Jump to content
barbaar

HIIT, intervalltreening

Recommended Posts

Vabandan, kirjutasin ennem kogemata anaeroobse võhma asemel aeroobse võhma

Soov oleks siiski arendada anaeroobset võhma:)

Kahevõitlusala millega tegelen on Judo

Jõusaalis mõtlesin teha HIIT vahele reljeefi trenni:) (Seda mõtlesingi aeroobse võhma all)

ei ole olemas reljeefi trenni

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei ole olemas reljeefi trenni

Ma arvan et sa said väga hästi aru mis ma mõtlesin...

4)Kas võin ka HIIT vabadel päevadel aeroobset jõusaali teha ?( 20 kordust harjutustele)
Jõusaalis mõtlesin teha HIIT vahele reljeefi trenni:) (Seda mõtlesingi aeroobse võhma all)

Kui sa ei oska siit välja lugeda ,et kavatsen teha jõusaalis trenni kergemate raskustega , ~20 kordust seerias, siis sul on vist mõistusega probleeme.

Või siis sa said väga hästi aru, aga soovid suurendada oma postituste arvu ja annad täiesti mõttetu, ebasobiva ja lolli vastuse, mis pole antud teemaga seotud.

Tunnistan, et esitasin küsimuse ise ka veitsa segaselt, aga kui tahta saaks sellest natukenegi asjaga kursis olev inimene aru :)

Vabandan oma otsekohesuse pärast, aga üle on visanud sellised tühipüssid siin foorumis, kes lihtsalt annavad lolle ja mõttetuid vastuseid, eesmärgiga suurendada oma postituste arvu, või siis niisama ilkuda. :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus selles, et tahaks kiiresti kõhu peal olevat väikest rasvakihti ära kaotada ja uurides siin neid teemasid, hakkasin mõtlema, et kumb on parem variant selle realiseerimiseks. Lugesin sellisest asjast nagu "HIIT" ja seal ütles, et see kulutab kaloreid rohkem kui rasva, kuid samas soovitati seda rohkem kaalu alandamiseks. Minu eesmärk ei ole just kaalu alandamine, vaid oleks vaja lihtsalt see rasv ära kaotada, mida tegelikult väga palju ei ole. Kõhulihased tulevad esile küll, kui seda rasva kätega alla suruda aga tahaks, et oleks ka niisama ilusti nähtaval. Et kumb oleks siis teie arust parem variant?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus selles, et tahaks kiiresti kõhu peal olevat väikest rasvakihti ära kaotada ja uurides siin neid teemasid, hakkasin mõtlema, et kumb on parem variant selle realiseerimiseks. Lugesin sellisest asjast nagu "HIIT" ja seal ütles, et see kulutab kaloreid rohkem kui rasva, kuid samas soovitati seda rohkem kaalu alandamiseks. Minu eesmärk ei ole just kaalu alandamine, vaid oleks vaja lihtsalt see rasv ära kaotada, mida tegelikult väga palju ei ole. Kõhulihased tulevad esile küll, kui seda rasva kätega alla suruda aga tahaks, et oleks ka niisama ilusti nähtaval. Et kumb oleks siis teie arust parem variant?

Mis sa üritad siin selgeks teha,et HIIT kulutab rasva asemel lihast?

Äkki juhatad koha kah kätte,kus siukesele toredale järeldusele tullakse?

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen 3,5 kuud treeninud taku hiiti.

Tänud väga meeldiva treening kava eest, võtab vähe aega ja peale trenni on alati tunne, et on midagi vihaselt tehtud ja ennast tagant sunnitud. Mida metsajooksu puhul tähendada ei saanud :P

Treening vahendina kasutasin hüppenööri, sest eesmärk oleks treenida kodustes tingimustes.

Intensiivsuse ajal(work) hüppasin põlve tõstetega, jalgu vaheldumisi lähedale rinda. Nii kiiresti kui jõutsin ja nii kõrgele kui suutsin.

