Jump to content
Nurech

Niisiis... Kohvi?

Recommended Posts

Eh, olin kohvilõug, no töö ja arvuti elu tegi selliseks. Piiran oma kohvi nüüd 1 kruusike päevas, kui sedagi, joon enamasti piparmündi teed :) . Igatahes, Kohvi - hea või halb. Jah, loomulikult liiga palju millegi tarbimine on halb ja kahjustab hambiad, kuid rääkides nüüd nendest kiir kohvidest. Ma ei leia eriti aega valmistada kohvi, seega kraban selle 3in1 pakikese. Mis arvamused on nendest?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kofeiinist siis :

* Kofeiini kasutatakse rasva põletamiseks

* Vähendab lihasvalu

* Aitab kaasa trennijärgsele taastumisele

* Ei suurenda südamerabanduse riski

* Kofeiin ei tekita vedelikupuudust(Suurendab küll uriini hulka neerudes ja peetakse diureetikumi alla, aga sellel on leebe mõju)

* Sisaldab ka teisi toitumise kohapealt kasulikke ühendeid : Nt: sisaldab kohv antioksüdante, mis võitlevad vabadest radikaalidest põhjustanud kahjude vastu, vabad radikaalid kahjustavad rakke, sealhulgas ka lihasrakke, siinkohapealt nagu ennist mainitud aitab kaasa trennijärgsele taastumisele.

* Kofeiin mõjub ajule hästi, turgutab keskendumisvõimet ja tähelepanu, ning suurendab lühiajalist mälu.

* Kofeiin võib tunduvalt vähendada diabeeti haigestumise riski.

Kohvi võiks juua 2 tassi päevas.

Kõik latted ja cappuchinod, neid ei soovita, suhkru ja rasva lisamine kohvile töötab risti vastu kofeiini antioksüdantide kasuteguritele ja kofeiini tervislikele mõjudele...

Ehk said abi :)

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohv (ainsuse nimetav k22ne...), kohvi (ainsuse om.), kohvi (ains.os)

M66dukuse piires on v2ga viis. St 2-3 tassi p2evas, soovitavalt hommikupoole. 6ppimist ei soodusta, kyll fyysilist tegevust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kofeiinist siis :

* ....

Tõesti nii palju häid omadusi? Ega sa seda kohvi müüjatelt ei kuulnud, kes promovad kindlasti kohvi nii, kus suudavad... Ise ei joo üldse kohvi, kui just öö läbi sõita ei ole vaja. Aga sellist juttu kohvi kohta lugedes peaks küll hakkama endale seda sisse jootma...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõesti nii palju häid omadusi? Ega sa seda kohvi müüjatelt ei kuulnud, kes promovad kindlasti kohvi nii, kus suudavad... Ise ei joo üldse kohvi, kui just öö läbi sõita ei ole vaja. Aga sellist juttu kohvi kohta lugedes peaks küll hakkama endale seda sisse jootma...

Ei minu andmed on võetud Muscle&Fitnessi ajakirjast 2008a Oktoobrikuu numbrist :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
... Kõik latted ja cappuchinod, neid ei soovita, suhkru ja rasva lisamine kohvile töötab risti vastu kofeiini antioksüdantide kasuteguritele ja kofeiini tervislikele mõjudele...

Tere, sain kõvasti abi. 3in1 kohv juba niigi sisaldab 50-70% suhkrut pakilt lugedes :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kofeiinist siis :

* Kofeiini kasutatakse rasva põletamiseks

* Vähendab lihasvalu

* Aitab kaasa trennijärgsele taastumisele

* Ei suurenda südamerabanduse riski

* Kofeiin ei tekita vedelikupuudust(Suurendab küll uriini hulka neerudes ja peetakse diureetikumi alla, aga sellel on leebe mõju)

* Sisaldab ka teisi toitumise kohapealt kasulikke ühendeid : Nt: sisaldab kohv antioksüdante, mis võitlevad vabadest radikaalidest põhjustanud kahjude vastu, vabad radikaalid kahjustavad rakke, sealhulgas ka lihasrakke, siinkohapealt nagu ennist mainitud aitab kaasa trennijärgsele taastumisele.

* Kofeiin mõjub ajule hästi, turgutab keskendumisvõimet ja tähelepanu, ning suurendab lühiajalist mälu.

* Kofeiin võib tunduvalt vähendada diabeeti haigestumise riski.

Kohvi võiks juua 2 tassi päevas.

Kõik latted ja cappuchinod, neid ei soovita, suhkru ja rasva lisamine kohvile töötab risti vastu kofeiini antioksüdantide kasuteguritele ja kofeiini tervislikele mõjudele...

Ehk said abi :)

Normaalne, ise ka suhteliselt suur kohvi armastaja. Tänud selle lühikese aga täpse ja positiivse postituse eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miinuseid on ka, kofeiin tõstab kortisooli ja kohviõlid tõstavad CRP-d, põletikulised protsessid muudavad veresooni jäigemaks.

(Paberfilter korjab kohviõlid välja).

