Jump to content
Guest pp

Suits, alkohol, tervis ja treening

Recommended Posts

No, alkoholism on päritav.

Aga küsimus oli ju, et kuidas suitsetamine mõjub lihastele.

Tahaks ise ka seda vastust teada. Hapniku saavad lihased vähem, muud ma ei tea.

See ei ole nüüd hea reklaam siin aga eks paljud teavad, paljud ka mitte, et Kalmus suitsu teeb. Olen teinud suitsu alates 16 eluaastast. On olnud mõned poole aastased pausid kuid üldiselt pidevalt. Keskmiselt 2-5 suitsu päevas. Jaaaaaa, see on nõme, aga ju ma olen nii nõrk siis, et ma pole suutnud ilma olla. Kas see mõjutab lihaskasvu? Väga raske öelda, arvan, et ega ta kasuks küll ei tule. Kas ma oleksin suurem kui ma poleks kunagi suitsu teinud ei oska öelda. Võimalik, aga võib-olla ka mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma koolis pidin suitsetamise kahjulikkuse kohta esitluse tegema, siis lihased olid üks vähestest elunditest, mille kohta ma otsest negatiivset mõju ei leidnud.Mõned positiivsed küljed olid samuti suitsetamisel, näiteks nikotiin vähendab alzheimeri ja skisofreeniaohtu.Alkoholi kaitseks ma ütleksin, et uuringud on näidanud, et mõõdukas kogus alkoholi pole hea mitte ainult südamele vaid vähendab ka vähiohtu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njah eks üks on kindel,väikese koguses pole hullu aga kui ikka pakk või 2 pakki suitsu päevas siis küll midagi head loota pole.

Aga noh kui paar suitsu siis pole nii hull minu arust. :(

Ja nädalas 1-2 lahjat õlle ei tee ka paha. ;)

Tuleb mõõdukalt tarbida, kui tarbida!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kalmus joob lahjat õllet kah toidukordade kõrvale.

Et nagu näha, kõik on võimalik :(

OT: Marek, kui ma Sind kunagi jõusaalis näen, siis abi ja nõu võib ka küsida ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kalmus joob lahjat õllet kah toidukordade kõrvale.

Et nagu näha, kõik on võimalik :(

OT: Marek, kui ma Sind kunagi jõusaalis näen, siis abi ja nõu võib ka küsida ?

Loomulikult võid küsida. Muidugi olen ma nii pisikeseks jäänud, et kas sa mind ära tunnedki 107kg.

Vanad tuttavad kes mind pole pool aastat või enam kohanud soiuvad kõik, et mis lahti haigeks oled jäänud? Ma "lohutan" ja toon nad maapeale tagasi sellega alati, et haige küll aga sinust ikka 100x tervem ja tugevam, kui ei usu võtame särgid seljast. ;)

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No, alkoholism on päritav.

Aga küsimus oli ju, et kuidas suitsetamine mõjub lihastele.

Tahaks ise ka seda vastust teada. Hapniku saavad lihased vähem, muud ma ei tea.

Hmm ... ega see nüüd päris nii ka pole, et kui vanemad on alkohoolikud, siis laps on ka kohe kindlasti ... päris palju on ikka inimeses ja tema isiksuses kinni.

Aga ma ka olen vahelduva eduga suitsu teinud. Pärsi varasest noorusest saati :(

Päris pikalt (kolm aastat) suutsin vahepeal sellest pahest eemal olla, aga sügisel sain selle kurjajuure uuesti külge ja nüüd siis jälle korralik - kuigi see "ilma oleku algus" oli-on päris raske.

Ma ei tea, kuidas fitnessi aladel on, aga jooksualade puhul on suitsetamine minu arust täiesti välistatud.

Kes teevad, püüdke maha jätta - midagi kasulikku sellest küll ei saa ja kes veel ei tee - pole mõtet isegi proovida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No, alkoholism on päritav.

Aga küsimus oli ju, et kuidas suitsetamine mõjub lihastele.

