Jump to content
Aas21

Trenn ei too tulu ..

Recommended Posts

Tere , olen siin uus ning kohe tekkis ka küsimus .

Nimelt olen tegelenud jõusaaliga juba umbes 1,5 aastat . Olen võtnud siit leheküljelt omale kava ning ka natukene seda enda jaoks kohendanud ja ka mõned meeldivamad harjutused lisanud . Probleem on aga selles , et keha ei taha enam kuidagi areneda või no ma ise ei ole rahul kuidas asjad kulgevad . Ise teen 5 korda nädalas trenni , kõik lihasgrupid saavad trenni ning olen enda jaoks hetkel sellise kava kokku pannud , kus on väga palju harjutusi , olen sõpradelt ja tuttavatelt kuulnud , et see ei too tulu . Nimelt , ntks rinna ja triitseptsi päeval on mul rinnakavas umbes 7-8 harjutust ning kõik teen korralikult ära , seeriatega 4x12-15 ja sellise keskmise raskusega umbes . Lihast enam eriti juurde ei tule ja ka jõunäitajad on jäänud tahaplaanile, pigem selline koha peal sõtkumine . Olen 182~ pikk ja kaalun 78-79 kg ( 16 aastat vana ) . Massi on ja ka lihast , aga nagu juurde ei tule ega ka jõudu . Trenni teen kõvasti ning pingutan niiii kuidas suudan , mingeid pulbreid ega asju ei kasuta . Rinnalt surun 95kg , jõutõmbes pole enam maksimumi proovinud . 95 oli ka umbes 2 kuud tagasi , nüüd on raskusi 85 ja 80 kg üles saamisega . Kas keegi siit teadjatest oskaks mulle koostada sellise kava , millega tuleks embakumba või ka mõlemat , nii jõudu kui reljeefi , endale hakkab tunduma , et töötan tühja , teen üle või lihtsalt valesti . Oma harjutusi olen reguleerinud siit ja sealt õpetusi vaadates ning ka ühelt kohalikult jõusaaligurult abi küsides .

Ette tänades ja abi oodates , Matis .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere , olen siin uus ning kohe tekkis ka küsimus .

Nimelt olen tegelenud jõusaaliga juba umbes 1,5 aastat . Olen võtnud siit leheküljelt omale kava ning ka natukene seda enda jaoks kohendanud ja ka mõned meeldivamad harjutused lisanud . Probleem on aga selles , et keha ei taha enam kuidagi areneda või no ma ise ei ole rahul kuidas asjad kulgevad . Ise teen 5 korda nädalas trenni , kõik lihasgrupid saavad trenni ning olen enda jaoks hetkel sellise kava kokku pannud , kus on väga palju harjutusi , olen sõpradelt ja tuttavatelt kuulnud , et see ei too tulu . Nimelt , ntks rinna ja triitseptsi päeval on mul rinnakavas umbes 7-8 harjutust ning kõik teen korralikult ära , seeriatega 4x12-15 ja sellise keskmise raskusega umbes . Lihast enam eriti juurde ei tule ja ka jõunäitajad on jäänud tahaplaanile, pigem selline koha peal sõtkumine . Olen 182~ pikk ja kaalun 78-79 kg ( 16 aastat vana ) . Massi on ja ka lihast , aga nagu juurde ei tule ega ka jõudu . Trenni teen kõvasti ning pingutan niiii kuidas suudan , mingeid pulbreid ega asju ei kasuta . Rinnalt surun 95kg , jõutõmbes pole enam maksimumi proovinud . 95 oli ka umbes 2 kuud tagasi , nüüd on raskusi 85 ja 80 kg üles saamisega . Kas keegi siit teadjatest oskaks mulle koostada sellise kava , millega tuleks embakumba või ka mõlemat , nii jõudu kui reljeefi , endale hakkab tunduma , et töötan tühja , teen üle või lihtsalt valesti . Oma harjutusi olen reguleerinud siit ja sealt õpetusi vaadates ning ka ühelt kohalikult jõusaaligurult abi küsides .

