Jump to content
13

Kõhulihased...

Recommended Posts

Miks on paljudel inimestel ülevalt poolt teised kõhulihased (vabandage segase väljenduse pärast, kuid ma arvan et te mõistate :) ) suuremad kui ülejäänud kõhulihased? Kas see on põhjustatud treenitusest või treenimatusest? Inimese kehaehituse eripära? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks on paljudel inimestel ülevalt poolt teised kõhulihased (vabandage segase väljenduse pärast, kuid ma arvan et te mõistate :) ) suuremad kui ülejäänud kõhulihased? Kas see on põhjustatud treenitusest või treenimatusest? Inimese kehaehituse eripära? :)

Sest 'tavapärased' kõhulihaste harjutused suunavad peamise koormuse just neile 'ülemistele' kõhulihastele..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No aga kellel siis õigus on? :) Kui ülemisi ja alumisi eraldi ei ole võimalik treenida, siis ei saa ju see olla põhjustatud tavapärastest harjutustest, mis suunavad koormuse ülemistele...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks on paljudel inimestel ülevalt poolt teised kõhulihased (vabandage segase väljenduse pärast, kuid ma arvan et te mõistate :) ) suuremad kui ülejäänud kõhulihased? Kas see on põhjustatud treenitusest või treenimatusest? Inimese kehaehituse eripära? :)

Täpsusta neid inimesi..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rinnakorvi lähendamine vaagnaluule ei ole kõhulihastel sugugi ainuke funktsioon.Kui vaadata näiteks gümnaste, siis neil on tavaliselt kõige paremini arenenud kõhulihased.Kas nad teevad palju istessetõuse ja jalgade tõsteid? Ei. Kas nad teevad üldse kõhulihaste harjutusi? Ei tee. Kõhulihaste peamine funktsioon on keha stabiilsena hoidmine ja siseelundite kaitsmine, seega tuleks nende treenimisel ka rohkem tähelepanu pöörata nende funktsioonile.

Ja alumised kõhulihased on tavaliselt "väiksemad" kuna seal allosas ei ole enamikel inimestel seda paksu sidekoelist osa, mis teeb kõhulihaste ülemise osa nii iseloomulikult segmenteerunuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tõmmata kõht sisse, siis töötavad sisemised kõhulihased.

Et sissehingatuna samaaegselt kõht sisse tõmmata, siis peaks need koormsut saama, joogandused jms neid mõjutada vist üritabki.

--

Aga siin näib teemaks olema miski muu, sry, sel juhul teemast-välja postitus mul.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×