Jump to content
Ott Kiivikas

THE WORLD GAMES 2009 - selgunud on dop.kontrollide tulemused

Recommended Posts

Otsast loen kogu aeg päevi ,et see pull juba ükskord läbi saaks, sest olen nö dieedil olnud märtsi algusest saadik. Ja kaugel need EMV 3 oktoobril on, paar nädalat saab natuke puhata ja siis uuesti EMV ja kuu hiljem MM. Õnneks selline võistlusgraafik, et keset suve on ka võistlus on ainult iga 4 aasta tagant. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Spasibo - i jewjo za to wto ccolku na scoi sait postavil :)

Dve nedei jewjo terpet, no budem borotsa - saperniki konewno silnoe, no proigrat ne poidjom!

Ìäÿ... Òû óæå ãîòîâ.. è åùå 2 íåäåëè.. îôèãåòü...

:) It’s your turn... WIN!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud fännidele eks ma üritan nii kuidas saan. Kaalukategooria muutmisest tõenäoliselt midagi väljaei tule, olen seda korduvalt proovinud ja edutult. Parem olla seal kus olen ja aastate tööga läheb sealsamas ka pilt paremaks nagu näha on. Tuleb lihtsalt seista järjekorras ja oodata oma aeg ära, lõpuks ei ole vahet kas tulla euroopameistriks või maailmameistriks -90 või -100kg. tiitlid on tiitlid. Kes ei unistaks olla suurem, kuid reaalsus on reaalsus kui tahad teha puhast sporti. :)

Eks kui aega saan kirjutan ka mida ma siis seekord ettevalmistusel tegin ja kuidas toitusin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis puutub konkurentidesse,siis kolm neist on minust ikka juppmaad lühemad, Bilous 163cm Mabrouk vast sinna 165 - 167cm kanti ja Qatari mees ei ole ka üle 170 cm väga, st. et needmehed on ikka hulgajämedamad. Proportsioonide ja vormiga ei tohiks seal palju kaotada kellegile, kuid jah mass võib saada takistuseks. Peaasi on see, et ettevalmistus on läinud plaanipäraselt ja olen omalt poolt teinud kõik mis suutsin. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Eks kui aega saan kirjutan ka mida ma siis seekord ettevalmistusel tegin ja kuidas toitusin."

Sellest oleks tõepoolest huvitav kuulda. Huvitaks ka milline on su võistluseelse treeningu kehaosade nädalajaotus, kas erineb massiperioodist oluliselt??? Muutub (erineb) see ka kuidagi 1 kuu enne võistlusi ja 2 nädalat enne võistlusi??? Ps. kuidas oled organiseerinud oma aeroobsed sessioonid (hommik, õhtu) ja nende kestused. Kas ja kui palju on kukkunud treeningraskused ning kas jätad mõne harjutuse ka enne võistlusi välja või vähendad selle osakaalu (nt. jõutõmme, et vigastuste riski miinimumini viia vms.)??? Samuti huvitaks kas jõutreeningu pikkus ajaliselt enne võistlusi ka muutub, kas muutub pikemaks, kas suurendad ka seeriate arvu kehaosa kohta??? Toitumisest, milline võiks protsentuaalselt olla toitainete osakaalude jagunemine (nüüd valmistudes ja kas see üldse muutub sul võrreldes massiperioodiga) ning millise kaloraazi peal üldse viimane kuu ja viimasel nädalal oled???

Vorm tundub samuti jällegi korralik, lisaks veel niipalju, et minu arvates on jalad eelnevaga võrreldes tunduvalt jämedamad, kuidas ise kommenteerid???

Siit kõrvalt sinu tegemisi jälgides...tuleb tõepoolest sulle ja sinu tahtejõule AU anda. Nii pikalt olla sellises vormis, seda säilitada ja aina paremakski minna ning samas jõuda peale selle kõige veel igale poole mujale (pean silmas igasuguseid üritusi, presentatsioone ja sinu tegemisi teles). Tõepoolest väga suurt tunnustust vääriv tahtejõud!!!

