Jump to content
Guest pp

Suits, alkohol, tervis ja treening

Recommended Posts

Kui nälg nii suur on, siis tavalise suitsu asemel vesipiip. Seal olev vesi jahutab ning filtreerib suitsu ära

vesipiibu vette jääb suur osa tõrvast, nikotiin tuleb ikka läbi vee. teadupärast on nikotiin mürk ja teatutud koguse kehasse sattumisel inimene sureb selle mürgi tõttu.

barbell seletas väga lihtsalt asja ära, miks nikotiin jõusaalis treenijale halb on. eks igaüks teeb oma otsused ise.

vesipiibus EI ole tõrva... mitte ühtegi grammi, milligrammi, nanogrammi ega mingit muud grammi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui nälg nii suur on, siis tavalise suitsu asemel vesipiip. Seal olev vesi jahutab ning filtreerib suitsu ära

vesipiibu vette jääb suur osa tõrvast, nikotiin tuleb ikka läbi vee. teadupärast on nikotiin mürk ja teatutud koguse kehasse sattumisel inimene sureb selle mürgi tõttu.

barbell seletas väga lihtsalt asja ära, miks nikotiin jõusaalis treenijale halb on. eks igaüks teeb oma otsused ise.

vesipiibus EI ole tõrva... mitte ühtegi grammi, milligrammi, nanogrammi ega mingit muud grammi.

Nikotiini on seal sees vähe, suitsuga võrreldes, tossus on tahma ja tõrva küllaga. Vesi jahutab jah tossu maha ja seetõttu tundub ta mahe, samas võimaldab see sisse hingata märgatavalt suuremaid koguseid ja on seega ka kahjulikum(tossukahjustusi silmas pidades) näiteks suitsust.

Aga mul savi, vesipiip on lahe ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vesipiibus EI ole tõrva... mitte ühtegi grammi, milligrammi, nanogrammi ega mingit muud grammi.

Kas sa mõtled vesipiibus endas, või suitsus, mis sa sealt läbi tõmbad? Vesi nüüd küll suitsust mingisugust tõrva ei filtreeri, samuti nikotiini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Negatiivselt mõjub. Lihastes tekib niikuinii treeningu tuelmusena piimahape, mis on otseselt seotud süsihappegaasiga. Suitsetamine törvab kopsud ära, hapniku läibkäik kahaneb.

Suitsetamine aitab stressi vähendada, rahustab. Samas jõusaalis rahmeldamine teeb täpselt sama + tugevdab tervist.

Kui väga tugev sõltuvus on, mine huuletubakale üle. Tervis tänab takkajärgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vesipiibus EI ole tõrva... mitte ühtegi grammi, milligrammi, nanogrammi ega mingit muud grammi.

Kas sa mõtled vesipiibus endas, või suitsus, mis sa sealt läbi tõmbad? Vesi nüüd küll suitsust mingisugust tõrva ei filtreeri, samuti nikotiini.

ma mõtlen vesipiibu tubakas...mudugi suicus on :<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ei saanud sellest mingit kaifi. mingi vanilje oma oli. Silmad võttis vaid märjaks.

Muudetud kasutaja -Egert poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sutsetamine mõjutab oluliselt jõu ja lihas treeninguid? :(

Just... see on hea küsimus

Ja seepärast ootaks ka head vastust : P

Tegelikult seda vastust ootaks just suitsetajatelt endalt: nö "praktiseeriatelt"

Kuna eriti just sellepäarast, et siiamaani olen kuulnud vastuseid, mis ulavatuvad äärest äärde.

(oleks hea õppida ka suitsetajdelt endalt... juhul loomulikult kui siin on neid)

;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline jama kohe maha jätta. MA ütlen see on hale mees kes nikotiini tarbib, savi millises olekus või millega. Suitsetamine on saatanast. Kõva mees ei hakka yldse tarbima. Või jätab maha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juba 10-15 minutit pärast sigareti suitsetamist väheneb lihasjõud 15%,liigutuste koordinatsioon 25%,ilmneb füüsiline ja vaimne väsimus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juba 10-15 minutit pärast sigareti suitsetamist väheneb lihasjõud 15%,liigutuste koordinatsioon 25%,ilmneb füüsiline ja vaimne väsimus.

Kas see kehtib ka moka- & nuusktubaka kohta?

Ehk siis kas see tuleneb nikotiinist või sellest, mida suits endas sisaldab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah ...

Parim lahendus nikotiinivajaduse rahuldamiseks on kas mokatubakas või nuusktubakas ...

