;)

Arutage seda teemat AA koosolekutel.

AA= anonüümsed alkohoolikud. Alkohoolik-->Alkoholism - iseloomustab pidev soov alkoholi tarvitada. Kaob kontroll tarvitatud alkoholi koguse üle, mis viib mitmepäevaste (mitmenädalaste) joomasööstudeni. Kui mingil põhjusel alkoholi tarvitamine katkestatakse (raha lõpeb, tervis läheb halvaks), arenevad ärajäämanähud – higistamisest kuni alkoholpsühhoosi ehk alkohoolse psühhoosini.

Lõpetage see nalja tegemine, mõni karsklane on mõistuse juures, aga mõni arvab, et kui keegi natuke alkoholi võtab siis kohe alkoholismiga tegu. Olge vähe sallivamad, geide ja taimetoitlaste kallal ka ilgute niiviisi?

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole küll Fitnessi foorumi eeskirju väga hoolega lugenud, aga ma arvan, et seal pole kirjas, et alkoholist rääkida ei tohiks...?

Küsimus oli siin kas "õlu või viin?" mitte "õlu ja viin!"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Foorumite reeglites on ju selgelt kirjas,et keelatud on alkoholi, narkootikumide ja steroidide promomine. Millegi pärast peetakse sellest reeglist kinni ainult steroidide ja vähemal määral ka narko puhul kinni ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma ei saa aru miks ei POOLDATA täiskarsklust??? kade on, et mõni saab ilma alkota olla??? või teeb see tervisele midagi kui üldse alkoholi ei joo?? kui nii, paluks linki kus on tõestatud, et paar õllet ja klaas veini on möödapääsmatult vajalikud tervisele O_o

See krdi kultuuri osa jutt hoidke endale. Kultuuri tahad, käi laulupeol! Ameerikas on OSA kultuurist hamburgerid/friikad ja corndog (saiataignas olev viiner) mida peaaegu iga pallimängu ajal ja vabal ajal ja üldse kogu aeg süüakse. Mõnel maal on kanep osa kultuurist. See tahtejõu puudumine hakkab osaks kultuurist saama- palju õnne.

Ja see jumalik värvidemäng ;) mida te alkoholi tarvitades elule juurde saate, ma olen seda näinud jah. Kui olla peol ainuke mitte alkoholi tarbinud inimene ja vaatad kuidas napsused eufooriliselt naeravad absoluutselt iga asja peale ja tuiguvad ja üritavad teha asju milleks enam kordinatsiooni ei ole, nagu raskelt alaarenenud inimesed,, on värviliselt naljakas jah. Thanks for making us non-drinkers laugh.

Eestis on alkoholi joomist liiga palju, ja see, et fitness lehel nii palju pooldavat seisukohta tuleb on suht lõtv.

Ilus postitus! Suur t2nu!

Samas... ma arvan, et eestlane on liiga t6sine. Kurvakstegevalt t6sine. Miks mind reaalses elus ei peeta n8 kurjaks inimeseks on see, et ma olen harva t6sine. Ilma alkoholita muuseas :o

K6ik siinse elu yle kurtjad peaksid maailmas rohkem ringi r2ndama. Elama mingi aeg...n2iteks Indias:) Tulete tagasi, siis saate aru, kui hea, mugav ja armsalt vaikne siin on. :P

Foorumite reeglites on ju selgelt kirjas,et keelatud on alkoholi, narkootikumide ja steroidide promomine. Millegi pärast peetakse sellest reeglist kinni ainult steroidide ja vähemal määral ka narko puhul kinni ;)

Suur t2nu!

Alkoholi promomise keeld on v2gagi 6igustatud t6esti!

Sellest hiilitakse m88da, sest see s6ltuvus on tunduvalt laiemal kontingendil.

Muudetud kasutaja alessandro poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
AGA kas siis pigem võtta 4 pitsi viina või 2 õllet ?

Kui nüüd algse küsimuse juurde tagasi tulla, siis: alkoholikogus on kahes 0,5 l õlles veidi väiksem. 1 l 5% õlut sisaldab 50 g alkoholi. 1 viinapits peaks aga olema vist 40-50 ml ning 1 l õllega samaväärse alkoholikoguse saaks sel juhul kui 1 pits oleks 31 ml.

Kleebiks ka veidi huvitavat juttu:

Mis on alkoholi kuritarvitamine?

Alkoholi kuritarvitamine on kergem häire kui sõltuvus.

Kuritarvitamine ehk väärtarvitamine võib, kuid ei pruugi eelneda sõltuvusele. On inimesi, kes võivad pikka aega alkoholi kuritarvitada, ilma et neil areneks sõltuvus. Kahjuks ei osata prognoosida,

kellele saab alkohol saatuslikuks ja kes võib juua ilma drastiliste tagajärgedeta.

Kuritarvitamisele viitab see, kui viimase 12 kuu jooksul on esinenud üks või rohkem järgmistest tunnustest:

1. korduv alkoholitarvitamine, mis põhjustab rollihäireid tööl, kodus või koolis: töökollek-tiivi- või pereliikmena kohustuste hooletusse jätmist, töölt või koolist puudumist

2. korduv tervise ja elu ohtu seadmine, näiteks purjuspäi autojuhtimine, masinate või mehhanismidega töötamine

3. alkoholi korduva kasutamisega seotud õiguslikud probleemid, näiteks purjusolekust tingitud arest

4. alkoholi tarvitamise jätkamine, vaatamata kor-duvatele ja püsivatele häiretele sotsiaalsetes suhetes (nt alkoholi tarvitamisest tekkinud ebakõlad abikaasaga või olmerüselused ja kaklused)

Mis on alkoholisõltuvus?

