Jump to content
-AJ-Styles

Võimalikult vähe kaalu, võimalikult palju jõudu.

Recommended Posts

Millist jõu liiki vaja on?

Jõu liigid I taseme treenerite koolituse raamatu järgi:

1. Kestusjõud

a ) lihasvastupidavus

b ) jõuvastupidavus

2. Maksimaalne jõud

a ) põhijõud

b ) maksimaalne jõud

3. Kiiruslik jõud

a ) kiire jõud

b ) plahvatuslik jõud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
plahvatuslik ....mida soovitaad?

Ega toidulisanditest sellele abi suurt polegi. Kui siis kreatiin ja beta-alaniin. Plahvatuslik jõud jääb rohkem närvisüsteemi kui toidulisandite taha.

Ma pole väga pädev sel teemal rääkima. Jõutõstjad valdavad plahvatusliku jõu arendamise teemat kordades paremini. Võiksid Kaido Leesmanni poole pöörduda http://forums.fitness.ee/index.php?showforum=25

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
plahvatuslik ....mida soovitaad?

Mis spordialaga tegeled? Sportmängudega?

Kreatiin ongi ka mõeldud alade jaoks, kus on vaja plahvatuslikust ning jõudu - näiteks korvpall. Kindlasti võid seda proovida, samas ka sellega peaks üldjuhul kaasnema väike kaalutõus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks kreatiin oleks tõesti kõige lihtsam vastus. Jõudu ta annab ja korralikult.

Kreatiin monohüdraadi tarvitamisel võib mõnekilone kaalutõus tõesti võimalik olla, aga seda vee arvelt ja peale kuuri lõpetamist peaks kaal normaliseeruma.

Kui aga igasugune kaalutõus on välistatud, võid proovida kreatiin etüül estrit või Kre-alkalyni, mis ei seo üleliigset vett ega põhjusta ebavajalikku kaalutõusu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mille jaoks sul seda jõudu vaja läheb? See on kõige olulisem küsimus praegu...

Väga hea küsimus, oleks huvitav teada mida inimesed selle peale vastavad. :D Mul näiteks pole ühtegi head põhjust miks jõudu juurde oleks vaja. Võistlemas ei käi ja ei plaani ka kunagi minna. Aga ikkagi treenin selle nimel et rohkem jõudu juurde tuleks, no lihtsalt niisama, mille nimel oleks üldse veel mõtet trennis käia ma ei saa aru?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

muidugi käijakse trennis, et keha ilusamaks saada, kuid kui

koguaeg sama raskusega teed ja sa nö. arengut ei näe muutub trenn minumeelest

väga üksluiseks ja motivatsioon kaob.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui treenid maksimumi lähedase raskusega, jõuad vaid ~3 kordust seerias teha, siis on jõu juurdekasv tohutu, lihas suureneb vähem, kui ~10 korduse korral, aga lihaste suurenemisest ja selle tõttu kehakaalu tõusust pole pääsu, eriti algajal. Aga ~3 kordusega seerias on vigastuseoht väga suur, sellega tuleb ettevaatlik olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga hea küsimus, oleks huvitav teada mida inimesed selle peale vastavad. :D Mul näiteks pole ühtegi head põhjust miks jõudu juurde oleks vaja. Võistlemas ei käi ja ei plaani ka kunagi minna. Aga ikkagi treenin selle nimel et rohkem jõudu juurde tuleks, no lihtsalt niisama, mille nimel oleks üldse veel mõtet trennis käia ma ei saa aru?

Eks igal treenijal on omad põhjused miks ta trennis käib. Kes tahab lihaseid, kes jõudu, kes vastupidavust. Osad tahavad teada oma tippvõimeid ja treenivad selle nimel. Vastupidavusest ja sitkusest rääkides, sattusin hiljuti sellise briti kodaniku peale

. Tal paistab motivatsiooni olevat, et oma piire teada saada :D .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga hea küsimus, oleks huvitav teada mida inimesed selle peale vastavad. :D Mul näiteks pole ühtegi head põhjust miks jõudu juurde oleks vaja. Võistlemas ei käi ja ei plaani ka kunagi minna. Aga ikkagi treenin selle nimel et rohkem jõudu juurde tuleks, no lihtsalt niisama, mille nimel oleks üldse veel mõtet trennis käia ma ei saa aru?

Oeh. Sellisel juhul on sinu jaoks ikkagi eesmärk -jõud- ning kui sa tahad -jõudu- juurde, siis mis on see "jõud" - milles see väljendub?

Kas see väljendub selles, et jõuaksid kangi suruda? Mis harjutustega seda mõõdad?

Kodus kummutit tõsta?

Bussi peale joosta?

Midagi muud teha?

Kui teemaalustaja definitsioon "jõust" on see, et võimalikult palju kangile kilosid suhtes kehakaaluga üheks tõstekorraks, siis ma arvan, et tunduvalt rohkem kasu on õigetest treeningmeetoditest kui misiganes lisandist.

Samuti enne seda kui rekordit lähed tegema, siis soovitan paar tassi kanget kohvi või suhkruvaba (!) energiajooki enne seda trenni;) (NB! See EI kehti pikema ja raskema trenni kohta VAID ainult rekordiürituse trenni kohta - soojendus + üritus)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
KO löök haagiga

Ja sulle ma vastan, et olulisem kui misiganes harjutus treeningkava või lisand on korrektne tehnika, selle harjutamine kotil, lapadel, sparringuharjutustes ja sparringus.

Ja mõned ei saa seda siis kah:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oeh. Sellisel juhul on sinu jaoks ikkagi eesmärk -jõud- ning kui sa tahad -jõudu- juurde, siis mis on see "jõud" - milles see väljendub?

Kas see väljendub selles, et jõuaksid kangi suruda? Mis harjutustega seda mõõdad?

Kodus kummutit tõsta?

Bussi peale joosta?

Midagi muud teha?

Küsimus millega mõõdad paistab olevat lihtsalt teistmoodi küsida milleks jõudu vaja on, aga ma juba ütlesin ju et niisama ;) Pole tegelikult raske ära arvata mis harjutustega ma progressi mõõdan, aga need harjutused pole iseenesest tähtsad, ma loodan et lisandunud jõud kandub üle ka muudesse tegevustesse kus seda iganes vaja peaks olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis siin ikka jahuda... teemaalgataja, kirjutasin mõned tootenimed, mida võiksid proovida - jõudu tuleb juurde korralikult... kui sa võistlemas ei käi ja topinguproovide pärast muretsema ei pea, siis soovitan Gaspari Nutritioni Superpump 250-t... saan sulle vajadusel muretseda.

Tribulust ja Kre-Alkalyne soovitan ka igal juhul juurde võtta, kui rahakott võimaldab - need kokku u 850.- ja jätkub ca 3 kuuks. Jällegi, saan soetamisega aidata... odavamalt, kui poest loomulikult... Tribulust Eestis enam spordipoodides nagunii ei müüda, aint apteegi teema...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi on nii , et võistlustel käin:D

Järgmised ees oktoobris, seega superpump 250-t jääb vahele.

Ja seda tribulust saab treenikodus.ee-st, olen tuttavale seda tellinud.

Ja need asjad mida sa eelnevalt kirjutasid, neist osad asjad sai järele vaadatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minuarust see Superpump250 pole küll mingi imevahend mida nn "dopinguks" tembeldada. Üsna tavapärane NO ja teiste imevigurite kompott.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×