Mokatubakat võib võrrelda juba nikontiini nuusutamisega/süstimisega (pole kursis kuidas narkarid seda sisse ajavad). Mu teada on sealsed nikontiini kogused suitsust kümme korda suuremad. Eelnev Eesti suusatajate läbikukkumist määras just selle mokatubaka kasutamine (vähemalt niimodi väitsid enamus eesti spordikommentaatorid).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah ...

Parim lahendus nikotiinivajaduse rahuldamiseks on kas mokatubakas või nuusktubakas ...

Mokatubakat võib võrrelda juba nikontiini nuusutamisega/süstimisega (pole kursis kuidas narkarid seda sisse ajavad). Mu teada on sealsed nikontiini kogused suitsust kümme korda suuremad. Eelnev Eesti suusatajate läbikukkumist määras just selle mokatubaka kasutamine (vähemalt niimodi väitsid enamus eesti spordikommentaatorid).

"Ühes suitsus on 0,5–20 mg nikotiini. Suitsetaja saab sellest 5-10%, ülejäänu läheb ruumi või seal viibivate passiivsete suitsetajate kopsudesse "

ühes SNUS ( mokatubakas) padjas( "padi" on kotike kogu kraamiga mida huule alla paned) on nikotiini nii 8 mg /g

Ja ma ei tea kui palju sealt jääb saamata- sest ega 100% ei saa....

Aga kas päris 10 korda suuremad- nuh võibolla... arvutage kes tahab.

Aga mis siis ,et 10 korda?

"Erinevalt sigarettidest ei mõju snus’i tarbimine märkimisväärselt veresuhkrule, hemoglobiini ega kolesterooli tasemele. "

Igaljuhul on SNUS sportlasele õigem , tegelikult mitte öelda,et õigem vaid Vähema kahjulik kui suits!

Aga see kes rääkis nikotiini mürgitusest siis jah :

"Juba 4 mg nikotiini makku sattumisel võib tekkida äge mürgitus"

Aga Acid "enamus eesti spordikommentaatorite" all mõtlesid sa neti artiklite kommentaatoreid või tõesti spordikommentaatoreid- kui jah sisi äksit leiad mingi lingi,või salvestuse kus nad nii ütlevad.

sest minu arust see lollus kui väidetakse,et SNUS on kehvades tulemustes süüdi

seljuhul võidavad ka Norra suusatipud Eestlasi SNUSi tarvitades kehvade tulemustga ;) ? Lihtsalt,et nad on üliiniemsed ning nende kehvad tulemused on eesti headest kah üle? Heh ei ole nii...

Aga teadusliku/ tervise poole pealt, kui välja jätta nikotiin jne SNUSis siis kuidas ta mõjub jõusaali treeningu tulemustele? ja ku isuru vahe kui kasutad treeningu ajal või peale seda?

effekt siis selles,et lõdvestab lihaseid- aga see on hea või halb?

Kinnitus,et ma ise välja ei mõelnud seda :

http://www.swedish-snus.com/snus-brands.html

http://www.folklore.ee/~renata/myrk/nikotiin.html

http://www.epl.ee/artikkel_286357.html

http://www.kliinik.ee/index.php?6,1,2,20,1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sutsetamine mõjutab oluliselt jõu ja lihas treeninguid? ;)

suitsetamine ajendab veresooni, mis on väga halb

mitte ajendab vaid ahendab ikka.... parandan, et poleks arusaamatusi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah ...

Parim lahendus nikotiinivajaduse rahuldamiseks on kas mokatubakas või nuusktubakas ...

Mokatubakat võib võrrelda juba nikontiini nuusutamisega/süstimisega (pole kursis kuidas narkarid seda sisse ajavad). Mu teada on sealsed nikontiini kogused suitsust kümme korda suuremad. Eelnev Eesti suusatajate läbikukkumist määras just selle mokatubaka kasutamine (vähemalt niimodi väitsid enamus eesti spordikommentaatorid).

Aga Acid "enamus eesti spordikommentaatorite" all mõtlesid sa neti artiklite kommentaatoreid või tõesti spordikommentaatoreid- kui jah sisi äksit leiad mingi lingi,või salvestuse kus nad nii ütlevad.

sest minu arust see lollus kui väidetakse,et SNUS on kehvades tulemustes süüdi

seljuhul võidavad ka Norra suusatipud Eestlasi SNUSi tarvitades kehvade tulemustga ;) ?

