Jump to content
M.M.

Ketogeenne dieet, ketoos, ketoosi saavutamine, ketoosiseisundi diagnoosimine

Recommended Posts

Nojah, kirjutan nüüd siia teemasse ka, kuid oleks tore kui saaks vastata see inimene, kes on dieedi läbi teinud. Mida söödi, et see oleks rasvane. Tean ainult võid ja munakollast, kust saab rasva. Juustus on suht min. rasva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah, kirjutan nüüd siia teemasse ka, kuid oleks tore kui saaks vastata see inimene, kes on dieedi läbi teinud. Mida söödi, et see oleks rasvane. Tean ainult võid ja munakollast, kust saab rasva. Juustus on suht min. rasva.

Olen ka veidke aega proovinud tsüklilist ketogeenset dieeti ja põhiliselt söön rasvast juustu, hapukoort, hakkliha, peekonit, kookospiima (Santa Maria extra creamy coconut milk), vahest rasvast löhet. Toiduainete valik ei ole väga suur. :)

Muudetud kasutaja Toivo295 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ka veidke aega proovinud tsüklilist ketogeenset dieeti ja põhiliselt söön rasvast juustu, hapukoort, hakkliha, peekonit, kookospiima (Santa Maria extra creamy coconut milk), vahest rasvast löhet. Toiduainete valik ei ole väga suur. :)

Ja tulemused? Mõjub? Mis riiulis on see kookospiim?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja tulemused? Mõjub? Mis riiulis on see kookospiim?

Ma olen alles nii vähe seda praktiseerinud ,et tulemustest on vara rääkida. Ma sain alles menüü õigeks ja mingist hetkest tekkis ka nn. keto-breath, kahjuks pole veel apteekidest ketostixe saanud ,et oleks uriini testribaga kontrollinud.

Kookospiim on tavaliselt aasia toiduainete riiulis, seal kus igasugused wasabid ja wok-nuudlid on. Santa Maria kookospiim on lillakas papist pakis, 250ml ja 500ml. Nende hinnavahe on väga väike seega on parem juba 500ml kaupa osta. Olen ka näinud mingit plekkpurgivarianti aga sellel on väga kallis hind.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
keto mõjub rasvapõletuse koha pealt väga efektiivselt.

Dieeti lisa rasvadest kindlasti kalaõli, linaseemned (enne tarvitamist jahvata + kuum vesi), linaõli, oliiviõli, mandliõli -lihale ja rohelistele salatitele lisaks. Vees leotatud mandlid, kõik pähklid (va. soolatud pähklid), seemned, kõrvitsaseemned, tahini. Omletile saab lisada hapukoort, avokaadot (selles olevad süsikad on kiudained enamus!), lõhe, heeringas, kilud -on heade rasvade allikad.

Kookospiimad on jah seal AASIA toitude riiulis. tavaliselt hiina kastmete ja tacode vahes..

Miks vees leotamine hea on? Oled seda dieeti teinud? Hapukoort soovitati mulle aastakese tagasi jõusaalitreeneri poolt, kuid mõned jälle laidavad kus kurjajuurt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen alles nii vähe seda praktiseerinud ,et tulemustest on vara rääkida. Ma sain alles menüü õigeks ja mingist hetkest tekkis ka nn. keto-breath, kahjuks pole veel apteekidest ketostixe saanud ,et oleks uriini testribaga kontrollinud.

Kookospiim on tavaliselt aasia toiduainete riiulis, seal kus igasugused wasabid ja wok-nuudlid on. Santa Maria kookospiim on lillakas papist pakis, 250ml ja 500ml. Nende hinnavahe on väga väike seega on parem juba 500ml kaupa osta. Olen ka näinud mingit plekkpurgivarianti aga sellel on väga kallis hind.

Tuli tuttav ette, olen vist näinud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MIKS leotamine hea on:

eesti keelset infot ei leidnud.. aga

VEEL: Soaking Nuts and Seeds

Jah olen keto-dieeti/elustiili järgija :), olen katsetanud eri versioone, nii tsüklilist kui muidu, erinevate Rasva/valgu/süsika vahekordadega.

