Jump to content
Guest FitStar

MEESTELE-milliseid rühmatreeninguid harrastad?

Recommended Posts

Nagu näha on arutelu päris elavaks siin kujunenud. Mis seal ikka, ülten siis ka paar sõna sekka,

kuna olen (nagu ma aru saan) siis see "mittemacholik" mees, kes käib rühmatreeningutes kus kõik teised osalejad on naised.

Miks ei käi mehed rühmatreeningutes, lihtne, nad tahavad endale suuri lihaseid, mis eeskätt on kiiresti saavutatavad

maksimaaljõu treenimisel jõusaalis. Rühmatreeningud on aga enamuselt intensiivsed vastupidavustreeningud,

kus kindasti suurt tähelepanu lihaste ristlõike suurendamisele ei pöörata.

Lisaks on rühmatreeningutes suur osa koordinatsioonil ja rütmitunnetusel, mida paljudele meestele vist väga antud pole

või vähemalt ei soovi nad seda välja näidata. Ja ega siis ometi ei saa minna proovima ja ennast lolliks tegema,

seda enam, et sinuga on saalis samaaegselt 20-30 naist. NEVER! Minu arvates on aga asjad niiviisi, et kes tahab see suudab.

Korduvalt olen kuulnud riietusruumis jutte stiilis a la "ah need rühmatreeningud on mingid mõttetud naistekad". Aga ole siis mees

ja näita välja, et suudad "selles mõttetus naistekas" hakkama saada. Võta näpust, pole see midagi nii kerge kui arvatakse.

Üks korralik Stepi-treening suudab nii mõnigi mehe nii läbi võtta, et ta poole pealt täiesti omas tempos "uusi kombinatsioone" tegema hakkab.

Võtke lahti YouTube ja vaadake rühmatreeninguid mujal maailmas, seal on enamus mehi, kuna nad teavad, et rühmatreeningud on

efektiivsed ja mitmekesised ning võimaldavad arendada põhimõtteliselt kõiki kehalisi võimeid (kiirus, osavus, jõud, vastupidavus ja painduvus).

Miks mitte öelda oma lihastele aitäh BodyBalance-i, Yoga, Pilatese või Stretchingu näol. Ma ei usu, et on palju mehi, kes viitsiksid jõusaali

treeningu järgselt veel tund aega seal oma lihaseid venitada läbimõeldult ja süsteemselt. Just eelpool mainitud rühmatreeningud annavad selleks hea võimaluse.

Lõpetuseks aga peamine! Rühmatreeningusse pole mõtet tulla suhtumisega "no mis ta siis on, olgu olgu, proovin siis ära, niikuinii pole midagi erilist, no vähemalt on kenad naised"

Ei, see on koht kuhu minnakse tulvil positiivseid emotsioone ja tahtmist teha midagi, mis annab sulle veelgi enam uut ja positiivset energiat ning tahtmist taas tagasi tulla.

Tegelikult oli mõtteid veel omajagu, kuid päris kirjandit ei oleks ka vist paslik kirjutama hakata, loodetavasti sai mu vaatenurk vähemalt Teile selgeks.

Martin

Ok, millest alustada :D:D:D

Miks ei käi mehed rühmatreeningutes, lihtne, nad tahavad endale suuri lihaseid, mis eeskätt on kiiresti saavutatavad

maksimaaljõu treenimisel jõusaalis. Rühmatreeningud on aga enamuselt intensiivsed vastupidavustreeningud,

kus kindasti suurt tähelepanu lihaste ristlõike suurendamisele ei pöörata.

No ütleme ausalt.. See, et mehed rühmatreeningutes ei käi, ei tähenda veel, et nad vastupidavust ei arenda.

Lihtsalt.... Jalgpall, korvpall, jooksmine, võrkpall > steppaeroobika :D

Lisaks on rühmatreeningutes suur osa koordinatsioonil ja rütmitunnetusel, mida paljudele meestele vist väga antud pole

või vähemalt ei soovi nad seda välja näidata

Minu arust on vaja väga head kordinatsiooni, et lüüa näiteks mingi turn kick jalaga vastasele näkku vms ;)... Jalgpallis ja korvpallis käib ka asi omas rütmis.