Tahaks ise ka seda vastust teada. Hapniku saavad lihased vähem, muud ma ei tea.

arvad tõesti et paar lahjat jooki nädalas on alkoholism?!

kuule mees , mõtle uuesti!

ja pealegi, ma pole alkohooli ja ka mu vanemad mitte!

pole siin pärimisega midagi seotud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütlesin, et ma paari õlle joomine on alkoholism ? :(

Loe uuesti ja sa näed, et kirjas on alkoholism on päritav.

Aga katsile seda, et alkoholism on küll päritav. Aga kui sa pole tilkagi alkoholi võtnud, siis sul see päritud geen ei avaldu ka. Bioloogias oli just pärilikkuse teema ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nädalavahetustel saab ikka võetud alati. Päris suur probleem mul :S.

Aga mis oleks normaalne kogus õllet, mida ühe õhtu jooksul võib tarvitada, et lihastele tohutut kahjut poleks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Klaasike lahjat õllet vast.

Aga, mis suitsetamine teeb siis lihastele ? Vastus pole ikka veel ju kuskilt välja tulnud :( ?

Äkki ongi nii, et lihased saavad vähem hapniku ja areng on väiksem selletõttu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tekkis suitsetamisega seoses hoopis teine küsimus. Jätsin ise uuest aastast maha aga (nagu vist sel puhul tavaline) ei saa pärast seda kuidagi toitumist kontrolli all hoitud.

Kisub hirmsasti magusa poole ja kaal on sellest tõusnud. Äkki oskate mingeid häid nippe soovitada, kuidas seda vältida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nädalavahetustel saab ikka võetud alati. Päris suur probleem mul :S.

Aga mis oleks normaalne kogus õllet, mida ühe õhtu jooksul võib tarvitada, et lihastele tohutut kahjut poleks?

Atko Viru väidetel on viimane piir, mis ei kahjusta organismi, 4 alkoholi ühikut päevas. 1 alkoholi ühik on üks 0.33 l pudel õlut, mille alkoholisisaldus ei ületa 5 vol-i.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Atko Viru väidetel on viimane piir, mis ei kahjusta organismi, 4 alkoholi ühikut päevas. 1 alkoholi ühik on üks 0.33 l pudel õlut, mille alkoholisisaldus ei ületa 5 vol-i.

Ei tee see 0,5 l õllet igapäevaselt ka midagi. Kui rääkida suuremast kogusest siis kahjulikuks kisub asi kindlasti juba natuke siis kui sellest purju jääd ja lolli juttu rääkima hakkad. Kerge sumin nädalavahetusel ei tee sportlikule vormile küll midagi. Või siis ütleme teisiti, kogus on norm siis kui umbes 1h peale viimase õlle joomist tajud, et mingit sakki pole. Nüüd olemas ka moodsad alkomeetrid. Kui täpsed need aga selle 1h pärast puhul on aga kindlasti annab ta mingi ülevaate olukorrast.

Need tegelased aga kes iganädlaselt piiritusejookidega "maiustavad" on juba potensiaalsed alkohoolikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütlesin, et ma paari õlle joomine on alkoholism ? :(

Loe uuesti ja sa näed, et kirjas on alkoholism on päritav.

Aga katsile seda, et alkoholism on küll päritav. Aga kui sa pole tilkagi alkoholi võtnud, siis sul see päritud geen ei avaldu ka. Bioloogias oli just pärilikkuse teema ;)

no sa andisid umbes nii märku et ma nagu oleks alkohoolik:D

aga kui ei , sis minupoolsed vabandused:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nikotiin vähendab organismi insuliinitundlikkust. See on ka üks põhjus miks peale suitsetamise mahajätmist söögiisu suureneb. Insuliin ja insuliinitundlikkus aga on muude asjade kõrval ka lihaskasvu seisukohalt ülioluline. Suitsetamine pidavat mõjutama negatiivselt muuhulgas ka näiteks testesterooni produktsiooni.