Hapukoort kardavad need kes rasva kardavad...mina kardan süsivesikuid hoopis, igalühel oma hirmud P

Hapukoores on vajalikke aineid, ega natuke loomseid rasvu ja kolesterooli on ikka vaja,

Nojah siis, põhimõtteliselt rasv ja valk. Süsikaid ei tahaks minagi. Et siis nagu kodujuust, muna, hapukoor, pähklid, juust ja või+ veel see kookosõli? Mõne juurika ehk ka.

Sa midaginagu selle dieediga saavutanud ka oled?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitte ainult mõni juurikas, rohelised "lahjad" aedviljad ja juurikad on keto-dieedis omal kohal. Lillkapsas, bokkoli, kurk, tomat, paprika, küüslauk, murulauk, salat jne. tuleb süüa. Aeviljadest ainult kartulit ei tohi, progandit ainult väikestes kogustes....

Sa midaginagu selle dieediga saavutanud ka oled? :) jah ülimadala keharasvaprotsendi!!

missa selle dieedi kohta üldse huvitatud oled, kui sa isegi ei tea mis selle eesmärk on????

No sa ilmselt ei saanud minust aru! Huvitab väga, kuid kuna sa jagad lahkelt nõuandeid, siis soovisin teada, kas oled midagi saavutanud ka. Palume mitte valesti aru saada!

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sorry :)

su küsimuse toon oli muarust selline "noh on sellest siis üldse mindagi kasu v?"...

üritan mitte valesti aru saada. Ma ei oleks ju selle pooldaja, kui peale 1.5 aastast katsetamist mingeid häid tulemusi ei oleks.

Issand, nii kaua? ;) Pea nii madalast kauakestvast sv tasemest segi pole läinud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuid Jah Kuuliks, on inimesi kes on eluaegsel ketogeensel dieedil, ning nende mõistus on täiesti heas korras.

Ega süsivesikud ei ole ainult leib, sai, pasta, saiaksesed ja muud jahutooted ning puuviljad...

Aedviljades, seemnetes-pähklites olevad süsivesikud on samuti süsivesikud. Kiudained on ametlikult süsivesikud

Aed,- ja köögiviljast tulenevad sv-d on ju nö ''head'' süsikad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin ka selle artikli läbi ning mõte oli väga sarnane sellele, mis ma 5 aastat tagasi tegin. Mina tegin Kremli dieeti (kuskil lehes oli pikalt ja laialt selle kohta kõik info olemas). 2 kuud tegin ja kadus 10kg. Aga see oli ikka täielik enesepiinamine, kui nüüd tagasi mõelda. Selles suhtes oli hea, et kunagi ei tekkinud tühja kõhu tunnet, sest süüa võis nii palju, kui hing ihaldas.

Minu päevamenüü oli selline- hommik: omlett singi ja juustuga; lõuna: liha rohelise salati ja sinepiga; õhtu: ka mingisugune liha või väga lahja seljanka. Päevas lubasin endale ühe õuna ka, sest süsikaid ei tohtinud üle 20g sisse süüa. Ahjaa, hapukoort sai ka ikka mõnuga söödud.

Kui olin vist nädala teinud ja kõndisin koolist koju, siis lõi jalgadesse jubeda nõrkuse sisse, selline tunne, et ei jõua enam edasi kõndida. Aga see läks üle.

Ja siis mingi kuu aega ärkasin hommikul üles valust oiates, sest säärde lõid eriti jubedad krambid sisse, kui sirutasin.

Enam küll sellist jama läbi elada ei taha :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis see kremi-dieet siia puutub? Hoopis teine teema. Ei ole vaja sarnasusi otsida mingit teise äärmuslike dieetide ja keto vahel. Kramid tekkisid- tavaliselt on see magneesiomi/kaaliumi puudus, (soola) kaotus, elektrolüüdis balansist väljas.