Ei, see on koht kuhu minnakse tulvil positiivseid emotsioone ja tahtmist teha midagi, mis annab sulle veelgi enam uut ja positiivset energiat ning tahtmist taas tagasi tulla.

No siinkohal rõhutan, et räägin küll enda eest, aga.. Ma ei tea ühtegi mehist meest, kes ennast niimoodi väljendaks. Sorri, aga sa võid olla kas mehine mees, või sa võid käia steppaeroobikas ja rääkida mingisugusest maagilisest positiivsest emotsioonist, aga kahte korraga ei saa ;)

Ühesõnaga, mina võtaks kogu su jutu kokku

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen nõus 100% :D

Mehine on sport siis, kui sa saad kellegi ikka õlaga ära lükata või rusikaga makku tõmmata... Bodycombat on minu arust sama mehine kui lauatennis.

Kindlasti ei näita taolised tegevused spordi mehisust, peksmine pole tegelikult üldse sport, vaid sellega tegelevad inimesed, kes on täis negatiivsust või kellel on tugevad alaväärsuskompleksid ning läbi selle peksmise püüavad siis tõestada teistele, et nad on midagi väärt, kahjuks aga sellise tegevusega oma väärtust juba ei tõsta.

BodyCombat-is tõuseb pulss kiiresti maksimumini, kas mehed ei suuda sellega toime tulla? Kusjuures siit tuleb välja selle treeningu väike kasutegur, kuna see toimub

peamiselt anaeroobses tsoonis, mis pole aga kasulik ei kaalu langetamise ega vastupidavuse suurendamise seisukohalt. Kuid kindlasti on trennil oma emotsionaalne

iseärasus, mille saamiseks sinna üldse minnakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelge elus sellega, mis teid õnnelikuks teeb, miks raisata aega rääkimisele asjadest, mis teid õnnelikuks ei tee?

Martin

Tegelengi sellega mis teeb mind õnnelikuks ja väga. :D

Ma lihtsalt arutlen ja mõtlen millist uut asja esimesena proovida, minetea ehk teeb ka õnnelikuks. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelengi sellega mis teeb mind õnnelikuks ja väga. ;)

Ma lihtsalt arutlen ja mõtlen millist uut asja esimesena proovida, minetea ehk teeb ka õnnelikuks. :D

LEXUS :D

mis teeb mehe önnelikuks ?

räägi välja ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti ei näita taolised tegevused spordi mehisust, peksmine pole tegelikult üldse sport, vaid sellega tegelevad inimesed, kes on täis negatiivsust või kellel on tugevad alaväärsuskompleksid ning läbi selle peksmise püüavad siis tõestada teistele, et nad on midagi väärt, kahjuks aga sellise tegevusega oma väärtust juba ei tõsta.

BodyCombat-is tõuseb pulss kiiresti maksimumini, kas mehed ei suuda sellega toime tulla? Kusjuures siit tuleb välja selle treeningu väike kasutegur, kuna see toimub

peamiselt anaeroobses tsoonis, mis pole aga kasulik ei kaalu langetamise ega vastupidavuse suurendamise seisukohalt. Kuid kindlasti on trennil oma emotsionaalne

iseärasus, mille saamiseks sinna üldse minnakse.

Niiet poks polegi sport? Vaid lihtsalt suur grupp inimesi maailmas, kes on täis negatiivsust ja elavad seda ringis välja, sest tegelikult nad on väärtusetud mehed?

Kui tullakse välja selliste väidetega, siis näitab see lihtsalt inimese enda madalalaubalisust.

Saan aru, et sa oled kinni oma rühmatreeningutes, sest need annavad sulle hea enesetunde ja mis kõik veel. Kuid see ei tähenda, et need treeningud oleks parim viis ennast välja elada ja vormis püsida.

