Jump to content
Riho.

Kumb surub rohkem

Recommended Posts

Me sõbraga hakkasime üleeile vaidlema et kumb suruks rinnalt rohkem, kas keskmiselt treenitud inimene kes kaalub umbes 60kg või siis üldse mitte treenitud paks umbes 90kg poiss. See pole lihas vms,ta on hästi paks.Ja sõber ütles et mass aitab suruda,ma ütlesin et rinnalt surumises vist eriti ei aita,aga ehk midagi ikka annab.Et kumb siis teie meelest surub rinnalt rohkem,plaanis varsi minna ka jõusaali proovima.Muidu see keskmiselt treenitud poiss tegi tast 10kg hantliga biitsepsit küllr ohkem,märgatavalt..St et kui tegid 12 kordust siis sellle 90kg poisil oli juba mini 9 peal hästi raske ja keha polnud paigal jms samas kui teine poiss tegi 3 seeriat ja alles viimasel seerial hakkas keha nagu tõmblema vms,noh ei jaksanud enam korralikult.Mis o teie arvamus :D :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge see, et mass aitab suruda, aga vabalt võib ka nii olla, et keskmiselt treenitud inimene kes kaalub umbes 60kg, surub rohkem, kui üldse mitte treenitud paks umbes 90kg poiss.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik geneetikas kinni, tean ise isikut, kes jõusaaliga eriti aktiivselt ei tegele ja kunagi kui 150kg oli kangil siis tuli ja surus selle probleemita 4x ära. Tüüp ise pole pekkis, aga kaalult kuskil 90-95 pakun, kuna suht pikk. Niiet kui geneetika ja treenitus paigas, siis saavad osad selgelt paremaid tulemusi, kui teised pikaaegse trenniga, võimatu ennustada. Samuti pole mõtet võrrelda biitsepsi jõudu kui jutt rinnalt surumises, kõik kinni tehnikas ja tugevamates või nõrgemates lihasgruppides.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah,tahtsin sed aka kirjutada et geneetiliselt pole talle Jumala poolt jõudu ka antud nagu näiteks ma tean ka mõndasid kes siukesed paksud aga nagu jõudu on ka sitaks,kuigi ise treenind pole.Ja tema pole treenind ja nagu looduse poolt ka pole..No see biitsepsi värk oli lihtsalt äramainitud,et käed on tal suht nõrgad vms..

Ja seletage kuidas aitab mass siis rinnalt suruda,sa oled ju selili pingil käed üleval kangil,surud ju kätega,no siis kui niiöelda põrgatad ullult rinnalt siis vb kehaga nagu tõukad selle ülesse vms,ma ei oska seletada aga kui mass on nagu pingi peal siis loevad käed ju rohkem vms? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah,tahtsin sed aka kirjutada et geneetiliselt pole talle Jumala poolt jõudu ka antud nagu näiteks ma tean ka mõndasid kes siukesed paksud aga nagu jõudu on ka sitaks,kuigi ise treenind pole.Ja tema pole treenind ja nagu looduse poolt ka pole..No see biitsepsi värk oli lihtsalt äramainitud,et käed on tal suht nõrgad vms..

Ja seletage kuidas aitab mass siis rinnalt suruda,sa oled ju selili pingil käed üleval kangil,surud ju kätega,no siis kui niiöelda põrgatad ullult rinnalt siis vb kehaga nagu tõukad selle ülesse vms,ma ei oska seletada aga kui mass on nagu pingi peal siis loevad käed ju rohkem vms? :D

jääks õige viisaka väljendusviisi juurde, eks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tean inimest, kes kaalub kaks mind ja surub tunduvalt vähem kui mina. Pekk pigem raskendab surumist, aga oleneb, millest kaal suurem. 60kg rasva 10% omab 6kg rasva ja 54kg muud, 90kg 20% omab 18kg rasva ja 72kg muud nii, et sellel raskemal võib olla lihast vabalt rohkem isegi siis, kui rasva% on topelt. Aga noh see oleneb nii paljudest asjadest tegelikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige õigem oleks võrrelda sama inimese puhul, sest siis on täpselt sama geneetika ja treenituse tase. Näiteks algul kaalud 10 kg, siis proovid surumise rekordi ära, seejärel võtad paarkümmend kg alla ja proovid jälle surumise rekordi ära. Trenni vahepeal ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean inimest, kes kaalub kaks mind ja surub tunduvalt vähem kui mina. Pekk pigem raskendab surumist, aga oleneb, millest kaal suurem. 60kg rasva 10% omab 6kg rasva ja 54kg muud, 90kg 20% omab 18kg rasva ja 72kg muud nii, et sellel raskemal võib olla lihast vabalt rohkem isegi siis, kui rasva% on topelt. Aga noh see oleneb nii paljudest asjadest tegelikult.

Kuidas rasv surumist raskendab?