Ei olnud mingi wannabe spordikommentaator delfi portaalis. Mingi spordisaade jooksis R2 (olin sunnitud seda töö juures kuulama) kus mainiti seda mitu korda - täpset tsitaati ei mäleta, kuid sealsed saatejuhid väitsid, et enamus ebaõnnes on süüdi mokatubakas - sama pidavat väitma ka teised kommentaatorid). Klassivennad kasutavad suht ohtrasti seda kraami - pole mingeid padjakesi näinud, selle asemel pannakse keskmise sütlatäie huule alla.

Mingi aasta tagasi olin aktiivne suitsetaja, pärast seda kui ostsin vesipiibu ei võtnud enam suitsu suhugi, pika peale viskas see aroomiline tubakas kopa räigelt ette ning suits peale vesipiibu suitsetamist on kõige rõvedam asi mida üldse kogenud olen. Tänu selle vesipiibule olen üle poole aasta kuival olnud (vahest saab ainult sõpradega peale sauna vesipiipu suitsetatud - u. kord kuus)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma mõtlen vesipiibu tubakas...mudugi suicus on :<

vesipiibu tubakas sisaldab tõrva!

vesipiibus filtreerib vesi tossust enamuse tõrva ja tahma välja, kuid mitte 100% sellest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esitasin selle küsimuse, kuna soovisin teada, kui palju siis suits tegelikult mõjutab ja soovisin kuulda erinevaid arvamusi. Tänud, kes kommenteerisid. Järgnevalt lisan oma kommenaatri. Olen tegelenud jõusaaliga nüüd juba 4,5 aastat ja olen suitsetanud vahelduva eduga. Massi- kuuride ajal olen suitsetamise lõpetanud, kuna(minul) kehakaalu tõusuga tõuseb ka vererõhk ja suits annaks selle koha pealt tapvaid tulemusi. See on täiesti tõene, et kui jätta suitsetamine maha tunned koheselt kuidas verevarustus lihases on parem ja oled hulka aktiivsem, kui suitsedades. Suitsetamine tekitab ka passiivsust, ja väsimust. Jõu näitajate koha pealt ei ole mingeid suuremaid muutusi olnud. Ühtlasi paraneb ka haistmine ja sellega tõuseb söögi isu. Kokkuvõtteks võin öelda, et paremaid tulemusi saavutada tuleks ikkagi suitsetamine maha jätta või üldse mitte kunagi, sellega tegelema hakata. Kuigi huvitav fakt on see, et paljud edukad kulturistid ja jõutõstjad suitsetavad. Nuusktubaka kohta võin öelda, et jalgratturid kasutavad seda suht palju, kuna pidavat hästi lihaseid lõdvestama ja peale kõvat trenni kasutades oled võimeline, lühikese pausi järel sama tugevalt treenima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vesipiibus filtreerib vesi tossust enamuse tõrva ja tahma välja, kuid mitte 100% sellest

Ei tea mismoodi ta seda filtreerib? Ainukesed asjad, mis seda tõrva suitsust välja filtreerivad, on sinu kopsud. Targad koolipoisid, tõmmake edasi oma "tervislikku" vesipiipu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda olen varemgi kuulnud, et piip ja sigarid on lausa soovitatavad. Aga sigareti tarbimise puhul olen kuulnud/lugenud kahjulikkusest, mis mõjutab vaid aeroobset tööd. Kuna aeroobne töö nõuab intensiivsemat hapniku transportimist lihastesse, siis kopsu seintele ladestuv tõrv on just see, mis nimetatud protsessi takistab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

inimesi nimetamata ütlen et saab trenni teha väga hästi - vähemalt vastupidavust ei mõjuta!

kes ei suitseta ärgu ka alustagu - pärast raske!

kui pidevalt suitsetada ja samal ajal regulaarselt trenni teha ei juhtu küll midagi - kui auk tekib oled omadega sees!

edu kõigile ja olge suitsuvabad!

Muudetud kasutaja kame poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tea mismoodi ta seda filtreerib? Ainukesed asjad, mis seda tõrva suitsust välja filtreerivad, on sinu kopsud. Targad koolipoisid, tõmmake edasi oma "tervislikku" vesipiipu.

Ära aja si##a!

Mis kahjulikkusse puutub, siis nagu enne mainitud, on vesi väga hea filter ja võtab kõik mis vähegi kahjulik, kinni. Selle maheduse, ja fakti tõttu, et suits on lahja, puhastunud ja jahtunud, võib julgelt öelda, et tegemist on ohutuima suitsetamisviisiga üldse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×