Puhkuse(recovery) ajal hüppasin väga rahulikult erinevate(jalad vaheldumisi, mõlemad üheaegselt,risti) hüppe tehnikatega.

Aga probleem selles, et mis nüüd edasi kui kava on lõpetatud? Kas oskaks keegi ehk mingit uut kava soovitada?

Või oleks ehk mõttekas taku hiit kava vähe modifitseerida? Nagu näiteks ehk hoopis teine harjutus vb. üleshüpped jalad vastu rinda ;) ? Või ehk kärpida puhkepause(recovery), või ehk pikendada intensiivsuse(work) aega? :P Eesmärk võiks aga samaks jääda, tahaks treenida kodustes tingimustes.

Tegelikult läks kava lõpus kergemaks, mis tundub hiiti iseloomu( pilt ees uduseks treenida) arvesse võttes vähe kummaline. Ehk tegin midagi valesti üldse? Asi millega kindlasti eksisin, on treeningu aeg(3,5 kuud ja alustasin veel teisest faasist), tõstsin faase vastavalt enesetundele kuna mõni nädal ei olnud aega hiiti 2x nädalas teha.

Muidugi alati oleks võimalus ise katsetada erinevaid variantte aga ehk oskab keegi midagi soovitada.

ette tänades...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen 3,5 kuud treeninud taku hiiti.

Tänud väga meeldiva treening kava eest, võtab vähe aega ja peale trenni on alati tunne, et on midagi vihaselt tehtud ja ennast tagant sunnitud. Mida metsajooksu puhul tähendada ei saanud :P

Treening vahendina kasutasin hüppenööri, sest eesmärk oleks treenida kodustes tingimustes.

Intensiivsuse ajal(work) hüppasin põlve tõstetega, jalgu vaheldumisi lähedale rinda. Nii kiiresti kui jõutsin ja nii kõrgele kui suutsin.

Puhkuse(recovery) ajal hüppasin väga rahulikult erinevate(jalad vaheldumisi, mõlemad üheaegselt,risti) hüppe tehnikatega.

Aga probleem selles, et mis nüüd edasi kui kava on lõpetatud? Kas oskaks keegi ehk mingit uut kava soovitada?

Või oleks ehk mõttekas taku hiit kava vähe modifitseerida? Nagu näiteks ehk hoopis teine harjutus vb. üleshüpped jalad vastu rinda ;) ? Või ehk kärpida puhkepause(recovery), või ehk pikendada intensiivsuse(work) aega? :P Eesmärk võiks aga samaks jääda, tahaks treenida kodustes tingimustes.

Tegelikult läks kava lõpus kergemaks, mis tundub hiiti iseloomu( pilt ees uduseks treenida) arvesse võttes vähe kummaline. Ehk tegin midagi valesti üldse? Asi millega kindlasti eksisin, on treeningu aeg(3,5 kuud ja alustasin veel teisest faasist), tõstsin faase vastavalt enesetundele kuna mõni nädal ei olnud aega hiiti 2x nädalas teha.

Muidugi alati oleks võimalus ise katsetada erinevaid variantte aga ehk oskab keegi midagi soovitada.

ette tänades...

jah - jorx on praeguseks eemal. hetkel on mul endal natuke kiire, aga I võimalusel postitan siia teemasse vastuse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen 3,5 kuud treeninud taku hiiti.

Tänud väga meeldiva treening kava eest, võtab vähe aega ja peale trenni on alati tunne, et on midagi vihaselt tehtud ja ennast tagant sunnitud. Mida metsajooksu puhul tähendada ei saanud :P

Treening vahendina kasutasin hüppenööri, sest eesmärk oleks treenida kodustes tingimustes.

Intensiivsuse ajal(work) hüppasin põlve tõstetega, jalgu vaheldumisi lähedale rinda. Nii kiiresti kui jõutsin ja nii kõrgele kui suutsin.

Puhkuse(recovery) ajal hüppasin väga rahulikult erinevate(jalad vaheldumisi, mõlemad üheaegselt,risti) hüppe tehnikatega.