Poks- vaimselt ikka väga raske ala ja füüsiliselt veel raskem. Mina ei ole käinud ei Bodycombatis ega Bodypumpis, sellepärast ma ei tule neid siia ka kiitma või maha tegema, niiet veidike rohkem mõistlikku suhtumist :D

I'm out

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mehed, kes te kardate rühmatrenne keeruliste kombinatsioonide pärast, siis BodyPump on just teile- tehnika sama, mis jõusaalis, mingeid keerukaid sammukombinatsioone ka pole, võib olla algul vajab harjumist muusikas püsimine, aga see ilmselt vaid paar tundi. Combatiga muidugi hoopis teine teema, mul endal võttis väga kaua, viis esimest tundi tegin pooli asju valetpidi ja selline tunne oli, et käed-jalad lähevad omavahel sõlme :D Kui liikumine enam- vähem selge, siis sain alles hakata tehnikat jälgima. Kuna mulle kohutavalt meeldis see trenn, siis sundisin ennast edasi käima, mis siis, et algul enda pärast mark maani oli :D

Muudetud kasutaja marjasha poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok, millest alustada :D:D:D

Miks ei käi mehed rühmatreeningutes, lihtne, nad tahavad endale suuri lihaseid, mis eeskätt on kiiresti saavutatavad

maksimaaljõu treenimisel jõusaalis. Rühmatreeningud on aga enamuselt intensiivsed vastupidavustreeningud,

kus kindasti suurt tähelepanu lihaste ristlõike suurendamisele ei pöörata.

No ütleme ausalt.. See, et mehed rühmatreeningutes ei käi, ei tähenda veel, et nad vastupidavust ei arenda.

Lihtsalt.... Jalgpall, korvpall, jooksmine, võrkpall > steppaeroobika :D

Lisaks on rühmatreeningutes suur osa koordinatsioonil ja rütmitunnetusel, mida paljudele meestele vist väga antud pole

või vähemalt ei soovi nad seda välja näidata

Minu arust on vaja väga head kordinatsiooni, et lüüa näiteks mingi turn kick jalaga vastasele näkku vms ;)... Jalgpallis ja korvpallis käib ka asi omas rütmis.

Ei, see on koht kuhu minnakse tulvil positiivseid emotsioone ja tahtmist teha midagi, mis annab sulle veelgi enam uut ja positiivset energiat ning tahtmist taas tagasi tulla.

No siinkohal rõhutan, et räägin küll enda eest, aga.. Ma ei tea ühtegi mehist meest, kes ennast niimoodi väljendaks. Sorri, aga sa võid olla kas mehine mees, või sa võid käia steppaeroobikas ja rääkida mingisugusest maagilisest positiivsest emotsioonist, aga kahte korraga ei saa ;)

Ühesõnaga, mina võtaks kogu su jutu kokku

Näedsiis, said ometi tuju heaks. Mul on alati ka endal hea meel kui suudan teiste tuju tõsta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
LEXUS :D

mis teeb mehe önnelikuks ?

räägi välja :P

Hetkel on selleks 3x jõusaali ja 1x intervalli või siis pikemalt nädalas. :D :D ;)

Ja loomulikult tulemused, need teevad õnnelikuks. ;):)

Nii lihtne see ongi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niiet poks polegi sport? Vaid lihtsalt suur grupp inimesi maailmas, kes on täis negatiivsust ja elavad seda ringis välja, sest tegelikult nad on väärtusetud mehed?

Kui tullakse välja selliste väidetega, siis näitab see lihtsalt inimese enda madalalaubalisust.

Saan aru, et sa oled kinni oma rühmatreeningutes, sest need annavad sulle hea enesetunde ja mis kõik veel. Kuid see ei tähenda, et need treeningud oleks parim viis ennast välja elada ja vormis püsida.

Poks- vaimselt ikka väga raske ala ja füüsiliselt veel raskem. Mina ei ole käinud ei Bodycombatis ega Bodypumpis, sellepärast ma ei tule neid siia ka kiitma või maha tegema, niiet veidike rohkem mõistlikku suhtumist :D

I'm out

Minu poolt toodud väide oli tingitud eelkõige kodaniku keelekasutusest "Mehine on sport siis, kui sa saad kellegi ikka õlaga ära lükata või rusikaga makku tõmmata".