Toores kohvioas on kortisoolialandajaid ka, võimalik et kuidagi saaks kortisoolineutraalse segu või taime kokku konstrueerida.

Latte ei värvi hambaid ja kofeiinilaks on aeglasem. Keegi ei käsi sinna suhkrut sisse panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kofeiinist siis :

* Kofeiini kasutatakse rasva põletamiseks

* Vähendab lihasvalu

* Aitab kaasa trennijärgsele taastumisele

* Ei suurenda südamerabanduse riski

* Kofeiin ei tekita vedelikupuudust(Suurendab küll uriini hulka neerudes ja peetakse diureetikumi alla, aga sellel on leebe mõju)

* Sisaldab ka teisi toitumise kohapealt kasulikke ühendeid : Nt: sisaldab kohv antioksüdante, mis võitlevad vabadest radikaalidest põhjustanud kahjude vastu, vabad radikaalid kahjustavad rakke, sealhulgas ka lihasrakke, siinkohapealt nagu ennist mainitud aitab kaasa trennijärgsele taastumisele.

* Kofeiin mõjub ajule hästi, turgutab keskendumisvõimet ja tähelepanu, ning suurendab lühiajalist mälu.

* Kofeiin võib tunduvalt vähendada diabeeti haigestumise riski.

Kohvi võiks juua 2 tassi päevas.

Kõik latted ja cappuchinod, neid ei soovita, suhkru ja rasva lisamine kohvile töötab risti vastu kofeiini antioksüdantide kasuteguritele ja kofeiini tervislikele mõjudele...

Ehk said abi :rolleyes:

Aga ka sobib kohv+2,5% piimaga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jumaldan kohvi ja kuna vererõhk hommikuti 90/60, siis läheb eriti hästi. Sisse panen tavaliset mett, kui see otsas, siis suhkrut või suhkruasendajat. Jube hea on tavaline presskannukohv segatud maitsekohviga, kui seda kodus parajasti pole, siis olen kaneeli või vaniljet sisse pannud :rolleyes: Ja kohvipaks kulub muidugi vannitoas ära- parim kehakoorija...

Muudetud kasutaja marjasha poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen kuulnud et kohv mõjub negatiivselt kui eesmärgiks on massi kasvatamine - keegi oskab öelda miks ja kas tõesti peaks piirama tarbimist?

kohvi viib kehast vett välja ja pärsib kreatiinikuuri laadimise kaalutõusu tänu sellele, aga keda sa petad, nahhui sa selle vee massiga teed, kuigi jah lihas koosneb enamusest veest, ei juhtu midagi kui tarbid piisavalt vett

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma õnneks sellist narkot ei tarbi.. alguses jah tõmbab laksu sisse kui veits hiljem tuleb väsimus ja kass peale..

mis siin naljakat on, kofeiin mõjub inimestele erinevalt. Ise olen ka kogenud seda hiljemat väsimust. Teega seda ei teki. Kohvi ise on muidu hea :).

Vbla aitaks see väsimuse puhul; kui peale kohvit sisaldavat hommikusööki ~2 tunni pärast uuest snäkkida või kergem hommikusöök teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kofeiinist siis :

* Kofeiini kasutatakse rasva põletamiseks

* Vähendab lihasvalu

* Aitab kaasa trennijärgsele taastumisele

* Ei suurenda südamerabanduse riski

* Kofeiin ei tekita vedelikupuudust(Suurendab küll uriini hulka neerudes ja peetakse diureetikumi alla, aga sellel on leebe mõju)

* Sisaldab ka teisi toitumise kohapealt kasulikke ühendeid : Nt: sisaldab kohv antioksüdante, mis võitlevad vabadest radikaalidest põhjustanud kahjude vastu, vabad radikaalid kahjustavad rakke, sealhulgas ka lihasrakke, siinkohapealt nagu ennist mainitud aitab kaasa trennijärgsele taastumisele.

* Kofeiin mõjub ajule hästi, turgutab keskendumisvõimet ja tähelepanu, ning suurendab lühiajalist mälu.

* Kofeiin võib tunduvalt vähendada diabeeti haigestumise riski.

Kohvi võiks juua 2 tassi päevas.

Kõik latted ja cappuchinod, neid ei soovita, suhkru ja rasva lisamine kohvile töötab risti vastu kofeiini antioksüdantide kasuteguritele ja kofeiini tervislikele mõjudele...

Ehk said abi :)

Kust pärineb selline info?

Julgen vastu vaielda 3, 4, ja 5. punktile

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul läheb ka üks tass kohe hommikul pudru kõrvale ja siis teine tass kui olen tööl meilid läbi lugenud. See on nagu traditsioon või nii.

Mõnikord harva joon veel ühe tassi peale lõunat, aga mitte rohkem ja kindlasti mitte õhtupoolikul.

Kunagi olin suurem kohvi jooja ning tarbisin seda ka täiesti mustalt ja magusainet lisamata, siis olin suitsumees vbl. asi ka selles :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×