Ei no anna andeks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah siis, põhimõtteliselt rasv ja valk. Süsikaid ei tahaks minagi. Et siis nagu kodujuust, muna, hapukoor, pähklid, juust ja või+ veel see kookosõli? Mõne juurika ehk ka.

Sa midaginagu selle dieediga saavutanud ka oled?

Liha (loom, lammas, siga, lind) ja kala söö ikka ka.

Seda nn värsket kraami (aedviljad ja see, mida loodus pakub, nt naat, nõges, nurmenuku- ja võilillelehed jms.) tuleb süüa tublisti.

Ja asi toimib tõepoolest. Ja kui asja õigesti ajada, ei kao ka jõud ega esine nõrkusehooge.

Olen ise läbi teinud. Hetkel enam ei tee - kasutan seda lähenemist nn rasvapõletustsükli ajal. Ka massitsükli ajal kasutan osaliselt keto-dieedi põhimõtteid, et mitte liialt kiiresti paisuda. Ketos küll hetkel ei ole, kuid teatavad paralleelid selle ja minu hetke toitumise vahel aitavad asja nö kontrolli all hoida ja mõistliku kiirusega kasvada.

Lühidalt: uuri ja praktiseeri. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lugesin ka selle artikli läbi ning mõte oli väga sarnane sellele, mis ma 5 aastat tagasi tegin. Mina tegin Kremli dieeti (kuskil lehes oli pikalt ja laialt selle kohta kõik info olemas). 2 kuud tegin ja kadus 10kg. Aga see oli ikka täielik enesepiinamine, kui nüüd tagasi mõelda. Selles suhtes oli hea, et kunagi ei tekkinud tühja kõhu tunnet, sest süüa võis nii palju, kui hing ihaldas.

Minu päevamenüü oli selline- hommik: omlett singi ja juustuga; lõuna: liha rohelise salati ja sinepiga; õhtu: ka mingisugune liha või väga lahja seljanka. Päevas lubasin endale ühe õuna ka, sest süsikaid ei tohtinud üle 20g sisse süüa. Ahjaa, hapukoort sai ka ikka mõnuga söödud.

Kui olin vist nädala teinud ja kõndisin koolist koju, siis lõi jalgadesse jubeda nõrkuse sisse, selline tunne, et ei jõua enam edasi kõndida. Aga see läks üle.

Ja siis mingi kuu aega ärkasin hommikul üles valust oiates, sest säärde lõid eriti jubedad krambid sisse, kui sirutasin.

Enam küll sellist jama läbi elada ei taha :D

Kreml loeb GI põhimõtet, mitte ketogeenset toitumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Liha (loom, lammas, siga, lind) ja kala söö ikka ka.

Seda nn värsket kraami (aedviljad ja see, mida loodus pakub, nt naat, nõges, nurmenuku- ja võilillelehed jms.) tuleb süüa tublisti.

Ja asi toimib tõepoolest. Ja kui asja õigesti ajada, ei kao ka jõud ega esine nõrkusehooge.

Olen ise läbi teinud. Hetkel enam ei tee - kasutan seda lähenemist nn rasvapõletustsükli ajal. Ka massitsükli ajal kasutan osaliselt keto-dieedi põhimõtteid, et mitte liialt kiiresti paisuda. Ketos küll hetkel ei ole, kuid teatavad paralleelid selle ja minu hetke toitumise vahel aitavad asja nö kontrolli all hoida ja mõistliku kiirusega kasvada.

Lühidalt: uuri ja praktiseeri. :D

Lihast söön vaid kana ja kala ma üldse ei söö. Nii kahjuks on ja jääb.

Kodujuust, või, juust jäävad ikka oma kohale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihast söön vaid kana ja kala ma üldse ei söö. Nii kahjuks on ja jääb.

Kodujuust, või, juust jäävad ikka oma kohale?

