Jump to content
barbaar

HIIT, intervalltreening

Recommended Posts

kuid HIITi ei saa päris "tavalise" cardioga võrrelda. Kui üks kestab 30 min ja peale, v-o isegi 60 min, siis HIIT (vähemalt TAKU 1 faas) 17 min, millest esimesed 5 rahulikult soojendus. Põhimõtteliselt on "andmine" 12 min ja kõik.

Kas siis selle ajaga juba tahab/jõuab organism lihastest energiat saada? Kohe peale HIITi annan organismile kiireid süsikaid ja valku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no null nad ei ole , aga madalad , kõnekeel.. :(

Öösel kasutatakse energia saamiseks rasvu, kuna lihaste töö intensiivsus on väike, s/v saadakse rasvade põlemiseks maksa glükogeenivarudest, nii et maksas on varud vähenenud.

Aga mida mina ka tean.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mille puhul kasutatakse intervalltreeningut ja kas algajale üldse selline variant on sobiv?

http://www.mees.eu/artikkel/intensiivne-in...lltreening.html

Ma ei tea, kuid päris algaja võiks enne ikka põhja alla laduda ühtlase pulsiga treenides ja treenituse kasvades Hakata kavadesse lisama ka intervalltreeninguid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mille puhul kasutatakse intervalltreeningut ja kas algajale üldse selline variant on sobiv?

Sellist juttu on siin varemgi olnud. Vaatasin, et oled 44a. Kuua trenniga kokku puutunud oled?

Muudetud kasutaja Bulletproof poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Intervalltreening võib olla hea variant, kui aega napib. Mõistagi nõuab see kohati ka natukene rohkem pingutamist kui tavaline madalamal treeningsagedusel variant.

seda ma hakkasin ise kah kahtlustama aga ikkagi imelik!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see,et algajale soovitatakse intervalltreeningut.

Kui algaja on heas vormis, siis miks mitte, vastasel juhul jah võiks ikka põhja alla laduda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui algaja on heas vormis, siis miks mitte, vastasel juhul jah võiks ikka põhja alla laduda

Kui algaja on algaja ja mille järgi võtad hea vormi? sixpack?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui algaja on algaja ja mille järgi võtad hea vormi? sixpack?

Mina ei tea, mille järgi Sina vormi mõõdad. Mina isiklikult olen alati enne uue treeningkavaga alustamist teinud füüsilise testi, et kohe alguses üle rapsima ei hakkaks, olen ka koormustesti käinud tegemas, et teada saada organismi töö- ja taastumisvõimet jne. Kui Sinu jaoks on mõõdupuu 6pakk, siis palun <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ei tea, mille järgi Sina vormi mõõdad. Mina isiklikult olen alati enne uue treeningkavaga alustamist teinud füüsilise testi, et kohe alguses üle rapsima ei hakkaks, olen ka koormustesti käinud tegemas, et teada saada organismi töö- ja taastumisvõimet jne. Kui Sinu jaoks on mõõdupuu 6pakk, siis palun :(

Väga tore et sina teed koormusteste ja nii, aga kui paljud seda veel teevad? Ega naljalt ei taha ükski rauasikutaja ennast algajaks nimetada.

Ikka täiskoormus peale ja kinni ära. HARDCORE noh <_<

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas HIITi ajal mitte lihast kaotada? Uurisin veits välismaa foorumitest, seal öeldi, et ei peaks üldse selle pärast muretsema. Peale trenni ikka sheik alla või ei? Seda tean, et süsivesikutega peaks mingi tund aega ootama peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas HIITi ajal mitte lihast kaotada? Uurisin veits välismaa foorumitest, seal öeldi, et ei peaks üldse selle pärast muretsema. Peale trenni ikka sheik alla või ei? Seda tean, et süsivesikutega peaks mingi tund aega ootama peale trenni.

Et keha hakkaks valgust suure vaevaga süsikaid sünteesima, et glükogeenivarusid täita?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas HIITi ajal mitte lihast kaotada? Uurisin veits välismaa foorumitest, seal öeldi, et ei peaks üldse selle pärast muretsema. Peale trenni ikka sheik alla või ei? Seda tean, et süsivesikutega peaks mingi tund aega ootama peale trenni.

Uuri veel.

Minul ntx õnnestus HIITi tehes 4kuuga reie ümbermõõtu 4cm suurendada ...

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
HIITi tegema minnes on oluline, et lihastes glükogeenivarud oleks võimalikult täis, seega enne mingi tund või nii väike banaan ei teeks paha. PEALE HIIT'i seevastu on oluline anda organismile valku, et lihasmassi säilitada, kui esmane eesmärk on rasvapõletus, siis kiireid süsivesikuid vältida, aga pigem panna need ikkagi treeningjärgsele ajale kui hilisemale (s.t. kui tahad päevas korralikult süüa, siis olgu see peale trenni).