Aga probleem selles, et mis nüüd edasi kui kava on lõpetatud? Kas oskaks keegi ehk mingit uut kava soovitada?

Või oleks ehk mõttekas taku hiit kava vähe modifitseerida? Nagu näiteks ehk hoopis teine harjutus vb. üleshüpped jalad vastu rinda ;) ? Või ehk kärpida puhkepause(recovery), või ehk pikendada intensiivsuse(work) aega? :P Eesmärk võiks aga samaks jääda, tahaks treenida kodustes tingimustes.

Tegelikult läks kava lõpus kergemaks, mis tundub hiiti iseloomu( pilt ees uduseks treenida) arvesse võttes vähe kummaline. Ehk tegin midagi valesti üldse? Asi millega kindlasti eksisin, on treeningu aeg(3,5 kuud ja alustasin veel teisest faasist), tõstsin faase vastavalt enesetundele kuna mõni nädal ei olnud aega hiiti 2x nädalas teha.

Muidugi alati oleks võimalus ise katsetada erinevaid variantte aga ehk oskab keegi midagi soo

ette tänades...

Soovitaksin sangpommi trenni!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen 3,5 kuud treeninud taku hiiti.

Tänud väga meeldiva treening kava eest, võtab vähe aega ja peale trenni on alati tunne, et on midagi vihaselt tehtud ja ennast tagant sunnitud. Mida metsajooksu puhul tähendada ei saanud :P

Treening vahendina kasutasin hüppenööri, sest eesmärk oleks treenida kodustes tingimustes.

Intensiivsuse ajal(work) hüppasin põlve tõstetega, jalgu vaheldumisi lähedale rinda. Nii kiiresti kui jõutsin ja nii kõrgele kui suutsin.

Puhkuse(recovery) ajal hüppasin väga rahulikult erinevate(jalad vaheldumisi, mõlemad üheaegselt,risti) hüppe tehnikatega.

Aga probleem selles, et mis nüüd edasi kui kava on lõpetatud? Kas oskaks keegi ehk mingit uut kava soovitada?

Või oleks ehk mõttekas taku hiit kava vähe modifitseerida? Nagu näiteks ehk hoopis teine harjutus vb. üleshüpped jalad vastu rinda ;) ? Või ehk kärpida puhkepause(recovery), või ehk pikendada intensiivsuse(work) aega? :P Eesmärk võiks aga samaks jääda, tahaks treenida kodustes tingimustes.

Tegelikult läks kava lõpus kergemaks, mis tundub hiiti iseloomu( pilt ees uduseks treenida) arvesse võttes vähe kummaline. Ehk tegin midagi valesti üldse? Asi millega kindlasti eksisin, on treeningu aeg(3,5 kuud ja alustasin veel teisest faasist), tõstsin faase vastavalt enesetundele kuna mõni nädal ei olnud aega hiiti 2x nädalas teha.

Muidugi alati oleks võimalus ise katsetada erinevaid variantte aga ehk oskab keegi midagi soovitada.

ette tänades...

esiteks - hüppenöörillga hüpates ei pruugi lühema intervalliga sama hästi koormust kätte saada kui pikema intervalli ajal.

teiseks - kui kasutada kogu kava läbimiseks täpselt sama harjutust (samal (")trenažööril(")), siis tekib harjumine konkreetse tehnikaga / harjutusega ning viimase välja võtmiseks on vaja pingutada üha rohkem.

kolmandaks - kava lõpupoole läks treenitus paremaks.

küsin kindluse mõttes üle, et kas läbisid järgneva taku kava enda poolt kirjeldatud viisil:

Phase 1:

Weeks 1 & 2: 4 X 90 seconds work + 90 seconds recovery.

Weeks 3 & 4: 5 X 60 seconds work + 60 seconds recovery.

Phase 2:

Weeks 1 & 2: 6 X 45 seconds work + 30 seconds recovery.

Weeks 3 & 4: 7 X 30 Seconds work + 20 seconds recovery.

Phase 3:

Weeks 1 & 2: 8 X 20 seconds work + 10 seconds recovery.

