Jump to content
barbaar

HIIT, intervalltreening

Recommended Posts

mee - nagu ma aru saan oled sa natuke ikka treeninud ka selliselt. või juba nö esimesest korrast alates sõitsid 175 pulsiga ning enesetunne oli OK? puhkeolekupulss 93 on siis kui sa lihtsalt päevaseid asju ajad ja ringi ka liigud eksju, mitte see kui sa rahulikult arvuti taga istud näiteks?

või siis on looduse poolt antud head läved.

jah, uisku olen ma sõitnud ca 10a.

istudes on mul pulss 80-83 kanti. (suvel sai mõõdetud)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sa Punu koormustesti oled teinud? Milline on lähtepunkt - s.o. pulss rahulikus olekus? Nende järgi saab vist individuaalselt sobivad koormus-pulsid teada. Neid "õigeid" pulsisagedusi ei tohiks võtta soovitatavatena. Minul ei tule "vere maitsega suus" ka selliseid näitajaid - vormis olles on rahulikus olekus pulss 36-38 lööki/min, "lebo-perioodil" 43-45.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa Punu koormustesti oled teinud? Milline on lähtepunkt - s.o. pulss rahulikus olekus? Nende järgi saab vist individuaalselt sobivad koormus-pulsid teada. Neid "õigeid" pulsisagedusi ei tohiks võtta soovitatavatena. Minul ei tule "vere maitsega suus" ka selliseid näitajaid - vormis olles on rahulikus olekus pulss 36-38 lööki/min, "lebo-perioodil" 43-45.

ma olen omateada päris heas kardiovaskulaarses vormis a isegi magades mu pulss pole nii madal, seega ma pole vormis v? Kui neiu tunneb end hästi 170 juures treenides siis ei minu spordiarst ega mina saa nõus olla, et see hälve oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma olen omateada päris heas kardiovaskulaarses vormis a isegi magades mu pulss pole nii madal, seega ma pole vormis v? Kui neiu tunneb end hästi 170 juures treenides siis ei minu spordiarst ega mina saa nõus olla, et see hälve oleks.

hästi tundmisele ei saa tõesti keegi vastu vaielda, aga ülejäänud küsimuse külgedele küll. koormustest koos hapnikutarbimise ning laktaadi mõõtmisega näitab ära konkreetsed treeningtsoonid mida arvesse võttes saab treeningu tulemuslikkust parandada ning teisest küljest ennetada ka tervisehäirete teket. nagu sa ka ise mainid, siis "omateada hea vorm" võib mõnikord ikka väga subjektiivne olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hästi tundmisele ei saa tõesti keegi vastu vaielda, aga ülejäänud küsimuse külgedele küll. koormustest koos hapnikutarbimise ning laktaadi mõõtmisega näitab ära konkreetsed treeningtsoonid mida arvesse võttes saab treeningu tulemuslikkust parandada ning teisest küljest ennetada ka tervisehäirete teket. nagu sa ka ise mainid, siis "omateada hea vorm" võib mõnikord ikka väga subjektiivne olla.

no ma ei tea... kui inimene, kes sõidab 40-50km järjest kiiruisku üle päeva siis.. subjektiivseks seda oleks raske nimetada, sellest väitest tulenev järeldus oleks minu arust pigem objektiivne.

Ma olen oldschool... kui keha tunneb end hästi, uni on hea ja tervis on tugev siis mul savi mida numbrid ütlevad, ma kuulan oma keha mitte arste... võttes arvesse Eesti arstide kvaliteeti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no ma ei tea... kui inimene, kes sõidab 40-50km järjest kiiruisku üle päeva siis.. subjektiivseks seda oleks raske nimetada, sellest väitest tulenev järeldus oleks minu arust pigem objektiivne.

Ma olen oldschool... kui keha tunneb end hästi, uni on hea ja tervis on tugev siis mul savi mida numbrid ütlevad, ma kuulan oma keha mitte arste... võttes arvesse Eesti arstide kvaliteeti.

