Jump to content
zxcvb

Jooksmine

Recommended Posts

Tere, olen 15 aastane ja oleks plaan jooksmas käima. Ise mõtlesin, et kuskil 3x nädalas, sörkida jõuan järjest kuskil 3km (ilma käimiseta.) Eesmärk oleks see, et sügiseks saada hea vastupidavus, et kaua jõuaks joosta ja natuke ka kõhu vähendamine. Kaaluga kõik korras, 58kg kaalun ja 168cm olen pikk, kõhu ja reite peal tahaks natuke rasva vähemaks. Soovitage siis mitu korda nädalas käia ja kui pika distantsi jooksma peaksin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oleneb, kas jõutrenni ka teed, oletatavalt oled naissoost?

Alguses ei tasu väga pikkasid distantse käsile võtta, alguses võid ju proovida 3km ringi joosta ja aegaajalt seda vahemaad suurendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

// jõutrenn on niipalju kui kodus teen, iga päev kätekõverdusi 30 tk. Saalis käisin ka kunagi. Meessoost olen :D

Muudetud kasutaja alessandro poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jutud on teil siin kurjad, aga lisan veel, et jõutrenni võiks ka teha, oleneb muidugi eesmärgist, kui on soov kiirust ja vastupidavust arendada, siis pole jõusaali väga vaja, ma pole kuskilt välja lugenud sinu sugu, kui meessoost oled, siis sul vaevalt seal mingit rasva jalgadel on, mida maha joosta , kui kaalu ja pikkuse suhet vaadata või tahad sa lihtsalt lihast rohkem esile tuua.

Muudetud kasutaja Janno1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

//selge, siiski tahaks teada kui palju oleks alguses hea ja mitu korda nädalas :D

Muudetud kasutaja alessandro poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitus ka see, et ürita võimalikult vältida kõval pinnasel ( asfaldil ) jooksmist, sest see rikub

põlvi kohe VÄGA palju, jookse murupeal/metsas jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

võid alustada näiteks 2 korraga nädalas 3-4km korraga, kui see ajapikku väheks jääb võid lisada distantsi pikkust ja 3x nädalas näiteks joosta, ise niimoodi kombineerides saab hea tulemuse, selle kui palju sa joosta suudad tunnetad sa lõpuks ka ise ära, et millal aitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan vaadata sügiseks mingi jooksuvõistlus 5 või 10 km, siis on rohkem motivatsiooni regulaarselt jooksmas käia. Eesmärgile vastavalt tuleb siis valida ka treeningplaan. Kui varem üldse trenni pole teinud, siis näiteks alguses 2-4 nädalat 3x nädalas 30 min korraga suht aeglaselt (et hingeldama ei ajaks) ja edasi siis vaadata endale mingi kava nt www.runnersworld.com. Kui lihtsalt ilma eesmärgita käia, võib tahtejõust puudu tulla, sest muutused välimuses ja vastupidavuses ei teki väga kiiresti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, olen 15 aastane ja oleks plaan jooksmas käima. Ise mõtlesin, et kuskil 3x nädalas, sörkida jõuan järjest kuskil 3km (ilma käimiseta.) Eesmärk oleks see, et sügiseks saada hea vastupidavus, et kaua jõuaks joosta ja natuke ka kõhu vähendamine. Kaaluga kõik korras, 58kg kaalun ja 168cm olen pikk, kõhu ja reite peal tahaks natuke rasva vähemaks. Soovitage siis mitu korda nädalas käia ja kui pika distantsi jooksma peaksin.

Kaalu pole sul üldse palju, et peaksid selle pärast muretsema. Mina sinu asemel pööraks pilgud pigem jõusaali poole.

Või on sinu eesmärk kondine ja kleenuke välja näha? Näen, et hetkel tüürid sa sinnapoole. Igatahes ilma korraliku toitumiseta sa väga palju ei saavuta. Millegi pärast eeldan, et see pole sul korras.

Keegi siin soovitas sul elueest kõvema pinna peal mitte joosta, siis mina selle pärast nii palju ei muretseks. Loomulikult oleks alguses parem metsarajal näiteks alustada, et jalad saaks koormusega ära harjuda. Tänapäeval on tossud juba nii head, et suurema osa põrutusest võtavad nad enda kanda.

Edu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muideks kombineeritud variant oleks hää. Et kui põlved hakkavad tunda andma, siis treening jõusaalis oleks hea alternatiiv , muidugi küki siis võiks asendada kerge jalapressiga? Aga jah alla poole tunni pole mõtet joosta suurt, kui võhma tahad. Ise samas lähen hulluks kui üks ja sama treening on. Teen kiireid lõike ka lühikese ajaga, et jooksust rutiin ei tekiks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovitus ka see, et ürita võimalikult vältida kõval pinnasel ( asfaldil ) jooksmist, sest see rikub

põlvi kohe VÄGA palju, jookse murupeal/metsas jne.

Või siis osta korralikud jooksutossud, millel on toetav ja nn. vetruv tald ja jookse kus tahad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul kodus muidu selline asi ka : http://www.osta.ee/8902746

ega sellega võhma ei saa vist? rohkem jõudu saab sellega?

võhma muidugi, aga saab ka vast suhteliselt raskeks panna selle, et peaks ka jõuga liigutama. Aga see liigutus, see on hull. :rolleyes: Ma pigem käin jooksmas.

Muudetud kasutaja Beljo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma juba sellepärast ei kasutaks erinevaid trenažööre, kuna lihtsalt pole motivatsiooni nendega treenida. Esiteks, kui õues on ilus ilm, siis miks ma peaks olema toas ja higistama. Jooksmine ka kordi odavam nendest aparaatidest.

:rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahad tõsiselt võhma treenida, otsi mõni liivane mägi ja jookse täiest jõust üles, puuduta mõnda eset (kivi, pakk, puu, mis iganes) ja kohe alla tagasi, 10 kätekõverdust ja korda sama tegevust üks 5-10 korda (kui jaksad), vot nii saad võhma, mitte selle hädise trenažöri peal telekat vaadates. Ise hetkel enne võistlusi treenin ka nõnda, elan nõmmel nii et perfektne mägi (vanakas) kui keegi teab on olemas, sinna 1-2km jooksu, koha peal natuke piinlemist ja 1-2km rahulikult tagasi. Töötab väga hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui inimene on alles algaja, siis pole mõtet ekstreemsustega vaja alustada. Las laob tavalise aeroobse trenniga põhja endale alla.

Peaasi, et põhja alt ära ei löö :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×