Vaevalt poksis, mis on loomulikult mehine ja sport, keegi selle mõttega ringi läheb, et noh, saaks ometi täna kellegile ikka rusikaga makku tõmmata.

Minu jaoks on rühmatreeningud parim viis ennast vormis hoidmiseks ja sellepärast ma püüangi siin seda lahti seletada, miks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mehed, kes te kardate rühmatrenne keeruliste kombinatsioonide pärast, siis BodyPump on just teile- tehnika sama, mis jõusaalis, mingeid keerukaid sammukombinatsioone ka pole, võib olla algul vajab harjumist muusikas püsimine, aga see ilmselt vaid paar tundi. Combatiga muidugi hoopis teine teema, mul endal võttis väga kaua, viis esimest tundi tegin pooli asju valetpidi ja selline tunne oli, et käed-jalad lähevad omavahel sõlme :D Kui liikumine enam- vähem selge, siis sain alles hakata tehnikat jälgima. Kuna mulle kohutavalt meeldis see trenn, siis sundisin ennast edasi käima, mis siis, et algul enda pärast mark maani oli :D

Tubli, et siis sundisid ennast. ;)

Ei peaks ka ikka selle bodypump'i millalgi ära proovima. :)

Ennem arvatavasti üritan kedagi kampa tirida ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hetkel on selleks 3x jõusaali ja 1x intervalli või siis pikemalt nädalas. :D :D ;)

Ja loomulikult tulemused, need teevad õnnelikuks. ;):)

Nii lihtne see ongi.

sama mul , kuigi pole mees :P

mul on 4 korda nädalas...aga nooh...mul alles alguse värk :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest FitStar
LEXUS :D

mis teeb mehe önnelikuks ?

räägi välja ;)

Palun t6esti LEXUS, siit tuleb juba uus teema v2lja. kui sellele nyyd ka vastuse saaks, mis mehed 6nnelikuks teeb.. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
LEXUS ;)

mis teeb mehe önnelikuks ?

räägi välja ;)

Mõttetu mehe teeb õnnelikuks alkohol ja pidev pidutsemine :D

Normaalse inimese : Kellegi juuresoleks(naine siis) sealhulgas ka pere, töö :) , trenn nagu lexus mainis ja hea seltskond ja sõbrad kes ei vii halvale teele :D

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palun t6esti LEXUS, siit tuleb juba uus teema v2lja. kui sellele nyyd ka vastuse saaks, mis mehed 6nnelikuks teeb.. ;)

No kui sa nüüd seda kohe nii konkreetselt küsid siis, läheb asi ikka keeruliseks küll. :)

Päris nii lihtne see nüüd ka päris ei ole, nagu ennist sai mainitud :D

Midagi oleks nagu veel.....puudu :D

Aga mis ???

Aga nüüd magama, puhkust on ka vaja. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõttetu mehe teeb õnnelikuks alkohol ja pidev pidutsemine :D

Normaalse inimese : Kellegi juuresoleks(naine siis) sealhulgas ka pere, töö ;) , trenn nagu lexus mainis ja hea seltskond ja sõbrad kes ei vii halvale teele ;)

Ära unusta suitsetamist, see peab ka ikka hammaste vahel olema. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tundub, et paljuski on siin tegemist eelarvamusega, seega lisaksin omad kommentaarid:

1) Kas sa oled kunagi käinud rühmatreeningus ja selle ajal või järgselt treenerilt oma tehnika kohta nõu küsinud?

Isiklikult tegin seda alguses kogu aeg, kuna tahtsin, et harjutuste sooritamisel oleks mõju maksimaalne ja vigastuste võimalus miinimumini viidud.

2) Algus on alati raske, kuid minnes trenni, paiguta ennast saalis nii, et näeksid hästi treenerit ja tema sind (et vajaduse korral parandada), samas päris esimesse ritta pole

ka alguses mõtet minna, kuna olles teistes ridades saad sa esimestes ridades olijatelt kiiresti õppida, kui sulle alguses treeneri peegelpildis tegemine arusaamatuks jääb.