Weeks 3 & 4: 10 X 20 seconds work + 10 seconds recovery.

edasise paika panemiseks kirjelda palun oma eesmärke - miks sa trenni teed ning mida saavutada tahad. lisa juurde ka treeningvõimalused ning erisoovid (seda juba mainisid, et tahad treeninguid kodus teha) - milliseid abivahendeid on sul käepärast (raskused, kummilint, lõuatõmbekang, topispall, jalgratas, hea jooksurada kodu läheduses, jne) ning kas oled vajadusel nõus nendesse mingeid investeeringuid tegema.

kui see valmis mõeldud, siis saan teha ettepanekuid edasise kava osas.

vastata võid siiasamasse foorumisse, PM'ga või emailile ott [ät] elustreening.ee.

Muudetud kasutaja sweals poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust te häid nööre hangite ?

http://www.ervin-sport.com/products.php?pa...ies〈=en (keri lehte allapoole) on koht kus mina / meie oleme oma hüppenöörid hankinud. müügikoht asub tartus, seega neti kaudu pole tellida proovinud. usun siiski, et see ei tohiks probleeme valmistada kuna kohapeal oleme alati saanud väga meldiva teeninduse osaliseks.

Muudetud kasutaja sweals poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust te häid nööre hangite ?

Enda oma ostsin nii kaua tagasi poest, mida enam ei ole. Selline punutud köis. Kui tahad osta ja valida, siis tõenäolised kohad Tallinnas on: http://www.budopunkt.ee/?cat=1∏=6, Dvigateli majas olev Spantalsport, Dünamo ja loomulikult saab netist tellida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust te häid nööre hangite ?

Kui tahad head nööri, siis pakun sellist, kuigi ma enam mäleta milliselt lk. ma täpselt selle tellisin, siis kuskilt netist saab kindlasti tellida. Endal on erinevaid nööre viis, aga see on parim. Muidugi sõltub sinust, millist raskust kuhu tahad. Aga kiiruse jaoks on selline parim http://estore.websitepros.com/1220297/Detail.bok?no=56 :P pakun, et saab ka äkki tellida siit, kuigi mõned lehed taha meile siia saata ;)

Muudetud kasutaja undisputed poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tahad head nööri, siis pakun sellist, kuigi ma enam mäleta milliselt lk. ma täpselt selle tellisin, siis kuskilt netist saab kindlasti tellida. Endal on erinevaid nööre viis, aga see on parim. Muidugi sõltub sinust, millist raskust kuhu tahad. Aga kiiruse jaoks on selline parim http://estore.websitepros.com/1220297/Detail.bok?no=56 :) pakun, et saab ka äkki tellida siit, kuigi mõned lehed taha meile siia saata :rolleyes:

Paljud ei taha Eestisse saata ja ma üldse ei imesta, toll on meil paras piinamisasutus. :huh:

Algul tahaks rasket nööri ilmselt. Budopunkt on mul kiviga visata, vaatan sinna ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soojendaks veidi vana teemat üles, kui tohib. Siuke küss, et millest sõltuvad intervallide ja puhkuste pikkused? Ma vaikselt proovin ka jõusaalis tavalise kardio asemel rattal intervalli teha- tunde järgi tegin nii, et 5 min soojendust, siis u 7 min jooksul nii, et 2 min pingutust ja 30 sek vaiksemalt, seejärel üle 10 minuti nii, et 2 min pingutus ja 1 min vaiksemalt, lõpus mõned intervallid 1-1. Siin on soovitatud pingutuse intervallid lühemad teha kui 2 min. On seal mingit vahet? Lihtsalt ratta peal alguses tundub see 1 min mega lühike aeg. Tegelikult see 30 sek puhkuseks oli ka suht lühike, et selle aja sees ei jõua normaalselt aeglustadagi :P Et peaks jalad pedaalidelt üles tõstma ja laskma pedaalidel hoo maha kedrata, muidu ei jõua puhkama hakatagi selle 30 sek jooksul :(. Aga kokku ilma soojenduseta tegin neid intervalle u 20 min. Pärast tegin jõutreeningut ja lõpus veel 20 min niisama kardiot anaeroobses tsoonis.

