Jump to content
Guest pp

Suits, alkohol, tervis ja treening

Recommended Posts

Suitsetamine põhjustab järgmiste ühendite tõusu:

katehoolamiinid-(adrenaliin ja noradrenaliin...muutused erutuvuse ülekandemehhanismides)

kortisool-stressihormoon

kasvuhormoon-teadagi tuntud

kolesterool-ateroskleroosi oluline rsikifaktor

lipoproteiinid- tõstab LDL ..ateroskleroosi risikifaktor

tõstab vingugaasi taset veres, mis seóstub oluliselt paremini hemoglobiiniga kui hapnik ja sellest tulebki "kops kinni".

jajah sul suitsetades kasvuhormooni tase tõuseb :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise jätsin suitsetamise maha kuskil 4 nädalat tagasi,enne tegin ikka omajagu. Noh,eks positiivseid mõjusid on küllaga;

Esiteks, noh, vabadus, ei pea mõtlema selle peale, ,et kus ja millal saab järgmise teha.

Teiseks, on rohkem seda psüühilist teravust, parem keskendumine, minul vähemalt nüristas tubakas omajagu keskendumisvõimet.

Kolmandaks, vastupidavus on paranenud kõvasti, ei hingelda enam kui pean neljandale korrsele jalgsi minema. Otse peale suitsetamist on vastupidavus muidugi kõige hullem, varem olen tihti allveepüügil nii teinud, et peale suitsetamist olen kohe vee alla läinud, absoluutselt iga kord olen kahetsenud.

Neljandaks, ka jõudu on juurde tulnud, kükile olen saanud 25 kilo juurde, aga kuna ma vahetasin treeningkava,siis ma ei ole kindel ,et suitsetamise lõpetamises sel just väga suur osa oleks, aga kuigipalju kindlasti.

Eks neid positiivseid mõjusid on kindlasti rohkem. Negatiivseid, noh ei ole veel seni märganud.

Ootan hirmuga kevadet ,mil hakkab aktiivsem kalapüügiperiood, vot siis on tõsist tahjejõudu8 vaja suitsust eemale hoidmiseks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimorganismi normaalseks elutegevuseks on vaja vitamiine. Nikotiin lagundab vitamiine, mistõttu suitsetajad vajavad neid suuremas koguses kui mittesuitsetajad. Uuemad uuringud on kinnitanud, et B2-, B6-, B12-vitamiini ja foolhapet on suitsetaja veres alla normi. Mida rohkem inimene suitsetab, seda rohkem napib tema veres C-vitamiini. Kuna C-vitamiin aitab kaitsta organismi haiguste eest, siis haigestuvad suitsetajad sagedamini.

ning kuna snusi "laksu" põhitoimeaine, kui mitte ainutoimeaine on ikkagi nikotiin- siis võib igaüks omad järeldused teha(kui palju vitamiine sinu kehas lagundadakse). pole see snus midagi nii süütu.

ise täheldasin ka peale snusi kasutamist üleüldist nõrkust ja kehva kordinatsiooni. sama mis tavalise sigaretigagi! õnneks olen sellest halvast kombest üle saanud kuid see "laks" oli vahest tõesti väga rahustav , samas mõnikord kaasnes sellega ka peavalu. nikotiini ehk liiga palju organismis.

üldsegi kui keegi tahab mingist ainest sõltuvuses olla , oleks kõige optimaalsem aine kofeiin - värsketest kohviubadest - looduslikud antioksüdandid.

alkohol pole ka paha kui see piirdub 1 klaasi veini ja/või 1 õlu joomisega 2-3 korda nädalas. see on pigem tervislik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga omapärane lühifilm, suhteliselt palju vaeva nähtud, siseorganid olid väga reaalsed. Hariv oli ka, kuid eks seda suitsetamise kahjulikust tuleb söögi alla ja söögi peale, samas sain nii mõndagi uut ka teada ( põhiliselt just selle kohta et mis moodi suitsetamine seda organit või kehaosa hävitab/kahjustab)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
huvitavalt tehtud, kuid suitsetajaid see vaevalt hirmutab.

Ei jah.. lahe filmike :P

aga mulle ei meeldi pm, et inimestele näkku valetatakse. Ja tõestamata asju esitatakse faktide pähe ja veel kümnetes kordades hullemalt kui need reaalselt on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõttetus.Taoline ajupesu on tobe.Kui oleks veel suitsetaja,siis paneks vaid õlgu kehitama ...

aga juba seitse aastat ei ole, :P

Jah, halvasti välja kukkunud või olen varemgi taolisi videoid küllaga näinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, halvasti välja kukkunud või olen varemgi taolisi videoid küllaga näinud.

Minu arust ei ole halvasti välja kukkunud. Arvan just vastupidiselt, et päris õnnestunud film. On tehtud piisavalt huvitavalt, et ka mittesuitsetajad viitsiks seda vaadata ning samas tekitab kõmulisust ja seeläbi huvi ka nendes, kes veel ei ole filmi näinud. (Milllal viimati arutati fitness.ee-s filmi üle? ... Arnoldi ja Marek Kalmuse filmid ei lähe arvesse :P)

Ise olen 110%-line mittesuitsetaja..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arust ei ole halvasti välja kukkunud. Arvan just vastupidiselt, et päris õnnestunud film. On tehtud piisavalt huvitavalt, et ka mittesuitsetajad viitsiks seda vaadata ning samas tekitab kõmulisust ja seeläbi huvi ka nendes, kes veel ei ole filmi näinud. (Milllal viimati arutati fitness.ee-s filmi üle? ... Arnoldi ja Marek Kalmuse filmid ei lähe arvesse :D)

Ise olen 110%-line mittesuitsetaja..

Selles ongi point, :P

Sina kiidad - aga film ei olnud sulle üldsegi mõeldud ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selles ongi point, :D

Sina kiidad - aga film ei olnud sulle üldsegi mõeldud ...

Ma arvan, et sa ei saa öelda, et kellele film oli mõeldud. Film oli mõeldud kogu ühiskonnale, ka neile, kes ei suitseta, aga kelle tutvusringkonnas/perekonnas on suitsetajaid..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et sa ei saa öelda, et kellele film oli mõeldud. Film oli mõeldud kogu ühiskonnale, ka neile, kes ei suitseta, aga kelle tutvusringkonnas/perekonnas on suitsetajaid..

Jajah.

Sa siis arvad,et sind tuleb kindlasti agiteerida ja selgitada sulle,kui kahjulik on suitsetamine,;)

Et muidu hakkad otsekohe tossama.

No eks sa ise tea ..., :D

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

üks küsimus. Pea kõigile on teada suitsu kahjulik mõju organismile üldiselt kui kas sellel on mingi mõju ka otseselt lihasele? Suits mõjutab kopsumahtu, Lihased saavad vähem hapniku, seda küll aga kas veel mingil viisil/mingitel viisidel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest päris põnev filmike oli. Noortele ma arvan, et paras vaatamiseks, mõni võibolla kohkub isegi ära.

Eriti lahe oli, et see nö doktor ise ka kogu aeg suitsu tõmbas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×