Jump to content
Guest pp

Suits, alkohol, tervis ja treening

Recommended Posts

Massi kasvatuse perioodil saab kh vahel 1 õlu õhtul ära joodud, kuid mitte praegu!

Mis suitsetamine teeb?

Vähendab vastupidavust peale kopsude ning südame rikkumise. Lisaks hävitab rakke, mille tõttu on tunne ja jääb mulje, et suitsetamine mõjub rahustavalt!

Suurte raskustega ning tõsiselt treenija kannataks kindlasti, kui suitsetaks! Kuna koormad treeninguga niigi südant.

Hea näide ka Arnoldi kohapealt, kes on käinud ka mitmetel südame operatsioonidel. Kuid ei ole siiani õppust võtnud. Salaja ikka tõmbab sigareid. Tema puhul oli ka kindlasti põhjuseks doping.

Alkohol aga viib organismist välja vee, mineraalained, kaltsiumi, vitamiinid. Mille tõttu võistlusteks ettevlamistuse perioodil ka sportlased ei kuritarvita alkoholi. Organismil ilma selleta niigi raske periood.

Küll aga ei mõju nii hullusti mõõdukas alkoholi pruukimine, kuid ettevalmistuse ajal ei luba ma sedagi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eestist saab igaltpoolt, mokatubakat ja nuusktubakat, lihtsalt vaja uurida.

Seaduse järgi on käitlemine keelatud, nii et igaltpoolt ei saa =(

Mokatubakas on hammastele oioi kui paha, aga sellegipoolest igati mõnus :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eelkõige vist ikkagi igemetele, kui ma ei eksi.

Igemete all on hambad, mis saavad sealt ka oma osa. Omal ajal, vast 5a tagasi kui see snusi hullus levima hakkas siis oli päris kurb vaadata neid, kel padjake rippus poolenisti hamba ülaosa peal.

Muudetud kasutaja musmusmus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no siin kisub juba põhimõtetele miks treenida ja juua, ma küll treenin ja toitun naiste põrast, mille nimel veel?

kuus 2-3x ei tapa kedagi, mul on toimunud pidev areng, alkoholis küll mingit takistust ei näe kui ei tarbi liiga tihti, aijnult jaj järgmine päev trenni teha on sitt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igemete all on hambad, mis saavad sealt ka oma osa. Omal ajal, vast 5a tagasi kui see snusi hullus levima hakkas siis oli päris kurb vaadata neid, kel padjake rippus poolenisti hamba ülaosa peal.

Hmm üks hambaarst oli sõbrale öelnud, et snusis olev sool just puhastab hambaid, aga jah igemeid lõhub igaljuhul. Ehk siis kui hambad ära kukuvad, on nad vähemalt valged :D Ei tea kas see on nüüd tõene jutt või mitte, aga kindlasti on ta tervislikum kui suits

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole ammu siin foorumis viibinud, kuid nägin nii palju arvamusi suitsetamise kohta, et võtaks natukene sõna sel teemal, kuna see on ala, millele ma pühendan end selle aasta novembrist, kui toon Eestisse maailma edukaima suitsetamise maha jätmise meetodi, mida ma foormuis ei reklaamiks, kuid kõik, kes suitsetavad ja soovivad sellest pahest loobuda, ilma, et kunagi uuesti alustada, siis võtke ühendust dunnoher@hotmail.com.

Tubakafirmad kulutavad aastas üle 20 miljardi krooni lobbistide ja just siin läbi käinud mõtete levitamisele. Esiteks- suitsetamine alandab söögiisu- ei alanda. Kui see oleks nii, puuduksid meil ülekaalulised suitsetajad ja ilmselgelt see nii ei ole. See on tekkinud ideest, et kui suitsetajad jätavad maha, siis hakkab nende kaal tõusma. See ei ole tingitud, kuna suitsetamine vähendab söögiisu, vaid kuna kaks nälga (suitsunälg ja sööginälg) on äravahetamiseni sarnased, kuna mõjutavad samu retseptoreid. Kui suitsetaja tunneb ärevust/nälga paneb ta suitsu ette. Kui endine suitsetaja tunneb seda tunnet, siis temal suitsu ettepanemise võimalus puudub ja tema läheb külmkapi ette leevendust otsima. Meie meetod hõlmab seda ja aitab mõsita kahe nälja erinevusi, et kaalutõusu ei tekiks. Lisaks teavad kõik, et kui tahtejõuga maha jätta (meie meetod ei põhine tahtejõul, vaid suitsetamise põhjuste arusaamisel), siis otsib endine suitsetaja asendustegevust ja kõige lähedasema tunde annab söömine, kuna nagu suitsetaminegi, rahuldab ta mingit nälga.