Isiklik kogemus näitab , et suitsetamine mõjutab lihast ja jõudu vägagi palju, eks ma suitsetasin palju ka , pakk päevas vähemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sa maha jätsid?

Olen mitu korda maha jätnud ja uuesti hakanud. Kõik oleneb motivatsioonist , olin vist 25 kui esimene kord maha jätsin , tegelesin jõutõstmisega väikest viisi , eesmärk oli eestikatel hästi esineda , lihtsalt jätsin päevapealt maha ja kõik , mitu aastat ei suitsetanud. Vahepeal jälle sporti väga ei viitsinud teha ja sai jälle suitsetatud.

Muideks suitsetamise mahajätmisest oli kasu , mingi 60 kg tuli kolme kuuga kogusummale otsa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen mitu korda maha jätnud ja uuesti hakanud. Kõik oleneb motivatsioonist , olin vist 25 kui esimene kord maha jätsin , tegelesin jõutõstmisega väikest viisi , eesmärk oli eestikatel hästi esineda , lihtsalt jätsin päevapealt maha ja kõik , mitu aastat ei suitsetanud. Vahepeal jälle sporti väga ei viitsinud teha ja sai jälle suitsetatud.

Muideks suitsetamise mahajätmisest oli kasu , mingi 60 kg tuli kolme kuuga kogusummale otsa.

Ma nimelt tahaks, et mu ema suitsu maha jätaks, sest see talle juba eluks vist saanud, väga kahju vaadata.

Aga ei oska kohe kuidagi mõnda head ideed anda talle. Kohe ikka sellist mis paneks mõtlema...

Räägitud hinnatõus ei pidavat ka mõjutama ta vastas....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen mitu korda maha jätnud ja uuesti hakanud. Kõik oleneb motivatsioonist , olin vist 25 kui esimene kord maha jätsin , tegelesin jõutõstmisega väikest viisi , eesmärk oli eestikatel hästi esineda , lihtsalt jätsin päevapealt maha ja kõik , mitu aastat ei suitsetanud. Vahepeal jälle sporti väga ei viitsinud teha ja sai jälle suitsetatud.

Muideks suitsetamise mahajätmisest oli kasu , mingi 60 kg tuli kolme kuuga kogusummale otsa.

Äkki natuke aitas seda kogusummat suurendada ka kõvem särk, püksid? :(

Ok. Muide jõu juurdekasvu sai kunagi ka ise märgatud, või tegelikult oli see jõuvastupidavus mis suurenes samade raskustega seeriat sooritades. Midagi kasulikku suitsetamine kindlasti ei anna, pigem on sellest vähem või rohkem kahju. Organism võib olla kõva ja mitte mingeid tervise probleeme ei pruugi tekkida kuid kindel on see, et midagi sa tervise arvelt ikka maksad pidevalt kui suitsu teed. Lihtsalt inimene ei ole nii loodud , et ta vajaks sissehingates tubakasuitsu. Samuti ei vaja organism ka alkoholi. Aga enamus inimestele on need kaks mõnuained ja sellisel puhul ikka inimene riskib. INIMLIK ju. Inimlik rumalus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütlesin, et ma paari õlle joomine on alkoholism ? :(

Loe uuesti ja sa näed, et kirjas on alkoholism on päritav.

Aga katsile seda, et alkoholism on küll päritav. Aga kui sa pole tilkagi alkoholi võtnud, siis sul see päritud geen ei avaldu ka. Bioloogias oli just pärilikkuse teema :D

Mis sa ajad, nagu hehee ütles, siis sõtub see ikka inimesest. Endal isa ka kõva viinanina ;) Aga endal nii, et kui korra joon, siis 2 päeva taha haisugi sellest tunda. Kui keegi selle pudeliga lähedalegi tuleb, siis tunne, et löön selle pähe kildudeks talle :o Üldiselt kui joon, siis pole järgmised 3-4 nädalat mingit tahtmiski läbustada...........