Ette tänades ja abi oodates , Matis .

Sa teed liiga palju harjutusi. Rinnale ühe päevaga teha 7-8 erinevat harjutust ja kõiki 4 seeriat on palju. Parem tee nt 3 erinevat harjutust ja järgmisel nädalal vahetad. Tee endale mingi süsteem ja muuda seeriate pikkuseid. Nt üks nädal 4x8 ja teisel 2-3x15 vms. Vaheldust on vaja. See võib olla probleemiks, Teiseks võib olla toitumine ja taastumine. Sööma pead korralikult, et saaksid oma arenguga edasi minna.

Kui ruttu saad peale trenni süüa? Tasuks vahetult peale trenni süüa.. kui sa proteiinipulbrit ei taha, siis näiteks kohupiim ja banaan.

Kui pikk sul 1 trenn on tavaliselt muidu?

Muudetud kasutaja Wire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mm, trenn kestab mingi 2,5-3h . Ehk ma käin pm esmasp-reede ja siis vahel ka pühapäeviti .

Söön korralikult . Kohe pärast trenni süüa ? sellega saan hakkama , jõusaal asub kodust 300 meetri kaugusel .

Aga sellega mul ongi mure , et ei oska nagu seda paika reguleerida oma kava , ma ei tea , võibolla teen mingeid üleliigseid harjutusi, mis ei ole nii tulusad .

Tunnen , et trenn võtab väga läbi , aga nagu käed ja rind on nagu tiptop , mitte ei anna tunda et valutavad või raske oleks , lihtsalt jooksen kotti endaga .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keskmise raskusega? Selles su viga ongi, ära tee keskmise raskusega, vaid raskus võta võimalikult suur, millega suudad need kordused läbi ussim*nni ära teha...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Timo , enne seda trenni , tegingi maksimum raskusega , aga sellega jäi selline tunne , et ma lihtsalt tapan ennast , jõunäitajad seisid nagu lihtsalt kohapeal ning keha enda poole pealt ei tundnud midagi . Võibolla on mu kaval veits valesti koostatud , nagu mainisin , siis olen seda aegajalt reguleerinud , et sooviks näpunäiteid või uut kava , milles kindel olla , olen just viimasel ajal puhates hakanud mõtlema , et äkki on vaja mingit muud kava , mis töötaks või midagi sellist .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Timo , enne seda trenni , tegingi maksimum raskusega , aga sellega jäi selline tunne , et ma lihtsalt tapan ennast , jõunäitajad seisid nagu lihtsalt kohapeal ning keha enda poole pealt ei tundnud midagi . Võibolla on mu kaval veits valesti koostatud , nagu mainisin , siis olen seda aegajalt reguleerinud , et sooviks näpunäiteid või uut kava , milles kindel olla , olen just viimasel ajal puhates hakanud mõtlema , et äkki on vaja mingit muud kava , mis töötaks või midagi sellist .

Aga kirjuta oma kava täpselt siia...Harjutusi on ka ilmselgelt liiga palju...Piisab täiesti kahest harjutusest, halvimal juhul kolmest..

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Timo , enne seda trenni , tegingi maksimum raskusega , aga sellega jäi selline tunne , et ma lihtsalt tapan ennast , jõunäitajad seisid nagu lihtsalt kohapeal ning keha enda poole pealt ei tundnud midagi . Võibolla on mu kaval veits valesti koostatud , nagu mainisin , siis olen seda aegajalt reguleerinud , et sooviks näpunäiteid või uut kava , milles kindel olla , olen just viimasel ajal puhates hakanud mõtlema , et äkki on vaja mingit muud kava , mis töötaks või midagi sellist .

Mul on natukene alati varu raskustega ja iga 2 nädala tagant üritan raskust tõsta 2-3 kilo võrra nt. Mul on nädalas 3 sellist päeva, kus teen ainult suuremaid baasharjutusi (plokitõmbed seljale eest ja ülevalt; rind, kükk, jõutõmme, surumine seistes üles rinnalt). ja 2-3 päeva sõtkun ratast + biitseps, õlg, triitseps, kõht, rind. Nende päevadel siis harjutused hantlitega enamasti - lendamised jm.