Suitsetamine kiirendab ainevahetust. See on tõsi! Kuid nikotiinil on see efekt nii olematu, et isegi tubaka firmadel pole õigust suitsude puhul reklaamida seda efekti. Seda võiks isegi võrrelda trenažööril kõige kergema raskusega higistades. Pool tundi higistanuna näitab trenažööri kaloriarvesti pea olematut kulu- nikotiinil on ainevahetusele samasugune mõju- pea olematu ja see ei tohi kindalsti olla põhjus miks suitsetada.

Keha kulutab 20% kaloritest sigaretist tulevate mürkide väljutamisele. Ma ei usu, et see kommenteerimist vajab-nii pealiskaudset ja rumalat väidet ei tohiks keegi levitada. Kas suitsetajad peaksid siis enda toitumisplaani tehes tõstma kaloraaži 20%??. Rumalus. Tubakafirma lobbistide poolt lendulastud uitmõte.

Iga suitsetaja otsib endale alati vabandusi, miks ta suitsetab. Kuid maha jätmine võib olla maailma lihtsaim tegevus, kui kaotada vajadus suitsetada. Sellega me tegelema hakkamegi- me võtame inimestel psühholoogilise vajaduse suitsetada- me ei tegele põhjustega, miks inimene ei tohiks suitsetada (nagu kogu meedia seda ebaõnnestunult teeb), vaid pöörame tähelepanu põhjustele, mis ta suitsetab. Kehalised võõrutusnähud, millest kõik räägivad on ju nii olematud, et neid ei pane enamus mahajätjaid tähelegi ja pealegi ei ole need, mis muudavad maha jätmise raskeks (keegi ei suitseta higistavate pihkude või peapöörituse tagajärjel), vaid vajadus on puhtalt psühholoogiline. Kui soovid infot,siis küsi.

Loodan, et kummutasin mõnegi silmas, need suitsetamise õigustamiseks mõeldud kasud.

PS. Minu kaal ulatus suitsetajana pea 150 kiloni ja peale maha jätmist olen ma ainult alla poole tulnud- võhma on rohkem ja, mis tähtsam- läkastamine ja hapnikupuudusest tulenev hingeldamine on kadunud.

Suitsetamise mõju ainevahetusele on pea olematu ja söögiisu suits ka ei vähenda- ta vähendab suitsuisu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minule kui sportlasele on suitsetamine ning ka suitsetajatega koos viibimine täielikult vastuoluline.

selge see,et lõpuks on see igaühe enda asi mis ta oma tervisega teeb kuid paraku enamik suitsetajaid ei arvesta teistega ning rikuvad nende tervist.

pidevalt peab tundma ebameeldivat haisu nii tänaval kui TRENNIS ning vahel lausa paksu tubakavingu.

kui ütlema minna siis jääb õigust veel ülegi.vot sellised lood.

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minule kui sportlasele on suitsetamine ning ka suitsetajatega koos viibimine täielikult vastuoluline.

selge see,et lõpuks on see igaühe enda asi mis ta oma tervisega teeb kuid paraku enamik suitsetajaid ei arvesta teistega ning rikuvad nende tervist.

pidevalt peab tundma ebameeldivat haisu nii tänaval kui TRENNIS ning vahel lausa paksu tubakavingu.

kui ütlema minna siis jääb õigust veel ülegi.vot sellised lood.