ütlen veel kord, et mul on väga hea meel, et sul on nii. aga see ei tähenda, et see ka teistele üle kandub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mee, mina ei lugenud oma postitusest kuidagi välja, et oleksin sinu vormi kehvaks pidanud. Selline on lihtsalt MINU n.ö. looduslik algfoon. Kui saladus ei ole, kus see talv selline rada on, kus 40-50 km uhada sai? Haanjas, jah, midagi tuli, aga rada suht-koht nutune ikka. Kolisin suve hakul Tallinnast ära Otepää lähedale elama, n.ö. lumele lähemale, aga tutkit. Sellele mõne km rajale lasti peamiselt tegevsportijaid. Kas selline maht üle päeva,40-50 km, palju pole? Ja milline km-tempo see kiiruisk sul on? Siin paistab, et tegeled nii ühe koma teise alaga veel. Et kas ära ei kurna? Millal taastud? Sellise koormuse juures ilma massažita ei vea välja. NB! Ära võta seda juttu halvustamisena.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ütlen veel kord, et mul on väga hea meel, et sul on nii. aga see ei tähenda, et see ka teistele üle kandub.

mu point algusest saati oli selles, et ta pole ainuke ning kui ta end nii hästi tunneb siis mina ei muretseks. Mina pole arst.. seega pole minu arvamuste teadmiseks võtmine obligatoorne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mu point algusest saati oli selles, et ta pole ainuke ning kui ta end nii hästi tunneb siis mina ei muretseks. Mina pole arst.. seega pole minu arvamuste teadmiseks võtmine obligatoorne.

mina ka ei ole arst. seepärast soovitangi tal pigem ühe sellise juurde minna (spordiarsti - mitte nö tavaarsti).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See nr v6iks ikka madalam olla, aga ex sa ise tead!

eks surm tuleb kiiremini kui tavalise südametööga inimesel.. aga no mis teha, seni olen terve ja tugev :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa Punu koormustesti oled teinud? Milline on lähtepunkt - s.o. pulss rahulikus olekus? Nende järgi saab vist individuaalselt sobivad koormus-pulsid teada. Neid "õigeid" pulsisagedusi ei tohiks võtta soovitatavatena. Minul ei tule "vere maitsega suus" ka selliseid näitajaid - vormis olles on rahulikus olekus pulss 36-38 lööki/min, "lebo-perioodil" 43-45.

Ei ole teinud :( Tahaks küll, aga niiii kallid on. Oma pulsinäitajaid ka kindlalt ei tea, sest need peopesaanduritest. Aga kuna enam-vähem samad andmed on tulnud erinevatest jõusaalidest erinevatelt ratastelt, siis ehk väga mööda ei ole. Tunde järgi nagu liiga ka ei tee endale... Räägitakse, et kõrge pulss näitab vähest treenitust, aga ma (omaarust :P) peaks küll suht heas vormis olema, kui nt sõbrannadega võrdlen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Kas on nii, et intervall-treening on intensiivsem rasvapõletaja, kui lihtsalt sõrk 30 minutit ja kui palju ta lihast üldse kulutab?

Tahaksin käia jõusaalis, et ülakeha lihaseid treenida, samas aga ka rasva põletada võimalikult intensiivselt, just kõhu piirkonnast, ilma lihast kulutamata. Lugesin ka seda artiklit, aga see mõeldud rohkem tegijatele: http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4768

Muidugi teen ma ka kõhulihaseid ja toitumise kohapealt ma juba tean ja püüan ka selle paika saada. Õige toitumine pidi vist kõige efektiivsem rasvapõletaja olema, aga ma ei taha väärtusliku aega raisata ja lihtsalt dieeti pidada, tahan samal ajal ka lihast kasvatada, et suvi kenam oleks.

Ja veel, kas joosta(või teha ükskõik mida, mis intensiivselt rasva põletab) enne lihastreeningut (v.a soojendus) või peale trenni. Endale tegelikult meedlib peale trenni, sest siis saad vabalt higistada ja kohe pesema minna. Kui enne lihastrenni jooksed, siis oled selline higilapp ja ebamugav on teha lihastreenigut ülakehale. Ise mõtlen nii, et lähen trenni, varun natuke süsivesikuid hommikusöögiga, teen soojenduse, siis teen oma vajalikud lihastreeningu harjutused ära. Kui süsivesikud põletatud, siis teen ühe intervall-rasvapõletuse, venitused ja taastumine. Tundub lihtne, aga arvatavasti ei ole....

