Jump to content
Bafe

Hapupiim

Recommended Posts

Tere , olen kuulnud sellist legendi , et hapupiim ( kodus tavaline maapiim hapuks lastud minna ) pidi olema väga kõva valgupomm . vastab see ka tõele ?

Olen 185 cm ja 80 kg , suhteliselt liiges. oskate öelda äkki , mitu gr valku , süsivesikuid jms oleks normaalne kogus päevas?

ja noh palju valku sisaldab ntx 3 muna ja pool l piima ? Algaja värk , ärge tigetsema hakake

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere , olen kuulnud sellist legendi , et hapupiim ( kodus tavaline maapiim hapuks lastud minna ) pidi olema väga kõva valgupomm . vastab see ka tõele ?

Olen 185 cm ja 80 kg , suhteliselt liiges. oskate öelda äkki , mitu gr valku , süsivesikuid jms oleks normaalne kogus päevas?

ja noh palju valku sisaldab ntx 3 muna ja pool l piima ? Algaja värk , ärge tigetsema hakake

Muna suurused on erinevad, aga võta siit ülevalt tööriistad ja sealt alt kaloriarvuti. Sealt saad täpsemalt ise vaadata mis kui palju kcal annab. Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere , olen kuulnud sellist legendi , et hapupiim ( kodus tavaline maapiim hapuks lastud minna ) pidi olema väga kõva valgupomm . vastab see ka tõele ?

Olen 185 cm ja 80 kg , suhteliselt liiges. oskate öelda äkki , mitu gr valku , süsivesikuid jms oleks normaalne kogus päevas?

ja noh palju valku sisaldab ntx 3 muna ja pool l piima ? Algaja värk , ärge tigetsema hakake

Ei usu, et kodu hapupiimal ja poe hapupiimal erilist vahet saab olla valgusisalduses. Ega see hapnemine iseenesest valgusisaldust saa tõsta, kui just aine kontsentratsioon sealjuures ei muutu.

Piimas on valku 2,9-3,5 g 100 ml kohta, eks jääb ka hapupiimal valgusisaldus sinnakanti. Kui võrrelda näiteks rasvatu kohupiimaga, millel on 100g kohta 18 g valku, siis pole see hapupiim nii kõva valgupomm midagi.

Muidugi võid terve liitri korraga ära juua, siis saad koralikud 30 g valku kätte.

Valku võiksid tarbida vähemalt 2g 1 kehakilogrammi kohta ehk siis sinu puhul 2x80=160 g valku päevas.

1 keskmine M suuruses muna sisaldab 6-7 g valku.

100ml piima, nagu juba öeldud, 2,9-3,5 g valku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega see hapnemine iseenesest valgusisaldust saa tõsta, kui just aine kontsentratsioon sealjuures ei muutu.

Süsivesikusisaldus väheneb.

Aga maapiim võib väga julm valgupomm olla kui see "maapiim" on ternespiim. Ja seda piima juba poest ei saa :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. Mida "maapiim" tähendab? Kas pästoriseerimata turult ostetud piima, mis on lastud purgis lahtiselt hoides natuke halvaks minna või?

2. Mitu % valku on "maapiimas"?

1. on pahaks läinud piim.

Ternespiimas on valku umbes sama palju kui rasvata kohupiimas :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. on pahaks läinud piim.

Ternespiimas on valku umbes sama palju kui rasvata kohupiimas :rolleyes:

tänd hea info eest.

(Olen ennemgi öelnud, et sinu postitused kõige rohkem abiks on, kordan siis ennast taas seda öeldes.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×