Loodan samuti siiralt, et see tohutu tahe ja edasipürgivus saavad nii neil Maailmamängudel, kui ka edaspidi üldse tasutud vääriliste kohtadega!!! Edu!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

To - Oskar, vastan pikemalt loodetavasti tänase päeva jooksul, arvan ,et neid küsimusi mida sa esitasid huvitab paljusid. Vehin teha praegu retsepte tervisliku toitu (kokku pean tegema ca 15- 20 tk koos toiteväärtuste a valmistamisõpetusega) ja kuna esitamistähtaeg kukub esmaspäev, siis nagu ikka kõik on viimasele minutile jäetud, on üks huvitav projekt, kui käiku läheb, siis räägin juba täpsemalt, see puudutab paljusid inimesi kaasa arvatud siin portalikülastajaid. Hommikune aeroobne 60 min ratast tehtud ja õhtun kangi osa 2 tundi ka veel ees ootamas.

Tänud ka tunnustavate sõnade eest, eks kõigi kaasaelamine annab lõpusirgel lisaenergiat viia töö lõpuni. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott on üks tahtejõulisemaid sportlasi Eestis läbi aegade!! Vorm on tõesti väga hea, loodame et see võistlusteks ära ei kuku, ja et ikka hinnatakse seekord triipe. :) Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Müts maha Oti ees, et oled nii jätkanud puhtalt ja alla pole andnud :) Äkki saab laupäeval jalatrenni koos teha :)

PS! Vorm on ülikõva :)

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte äkki saab koos trenni teha, aga kindlasti saab, sest mina olen kohal, peaasi, et tulevad need kes seda koos teha soovivad. Kuna seal saab olema mul ka viimane jalatrenn enne võistlusi, siis koormused on juba optimaalsed ja ära ei taha jalga tappa, siis saa nö töökäigus ka näpunäiteid anda. :)

Kõik on teretulnud - loodan ,et me ikka saali ära mahume :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Retseptid sain ka valmis. Nüüd sööma (omatehtud kotletid looma ja kanafileest) värske toorsalatiga..... juba tuleb sülg suhu :) Õhtuseks trenniks vaja jõudu koguda, kas keegi õhtul Spartas ka täna treenib - mul plaanis rind, õlg, triitseps.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Eks kui aega saan kirjutan ka mida ma siis seekord ettevalmistusel tegin ja kuidas toitusin."

Sellest oleks tõepoolest huvitav kuulda. Huvitaks ka milline on su võistluseelse treeningu kehaosade nädalajaotus, kas erineb massiperioodist oluliselt??? Muutub (erineb) see ka kuidagi 1 kuu enne võistlusi ja 2 nädalat enne võistlusi??? Ps. kuidas oled organiseerinud oma aeroobsed sessioonid (hommik, õhtu) ja nende kestused. Kas ja kui palju on kukkunud treeningraskused ning kas jätad mõne harjutuse ka enne võistlusi välja või vähendad selle osakaalu (nt. jõutõmme, et vigastuste riski miinimumini viia vms.)??? Samuti huvitaks kas jõutreeningu pikkus ajaliselt enne võistlusi ka muutub, kas muutub pikemaks, kas suurendad ka seeriate arvu kehaosa kohta??? Toitumisest, milline võiks protsentuaalselt olla toitainete osakaalude jagunemine (nüüd valmistudes ja kas see üldse muutub sul võrreldes massiperioodiga) ning millise kaloraazi peal üldse viimane kuu ja viimasel nädalal oled???

Vorm tundub samuti jällegi korralik, lisaks veel niipalju, et minu arvates on jalad eelnevaga võrreldes tunduvalt jämedamad, kuidas ise kommenteerid???

Siit kõrvalt sinu tegemisi jälgides...tuleb tõepoolest sulle ja sinu tahtejõule AU anda. Nii pikalt olla sellises vormis, seda säilitada ja aina paremakski minna ning samas jõuda peale selle kõige veel igale poole mujale (pean silmas igasuguseid üritusi, presentatsioone ja sinu tegemisi teles). Tõepoolest väga suurt tunnustust vääriv tahtejõud!!!