Asjad ei peagi lennult selgeks saama, natuke on vaja ka tööd teha selle nimel :D

3) Rühmatreeningute stiilidest hea ülevaate saamiseks on samuti olemas konkreetse rühmatreeningu treenerid, kes kindlasti sulle hea meelega

seletavad ühe või teise trenni erinevusi ja aitavad leida just sinule sobiva rühmatreeningu.

Heaks abiliseks on ka Google, kus infot rühmatreenningute stiilide kohta rohkem kui küll.

Jäta alatiseks meelde, et kui sa lähed rühmatrenni juba mõttes võimalusega, et pettud selles, siis jäta parem minemata.

Kui aga tahad saada osaliseks absoluutselt erakordsele emotsionaalsele laengule, siis valmistu selleks ;)

P.S. Venitustrenn ja hingamine käivad käsikäes, see on ju samamoodi nagu jõusaalis raskuste tõstmisel, ikka ju hingad pingutusmomendil välja.

Läbi korraliku ja süsteemse hingamise muutub venitustreening seda enam tõhusamaks ning saadki selle, mida soovinud oled.

Vaimse tasakaalus saavutamise võimalikkuses pole mingit küsimust, peale korralikku venitustreeningut oled kui uuesti sündinud :D

Edu!

Martin

Juba ka ise mainisin, et tegu on eelarvamustega, mis ma kardan, võivad üpris kergesti tõeks osutuda.

1) Nagu Lexus mainis, võib pidev amatööri nõuküsimine trenni vanadel olijatel ära rikkuda. Suure tõenäosusega ajaks ka endal närvi mustaks, kui oleks pikaaegne rühmatreeningute kunn ja sügisese trennihooaja tuules spordisaali kandunud amatööride hordid pidevalt küsimusi esitavad. Kuna katsun teiste suhtes lugupidamist üles näidata, ei tee neile seda, mida ka ise ei tahaks kogeda.

2) Eks tööd on vaja teha peaaegu iga asjaga, aga mina kirjutasin, miks ma pole kordagi rühmatrennis käinud. Minu jaoks, kelle põhirõhk on jõusaalil, pole rühmatrennist osavõtt elu ja surma küsimus. Ja kui tekib kerge uitmõte lisaks midagi proovida, siis oleks tore, kui oleks mingi entry level klass, mis teeks ülemineku kergeks ja sujuvaks. Kui mulle aga öeldakse, et nüüd pead hakkama rämedalt tööd tegema, glaza punnis teisi jõllama ja edasijõudnute trenni segama, kusjuures infopuuduses olen kogemata valinud enda jaoks vale klassi kah veel, siis usu, ma valin mõne muu alternatiivi. Kasvõi võtan treeneri käest personaaltrenne ning teen seda värki üksinda, omas rütmis etc. (räägin siin venitustest).

3) Kõigepealt - kust põrgu kohast ma rühmatreeningu treeneril möödaminnes natist kinni saan võtta ja teda oma spetsiifiliste küsimustega kiusama hakata? Samamoodi ei kavatse ma adminni laua juures kannatlikult oodata, kuni mõni mööda läheb. Kui soovitakse rühmatreeningule meeste seas populaarsust juurde võita, tehke info selle kohta võimalikult kergesti kättesaadavaks, jumal küll. Minu (ja paljude teiste spordiklubi külastavate meeste) prioriteet on jõusaal. Ja ma ei hakka nahast välja pugema selle nimel, et ise meeletut initsiatiivi üles näidates kaevuda selle pealt täiesti mõistetamatuna tunduvate eri stiilide virrvarri. Pole selleks motivatsiooni lihtsalt. Kui aga kuskil (klubisiseselt kasvõi) oleks info kättesaadav, toimuksid algajate klassid (kasvõi 15 minutit pikad), kust võiks maitse suhu saada, oleks teine asi.