Lihtsalt mainisin, võib-olla said siit midagi uut, mida proovida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huhuhu .

Panen erinevas järjekorras , kuidas mugavam .

Rind / Triitsepts .

Lamades rinnalt surumine tasapinnalt .. 1x20 50kg , 1x16 55kg 1x12 60kg 1x8 65kg 1x 6 70kg

Lamades rinnalt surumine laiahaardega 4x15 50kg

Kaldpingilt rinnalt surumine 4x12 45kg

Hantlitega lendamine lamades 4x12 10kg

Hantlitega surumine kaldpinnalt 4x12 10kg hantlid

Küljepealt tõmbed ( mingi aparaat , ei oska seletada ) 4x12 , 30 kg vict .

Ristivedu 4x12 20kg

Ettekallutatult ettetõmbed 4x12 15-20 kg

Triitseptsile 3 harjutust ehk keretõsted , hantliga ja siis plokilt tõmbed ette .

Õlg/Selg .

Lõua alla tõmme kitsa haardega 4x12 23kg

Jätan siit hetkel pooleli , ei oska lihtsalt nimetada edasi , kuidas ja mida teen, vabandan .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere , olen siin uus ning kohe tekkis ka küsimus .

Nimelt olen tegelenud jõusaaliga juba umbes 1,5 aastat . Olen võtnud siit leheküljelt omale kava ning ka natukene seda enda jaoks kohendanud ja ka mõned meeldivamad harjutused lisanud . Probleem on aga selles , et keha ei taha enam kuidagi areneda või no ma ise ei ole rahul kuidas asjad kulgevad . Ise teen 5 korda nädalas trenni , kõik lihasgrupid saavad trenni ning olen enda jaoks hetkel sellise kava kokku pannud , kus on väga palju harjutusi , olen sõpradelt ja tuttavatelt kuulnud , et see ei too tulu . Nimelt , ntks rinna ja triitseptsi päeval on mul rinnakavas umbes 7-8 harjutust ning kõik teen korralikult ära , seeriatega 4x12-15 ja sellise keskmise raskusega umbes . Lihast enam eriti juurde ei tule ja ka jõunäitajad on jäänud tahaplaanile, pigem selline koha peal sõtkumine . Olen 182~ pikk ja kaalun 78-79 kg ( 16 aastat vana ) . Massi on ja ka lihast , aga nagu juurde ei tule ega ka jõudu . Trenni teen kõvasti ning pingutan niiii kuidas suudan , mingeid pulbreid ega asju ei kasuta . Rinnalt surun 95kg , jõutõmbes pole enam maksimumi proovinud . 95 oli ka umbes 2 kuud tagasi , nüüd on raskusi 85 ja 80 kg üles saamisega . Kas keegi siit teadjatest oskaks mulle koostada sellise kava , millega tuleks embakumba või ka mõlemat , nii jõudu kui reljeefi , endale hakkab tunduma , et töötan tühja , teen üle või lihtsalt valesti . Oma harjutusi olen reguleerinud siit ja sealt õpetusi vaadates ning ka ühelt kohalikult jõusaaligurult abi küsides .

Ette tänades ja abi oodates , Matis .

Esiteks, palun näita seda enda modifitsteeritud kava. Võib-olla oled lihtsalt seda enda jaoks kohendanud, et kergemini asjaga ühele poole saaks. Ühesõnaga rasked harjutused välja noppinud.

Teiseks, probleem võib olla toitumises. Tahad rohkem lihast/massi - söö rohkem, kui kulutad.

Kolmandaks, teed ilmselt liiga palju korduseid seerias. Tõmba neid madalamale 8-10 peale. Võid teha ka selliseid seeriad, kus kordused paarikaupa vähenevad.