Loodan samuti siiralt, et see tohutu tahe ja edasipürgivus saavad nii neil Maailmamängudel, kui ka edaspidi üldse tasutud vääriliste kohtadega!!! Edu!!!

Nagu lubatud, siis kirjutan mida ja kuidas teinud olen ehk saab keegi abi ka oma ettevalmistuse tegemisel - sest ega siin midagi saladuses hoida ei ole. Lihtsam on öelda, et üritage seda lihtsalt järgidagi, siis võib teie enda jaoks ka parem tulemus tulla.

Trenn: Keha jaotatud kolmelel päevale, kõige klassikalisem versioon (1.päev jalad, eest tagant säär 2. päev selg, biitseps, alaselg, trapets 3. päev rind, õlg triitseps) kõhtu teen tihedamini, vahepeal iga trenn 1 -2 harjtust vahest üle päeva, kuidas parasjagu tunne on.

Sellist skeem tegelikult ole kasutanud alates 1999a. iga kord enne võistlusi, midagi loogilisemat ei ole suutnud välja mõelda, nii et oleks normaalne taastumine ja suudkas kaks korda nädalas keha läbi treenida.

Harjutusi tuleb suurtle lihastele (rind,selg,jalesiosa) 4-5 ja seeriaid (18 - 25). Väikestele lihastele 2-3 harjutust 10 - 14 seeriat.

Kasutan vähemalt vahetult enne võistlus ikkagi superseeriaid ja tihti ka gigantseeriaid. Tehes kas siis erinevaidharjutusi 3-4 tk üksteise järgi või vähendades sama harjutuse puhul raskust 3- 6 korda järjest (ca 10-15 sek puhkust), iga pika seeria järel lasen enesetunde järgi taastuda niikaua kui tunnen et olen valmis uuesti järjest mürgeldama.

Aeroobset ei teinud enne EM üldse. Siis vaatasin ,et jalga muidu teravaks ei saa ja hakkasin tegema, nüüd on pilt parem sõidan iga päev enne esimest toidukorda 45-60 min. Alustasin 45 min ja praegu on igapäevane 60 min. Ülejäänud ajal on vähe liikumist, seega minu soovitus kui keegi liigub jala palju, siis ei peaks tõenäoliselt niipalju aeroobset tegema, nädals siis 7 tundi, mul on lihtsalt istuv töö ja siis on seda vaja.

Treeningraskused, mingil määral kndlasti on väiksemad kui perioodil kui sai vabalt süüa mida tahan, samas kaal oli ka suurem. Samas ei ole trastiliselt ka midagi kukkunud.

Näiteks alles nädal tagasi mõtelsin, kas jõuan esimese harjutuse lamades veel hantlitega suruda. Proovisin ja tuli 6 kordust 60 kg hantlitega, no peab tunnistama, et see on sama palju kui ma ka hooajaväliselt surusin. Veel näide Kimberi klubis tegin jõutõmmet, ca 3 nädalat tagasi. (120/10, 140kg/10, 160/8,180/8, 200/6), see ei olnud ka veel maksimum. Parematel päevadel kui tegin regulaarselt tõmmet tegin 225kg 6 seeriad varuga.

Kuna teen superseeriaid, siis lihase kurnatus tuleb kiiremini, eriti kuna glükogeenivarud on pidevas defitsiidis, st. et esimestel seeriatel on korralikult jõudu, kuid see raugeb kiiremini kui hooajaväliselt.

