Jump to content
Capricorn

Vanuses 25+ treeninguga alustajate areng

Recommended Posts

Olen kuulnud, et lihaste ja ilmselt ka jõu arnegu kiiruse suhtes on kasvuaeg parim aeg ja sel ajal treeninguga alustada on kindlasti parim, aga huvitaks just et kuidas on areng olnud nendel meestel, kes on regulaarse jõusaalitreeningutega alustanud alles u. 25 a või vanemalt. Ehk siis sooviks mingeid jõunäitajaid alustades ja praegu vms.

Kuna ise alustasin treeninguid 28-aastaselt, siis lihtsalt oleks hea võrrelda enam-vähem nö. võrreldavaid arenguid. Oleks hea kui nimetaksite ära vanuse millal treenima hakkasite, millised näitajaid olid siis ja millised praegu. Näitajatest vast huvitaks rohkem baasharjutuste tulemused ja võibolla ka mõni lihase ümbermõõt (eeldades et rasva% pole suurenenud :D ) vms.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeninguid alustasin 29 aastaselt, kaal oli 86kg. Raskuseid ei jaksanud üldse tõsta.

Hetkel vanust 31, kaal 73kg. Enne puhkust olin 77kg. Raskuseid juba natukene jaksan tõsta.

Paljudel on kombeks ühekordseid rekordeid taga ajada ja keskenduda mingi konkreetsele harjutusele maksimumile, sellega seoses treenintaksegi nt ainult rinnalt surumist vms.

Mina aga pean oluliseks tööseeriaid ja arvestan raskuseid ilma kangita.

Et siis numbritest:

rinnalt surumine 3x8 / alguses 20kg / hetkel 35kg

jõutõmme 3x8 / alguses 30kg / hetkel 70kg

kükk 3x8 / alguses 20kg / hetkel

jalapress 3x8 / alguses 50kg / hetkel

Hiljem lisan küki ja jalapressi hetke seisud ka.

NB! Raskused on tööseeriate ja ilma kangi arvestuseta.

Pole just kõige suuremad raskused. Hetkel üritan toitumisega rasva % veelgi väiksemaks saada, seega maailmarekordeid taga ei aja.

Kokkuvõtteks - kunagi pole hilja alustada! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustasin 28-selt, kaal oli siis 85 ja surumise max 80kg. Nüüd vanust 31 kaal 83 ja surumise max 120kg. Nõrgad küljed on endiselt tõmme 140kg ja kükk 130kg.

Biitsepts on nende aastatega arenenud 37-selt 42 peale.

Muudetud kasutaja Gasp poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kuulnud, et lihaste ja ilmselt ka jõu arnegu kiiruse suhtes on kasvuaeg parim aeg ja sel ajal treeninguga alustada on kindlasti parim, aga huvitaks just et kuidas on areng olnud nendel meestel, kes on regulaarse jõusaalitreeningutega alustanud alles u. 25 a või vanemalt. Ehk siis sooviks mingeid jõunäitajaid alustades ja praegu vms.

Kuna ise alustasin treeninguid 28-aastaselt, siis lihtsalt oleks hea võrrelda enam-vähem nö. võrreldavaid arenguid. Oleks hea kui nimetaksite ära vanuse millal treenima hakkasite, millised näitajaid olid siis ja millised praegu. Näitajatest vast huvitaks rohkem baasharjutuste tulemused ja võibolla ka mõni lihase ümbermõõt (eeldades et rasva% pole suurenenud :P ) vms.

Mul vanust 33. Alustasin aasta alguses uuesti treenimisega, kaal nati üle 90 kg. Päris ilma treenimise kogemuseta siiski ei olnud, mul oli kunagi 22-24 aasta vanuses nii kaks kolm aastat kus sutheliselt järjepidevalt trenni tegin, lugesin tollal hea hulga kirjandust asja kohta jne. Vahepealsetel aastatel treenisin ka, aga väga juhuslikult.

Igatahes aasta alguses tegin lamades surumist 60 kg 5x5, kükk oli 60 kg 3x5. Jõutõmbe tulemust pole mõtet panna, seda tegin alguses kerge raskusega ja alla oma võimete. Igatahes suve alguseks tegin kükki 127.5 kg 3x5, lamades surmist 97.5 kg 1x5, ja jõutõmmet 152.5 kg 1x5. Kõik ühe treeningu jooksul, alustasin küki ja lõpetasin jõutõmbega :D. Tulemused oleks paremadki, aga kooli lõpetamise ja mõne vigastuse tõttu ei ole saanud korralikult treenida. Näiteks lamades surumises panin igas trennis 2.5 kg juurde kuni jõudsin veebruari lõpus/märtsi alguses 95 kg 3x5 välja. Siis sain õlavigastuse ja ei teinud kaks kuud surumist üldse. Kusjuures õlavigastus tuli mitte surumisest vaid kükist kehva haarde tõttu. Mul on siiani mitu väikest vastikut vigastust, mis otseselt trenni tegemisel valu ei tee, aga mis ikkagi 100% ära paranenud ei ole. Seepärast teen hetkel natuke väiksemate raskustega, eilses trennis näiteks kükk 105 kg 5x5. Kaal endiselt ~90 kg, ainult nüüd näitab seier tsipa alla poole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
rinnalt surumine 3x8 / alguses 20kg / hetkel 35kg

