Jump to content
mustkuu

jõu arendamine

Recommended Posts

soovin rõhku pöörata jõu arendamisele, kas ma selleks saan võtta algajate kava vähendades seerias olevate korduste arvu?

või on selleks spetsiaalne treeningprogramm,

PS. töö iseloom on mul füüsiliselt aegajalt tuleb ette raskuste tõstmist

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
soovin rõhku pöörata jõu arendamisele, kas ma selleks saan võtta algajate kava vähendades seerias olevate korduste arvu?

või on selleks spetsiaalne treeningprogramm,

PS. töö iseloom on mul füüsiliselt aegajalt tuleb ette raskuste tõstmist

http://www.fitness.ee/main.php?main=toorii...rcise&nr=23

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt. Mul endal näiteks tuleb jõud ka palju suurtemate kordustega. Võtad nt. raskuse, millega jaksad teha 15 korda ja siis teed, kuni jaksad teha selle raskusega 20 korda. Siis võtad suurema raskuse, millega jaksad 15 korda jne... Kordustega võib varieeruda, aga põhimõte jääb samaks. Mina ise eelistan sellist treeningut, sest suurendab ka vastupidavust. Ise tõstsin kahe nädalaga hantli raskust 8 kilo, sest raskemaid polnud kohalikus jõusaalis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpselt. Mul endal näiteks tuleb jõud ka palju suurtemate kordustega. Võtad nt. raskuse, millega jaksad teha 15 korda ja siis teed, kuni jaksad teha selle raskusega 20 korda. Siis võtad suurema raskuse, millega jaksad 15 korda jne... Kordustega võib varieeruda, aga põhimõte jääb samaks. Mina ise eelistan sellist treeningut, sest suurendab ka vastupidavust. Ise tõstsin kahe nädalaga hantli raskust 8 kilo, sest raskemaid polnud kohalikus jõusaalis.

täpselt täpselt :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rait83, pigem oleneb geneetikast (siinkohal ma ei mõtle mitte lihaskasvu intensiivsust, vaid individuaalsust) ja treeningust. 20 korduse ja paari korduse kombinatsiooniga tõuseb mul näiteks palju effektiivsemalt. Väiksemad raskused palju kergemaks ja siis tunduvad suuremad ka kergemad.

Muudetud kasutaja pkwild618 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
20 korduse ja paari korduse kombinatsiooniga tõuseb mul näiteks palju effektiivsemalt.

Hea et ikka tõuseb

Muudetud kasutaja rait83 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

To oss: kas ma olen öelnud seda, et tuleb rohkem? Ma ise kasutan kombinatsiooni.

Tsiteerin enda tekstist: Kordustega võib varieeruda, aga põhimõte jääb samaks.

Mina ise teen vastupidavuse treeningut ning see on lihtsalt meetod, kuidas ma saan samal ajal veidi ka jõudu suurendada. Ja lugege nüüd ikka tsiteeritud teksti esimene osa ka läbi.

Enamjaolt kasutatakse 5 korduse meetodi ja siis proovitakse järgmine trenn, et kas nüüd tuleb 5 kordust äkki ka suurema raskusega ära, aga minul vähemalt on tunduvalt edukam, kui ma treenin raskusega, millega mul on eesmärk saada kätte 5 kordust ja siis suurendan ja jälle eesmärgiks 5 kordust. Lihtsalt üks meetod, mida tasub järgi proovida. Treening on ju nii individuaalne asi.

Muudetud kasutaja pkwild618 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhimõte on ikkagi tegelikult siin suht lihtne. Isegi lihasmassi kasvatamise eesmärgil ei ole soovitatav teha üle 15 korduse.

Üldiselt on paika pandud järgmised numbrid: 1-7 - suureneb suuremalt osalt jõud, 8-12 - suureneb lihasmass, 13-15 - suuremalt osalt suureneb lihastoonus, väheke tuleb ka lihasmassi ning üle 15 korduse on puhas lihasvastupidavus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puhas vastupidavus on loll jutt. Massi tuli 5x 20 -ga alguses mul kenasti. Tänu geneetikale põhiliselt. Tuleb siiamaani, aga kasv aeglustub ajapikku ikkagi.

Muudetud kasutaja pkwild618 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõudu tuleb küll, aga mitte nii hästi. Kui jaksad nt. 100kg suruda korra, siis treeni 20 kordusega raskuseid aegajalt suurendades, kuni jaksad suruda 100kg 20 korda ja ütle siis, et üle 100kg ei jaksa enam kordagi suruda. Isegi siis, kui sa ei tee mitte ühtegi teist harjutust juurde. Lihtsalt see ei arenda nii kiiresti ja aega võtab ka vastupidavuse suurendamine, et jaksaks suuri raskusi 15-20 korda tõsta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×