Kükis on raskus hetkel maas, olen tahnud psüühikat säästa ja mitte iga hinnaga raskusi taga ajada ja teen praegu kükke 10 seeriad sügavalt 130/10 kordused, samal aal surun kohe jalapressi peale, mis väsitab jalga topelt. Need seeriad teen kükke ilma millegita, st. ei soojndussokke, sidemeid ega isegi vööd. Arvan ,et kui teha rahulik trenn ja minna ülesse, siis jaksaks vast 170 - 180 kg seeria ka praegu teha. :) Kõige huvitavam ongi see, et kas ma kükin 120 - 130 kg või 180 - 200 kg siis jala välimuses see kuidagi ei kajastu. Ainult nii kui sealt välja hakkab joonistama, siis tekkib visuaalne effekt ja jalg tundubki jämedam kui ümbermõõt lubaks paista. Siis tekkibki küsimu, miks siis lahmida 180 teha kui see välimuses ei kajastu? Kindlasti olen nõus, et raskus suurendamine üldettevamistuse käigus on hädavajalik kogumaks massi, kuid mhavõtmise aeg tekitab see liigset vaimset stressi, mis tapab rohkem kui asi väärt on, seega võtke ka neid jalatrenni raskusi kergemalt, sest intensiivsus tapab neid omakorda + aeroobne igapäevane. :)

Väiksematel lihasrühmadel kasutan väiksemaid raskusi, sest olen aru saanud, et nende treenimisel vajan rohkem tunnetust, kuivõrd vale tehnika abil sooritatud kordusi, mis hiljem mõju ei avalda. Sama kehtib tegelikult ka teiste harjtuste puhul, et lihastunnetus peab säilima, muidu ei ole sellest raskusest ka lihaste kasvu mõttes tolku.. :)

Ma ei tea kas trenni osas sai nagu kirja, kui jäi midagi ütlemata, siis vihjake mis välja jäi ja mis teid huvitab.

Üksasi veel, mis on väga oluline. Trenni minnes ma aiman, milliseid hrjutusi ma plaanin teha, kuid tegemise käigus ütleb keha ette, et tee seda ja siis seda jne... :) st. kindlat harjutuste väljakujunendu järjekorda ei ole, puhtalt intuitsiooni najal käib asi. Olen täitnud ka nö plaani varem ,kuid tundsin et keha tegelikult küsib muud ja praegu viimase aasta kui tulemused on jälle paranenud olen just intuitiivset treeningmetoodikat kasutanud ja see on ennast õigustanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumine

7.00 Enne hommikust aeroobset 1 klaas mahla (kas viinamarja või segu) 4 tabl. Fast BCAA tabletti

8.20 Hommikusöök: 100-150 gr kiirkaerahelbeid (kuivainena kaalutud)

60 gr. Hera 80 (kas karamell või ananass)

1 mtl. WDGP (Tai Kane Whey dr. Glutaminepeptide)

90 gr. külmutatud kirsse

200ml 2% jogurtit (lemmikud on leiva pähkli ja ahjuõuna)

1/2 õuna

40 gr, rosinaid

Keedan veega pudru, lisan riivitud õuna ja rosinad. Panen kaussi külmutatud marjad ja valgupulbri, valan peale valmis pudru, segan kokku ühtlaseks massiks, peale valan jogurti. Päeva parim toidukorda ka aitab mind kuude viisi dieeti kannatada, selle nimel juba ootad järgmist hommikut. :)

12.00 Lõunsöök: 150 gr. kas kanafileed (Talleggi oma) või ise tehtud kanafilee kotlete (need sisaldavad lisaks sibulat ja porgandit), vahest ka kanamedaljone punaes kastmes - neid siis kui kohe ei ole võitlus tulemas.Samuti siis kasutan erinevaid Talleggi tooteid kanfilee tillimarinaadis jne.

150 - 200gr. toorsalatit (tomt, kurk, kapsas või siis porgandi kurgi, vahest ka hapukasast).

2 spl. oliiviõli, valan salatile

1 - 2 viilu leiba (seda ei saa lubada iga kord, vastavalt kuidas kaal on)

15.30 Õhtuoode: Sama toit üldjuhul mis lõunaks, vahest on lihakraam teine või on kala, toorsalat on sama üldjuhul, sest teen korraga suure kausitäie valmis ja siis ekseldan seda paar päeva.