Muidu vormi osas nagu takistust ei tundu olevat, vähemalt rattal tehes. Enne olen kardiot teinud lihtsalt nii kõrgel pulsil kui jaksan. 170-185 pulsil 10-15 min teha pole probleem. Üle 190 pole tahtnud lasta. Millegipärast tundub, et äkki oleks südamele paha vms. Ma olen muidu üsna noor ja väike ka, nii et kõrge pulss peaks minu puhul normaalne olema. Max pulss on 198.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soojendaks veidi vana teemat üles, kui tohib. Siuke küss, et millest sõltuvad intervallide ja puhkuste pikkused? Ma vaikselt proovin ka jõusaalis tavalise kardio asemel rattal intervalli teha- tunde järgi tegin nii, et 5 min soojendust, siis u 7 min jooksul nii, et 2 min pingutust ja 30 sek vaiksemalt, seejärel üle 10 minuti nii, et 2 min pingutus ja 1 min vaiksemalt, lõpus mõned intervallid 1-1. Siin on soovitatud pingutuse intervallid lühemad teha kui 2 min. On seal mingit vahet? Lihtsalt ratta peal alguses tundub see 1 min mega lühike aeg. Tegelikult see 30 sek puhkuseks oli ka suht lühike, et selle aja sees ei jõua normaalselt aeglustadagi :( Et peaks jalad pedaalidelt üles tõstma ja laskma pedaalidel hoo maha kedrata, muidu ei jõua puhkama hakatagi selle 30 sek jooksul :blink:. Aga kokku ilma soojenduseta tegin neid intervalle u 20 min. Pärast tegin jõutreeningut ja lõpus veel 20 min niisama kardiot anaeroobses tsoonis.

Muidu vormi osas nagu takistust ei tundu olevat, vähemalt rattal tehes. Enne olen kardiot teinud lihtsalt nii kõrgel pulsil kui jaksan. 170-185 pulsil 10-15 min teha pole probleem. Üle 190 pole tahtnud lasta. Millegipärast tundub, et äkki oleks südamele paha vms. Ma olen muidu üsna noor ja väike ka, nii et kõrge pulss peaks minu puhul normaalne olema. Max pulss on 198.

Siin ilusti kava ette antud: http://www.trainforstrength.com/Endurance1.shtml

Ise pole vaja leiutama hakata :P. Ise teen HIIT'i ja fännan seda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soojendaks veidi vana teemat üles, kui tohib. Siuke küss, et millest sõltuvad intervallide ja puhkuste pikkused? Ma vaikselt proovin ka jõusaalis tavalise kardio asemel rattal intervalli teha- tunde järgi tegin nii, et 5 min soojendust, siis u 7 min jooksul nii, et 2 min pingutust ja 30 sek vaiksemalt, seejärel üle 10 minuti nii, et 2 min pingutus ja 1 min vaiksemalt, lõpus mõned intervallid 1-1. Siin on soovitatud pingutuse intervallid lühemad teha kui 2 min. On seal mingit vahet? Lihtsalt ratta peal alguses tundub see 1 min mega lühike aeg. Tegelikult see 30 sek puhkuseks oli ka suht lühike, et selle aja sees ei jõua normaalselt aeglustadagi :P Et peaks jalad pedaalidelt üles tõstma ja laskma pedaalidel hoo maha kedrata, muidu ei jõua puhkama hakatagi selle 30 sek jooksul :(. Aga kokku ilma soojenduseta tegin neid intervalle u 20 min. Pärast tegin jõutreeningut ja lõpus veel 20 min niisama kardiot anaeroobses tsoonis.