Kõige õigem oleks võrrelda sama inimese puhul, sest siis on täpselt sama geneetika ja treenituse tase. Näiteks algul kaalud 10 kg, siis proovid surumise rekordi ära, seejärel võtad paarkümmend kg alla ja proovid jälle surumise rekordi ära. Trenni vahepeal ei tee.

Kui kaalud 10kg ja võtad alla paarkümmend kg, siis kaalud umbes -10kg, ja vaevalt, et sa siis enam midagi surud. Aga isegi kui alguses ei kaalu 10kg, vaid näiteks 100, siis pärast paarikümne kilo allavõtmist kaotad sa suure tõonäosusega ka mingi hulk lihast, mille tagajärjel surud vähem kui 100-kilosena. Nii et nii ei saa ikka võrrelda.

Natuke täpsema tulemuse saaks vist nii, et inimene, kes üldse ei liigu ja kaalub 80kg, proovib ära rekordi. Siis võtab juurde 20 kilo rasva ja endiselt ei liigu ning proovib jälle rekordit. Liikumist oleks vaja välistada selle tõttu, et kui ta kaalus juurdevõtmisel liigub, siis võib tal kogemata lihas ka kasvada või tugevneda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu aravates oleneb kõik ikka lihastes, kui lihas massi rohkem on siis surud ka rohkem.

Mass aitab kaasa rohkem auto tõmbamisele jms. ja rasv ei tohiks raskendada surumist,

kui sul rasva alla on sama suur kogus lihast siis peaks ka tulemus sama olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alessandro, väike trükiviga jah, mõtlesin ikka 100 kg. Aga samas võibolla kui 80 kg kaaluv inimene tõstab kaalu 100 kg peale, tal siiski võib mingil määral lihast juurde kasvada kuigi spetsiaalselt trenni ei tee. 20 kg rohkem kaaluvana on tal ju kõike raskem teha, võrreldes endisega on ikkagi vaja 20 kg raskemat keha kaasas vedada/liigutada, jalad, käed, kõik on raskemad. :D

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alessandro, väike trükiviga jah, mõtlesin ikka 100 kg. Aga samas võibolla kui 80 kg kaaluv inimene tõstab kaalu 100 kg peale, tal siiski võib mingil määral lihast juurde kasvada kuigi spetsiaalselt trenni ei tee. 20 kg rohkem kaaluvana on tal ju kõike raskem teha, võrreldes endisega on ikkagi vaja 20 kg raskemat keha kaasas vedada/liigutada, jalad, käed, kõik on raskemad. :D

Selle pärast ma ütlesingi, et igasugune liikumine tuleb välistada, et tal lihas ei kasvaks :D Aga jah, praktiliselt on selline eksperiment ilmselt teostamatu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul klassivennal on suht geen juba sees, ta ise ei k2i kuskil trennis, istub iga p2ev arvutis, kaalub 70kg ja surub ikkagi 50-55kg .

peaks talle kunagi ytlema et teda soosib geneetika tegelema sellise spordiga .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul klassivennal on suht geen juba sees, ta ise ei k2i kuskil trennis, istub iga p2ev arvutis, kaalub 70kg ja surub ikkagi 50-55kg .

peaks talle kunagi ytlema et teda soosib geneetika tegelema sellise spordiga .

50-55 surumiseks mingit "geeni" ega trenni vaja ei olegi. Seda suudab enam-vähem iga terve inimene ilma trennita suruda sellise kaalu juures.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul klassivennal on suht geen juba sees, ta ise ei k2i kuskil trennis, istub iga p2ev arvutis, kaalub 70kg ja surub ikkagi 50-55kg .

peaks talle kunagi ytlema et teda soosib geneetika tegelema sellise spordiga .

See pole midagi erilist. Suruks ta enda kehakaalust juba rohkem, siis oleks minu arust juba teine asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul klassivennal on suht geen juba sees, ta ise ei k2i kuskil trennis, istub iga p2ev arvutis, kaalub 70kg ja surub ikkagi 50-55kg .

peaks talle kunagi ytlema et teda soosib geneetika tegelema sellise spordiga .

Kui ma trenniga alustasin, kaalusin kuni 60kg ja surusin ka 50 kg. Ma ei ütleks, et ma eriti andekas oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasv raskendab minul vähemalt küll olemise suhtes surumist. Kui mul oleks 20kg rohkem rasva peal, siis mul oleks lihtsalt olla raskem ja ei liigu nii vabalt ja kergelt ise. Peaksin vaimselt ka rohkem pingutama. Muidugi ei oska öelda, kuidas teiste puhul on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasv raskendab minul vähemalt küll olemise suhtes surumist. Kui mul oleks 20kg rohkem rasva peal, siis mul oleks lihtsalt olla raskem ja ei liigu nii vabalt ja kergelt ise. Peaksin vaimselt ka rohkem pingutama. Muidugi ei oska öelda, kuidas teiste puhul on.

Ja on sul kogemusi 20kg raskem olemisest?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×