Jump to content
matti

Pudelivesi

Kui tihti tarbid Sina pudelivett?  

88 liiget on hääletanud

  1. 1. Valige omale sobivaim

    • Pidevalt
      21
    • Tihti
      15
    • Aeg-ajalt
      18
    • Harva
      17
    • Väga harva
      13
    • Ei tarbi
      6


Recommended Posts

Kodus koguaeg gaasiga vesi külmikus - enamjaolt Perrier, Borjomi või Värska, neen maitsevad enim.

Ilma gaasita vesi ei lähe üldse alla mul :) . Mistõttu ei joo ma ka kraanivett (kuigi mu kodu piirkonnas on väidetavalt väga hea puurkaevu vesi). Süüa teen kraaniveega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuskilt uurimusest lugesin,et kraanivesi isegi mingil määral kasulikum kui filter jms vahel. Pudelivesi seisab ju poes väga kaua,tihtipeale soojas.

Pudelivesi pidi olema "surnud vesi". Kõiksugu head soolad jms välja läinud destileerimise jooksul. Erandid on aga head mineraalveed. Kõige parem siiski kaevuvesi. Ja pudelivee maitse ka saadud ju "keemiast" . Ah terve elu keemia. Praegu läp top särab vastu saan kah kiiritust :)

Niiet kaevuvesi! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskilt uurimusest lugesin,et kraanivesi isegi mingil määral kasulikum kui filter jms vahel. Pudelivesi seisab ju poes väga kaua,tihtipeale soojas.

Pudelivesi pidi olema "surnud vesi". Kõiksugu head soolad jms välja läinud destileerimise jooksul. Erandid on aga head mineraalveed. Kõige parem siiski kaevuvesi. Ja pudelivee maitse ka saadud ju "keemiast" . Ah terve elu keemia. Praegu läp top särab vastu saan kah kiiritust ;)

Niiet kaevuvesi! ;)

Mhmh, tulebki alati jälgida, mis pudelis ja pudeli peal on. Meenub üks Selverist tehtud ost- 5l veetünn, milles kodus avastasime miski rohelise olluse vee sees hõljuvat... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldse ei tarbi kraanivett, va söögitegemine. Oleks oma kaev, ei ostaks poest.
Kõige parem siiski kaevuvesi.

Ma natuke vee kohta tean. Tegelikult oma kaevu vesi reeglina ei ole parem (tervislikum) kui kraanivesi. :)

Kraanivesi on siiski viidud vastavusse joogivee nõuetega näiteks rauasisaldus mitte üle 0,2 mg/l, fluorisisaldus... jne. Kui võtad otse maa seest tulevat vett, siis tavaliselt see joogiveele kehtestatud nõuetele ei vasta ilma mingi lisatöötlemiseta. Näit mul maal on puurkaev, võtab vett maa seest ja päris sügavalt. Vee rauasisaldus on u. 10x suurem kui tervisekaitse (vms) poolt kehtestatud nõuetes joogiveele. Mõnes kohas on probleemiks raud, mõnes kohas, fluor... väga harva on nii et otse maa seest võetav vesi vastaks nõuetele. ;) Maal puurkaevu vett joomiseks kasutan küll, aga lasen vee läbi Britta filtri. See võtab rauda tunduvalt vähemaks küll , enam-vähem normi piiresse, mõõtsin järgi. Arvatavasti võtab vähemaks ka muid kahjulikke komponente kui neid seal on. Linnas kraanivee ja poest ostetud pudeliveel rauasisaldus mõlemil oli väga madal (vist isegi 0,05 mg/l vms), karedust joogiveel ära ei võeta, see oli ka mõlemal enam-vähem sama. Kahjuks rohkem mõõtmisi ma ise teha ei saa, et oleks mingit vahet tuvastanud kraaniveel ja poest ostetud pudeliveel. Kindlasti mingi vahe on, maitse vahe on kindlasti, aga kas ka midagi rohkemat, seda ei tea.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma natuke vee kohta tean. Tegelikult oma kaevu vesi reeglina ei ole parem (tervislikum) kui kraanivesi. :)

Kraanivesi on siiski viidud vastavusse joogivee nõuetega näiteks rauasisaldus mitte üle 0,2 mg/l, fluorisisaldus...

Mis sa seda rauda kardad ? Punast liha sööd palju ?

Fluorisisaldus on jah mõnes Eestimaa piirkonnas probleem. Vähemalt Läänemaal soovitaks fluorivaba hambapastat kasutada.