jõutõmme 3x8 / alguses 30kg / hetkel 70kg

kükk 3x8 / alguses 20kg / hetkel

jalapress 3x8 / alguses 50kg / hetkel

Hiljem lisan küki ja jalapressi hetke seisud ka.

NB! Raskused on tööseeriate ja ilma kangi arvestuseta.

Kangivarda 20kg tuleb siis juurde liita või?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks vanemast peast ongi raske seierit ülespoole näitama saada, aga selle vastu saab tabletti võtta.

Tglt ei ole.Ja mingit tabletti ei ole kah vaja.

Minul oli nii,et kui olin suutrud viia end kaalu,et olin üleüldse võimeline kükki tegema,siis olin 38.Algraskuseks sai 100kg.Trenni lõpuks oli kang 125kg-ne,kolme kuu pärast 180kg,aasta pärast 7x255kg ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks vanemast peast ongi raske seierit ülespoole näitama saada, aga selle vastu saab tabletti võtta.

Puhtalt söömise küsimus, sööd rohkem liigub seier üles, sööd vähem liigub seier alla. Praegu arvan, et olekski pidanud julgemini sööma, asjatult olen muretsenud peki pärast. Peaks nii 5 kilo vähemalt juurde sööma, võib-olla rohkemgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

daemonium-i küki areng on eriti hull. :D kunnariga meil vist tundub enam-vähem sarnane tase olema hetkel.

Ma ikkagi mingil määral olen huvitatud harjutuste ühe korduse maksimumidest, enamuses trennides loomulikult teen seeriaid, aga vahel (võibolla u. kord kuus või veidi harvem) ikka proovin maksimumi ka ära, kükk ja surumine siis peamised, "tavalist" jõutõmmet ei tee, teen sirgete jalgadega e. Rumeenia jõutõmmet ja seal maksimumi ei proovi.

Peale kahte kuud kodus hantliga treenimist hakkasin jõusaalis treenima Jaanuaris 2007, olin siis 28-aastane (2 päeva pärast sain 29 ;) ). Varem olin ka kodus hantlitega mingit trenni teinud, aga seda u. 7-8 a tagasi.

Mõned kasutatavad raskused mida mäletan jaanuarist 2007:

Lamades surumine 72,5x3. Maksimumi ei proovinud, ilmselt 77,5...80 kg.

Kükk 62,5x12

Jõutõmme sirgete jalgadega 72,5x8...10

Positiivsel kaldpinnal (minimaalne kalle sel pingil millel teen) hantlitega surumist tegin algul 15 kg hantlitega u. 12x

Hantli tõmbed küljelt ettekallutatult (seljale) 22,5 kg hantel 10..12 korduse jaoks

Ploki tõmbed kukla taha 45 või 50 kg-ga 12x

Samade harjutuste parimad seeriad ja mõnel ka maksimumid praegu:

Lamades surumine 100x6 hetkel parim, aga enne talvel tekkinud 5-nädalast pausi tegin korra isegi 100x9, viimased kordused küll nö. mustalt (puusad ja tagumik pingilt lahti). Peale seda kui 90 kg-ga üle 10x ära tegin, hakkasin 100-ga lühemaid seeriaid tegema. Rekord 122,5 kg.

Kükk 120x9, 130x6, 140x2, rekord 145 kg.

Jõutõmme sirgete jalgadega, pole enam üsna mitu kuud teinud seda, aga seni parim seeria on olnud 112,5x12. 120 kg on olnud suurim raskus millega seda teinud olen, vist 6x tegin.

Positiivsel kaldpinnal (minimaalne kalle) hantlitega surumine 32,5x10

Hantli tõmbed küljelt ettekallutatult 40kg-ga 10x

Ploki tõmbed kukla taha 95x10

Ja kui kaalust rääkida, siis 2,5 a tagasi alustades oli 96 kg ja praegu ka sama. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
daemonium-i küki areng on eriti hull. :P kunnariga meil vist tundub enam-vähem sarnane tase olema hetkel.

A mul oli väga hää treening taga kah, :D

38 aastat rängas ülekaalus ringi tatsamist.