Kui tõesti nii on ja jääb, siis söögi seda kana:) Rasvased piimatooted ja muna jäävad ikkagi menüüsse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea, et keegi peale minu veel kinnitab, et keto toimis ning kui õigest teha siis ei kao jõud/lihas ega mõistus :D

Samas ära väga muretse selle pärast, et kala ei söö ja muud punast liha, ega palju seda happelist toitu ei olegi vaja sisse ajada. Pealegi ei on keto naguni enamuses RASV (õlid, koored, võid, pähklid) mitte hunnikutes liha. Selle jupi mis loomseks valguks dieeti vaja saad ainult kanast/munast küll.

Kuidas sa tavaliselt kaloreid hoiad? Ca 500 miinuses.. või plussis isegi?

Sul tunduvad head tulemused olevat selle toitumislaadiga, näidismenüüd ei raatsi jagada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sa tavaliselt kaloreid hoiad? Ca 500 miinuses.. või plussis isegi?

Sul tunduvad head tulemused olevat selle toitumislaadiga, näidismenüüd ei raatsi jagada?

Näidismenüü oleks tõesti super.

Mina saan aru, et ntx muna, kuhu kallan hapukoort peale ja praen õliga või siis võiga. Igasugu juurikad ja muud rasvad. Kodujuust, hapukoor jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ausalt ei raatsi jah ;) kui ise oleks tead' , et see nii tõhusalt hea on oleks maksnud :P

Uuri lihtsalt selle teemalisi astikleid, mitte ainult dieedi-teemadel, vaid ketogeensest toitumisest üldse, saad aru kus, kuidas ja miks ning siis on lihtsalt endale modifitseerida kindlalt töötav kava.

200kcal miinuses on hea, kui tahad äkilisemalt rasva kaotada ja teed väiksema raskustega/suuretemate kordustega trenne ja aeroobseid rohkem, siis saad -500kcal lasta. põleb rasv. Plussis on Tsüklilise ketogeense dieedi laadimis päeval. Kui CKD teed, siis nädalavahetustel on laadimine, siis on kõvasti 500-700kcal plussis, et saada superkompensatsioon, aga siis on treeningud samuti vastavad. B)

No ma olen seda teinud ja uurin küll, aga mul loll komme valgud esiplaanile tõsta ja laadimisi millegipärast ei raatsi, või unustan ja siis on jälle varsti tuksis.

Praegu teen nädalakese ketoosi, proovin lihtsalt, et saan menüü paika. Siis keskendun jõule paar kuud ja siis on juba pagas, kuidas kuivemaks saada, ei pea pärast katsetama hakkama :D

Mul näeb välja

Hommik : 3 muna, suitsugooti, 150g, must kohv, lonks oliivõli

O : peotäis mandleid

L : 250g rasvast kana, 40g kookoshelbeid

O: lehtsalat 200g, kurk 50g,15g oliivõli, 2 sibulat, 180g hakkliha, 1 muna, kohv

Trenn

pärast trenni : 15g Muscle+'i veega, 30g kookoshelbeid

Kodujuust, tomat, roheline sibul,2 viilu juustu, hapukoor, lonks kalamaksaõli, peotäis mustikaid

Muudetud kasutaja LaizeN poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
B) ma just vaatasin Muscle+ on ju 1:1 süsivesikud/valk.. see lööb ketosist nii kähku välja, et ei näegi kui läks

ärge parem hakake tegema ketogeenset dieeti, vähemalt ära nimetage seda nii.

Noniinonii ;), hea, et keegi teadjam meil siin on, ma ise ikka suht võhik siis - eks igalt poolt ikka loed, et VALGUD VALGUD VALGUD kõige enne.. hakkab kõrva lihtsalt.. :/

Kuidas sa siis soovitaksid?

Hommiku : 4 muna, 3 viilu peekoni

Oode : 200g kaelakarbonaadi, peotäis mandleid

L : hakkliha sibulaga, lehtsalat, kurk, lonks oliivõli

Pärast trenni kodujuust mustikatega, kookoshelbed

Õ: tuunikala kalamaksaõliga

Nüüd ikka jookseb liigse valgu poole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×