Neljandaks, arvan, et käid jõusaalis liiga palju. Pigem käi 3 korda nädalas ja anna nii minna, kuidas saad. Mitte 5-6 korda nädalas kerget raskustega 15 kordust tehes. Võib-olla on probleem, et lihtsalt pingutad vähe. Kasuta suuremaid raskusi ning öra ole oma 12-15 korduses kinni.

Imelik, et sul rinnalt surumine on parem, kui jõutõmme. Vähemalt minu jaoks ei tundu see loogiline olevat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eii , ma ei viidanud et jõutõmbes oli 95 2 kuud tagasi ja nüüd 85/50 peal , see käis rinnalt surumise kohta. Jõutõmme on 120 kanti midagist , praegu küll vähem usun .

Pole mitte ühtegi harjutust muideks välja pookinud , vaid lisanud sinna .

Söön nagu loom , sellega ei tohiks probleeme olla .

Võin ka tõmmata vähemaks , kuid ikkagi kahtlen enda kavas . Sooviks vaheldust ning midagi kindlat.

Üingutan piisavalt ma usun , vahel on tunne , et kuku või pikali . Eks ma proovin siis raskusi juurde panna ja 3 päevase trenni peale asja saada , kuid sooviks kasutada kellegi teie kindlat kava , kui keegi heatahtlik soovib jagada .

Igatahes , kui kellegil on jagada , siis oleksin väga tänulik , sest tõesti tahan väga edasi minna ning juurde teha . Ja muideks see 5-6 korda trenni on pigem ajaviide , tunnen end jõusaalis väga koduselt ning väga meeldib seal käia .

Püüan aga teie soovitatud näpunäiteid järgida . Igasugused erinevad kavad on ka teretulnud .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esiteks, palun näita seda enda modifitsteeritud kava. Võib-olla oled lihtsalt seda enda jaoks kohendanud, et kergemini asjaga ühele poole saaks. Ühesõnaga rasked harjutused välja noppinud.

Teiseks, probleem võib olla toitumises. Tahad rohkem lihast/massi - söö rohkem, kui kulutad.

Kolmandaks, teed ilmselt liiga palju korduseid seerias. Tõmba neid madalamale 8-10 peale. Võid teha ka selliseid seeriad, kus kordused paarikaupa vähenevad.

Neljandaks, arvan, et käid jõusaalis liiga palju. Pigem käi 3 korda nädalas ja anna nii minna, kuidas saad. Mitte 5-6 korda nädalas kerget raskustega 15 kordust tehes. Võib-olla on probleem, et lihtsalt pingutad vähe. Kasuta suuremaid raskusi ning öra ole oma 12-15 korduses kinni.

Imelik, et sul rinnalt surumine on parem, kui jõutõmme. Vähemalt minu jaoks ei tundu see loogiline olevat.

Viiendaks. Võib endale tutvustada varem väljaselgitatud tõsiasju jõu arendamisel (treeningu/koormuse parameetrid, reaktsioon erinevatele koormusele, taastumine) ja nendest tulenevaid ideid treeningute kavandamiseks mikrotasandist pikemaajaliselt. Näiteks periodiseerimine - alguseks võib bingida või googeldada "The Art of the Deload" ja selle järgi ka tegutseda. Lugematul hulgal lugemist asjakohastel teemadel leiab www.tmuscle.com (ja sealt edasi).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ütleks, et nädalane puhkus ja uus kava siit harjutustepangast. Soovitaksin ka vahelduseks 3-päevast. Ära aeroobset ka unusta. Ja ära stressa selle lihase pärast. Stress tapab lihast.

Parimat!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

proovi jõutõmmet ja rinnalt surumise seeriaid 12 - 1 kordustega teha

näide lihtsalt : 50kg 12 korda, 58 kg 8 korda, 63 kg 6 korda, ... ala max 1-2 korda - ise paned seeriad paika

minu arust ka liiga palju erinevaid harjutusi ja korduste vahemik võiks pigem 8-10 olla ; suurtemate raskustega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki on keegi siin meheks ja aitab mõne normaalse nõuetele vastava kava välja sõeluda . Ei julge ennast kuidagi usaldada .