Kui mingi segadus tekib, siis minu kaksik vend kirjutab ka minu kasutaja alt siia teemasi. Tal natuke teised mured.

Ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihast kasvatada ja rasvapõletada samal ajal on väga raske, pmst võimatu.

Aga soovitaks jah HIIT-i.

Kas 3 korda nädalas rattaga sõita + 5 korda nädalas jõusaali läheb rohkem rasvapõletuse alla või on see rattasõit pigem südame tugevdamiseks ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvapõletus toimub madalas pulsitsoonis, oma kogemusest võik väita ,et õige toitumine ja jõusaal teevad mõlemad ülesanded ära. Kui tahad aeroobset teha siis aeroobne peab olema igal juhul madala pulsiga, vastasel juhul tõstad küll vastupidavust aga pekk ei kao kiiresti kuhugi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pulsivahemik oleneb üldiselt inimesest. 150 on nii ja naa, ilmselt mugavustsooni ülemises otsas.

Teadjamad artiklid (www.trilife.com, www.runnersworld.com) räägivad, et "keskmises" pulsivahemikus treenimine pidi andma ka "keskmiseid" tulemusi. Seega minu soovitus on joosta pikemaid otsi (1h ja rohkem) pulsiga 130-140 ja lühemaid otsi üldse mitte, nende asemel teha siis intervalle (pingutus 170-180bpm, puhkus kuni rütm langeb 120-130ni ja korrata.) või tempojookse (3-5km, hoia pulssi üle mugavustsooni rahulikult, minul on see umbes 85% maksimaalsest südamerütmist).

Mugavustsoonist väljas jooksmine tähendab siis jooksmist nii aeglaselt, et tunned ennast süüdi et ei pinguta (vaimne ebamugavus) või jooksed nii kiiresti, et enesetunne pole enam teab mis hea (füüsiline ebamugavus, raske väsimus, hingeldamine, lõpupoole ehk isegi iiveldus)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasvapõletus toimub madalas pulsitsoonis, oma kogemusest võik väita ,et õige toitumine ja jõusaal teevad mõlemad ülesanded ära. Kui tahad aeroobset teha siis aeroobne peab olema igal juhul madala pulsiga, vastasel juhul tõstad küll vastupidavust aga pekk ei kao kiiresti kuhugi.

Kõrgemas pulsitsoonis siis ei toimu rasvapõletust? BS

Protsentuaalselt põleb rasv jah madala pulsiga töötamisel rohkem, aga koguseliselt põletab rasva rohkem intensiivne töö. Lisaks on intervalltreeningu mõju pikem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

optimaalse rasvapõletustsooni arvutamiseks on 1 valem ka mis näeb välja selline: 220 miinus vanus ja sellest 75 % ongi siis see optimaalne !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
optimaalse rasvapõletustsooni arvutamiseks on 1 valem ka mis näeb välja selline: 220 miinus vanus ja sellest 75 % ongi siis see optimaalne !

See on eriti eksitav valem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõrgemas pulsitsoonis siis ei toimu rasvapõletust? BS

Kõrge intensiivsusega koormusel kasutatakse energiaks glükoosi, mis on ladestunud organismis glükogeenina.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihaskasv/rasvapõletus on pigem toitumise funktsioonid, eeldusel, et sa teed trenni ja see trenn pole pikk aeroobne.Muidugi jõutreening annab tugevama kasvustiimuli, aga kui sa sööd ülekaloraažhis ning teed intervalltreeningut, siis kasvatab see ka lihast, vaata näiteks sprintereid.Muidugi nad teevad mingil määral ka jõutrenni.

Ja alguses võib tõesti õnnestuda lihast kasvatada ja rasva põletada ühel ajal, kui toitumine on väga täpselt paika pandud, aga ma ei jääks sellele lootma.Mina sinu asemel ei püüaks kahte asja korraga teha, vaid teeks seda tsüklitena.Oleneb kui paks sa praegu oled, siis vali kas rasvapõletus või massitsükkel esimesena.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×