Muidu vormi osas nagu takistust ei tundu olevat, vähemalt rattal tehes. Enne olen kardiot teinud lihtsalt nii kõrgel pulsil kui jaksan. 170-185 pulsil 10-15 min teha pole probleem. Üle 190 pole tahtnud lasta. Millegipärast tundub, et äkki oleks südamele paha vms. Ma olen muidu üsna noor ja väike ka, nii et kõrge pulss peaks minu puhul normaalne olema. Max pulss on 198.

põhimõttliselt võib ka ise intervalle välja mõelda, kuigi seal on paar kriteeriumit jällegi sõltuvalt eesmärkidest. meie spordialal (mma) on oluline hoida nii töötsüklite pikkused kui ka puhketsüklid pidevas muutumises, et keha ei harjuks ühe kindla tsükliga mida ka võitluses ei esine.

aga 2 minutit on ühe töötsükli jaoks väga pikk aeg kuna selle aja jooksul julgen arvata, et sa ei suuda endast siiski maksimumi anda - just selles osas, et 2 minutit enda maksimumi hoida on ikka kuradima raske. võta intervall lühemaks ning selle lühikese aja jooksul anna endast 90-100% nii et tükid taga.

intervalltreeningu võlu selles peitubki, et pärast mõningat harjutamist õpid selle 30 sekundi jooksul ilusti puhkama. peata kiirelt ratta hoog kinni ning tiksu rahulikult.

vaata oma treeningu ülesehitus ka kindlasti läbi - intervalltreening + jõutreening + 20 min kardiot ANaeroobses tsoonis. lõpuks kannatavad kõik treeningu osad. kindlasti kontrolli üle ka oma pulsomeeter (kui sa tõesti pole vähemalt keskmisel tasemel sportlane) - 10-15 minutit pulsiga 170-185 on päris korralik tempo kui arvestada sinna juurde väljendit "Üle 190 pole tahtnud lasta", kõlab rohkem nii nagu selle 10-15 minuti jooksul näed sa kõvasti vaeva, et see pulss selles vahemikus püsiks. saan ma õigesti aru? ja kui pulsomeeter on terve, siis soovitan sul teha koormustesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidu vormi osas nagu takistust ei tundu olevat, vähemalt rattal tehes. Enne olen kardiot teinud lihtsalt nii kõrgel pulsil kui jaksan. 170-185 pulsil 10-15 min teha pole probleem. Üle 190 pole tahtnud lasta. Millegipärast tundub, et äkki oleks südamele paha vms. Ma olen muidu üsna noor ja väike ka, nii et kõrge pulss peaks minu puhul normaalne olema. Max pulss on 198.

mina Sinu asemel ei muretseks. Ma ise olen ka täpselt samas seisus, st ma sõidan uisku ja mu pulss on keskmiselt 175 or smt ja mu enesetunne on väga hea. Maks pulsi olen saanud 202, st siis kui ma end rajal ribadeks tõmmata tahan. Pulss taastub kiiresti nö normi (mul 10-15 sec ja olen tagasi oma "keskmise" peal). Puhkeolekus on mu pulss ca 93 kanti.

F.Antson arvas ka, et pole mõtet muretseda, see on lihtsalt selline iseärasus. Kõrgel pulsil töötame me paremini :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mina Sinu asemel ei muretseks. Ma ise olen ka täpselt samas seisus, st ma sõidan uisku ja mu pulss on keskmiselt 175 or smt ja mu enesetunne on väga hea. Maks pulsi olen saanud 202, st siis kui ma end rajal ribadeks tõmmata tahan. Pulss taastub kiiresti nö normi (mul 10-15 sec ja olen tagasi oma "keskmise" peal). Puhkeolekus on mu pulss ca 93 kanti.

F.Antson arvas ka, et pole mõtet muretseda, see on lihtsalt selline iseärasus. Kõrgel pulsil töötame me paremini :P

mee - nagu ma aru saan oled sa natuke ikka treeninud ka selliselt. või juba nö esimesest korrast alates sõitsid 175 pulsiga ning enesetunne oli OK? puhkeolekupulss 93 on siis kui sa lihtsalt päevaseid asju ajad ja ringi ka liigud eksju, mitte see kui sa rahulikult arvuti taga istud näiteks?

või siis on looduse poolt antud head läved.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×