Kõik kavad, mis fitness.ee lehel on, on ju koostatud professionaalide poolt (enamus Ott Kiivikas), mis siin enam "ennast usaldada". Mina võtsin endale "Edasijõudnute kava jaotatuna neljaks (1)" ja olen sellega väga rahul. Ei ole midagi lisanud ega eemaldanud, väga mõnus kava, suured tänud Otile.

Tee ka kordusi nõnda, nagu kavas öeldud on. Söö korralikult valku ja häid rasvasid ja küll arened edasi. Valgud ja süsivesikud pulbrina on ka väga head abimehed, kui toitumine on korralik. Jõusaalis veedad ka liiga kaua aega, 2,5-3h päevas. Võta korralik kava ja ürita 1h-1,5h'ga hakkama saada.

Muudetud kasutaja tereummikust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina soovitaks nii, et jagad 3/4 päeva peale kava ära.

Teed suurtele lihastele 4 harjutust 3x10/8

Rinnale ntx: lamades surumine 3x8

positiivsel pingil suurmine 3x10

Hantlitega lendamine 3x10

ja Hantli ületõmme 3x8 vms

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjuta Kaido Leesmani teemasse, et sa tahad temalt kava...ta saadab sulle meilile...seal jaotatud 3ks või 4ks...ise vaatad kuidas parem :)

SIIT!!!! Palun!

Jõudu!

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suur tänu kõigile , kes vaevusid aitama ja näpunäiteid jagama , sain uue kava sätitud enamvähem ning homsest hakkan jälle pihtu .

Jõudu kõigile ning suuuuured tänud !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mm, trenn kestab mingi 2,5-3h . Ehk ma käin pm esmasp-reede ja siis vahel ka pühapäeviti .

Söön korralikult . Kohe pärast trenni süüa ? sellega saan hakkama , jõusaal asub kodust 300 meetri kaugusel .

Aga sellega mul ongi mure , et ei oska nagu seda paika reguleerida oma kava , ma ei tea , võibolla teen mingeid üleliigseid harjutusi, mis ei ole nii tulusad .

Tunnen , et trenn võtab väga läbi , aga nagu käed ja rind on nagu tiptop , mitte ei anna tunda et valutavad või raske oleks , lihtsalt jooksen kotti endaga .

Loodan, et said omale uue treeningkava paika.

Tagantjärgi niipalju enda kogemustest, et kahtlane tunne, et oled ennast ikka liiga rihmaks tõmmanud ja areng sellepärast ka seisma jäänud.

2.5-3h trenni on liiga palju. Rohkem loeb kvaliteet, kui kvantiteet. Ehk selle asemel, et sa keskmiste raskustega 3h jõusaalis müttad on parem raskuseid tõsta ning 1h jooksul trenn ära teha. Kujutan ette, et sellise kavaga nagu sa praegu oled teinud on lihaskasv ja jõu suurenemine tõesti väga piiratud ning pigem oled suutnud oma vastupidavust kenasti tõsta. Kui kui sa just triatloni tegema ei hakka siis vastupidavus vist ei ole sinu peamine eesmärk.

Samuti 6 korda nädalas trenni teha on ikka väga palju. On mehi, kelle taastusperiood on kuni 3-4 päeva teatud lihasgruppidel. Liiatigi kui sa ei söö taastamist aitavaid toidulisandeid siis kujutan ette, et su keha lausa palub puhkust.

Kui sa aga oled selline trennihull nagu mõni mees on siis keskendu sellele, et iga lihasgrupi vahele jääks 2-3 päeva puhkust. Kui ikka rinna täiesti ribadeks tõmbad siis ei ole suurt mõtet järgmine päev kohe uuesti raiuda, isegi päevane vahe on sageli liiga väike. Jaota kava kenasti ära.

6 päeva peale teha ei keela sul keegi.

E - Rind, triitseps

T - Jalad, biitseps

K - Selg, õlg

N - Rind, triitseps(teised harjutused kui nädala alguses/ või hoopis uuesti jalgu teistsuguste harjutustega jne)

R - Säär, kõht, kael + (väiksemad lihased)

L - Puhkus

P - soovi korral kergem trenn erinevatele lihasgruppidele.