Sullegi ei meeldiks, kui sul oleks pikad juuksed ja keegi aina võtaks nende kallal, et need teda häirivad. Sama juhtub suitsetajaga- suitsetajad on niigi välja pressitud kontoritest, avalikest ruumidest, kõik pasundavad kui halb suitsetamine on ja et jätku aga maha ning enamus suitsust loobumise konsultante ei ole elus kahte suitsugi teinud ning õpetavad kuidas maha jätta. Suitsetajad teavad ise ka, et suitsetamine on kahjulik ja, et see rikub nende tervist ja kuigi nad seda ise ei tunne, on nad ka haisust teadlikud. Kuid need ei ole ju põhjused, mis aitaksid maha jätta. Suitsetaja teab seda niigi- kui need aitaksid siis piisaks suitsupaki pealt hoiatuse lugemisest.

Suitsetajad ei ole süüdi, et suitsetamine enam moes ei ole- varem tegid kõik suitsu ja kunagi 50ndatel suitsetas maailmas 60% inimestest. Ainsad, kes ei suitsetanud olid need, kes ei suutnud selle mürgiga toime tulla ja nende organism ei suutnud mürkidega kohaneda. Tänapäeva vaated on muutnud- suitsetamine ei ole enam seltskondlik tegevus- vaid nad seltskonnast välja tõrjutud (lisaks ei saa nad valida, kellega nad peol suhtlevad- nende valik on piiratud inimestega, kes koos nendega suitsunurgas istuvad) ja nüüd kui nad ei saa enam trenniski käidud, ilma, et kellegil ütlemist oleks... mis tunde see võib tekitada?

Millest suitsetajad ja mittesuitsetajad võiksid aru saada on, et suitsetamine ei ole harjumus vaid nikotiinsõltuvus ja suitsetamine ei ole kellegi vaba valik- miks keegi nooruse rumalusena suitsetama hakkas- igal ühel on oma põhjus. Seega on kaks võimalust kas mittesuitsetajad mõistavad neid või suitsetajad jätavad maha. Maha jätmisel olen mina abiks ja mõistmine on igaühe enda teha.

Ainus põhjus, miks suitsetamine ei ole narkomaania on see, et see on seaduslik. :D

dunnoher@hotmail.com

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tarbil liiga tihti ? Jah, aga milleks juua siis nii, et järgmine päev trenni teha ei suuda ? :D Peab siis kohe nii ?

Olen mitu korda käinud laupäeval trennis, eelmisel õhtul oli väike pidu koos rummikoksidega, pole hullu midagi olnud- ühe korra vist oli pisike värin sees, siis pärast korralikku BodyPumpi ja sauna oli enesetunne nii hea, et oleks veel tunnikese jõusaalis rassinud :lol: . Õhtul peale pidu suur pudel vett sisse ja hommikul pole hullu midagi. Aga loomulikult, liiale ei tasu millegagi minna :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minule kui sportlasele on suitsetamine ning ka suitsetajatega koos viibimine täielikult vastuoluline.

selge see,et lõpuks on see igaühe enda asi mis ta oma tervisega teeb kuid paraku enamik suitsetajaid ei arvesta teistega ning rikuvad nende tervist.

pidevalt peab tundma ebameeldivat haisu nii tänaval kui TRENNIS ning vahel lausa paksu tubakavingu.

kui ütlema minna siis jääb õigust veel ülegi.vot sellised lood.

mõned uuringud näitavad, et treening mõjutab ajus samu piirkondi, mis narkosõltlasel. kui sa ise pole kunagi olnud suitsetaja, siis on sul väga raske aru saada, mida tegelikult tähendab antud sõltuvus... mis tunne sinul kui treenija oleks, kuisa näiteks ei tohiks süüa umbes 8 tundi järjest? pidev nälg, keha otsustab võta energiat sinu poolt raskelt kogutud lihastest. OK üks väike selline päevake ei tee midagi, aga... väheke tolerantsust ja empaatiavõimet peaks inimesel ikkagi olema, et mõista inimesi, kes elavad teisiti kui sina. sain ise sellest pahest mõne aja eest lahti, kuid psüühiline soov on ikkagi alles... eriti raske on see venemaal, kus on normaalne igal pool peaaegu suitsetada ja seda ka mittesuitsetajale mõeldud hotellitoas. siis tahaks küll ise suitsu ette panna ja tõmmata...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui palju kahjustab mind see, kui ma viibin koos inimestega, kes suitsetavad?