17.00 Enne trenni: 1 tl Beeta - alaniini (Fast)

ca 3 gr. arginiini (Fast)

19.30 Peale trenni: Kas 2 mtl WDGP või 50 gr. HTR -FAST (vastavalt mis parasjagu käes on)

30 gr. AC-C (Fast)

1tl betaalaniini

1/2 pakki Doriani vitamiine Max Nutrition

50 gr. dextrot (glükoos FAST)

22-23 Õhtusöök: 3 Tervisemuna (Tallegg) suuremat

1-2 viilu juustu 26%

2 viilu kanafileesniki kas (450gr. müüakse Talleggi toodang)

2 hapukurki keskmise suursega

Vahetult enne magamaminekut ca 23.30 - 24.00

4 kaplit Joint+(Fast- see on liigeste pärast)

3 kapslit ZMA (kas Optimum või Universal)

4 kaplit BCAA (Fast)

Vahest olen teinud ka shake - kui aeroobne seanss on jäänud õhtks ja lõpetan rattasõidu ca 23.00 õhtul, siis olen teinud Malto 6 segatuna Promix (mõlemad FASTI tooted).

Nagu näete, ei midagi keerulist, kuid praegu läheb seda reziimi 5 kuu jutti ja see on asja juures keerulisem. Muidu toit on maitsev!!!

Kõigile neile, kes üritavad süüa maitsetut toitu, siis ütlen, et vormi tegemise aeg peab ka toit olema maitsev, muidu paneb juhe ikka täitsa kokku :) Toidu tooraine peab olema kvaliteetne, see määratleb ise ära tulemuse, kuid kindlasti soovikisd kõik süüa maitsvat toitu, miks siis vägistada maitsetud keedetud kanafileed??? :)

Kui tekkib küsimusi andke teada, loodan et sellest lahtikirjutamisest on kellegile abi ja saate ka omale ideid mida ja kuidas süüa.Ei tahagi väita, et antud kava on mingi ideaal mida järgima peaks. Kõik on individuaalne ja mulle lihtsalt sobib see, mille lahti kirjutasin. See aitab mul teha ka järgmised 70 kulturismivõistlust (maailmamängud on mu 72 kulturismivõistlus ja ega vägistades neid niipalju ei kogune, protsessi peab nö nautima... :) )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis seal ikka avalikustame siis vormi kaks nädalat enne võistlust, kaal hommikul 88,0 kg (see on kodukaal, mis näitab tegelikult kilo vähem seega kaal on päevane 90,0 tuuris)

Ja pilt on sellline

post-22-1246733549.jpg

Selle pildi järgi ei tundnud kohe äragi kellega tegu.

Kuusk on haige.

Edu igaljuhul.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle pildi järgi ei tundnud kohe äragi kellega tegu.

Kuusk on haige.

Edu igaljuhul.

See kuusk nagu ka mehed, kes sealt üldse selle kuuse kunagi välja on saanud tekkib suht viimases osas, kui pekki ikka tõsesti vähe on, kuid jah peab tunnistama, et sellist kuuske seljal ei mäleta tükk aega :) Kanni saab veel kuivemaks, kui see triibuliseks läheb, siis on pekk maas, kuid kardan ,et nii teravaks seekord ei saa, kui ekstreemsusi teha, siis vast ka saaks, kuid sellega võib siis kaasneda ka mõningane mass kadu, mida niigi väikese massi puhul ei saa endale lubada. Seega üritaks säilitada seda mis on ja teha ka mõningne puhkus enne võistlust - mis võimlada ka veel paremini triipe välja pigistada ja ka natuke süsikate osa tõsta, sest praegu on ikka suht tühi tunne. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatasin just neid viimaseid pilte ja arutasime Ivo Pärlega, et sellist ülakeha ei ole Otil küll varem olnud. Medaleid kaela ei hakka riputama, aga metsa tagant on kuulda lakse...need laksud, mis hakkavad käima :) Tubli töö!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaatasin just neid viimaseid pilte ja arutasime Ivo Pärlega, et sellist ülakeha ei ole Otil küll varem olnud. Medaleid kaela ei hakka riputama, aga metsa tagant on kuulda lakse...need laksud, mis hakkavad käima :) Tubli töö!

Tänud, vähemalt ei pea endale laksu andma, et kodune töö jäi tegemata eks järgmine laupäev mörame juba koos saalis ja vaatame, mis selle nädalaga veel juhtunud on.... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×