No siit ma loen nii välja... peaks siis aeglaseid süsikaid võtma?

/nt piim oleks hea peale HIITi, et lihaseid säilitada? või peab neid moodsaid pulbreid kasutama?

Muudetud kasutaja zxcvb poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No siit ma loen nii välja... peaks siis aeglaseid süsikaid võtma?

/nt piim oleks hea peale HIITi, et lihaseid säilitada? või peab neid moodsaid pulbreid kasutama?

Piim on täitsa arvestatav variant. (0,5L ja rohkem, olenevalt vajadusest)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Koostan treeningkavasid soovijatele.

Palun saata soovi korral mail mulle ptsmuumia56@gmail.com

Koostan mitmesuguseid ja mitmekülgseid treeningkavasid.

aitäh!

Ära risusta foorumit. Soki kuskil mujal oma treeningkavadest või lepi veebilehe omanikega kokku. :)

Ärge keegi sellise inimese käest toitumiskavasid küll tellige. Tellige kavasid ainult teada tuntud treenerite käest, kelle isikus ja kogemustes võite kindlad olla. Mingite suvaliste anonüümsete interneti-isikute käest ei tasu mitte kunagi, mitte midagi tellida ega osta. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

NB! Palun ära tee HIITI (sprint, sörk) kõval pinnasel.

Mul tekkis nii kunagi endal põlvevigastus, läks väga pikka aega mööda enne kui korda sai!

Kasuta põlvekaitsmeid jne..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna teie HIIT`i teete? Perioodidel, kus kaloribilanss on positiivne?

Ma ise olen negatiivse bilansi peal ja ausalt öelda failisin Taku HIIT`i proovides korralikult. Lihtsalt ei ole seda energiat, et täiega spurtida. No ei ole.

Esimese spurdi teen kuidagi ära, taastun aga siis teiseks spurdiks ei ole enam mingit varu..:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna teie HIIT`i teete? Perioodidel, kus kaloribilanss on positiivne?

Ma ise olen negatiivse bilansi peal ja ausalt öelda failisin Taku HIIT`i proovides korralikult. Lihtsalt ei ole seda energiat, et täiega spurtida. No ei ole.

Esimese spurdi teen kuidagi ära, taastun aga siis teiseks spurdiks ei ole enam mingit varu..:)

võibolla sa jooksed liiga kiiresti ning sinu optimaalne taastumise aeg on veidikene pikem (kuna sa pole hiiti tihti teinud).

ise siis mõtle välja kuidas sa treenida tahad, mitu korda nädalas.. aga optimaalne on ca 4 korda (oleneb kuhu sa jõuda tahad ja kui palju pingutada viitsid, kuidas enesetunne on, palju muud trenni teed), aga võid ka 5 päeva HIITI panna (inb4 overtraining).. ja kui oled tugevam ja rohkem harjutanud, võid proovida 1 min sprinte 1min sörgiga.

Väike näide kuidas mina treenima hakkaks.. (muganda enda jaoks treenimise käigus)

16a7gqc.jpg

ja kui sa tasakesi alustad, siis tuleb võhm ja jõuad rohkem.. mõnda nädalat võid korrata kui tunned, et pole järgmiseks faasiks veel valmis.. ja nii lükkad muudkui otsa neid sprintimise kordi kuni lõpuks teed vabalt 15 sprinti ära...

hea oleks kui kuskil vahepeal nädalase pausi teed, oleneb kuidas sa ennast tunned

Edu sulle ja tee seda mis su keha käsib :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
võibolla sa jooksed liiga kiiresti ning sinu optimaalne taastumise aeg on veidikene pikem (kuna sa pole hiiti tihti teinud).

ise siis mõtle välja kuidas sa treenida tahad, mitu korda nädalas.. aga optimaalne on ca 4 korda (oleneb kuhu sa jõuda tahad ja kui palju pingutada viitsid, kuidas enesetunne on, palju muud trenni teed), aga võid ka 5 päeva HIITI panna (inb4 overtraining).. ja kui oled tugevam ja rohkem harjutanud, võid proovida 1 min sprinte 1min sörgiga.

Väike näide kuidas mina treenima hakkaks.. (muganda enda jaoks treenimise käigus)

16a7gqc.jpg

ja kui sa tasakesi alustad, siis tuleb võhm ja jõuad rohkem.. mõnda nädalat võid korrata kui tunned, et pole järgmiseks faasiks veel valmis.. ja nii lükkad muudkui otsa neid sprintimise kordi kuni lõpuks teed vabalt 15 sprinti ära...

hea oleks kui kuskil vahepeal nädalase pausi teed, oleneb kuidas sa ennast tunned

Edu sulle ja tee seda mis su keha käsib ;)

Millised olid vormimuutused? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×