Palju on sellest kirjutatud, et passiivne suitsetamine on isegi hullem. Sellega tuli just meelde, et talvel klubis olles läksin suitsetava sõbrannaga suitsuruumi kaasa ja üle paari minuti seal olla ei kannatanud, süda läks pahaks. Ma ei tea kas see on sellest, et olen endine suitsetaja, aga olen suitsuhaisu peale eriti tundlik, kui keegi siseruumis tossab, ajab mul kas iiveldama või hakkab pea lõhkuma...

Muudetud kasutaja marjasha poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui palju kahjustab mind see, kui ma viibin koos inimestega, kes suitsetavad?

Passiivne suitsetamine on hullem mitmes mõttes.

Kui suitsetaja suitsetab, et saada sealt mingi nauding, saades enda kehasse nikotiinidoosi, siis mittesuitsetajal ei ole isegi nikotiini saamise võimalust- ainus, mida tema saab on suits, milles leiduvad keemilised ühendid ja CO2 üldse, kahustavad tema tervist. Kui suitsetaja suitsetab enda sõltuvusest tulenevalt, siis mittesuitsetajal puudub igasugune alus ja põhjus enda tervist kahjustada.

Kui suitsetaja teab kogu elu, et see, mida ta teeb on tema jaoks potentsiaalselt tappev, siis passiivne suitsetaja ei pruugi seda isegi teadvustada, aeg ajalt lihtsalt käega õhku segades, et suitsupilv silme ees hajuks.

Lühemalt, passiivsele suitsetamisele ei ole mitte mingit õigustust. Kui suitsetaja suitsetab seltskonnas ja mittesuitsetaja ei soovi enda juustele ja riietele suitsuhaisu tuleb leida lihtsalt kompromiss- mõlemad on inimesed ja mõlemad tahavad elada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Aphroditex

jahh suitsetamine ahendab veresooni, vähendab hapniku sisaldust veres, tõstab vererõhku jne.. Peale selle vähendab ka vastupidavust :)

kõige kalorirohkemad alkohoolsed joogid on õlu, siider jne..

Kõige parem ja tervislikum sulle endale on nendest asjadest loobuda ja võtta trenni asja tõsisemalt, küll siis lihas juba kasvab!!:huh:

Muudetud kasutaja Aphroditex poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suitsetasin ise üle 1,5 aasta, pea aegu pool pakki päevas. 1 septembrist jätsin maha. Tunnen ennast suurepäraselt, eriti hea tunne on peale jooksmist, hoopis kergem on hingata. Ainult 1 asi jääb, kui on pidu, kus ma tarvitan ka alkoholi siis ma teen suitsu. Oleme siis täpsemad, Kui ma saan oma kolme parima sõbraga kokku ja me hakkame viskit jooma siis ma teen.

Maha jätmise 1 suur põhjus oli see et tahan tõsisemalt tegelema hakata kulturismiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahtsin küsida, kas veini tarbimine on tõesti parem kui õlu? õlu pidi rohkem östrot tootma kui vein, vähemalt t-nationis on nii kirjas("real men drink wine").Arvamusi paluks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Aphroditex
Tahtsin küsida, kas veini tarbimine on tõesti parem kui õlu? õlu pidi rohkem östrot tootma kui vein, vähemalt t-nationis on nii kirjas("real men drink wine").Arvamusi paluks.

vein teeb targaks, õlu teeb paksuks:D

otsusta ise. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Aphroditex
Suitsetasin ise üle 1,5 aasta, pea aegu pool pakki päevas. 1 septembrist jätsin maha. Tunnen ennast suurepäraselt, eriti hea tunne on peale jooksmist, hoopis kergem on hingata. Ainult 1 asi jääb, kui on pidu, kus ma tarvitan ka alkoholi siis ma teen suitsu. Oleme siis täpsemad, Kui ma saan oma kolme parima sõbraga kokku ja me hakkame viskit jooma siis ma teen.

Maha jätmise 1 suur põhjus oli see et tahan tõsisemalt tegelema hakata kulturismiga.

mina ei kannata suitsulõhnagi pärast mahajätmist. praegu ei kujuta ettegi kuidas ennem sain teha.. öäk:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mõtlen just östrogeeni sisaldust õlus kui alkoholis.Ses suhtes, et kui juua alksi, siis kas on need suurused nii olulised, või pole see nii hull ja ma mõtlen asju jälle liiga hulluks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×