Näide lihtsalt kuidas saab nädalaga kõik lihased läbi kurnata, jättes ometigi igale lihasgrupile aega taastuda. Kuid jah, eks ikka profid oskavad kokku panna just sulle mõeldud kava sinu eriärasusi silmas pidades.

Ning massi poole pealt on üks asi kindel: pead sööma, valku - ja palju! Vahest ollakse peale trenni nii läbi omadega, et toit ei püsi allgi. Selletõttu ka valgusheikide nn. vajalikkus. Kui ikka lihastele ehitusmaterjali sisse ei söö siis jäädki tulemusi ootama. Sa võid süüa endale energia ülejäägi süsivesikutest ja rasvadest, aga lihased sul sellest suuremaks ei lähe...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

v6ta rahulikult, v6ta yks n2dal puhkust saalist .

proovi oma aega planeerida, tee saalis trenni k6igest max 2h .

kordused 8-10-ni, v6iksid hetkel proovida 4-6 .

s88 rohkem .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära unusta, et raske jõutreeningu kõrvalt tuleb tasakaaluks teha ka aeroobset treeningut, et süda tugevana hoida. Näiteks 3-4x nädalas jõusaal, siis vastavalt 1-2x nädalas näiteks 5-10km jooksu. Jõudu ja edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin Pärnus Kimberi juures jutul ja ta soovitas massiperioodiks taolist süsteemi(loomulikult kaasneb sellega ka jõud):Iga 6-10 nädala tagant tuleb harjutused välja vahetada, niiet see uus harjutus koormaks samat lihasgruppi. Koorumused samaks ei jää. Neil tuleb järjest tõsta, kuni tuleb see nädal, et enam juurde ei tule. Ei pea iga nädal ilmtingimata neid tõstma, aga peaasi, et progress toimuks - puhtalt oma keha tunnetamine. Samas tehnikat ei tohiks unustada: kang alla aeglustusega ja üles nii kiirelt kui saad ja pausideta. Söö 2g valku oma keha kg kohta ning mine enne 12 magama. Soojenda ja venita...pulbrit joo koheselt peale kangi maha laskmist juba...aeroobset pole mõtet maha teha. Massiperioodil ca 2x 20-30 min kuidas iganes - jalka, koss, jooks, ujumine.

Kui põhiasju jälgida, ei saa raskused samadele astmetele jääda, edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käisin Pärnus Kimberi juures jutul ja ta soovitas massiperioodiks taolist süsteemi(loomulikult kaasneb sellega ka jõud):Iga 6-10 nädala tagant tuleb harjutused välja vahetada, niiet see uus harjutus koormaks samat lihasgruppi. Koorumused samaks ei jää. Neil tuleb järjest tõsta, kuni tuleb see nädal, et enam juurde ei tule. Ei pea iga nädal ilmtingimata neid tõstma, aga peaasi, et progress toimuks - puhtalt oma keha tunnetamine. Samas tehnikat ei tohiks unustada: kang alla aeglustusega ja üles nii kiirelt kui saad ja pausideta. Söö 2g valku oma keha kg kohta ning mine enne 12 magama. Soojenda ja venita...pulbrit joo koheselt peale kangi maha laskmist juba...aeroobset pole mõtet maha teha. Massiperioodil ca 2x 20-30 min kuidas iganes - jalka, koss, jooks, ujumine.

Kui põhiasju jälgida, ei saa raskused samadele astmetele jääda, edu!

ma kyll arvan et peale suve k2iakse magama kell 10..

aga suvel on v6imatu vara minna, liiga valge on v2ljas sel ajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma kyll arvan et peale suve k2iakse magama kell 10..

aga suvel on v6imatu vara minna, liiga valge on v2ljas sel ajal.

Muidugi on võimatu varem magama minna kui magad igapäev lõunani. Õigel ajal üles küll siis õhtul uni ka tuleb varem :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×