Kraanivee tootmisel kasutatakse sageli siiski kloori ja sellega kaasneb kloororgaanika probleem. Õnneks kasutatakse teda tänapäeval palju väiksemas koguses kui varem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja pudelivee maitse ka saadud ju "keemiast"

Plastpudelis hoitud vesi saab maitsetestides paremaid hindeid kui puhas vesi. Ftalaatidel on hea maitse. Aga jah, plii andis ka vist veele hea maitse Vanas Roomas ? Ja pliisuhkur oli mõnus maiustus kunagi keskajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vanasti jõin väga palju pudelivett aga taibates kui palju raha kulub ja taarat tekib, ostsin Britta filtri ja hakkasin kraanivett trenni kaasa filterdama. Nüüd olen aga nii laisk, et ei viitsi filtriga enam vähemalt trennivee jaoks jännata ja lasen otse spordiklubi kraanist :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igapäev sest kraanivesi on solk

Ehk põhjendate oma väidet ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis sa seda rauda kardad ? Punast liha sööd palju ?

Fluorisisaldus on jah mõnes Eestimaa piirkonnas probleem. Vähemalt Läänemaal soovitaks fluorivaba hambapastat kasutada.

Ma ei tea kui palju rauda see sisaldab, aga keskmiselt u. 0,5 kg päevas läheb küll.

...Üle 20 aasta joogivee tervislikkust või kahjulikkust uurinud sanitaararstid on jõudnud järeldusteni, et mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandid on kestvas positiivses korrelatsioonis joogivee halva kvaliteediga. Enimlevinud on haavandite tekke seos juhul, kui vesi on suure rauasisaldusega...

...Tänapäeval on kindlaks tehtud, et pikaajalise suure rauasisaldusega vee tarbimisega (üle 0,2 mg/l) suureneb infarkti oht ning kahjustada saab ka reprodutseerimisfunktsioon. Peale selle on ka naha kuivus ja kestendus selge märk ülemäärasest rauast...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tööl tarbin pidevalt pudelivett, ja pudelit täidan saku lättest:-) Kodus kraanivesi. Poest ostan üliharva, kui vaja kuskile kaasa võtta ja pole tühja pudelit käepärast mida kodus või kuskil täita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis sa seda rauda kardad ? Punast liha sööd palju ?

Ma ei tea kui palju rauda see sisaldab, aga keskmiselt u. 0,5 kg päevas läheb küll.

Siis jah. Väga hea söögi peal oled :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trennis tarbin Värska originaali kuni liiter,olenevalt aastaajast.Joogiks põhiliselt toon spetsiaalselt allikavett ja segan oma kuumutatud mahladega kokku.Joomiseks kulub tavaliselt 1-1,5 liitrit päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõenäoliselt sisaldab sinu veepudel kemikaal bisfenool A, mida kasutatakse enamikus plastikpudelites nagu veepudel ja karastusjoogid jpm sarnased. Sellel on östrogeenilaadne mõju ja peale selle näitavad uuringud, et sellel on seos enneaegse puberteedi ja võimaliku vähiriskiga. Ei ole veel täiesti kindel, kas väikestes kogustes selle sisse joomine on ikka ohutu, nagu FDA kuulutanud on, seniks aga lisa plastikpudel nende asjade nimekirja, mis sind ehk tappa võivad.

(allikas: M&F Juuni-Juuli)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et ise aegajalt värska mineraalaineterikast vett tarbin, huvitav, neil va gaseerimata variant ka on? Aga kraanivesi pöhiliselt ja lasen siis tühja Värska vee pudlisse, 1,5 liitrine ikka ja sellest trennis kuskil liiter pea läheb. Värska mullikat küll trenni eales pole vötnud, rahulikus olekus saab seda kulistada. Raputan suus mullid välja :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõenäoliselt sisaldab sinu veepudel kemikaal bisfenool A, mida kasutatakse enamikus plastikpudelites nagu veepudel ja karastusjoogid jpm sarnased. Sellel on östrogeenilaadne mõju ja peale selle näitavad uuringud, et sellel on seos enneaegse puberteedi ja võimaliku vähiriskiga. Ei ole veel täiesti kindel, kas väikestes kogustes selle sisse joomine on ikka ohutu, nagu FDA kuulutanud on, seniks aga lisa plastikpudel nende asjade nimekirja, mis sind ehk tappa võivad.

(allikas: M&F Juuni-Juuli)

Shakerid võivad sisaldada. Tavalised poes müüdavad PET-joogipudelid ei sisalda. Need sisaldavad ftalaate, mis on umbes samasuguste omadustega :lol:

Kusjuures mul on shaker, millel oli kiri, et see ei sisalda bisfenool A-d

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×