Tõsisemalt rääkides - jalad arenesid seljal eest ära;tõstevööd tol ajal ei kasutanud - kuigi olin kõvasti alla võtnud,ei leidnud ikkagi veel siukest,mis oleks ümber ulatunud - ja hiljem lõppes kõik mu selja jaoks kurvalt ..., ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka ise selle teema ule paris palju moelnud ja sugavalt kahetsenud, et treeninguid alustasin vaid kuu aega enne 28 aastaseks saamist.

Trenni alustades oli kaal 60 kg, moned kuud varem isegi 58 kg. Praegu on kaal 77 kg ja jaanuaris kais korra isegi 80 kg peal ara. Jounaitajaid trenniga alustades ei tea, isegi rinnalt surumise pinki ei julgenud vist esimesed 3 kuud proovida aga max ei olnud kindlasti ule 50 kg, kui ma oieti maletan siis kasutasin hantleid kuni 17,5 kg. Praeguseks trenni tehtud ule kolme ja poole aasta, rinnalt surumise parimad tulemused 90 kg x 10, 100 kg x 3 ja 105 kg x 1.

Joutomme, mida teen alati rihmadega (samuti treenin ka selga kuna eesmargiks oleks lihasmass mitte rammumeheks saamine) 160 kg x 10, 180 kg x 5 ja 205 kg x 1. Jalad on koige norgem kuigi olen treeninud sama usinalt nagu ulejaanud kehaosi, kukk 100 kg x 10. Roobaspuudel surumine keharaskus + 40 kg 10 kordust, laia haardega louatombed keharaskus + 20 kg 10 kordust.

Oleks ma trenniga alustanud 16 aastaselt oleks ehk kunagi lavalegi voinud minna :D nuud aga..... aga noh eks nais ehk veel + 60 aastaste klassis siis saab koos Otiga korvuti seista :P Lootus sureb ju viimasena.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustasin 27-selt umbes, praegu olen ka 31 nagu paar tegelast varemaltki kirjutasid! Trenni olen teind aind kodus, alguses oli olemas 50kg kang, nüüd olen kõrvalhoonesse sisustand oma jõusaali, kus olemas jalapink, kus saab teha istudes reie kolmpeale ja kõhuli reie kakspeale, kükivõimalus, kaks surumispinki, hunnik hantleid ja ka muud huvitavat varustust. Raskusi on kuskil 210kg kandis, mis on ka jõutõmbe rekord nö. praegu, seal peaks väike varu ka veel olema, alustades tõmbasin 90kg-ga selja ära igatahes! Küki rekordit pole proovind, 160kg-ga olen 8-si seeriat proovind mõned korrad, tavaliselt teen viimase seeria 140kg-ga siiski, ühe kordusmaksimumi tõesti ei tea. Ja nüüd rinnalt surumine :D 130kg olen üles saand eelmisel sügisel, praegu pole rohkem proovind, sest pole õiget tunnet, suvel on trenn seoses tööga nati vahele ka jäänd, headel päevadel läks 100kg 8 korda, mida pean ise väga heaks tulemuseks ja selle 130 üleslükkamise ajal oli ka varu olemas, ei teagi, miks 2,5 või 5 kilo tookord juurde ei pannud! Kaalust nii palju, et kaalusin alustades 100+ ja kaalun ka praegu umbes 105-110kg, max kaal on olnd 118,5, rasva % on üsna suur, kuid ma ei põe seepärast üldse, salenemine pole mu eesmärk olnud! Kuna olen õllesõber, siis on väike punu ka ees, mitte lõtv rippuv kõht, vaid õllekõht ikka :P

Aitab ka vast seks korraks, kui kellelgi tekib küsimusi vms. siis vastan hea meelega!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alustasin 27-selt umbes, praegu olen ka 31 nagu paar tegelast varemaltki kirjutasid! Trenni olen teind aind kodus, alguses oli olemas 50kg kang, nüüd olen kõrvalhoonesse sisustand oma jõusaali, kus olemas jalapink, kus saab teha istudes reie kolmpeale ja kõhuli reie kakspeale, kükivõimalus, kaks surumispinki, hunnik hantleid ja ka muud huvitavat varustust. Raskusi on kuskil 210kg kandis, mis on ka jõutõmbe rekord nö. praegu, seal peaks väike varu ka veel olema, alustades tõmbasin 90kg-ga selja ära igatahes! Küki rekordit pole proovind, 160kg-ga olen 8-si seeriat proovind mõned korrad, tavaliselt teen viimase seeria 140kg-ga siiski, ühe kordusmaksimumi tõesti ei tea. Ja nüüd rinnalt surumine :D 130kg olen üles saand eelmisel sügisel, praegu pole rohkem proovind, sest pole õiget tunnet, suvel on trenn seoses tööga nati vahele ka jäänd, headel päevadel läks 100kg 8 korda, mida pean ise väga heaks tulemuseks ja selle 130 üleslükkamise ajal oli ka varu olemas, ei teagi, miks 2,5 või 5 kilo tookord juurde ei pannud! Kaalust nii palju, et kaalusin alustades 100+ ja kaalun ka praegu umbes 105-110kg, max kaal on olnd 118,5, rasva % on üsna suur, kuid ma ei põe seepärast üldse, salenemine pole mu eesmärk olnud! Kuna olen õllesõber, siis on väike punu ka ees, mitte lõtv rippuv kõht, vaid õllekõht ikka :P

Aitab ka vast seks korraks, kui kellelgi tekib küsimusi vms. siis vastan hea meelega!