Alkoholisõltuvus on haigus, mis diagnoositakse juhul, kui viimase 12 kuu jooksul on

esinenud 3 või rohkem järgmistest tunnustest:

1. tolerantsuse e alkoholitaluvuse (rahvasuus ka kandmise) suurenemine

a) soovitud toime saavutamiseks tuleb tarvitada suuremat alkoholikogust kui varem

B) varasem kogus avaldab tunduvalt nõrgemat toimet

2. võõrutusnähud

a) esineb tüüpiline alkoholi võõrutussündroom

B) võõrutusnähtude leevendamiseks kasutatakse uut kogust alkoholi

3. alkoholi tarvitamine planeeritust suuremal hulgal või pikemat aega

4. alkoholi tarvitamise lõpetamise või vähendami-se ebaõnnestumine tahtejõu vähenemise tõttu, vaatamata soovile

5. suure osa aja kulumine alkoholi hankimisele, joomisele ja selle mõjust toibumisele

6. töö, vaba aja ja enese vormis hoidmisega seotud oluliste toimingute osaline või täielik unarusse jätmine alkoholi tarvitamise tõttu

7. alkoholi tarvitamise jätkumine vaatamata selle tarvitamisest põhjustatud püsivatele või korduvatele füüsilistele ja psüühilistele probleemidele.

Kas üks pudel õlut

iga päev on liiga palju?

Igapäevane alkoholijoomine on harjumus, mis võib, aga ei pruugi kujuneda alkoholi kuritarvitamiseks või sõltuvuseks. Elundite kahjustus tekib aga sellegipoolest. Lahjade alkohoolsete jookide sage tarvitamine kahjustab eeskätt seedeelundkonda ja tekitab maksatsirroosi ohu. Kangete jookide tarvitamine periooditi ja purju joomine kahjustab eeskätt aju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina ei poolda oma arvamuse fanaatilist teistele pealesurumist. Kui inimene tahab olla täiskarsklane, siis las ta seda ka on. See on tema õige soov valida endale tee elus, mida mööda käia. kui on olemas inimene, kes võtab vahel harva klaasi veini, pudeli õlut või pitsi konjakit nautimiseks, siis on see vastava inimese valik, mida ei tohiks hukka mõista. ka kirikus armulaual pakutakse veini, kui Jeesuse verd, mida ta meie kõigi patuste eest ristil valas. Arutu alkoholitarbimine samas on jube ja tõesti ei meeldi olla peol, kus näed, kuidas alkoholijoobes rahvas kõigub ja on kaotanud igasuguse reaalsustaju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kummaline,et ajad on niipalju muutnud ,et kunagi kui joodi ja laaberdati siis peeti seda hirmsaks häbiks siis nüüd on ebanormaalne see kes ei joo.

mõni küsib vahest,mis asja sa ei tarbigi alkot ja tubakat?? vaadatakse sellise imeliku näoga otsa veel ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kummaline,et ajad on niipalju muutnud ,et kunagi kui joodi ja laaberdati siis peeti seda hirmsaks häbiks siis nüüd on ebanormaalne see kes ei joo.

mõni küsib vahest,mis asja sa ei tarbigi alkot ja tubakat?? vaadatakse sellise imeliku näoga otsa veel ;)

Ja näiteks sünnipäevadel/aastavahetusel/jaanipäeval mitte ainult ei vaadata otsa, vaid hakatakse ka igast veidrusi suust välja ajama. Näiteks: "ÄRA KUIVAA!" või siism "mis mees sa oled, kui viina ei joo?"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mina ei poolda oma arvamuse fanaatilist teistele pealesurumist. Kui inimene tahab olla täiskarsklane, siis las ta seda ka on. See on tema õige soov valida endale tee elus, mida mööda käia. kui on olemas inimene, kes võtab vahel harva klaasi veini, pudeli õlut või pitsi konjakit nautimiseks, siis on see vastava inimese valik, mida ei tohiks hukka mõista. ka kirikus armulaual pakutakse veini, kui Jeesuse verd, mida ta meie kõigi patuste eest ristil valas. Arutu alkoholitarbimine samas on jube ja tõesti ei meeldi olla peol, kus näed, kuidas alkoholijoobes rahvas kõigub ja on kaotanud igasuguse reaalsustaju.

Kes siin surub peale? Hetkel ainult alkoholis6brad... ja suure enamusega veel.

6eldi, et reeglites on kirjas ALKOHOLI PROMO ON SIIN KEELATUD ja ikka ei suuda te l6petada.

Ja näiteks sünnipäevadel/aastavahetusel/jaanipäeval mitte ainult ei vaadata otsa, vaid hakatakse ka igast veidrusi suust välja ajama. Näiteks: "ÄRA KUIVAA!" või siism "mis mees sa oled, kui viina ei joo?"

Mind tavaliselt j2tkub seltskonnas igale poole...ja ma olen l6bus lobamokk :P Keegi ei pane suurt t2helegi, et ma ei joo.

Samas, kui s6brad juba v6tavad teid sellisena nagu te olete (harjumine v6tab aega...).

Tavaelus ma kindlasti seda ei afisheeri ja ei tekita ka tarbijale mingit ebameeldivat tunnet. Mul on neid nende mingis joobeastmes v2ga l6bus vaadata. Teater missugune ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×