Jump to content
Tramburai

Mure. Peale bronhiiti pole olukord sama.

Recommended Posts

Tere!

Nimelt talvel põdesin läbi tugeva bronhiidi. Kardeti lausa kopsupõletiku, aga sellest pääsesin. Nuh olin antibiootikumide peal ja asi korras. Vähemalt tundus. Olen 17 aastane ja ikka koguaeg spordiga tegelenud, vahepeal vähem siis jälle rohkem. Bronhiit oli umbes 6 kuud tagasi ning probleem on see, et peale bronhiiti on tundub kops tõesti nagu 2x väiksem. Pika rahuliku treeningu ajal pole mingit probleemi, nt 2km ujumist või 35km rattasõitu ei tunneta midagi, ent spurt - peatus - spurt alad (nt. jalgpall, rannavõrkpall) on keerulised. Täna korra läks kops kinni mängu alguses, tunne oli nagu oleks astmahaige, et ei saa õhku kätte ja hingeldan iniseva häälega.

Ehk oskate aidata kuidas sellest pääseda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Nimelt talvel põdesin läbi tugeva bronhiidi. Kardeti lausa kopsupõletiku, aga sellest pääsesin. Nuh olin antibiootikumide peal ja asi korras. Vähemalt tundus. Olen 17 aastane ja ikka koguaeg spordiga tegelenud, vahepeal vähem siis jälle rohkem. Bronhiit oli umbes 6 kuud tagasi ning probleem on see, et peale bronhiiti on tundub kops tõesti nagu 2x väiksem. Pika rahuliku treeningu ajal pole mingit probleemi, nt 2km ujumist või 35km rattasõitu ei tunneta midagi, ent spurt - peatus - spurt alad (nt. jalgpall, rannavõrkpall) on keerulised. Täna korra läks kops kinni mängu alguses, tunne oli nagu oleks astmahaige, et ei saa õhku kätte ja hingeldan iniseva häälega.

Ehk oskate aidata kuidas sellest pääseda?

Anna aega. See tuleb väga aeglaselt tagasi. Kuna oled veel noor inimene kah, siis on muidugi raske ennast tagasi hoida. Mul oli eelmine aasta kopsupõletik ja kuskil aasta läks aega, kui ennast jälle normaalsena hakkasin tundma sporti tehes. Kas sõid antibiootikume ka? See on alati perearsti esimene reageering aga nendest taastumine võtab organismil aega kuni 9 kuud! Suurenda koormusi järk järgult, muidu võib juhtuda see, et teed oma õrnale taastuda üritavale organismile karuteene. Head taastumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud vastuste eest. Arsti juurde pole veel läinud, ei pidanud asja nii hulluks, surema pole veel hakanud. Esimese abi mõte oli siit otsida. Antibiootikume sai ka söödud jah.

Tänan vastuste eest ja vaatan kuidas asi edasi edeneb!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arsti juurde pole veel läinud, ei pidanud asja nii hulluks, surema pole veel hakanud.
Täna korra läks kops kinni mängu alguses, tunne oli nagu oleks astmahaige, et ei saa õhku kätte ja hingeldan iniseva häälega.

..Mine parem arsti juurde :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×