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi noorena, umbes 12-13 aastaselt tõmbasin kuskil pool aastat ja siis sai ikka 2 pakki ära tõmmatud päevas, kuna see oli lahe ja kõik kambas tegid seda. Pooled kambast tõmbavad siiamaani ja on väga halva tervisega( joovad ka kõvasti) ja kui mind võrrelda nendega, siis tundub, et ma olen neist paar aastat noorem, kuigi mõni on isegi aasta kaks noorem minust. Aga jah suitsetamise maha jätmine polnud mulle mingi probleem, lihtsalt otsustasin, et see on mõtetu raha raiskamine(selle asemele saan midagi magusat osta ;) ) ja ema mul suitsu ei tee(rääkis mulle ka alati, et suitsetamine on kahjulik, et ära proovi) ja isa teeb vahest nädalas mõne suitsu ja kunagi ei tee ta seda kodus ega pereliikmete nähes. Kui keegi suitsu pakub, siis ei teki kunagi kiusatust ega vajadust selle järgi. Alkot tarbin vähe, aastas paar korda mõnel sünnipäeval vms. üritusel ja siis ka meeldivad pigem lahjad joogid ja kokteilid, õllet ei joo, sest maitse ei meeldi, üldiselt joongi maitse pärast mitte, et seal oleks palju promille ja kiiresti ennast täis juua. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma nimelt tahaks, et mu ema suitsu maha jätaks, sest see talle juba eluks vist saanud, väga kahju vaadata.

Aga ei oska kohe kuidagi mõnda head ideed anda talle. Kohe ikka sellist mis paneks mõtlema...

Räägitud hinnatõus ei pidavat ka mõjutama ta vastas....

Ütle talle, et kui ta sinu tervisest hoolib, siis las jätab maha(juhul kui ta tõmbab koduruumides, kus ka sina viibid ja seda suitsu sisse hingad!) :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki natuke aitas seda kogusummat suurendada ka kõvem särk, püksid? :(

Ok. Muide jõu juurdekasvu sai kunagi ka ise märgatud, või tegelikult oli see jõuvastupidavus mis suurenes samade raskustega seeriat sooritades. Midagi kasulikku suitsetamine kindlasti ei anna, pigem on sellest vähem või rohkem kahju. Organism võib olla kõva ja mitte mingeid tervise probleeme ei pruugi tekkida kuid kindel on see, et midagi sa tervise arvelt ikka maksad pidevalt kui suitsu teed. Lihtsalt inimene ei ole nii loodud , et ta vajaks sissehingates tubakasuitsu. Samuti ei vaja organism ka alkoholi. Aga enamus inimestele on need kaks mõnuained ja sellisel puhul ikka inimene riskib. INIMLIK ju. Inimlik rumalus.

Kusjuures ei olnud mul ei särki ega kükitrikood , põlvesidemed olid ka apteegist ostetud , pehmed sellised, see võis olla aasta 1996 või midagi sellist ja jõutõste varustus oli jah mõnel juba olemas , aga mul isiklikult ei olnud siis veel.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kurat, kõik õigustavad siin "mõõdukat" joomist a'la mingi paar õltsi ei tee paha jne - v.a. Kalmus. Õlu on maole väga kahjulik, aga muidugi mitte nii kahjulik kui vein. See, et väike kogus veini on südamele kasulik võib ju tõsi olla, aga ma soovitan küll selleks tarbeks midagi muud sisse võtta. Alko joomise õigustamiseks mõeldakse ikka ja jälle igasuguseid ratsionaliseerivaid argumente välja - enamjaolt pärinevad need alkotootjatelt, kelle hääletoruks on pahatihti arstid. Olgem ausad, tegelikult juuakse ikka selleks, et pähe hakkaks. Selle sõltuvuse kohapealt ka, et see on palju laialdasem probleem kui arvatakse ja sõltuvus (loe: vaimne sõltuvus) on juba see, kui sa oled ühel nädalavahetusel võtnud ja järgmisel tahad jälle. As simple as that.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×