Kui ma lihtsalt silmaringi laiendamise mõttes rühmatrenni proovin, aga see minus kõikidel ülesloetletud põhjustel ebamugavust tekitab, siis on ikka põrgulikult raske negatiivset eelarvamust mitte omada. Ja kui sinu soovitust kuulda võtta, tuleb sel juhul minemata jätta. Mis tähendab, et rühmatreeningud jäävadki valdavalt naiste pärusmaaks veel pikki aastaid. Ja olgem ausad, "valmistu absoluutselt erakordseks emotsionaalseks laenguks" on lause, millega mehi rühmatreeningutele väga ei meelita (NB! siinkohal Sinu suhtes mitte midagi isiklikku). Meestele tuleb seda asja veidi teisel kujul müüa:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole kunagi käinud rühmatreeningutes ja ei ole ka plaanis minna. Naiste rühmatreening seal jõusaalis kus käin, ainult häirib mind, sest sel ajal ju ei saa eriti midagi teha seal, samas aga saali pileteid müüakse. Olen siiski üritanud nende treeningute ajad meelde jätta, aga mõnikord neid ka muudetakse veidi. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest FitStar

3) Kõigepealt - kust põrgu kohast ma rühmatreeningu treeneril möödaminnes natist kinni saan võtta ja teda oma spetsiifiliste küsimustega kiusama hakata? Samamoodi ei kavatse ma adminni laua juures kannatlikult oodata, kuni mõni mööda läheb. Kui soovitakse rühmatreeningule meeste seas populaarsust juurde võita, tehke info selle kohta võimalikult kergesti kättesaadavaks, jumal küll. Minu (ja paljude teiste spordiklubi külastavate meeste) prioriteet on jõusaal. Ja ma ei hakka nahast välja pugema selle nimel, et ise meeletut initsiatiivi üles näidates kaevuda selle pealt täiesti mõistetamatuna tunduvate eri stiilide virrvarri. Pole selleks motivatsiooni lihtsalt. Kui aga kuskil (klubisiseselt kasvõi) oleks info kättesaadav, toimuksid algajate klassid (kasvõi 15 minutit pikad), kust võiks maitse suhu saada, oleks teine asi.

Mul on hea soovitus. SpartaSpordi spordiklubi korraldab enne igat hooaega avatud spordi ja tervisepäeva. Kogu päeva toimuvad rühmatreeningute tutvustamised. kõik huvilised saavad tasuta osa võtta. paralleelselt toimub jõusaali tutvustav treening ning meelelahutusprogramm. Kohal on spordiklubi kõik treenerid, jõusaali ja rühmatreeningute omad. eesmärk on nõustada ja soovitada osalisi treeningute osas. Hea võimalus proovida erinevaid treeninguid ning pidada nõu asjatundjatega. Järgmine spordipäev Spartas toimub 30. augustil

soovitan ka teistele spordiklubidel korraldada taolisi spordipäevi.

Nii et ootan meeste poolt mõningat huvi rühmatreeningute osas :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu poolt toodud väide oli tingitud eelkõige kodaniku keelekasutusest "Mehine on sport siis, kui sa saad kellegi ikka õlaga ära lükata või rusikaga makku tõmmata".

Vaevalt poksis, mis on loomulikult mehine ja sport, keegi selle mõttega ringi läheb, et noh, saaks ometi täna kellegile ikka rusikaga makku tõmmata.

Minu jaoks on rühmatreeningud parim viis ennast vormis hoidmiseks ja sellepärast ma püüangi siin seda lahti seletada, miks!

Ma tahtsin lihtsalt puust ja punaseks ette teha, kuidas võiks mehiseid spordialasid ära tunda :D

Aga kui su eesmärk on teha trenni ja olla heas vormis, siis keegi ei vaatagi viltu, kui sa seal stepis käid vms.. lihtsalt pole mõtet hakata siin rääkima, kui mehine sport see on, sest siin elus juba on nii, et mehisemad mehed on need, kellel on julgust ja kes suudavad valu kannatada.. ja selliseid mehi toodavad võitluskunstid. Mina muide ise võitluskunstidega ei tegele, nii et rusikaga ma kedagi ei löö... küll aga tuleb ette palju õlaga äralükkamist jalgpallis ning korvpallis ning minu jaoks muudab selline võitlus ainult mängu paremaks (määrustepärane võitlus) ja mehisemaks.