Pole paha, "teoreetiliselt" peaksid 200-ga kindlasti küki ära tegema. Kuidas siis jõunäitajad olid kui alustasid 4 a tagasi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui alustasin olin 27 ja kaal oli 97 kg, siis läks rinnalt max 90 kg.

Peale 1,5 a trenni on kaal sama ja rinnalt läheb 9 x 120 kg, max 150 kg, võibolla ka rohkem juba pole proovinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakkasin trenni tegema 2008 veebr. olin siis 28. Maksimume olen siiani proovinud vaid jalapressil. Alguses olid raskused ikka päris nutused. Tegin algajate Rinnaltsurumine 3x15 30kg

Jalapress 3x15 25?+40kg pressil (pressi selle konstrui kaal tühjalt oli vist 25kg)

Kuna mul on siiani vigane alaselg, siis hakkasin kükkima üle poole aasta hiljem (40kiloga).

Biitsa sai tehtud 3x15 15kg

Hetkel 2009 aug

Rinnalt 6x77,5 5x82,5 4x87,5 3x92,5kg

Jalapress 6x25?+300 5x25?+320 4x25?+340 3x25?+360kg Pressil max ca 4 kuud tagasi 25?+402,5kg

Kükk 6x85 5x95 4x105 3x115kg

Biits 6x42,5 5x47,5 4x52,5 3x57,5kg

Ümbermõõtudest mäletan, et kõik ümbermõõdud vähenesid. Mul kusagil üles kirjutatud ka, kui huvitab täpsemalt, siis võin otsida. Täpselt meeles biitsa nr. enne 42cm, kõige väiksem oli ca 2-3 kuud tagasi, siis oli korraks alla 39. Nüüd veits paisunud 39,5.

Ahjaa Alustamisel oli kaal ca 106-108, madalaim oli 94 ringi ja praegu 97 tuuri.

Muudetud kasutaja masterofceremony poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalapress on suht viimane asi, millel mina maxi prooviks. Seal annab nii palju sohki ka teha, et ei lase igakord samale sügavusele jne. Aga korralik näitaja ikkagi, ise pole üle 230kg jalapressile peale ladunud, ja seda siis seeriana, mitte maxina.

Ja sügavust on nii palju et suts üle 90 kraadi tuleb põlve nurgaks, aga vastu rinda päris põlvi ka ei lase.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pole paha, "teoreetiliselt" peaksid 200-ga kindlasti küki ära tegema. Kuidas siis jõunäitajad olid kui alustasid 4 a tagasi?

Asi selline, et kahjuks ei proovind eriti ühe kordus maksimumi siis. Kükki tegin 50-60 kg-ga :P sest puuri polnd ja rohkem ei jõudnud maast turja peale visata! Jõutõmme umbes samade numbritega ja olin alguses täiega 12-s korduses kinni, polnd raskusi kah loomulikult piisavalt! Küki maxi võiks küll nüüd ära proovida, päris 200 vist siiski ei söandaks kohe proovida, 180-190 vast, see oleks juba kõva mu jaoks ;) Rinnalt lubasin eelmise aasta lõpuks 150 ära lükaka, aga huiabella, see ei arene üldse, peaks vist jälle 5X5-t hakkama tegema, sellega tuli küll kenasti jõudu juurde. Spets jõukavasid ka ei viitsi kasutada kuna jõud pole tegelt kõige suurem eesmärk. Aga muidu trenn on ülilahe! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jalapress on suht viimane asi, millel mina maxi prooviks. Seal annab nii palju sohki ka teha, et ei lase igakord samale sügavusele jne. Aga korralik näitaja ikkagi, ise pole üle 230kg jalapressile peale ladunud, ja seda siis seeriana, mitte maxina.

Ja sügavust on nii palju et suts üle 90 kraadi tuleb põlve nurgaks, aga vastu rinda päris põlvi ka ei lase.

Ma olen jalad lasknud alati täpselt sinna piirini, et kohe hakkab per*e pingilt lahti tulema. Põmst põlved peaaegu vastu rinda. Tõsi küll selle maxi peal aitasin natuke kätega põlvedest kaasa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×