Muidu enda rühmatrenni kogemustest:

Ise olen proovinud vesispinningut ja yoga-t :D

Rühmatrennidest käiksin ilmselt spinningus, et saada võhma.. aga bodypump oleks kindlalt välistatud, kuna eelistan jõusaali ikkagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juba ka ise mainisin, et tegu on eelarvamustega, mis ma kardan, võivad üpris kergesti tõeks osutuda.

1) Nagu Lexus mainis, võib pidev amatööri nõuküsimine trenni vanadel olijatel ära rikkuda. Suure tõenäosusega ajaks ka endal närvi mustaks, kui oleks pikaaegne rühmatreeningute kunn ja sügisese trennihooaja tuules spordisaali kandunud amatööride hordid pidevalt küsimusi esitavad. Kuna katsun teiste suhtes lugupidamist üles näidata, ei tee neile seda, mida ka ise ei tahaks kogeda.

2) Eks tööd on vaja teha peaaegu iga asjaga, aga mina kirjutasin, miks ma pole kordagi rühmatrennis käinud. Minu jaoks, kelle põhirõhk on jõusaalil, pole rühmatrennist osavõtt elu ja surma küsimus. Ja kui tekib kerge uitmõte lisaks midagi proovida, siis oleks tore, kui oleks mingi entry level klass, mis teeks ülemineku kergeks ja sujuvaks. Kui mulle aga öeldakse, et nüüd pead hakkama rämedalt tööd tegema, glaza punnis teisi jõllama ja edasijõudnute trenni segama, kusjuures infopuuduses olen kogemata valinud enda jaoks vale klassi kah veel, siis usu, ma valin mõne muu alternatiivi. Kasvõi võtan treeneri käest personaaltrenne ning teen seda värki üksinda, omas rütmis etc. (räägin siin venitustest).

3) Kõigepealt - kust põrgu kohast ma rühmatreeningu treeneril möödaminnes natist kinni saan võtta ja teda oma spetsiifiliste küsimustega kiusama hakata? Samamoodi ei kavatse ma adminni laua juures kannatlikult oodata, kuni mõni mööda läheb. Kui soovitakse rühmatreeningule meeste seas populaarsust juurde võita, tehke info selle kohta võimalikult kergesti kättesaadavaks, jumal küll. Minu (ja paljude teiste spordiklubi külastavate meeste) prioriteet on jõusaal. Ja ma ei hakka nahast välja pugema selle nimel, et ise meeletut initsiatiivi üles näidates kaevuda selle pealt täiesti mõistetamatuna tunduvate eri stiilide virrvarri. Pole selleks motivatsiooni lihtsalt. Kui aga kuskil (klubisiseselt kasvõi) oleks info kättesaadav, toimuksid algajate klassid (kasvõi 15 minutit pikad), kust võiks maitse suhu saada, oleks teine asi.

Kui ma lihtsalt silmaringi laiendamise mõttes rühmatrenni proovin, aga see minus kõikidel ülesloetletud põhjustel ebamugavust tekitab, siis on ikka põrgulikult raske negatiivset eelarvamust mitte omada. Ja kui sinu soovitust kuulda võtta, tuleb sel juhul minemata jätta. Mis tähendab, et rühmatreeningud jäävadki valdavalt naiste pärusmaaks veel pikki aastaid. Ja olgem ausad, "valmistu absoluutselt erakordseks emotsionaalseks laenguks" on lause, millega mehi rühmatreeningutele väga ei meelita (NB! siinkohal Sinu suhtes mitte midagi isiklikku). Meestele tuleb seda asja veidi teisel kujul müüa:)

Tuleb jällegi nõustuda

Väga olukorda peegeldav kirjeldus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On bodybump mingi normaalne asi ? olen ka ainult võitluskunstides käinud, mida võib siis rühmatreeninguna võtta, aga olen mõelnud, et tahaks bodybumpi proovida.PS, kas see on seesama pingviin seal :D /\ ?

|

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×