Jump to content
MoloM

Kerge probleem rulluisutamisel

Recommended Posts

Mure siis järgmine. Pole eriti palju elus rulluisutamisega tegelenud, viimased aastad kohe üldse mitte. Nüüd tekkisid elamisse rulluisud ja olen proovinud käia uisutamas. Probleem aga selles, et jalatallad hakkavad õudselt valutama juba peale esimest 1-2 kilomeetrit. Jõudu ja tahtmist oleks uisutada veel kaua, kuid eelmainitud mure ei lase kohe kuidagi seda teha.

Kas kellelgi on kogemusi samalaadse murega ja oskab mingisugust nõu anda?

Tänud igasuguse tagasiside eest. B)

MoloM

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mure siis järgmine. Pole eriti palju elus rulluisutamisega tegelenud, viimased aastad kohe üldse mitte. Nüüd tekkisid elamisse rulluisud ja olen proovinud käia uisutamas. Probleem aga selles, et jalatallad hakkavad õudselt valutama juba peale esimest 1-2 kilomeetrit. Jõudu ja tahtmist oleks uisutada veel kaua, kuid eelmainitud mure ei lase kohe kuidagi seda teha.

Kas kellelgi on kogemusi samalaadse murega ja oskab mingisugust nõu anda?

Tänud igasuguse tagasiside eest. B)

MoloM

Mul oli sama probleem. M6tlesin, et v2hese harjutamise asi...

Nyyd on teised uisud ja probleem on kadunud. Eelmised olid liiga suured minu jaoks. ...v6i tont seda teab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga loogiline põhjus on sellel olemas - lampjalad.

Endalgi samad probleemid, umbes sarnase alaga.

Suusatamisel umbes. 3'nda kilomeetril tekivad rämedad jalatalla valud, põhjus - lampjalg.

Hoian siis suuski üleval ise selili lamades ja valu ei ole tunda, toetun uuesti, valu uuesti.

Läbin veel kuskil 2 km ja jalavalu taandub, sama juhtub edasi järgmine kord sõitma asudes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas saabas on paras?

Kas pehmed v kõvad carbon uisud?

Kui uiskudel saab reguleerida raami asendit, võid ka seda katsetada, kuid peamine on jala harjutamine uisuga.

Võid ka esialgu proovida uisu päka osa lõdvemalt siduda, st kui hakkab valutama, lased lõdvemaks ja pärast kui valu järele annab, pingutad uuesti.

Arvan, et selle probleemiga on enamik uisutajaid kokku puutunud suuremal või vähemal määral.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas saabas on paras?

Kas pehmed v kõvad carbon uisud?

Kui uiskudel saab reguleerida raami asendit, võid ka seda katsetada, kuid peamine on jala harjutamine uisuga.

Võid ka esialgu proovida uisu päka osa lõdvemalt siduda, st kui hakkab valutama, lased lõdvemaks ja pärast kui valu järele annab, pingutad uuesti.

Arvan, et selle probleemiga on enamik uisutajaid kokku puutunud suuremal või vähemal määral.

Aitas t6esti ka l6dvemalt sidumine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei pruugi, mul on jooksimsel selline asi, jalatallad hakkavad õudsalt valutama...lampjalgu pole..

Mitte millegi muuga ei olegi probleeme olnud, kui nende suurte ja raskete uiskudega.

Lampjalgu kindlasti ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rattakingad muuseas samad, kui liiga kõvasti kinni, hakkavad tallad valutama.

Aga uisutamisega, mäletan et oli täpselt sama probleem. Jalad harjuvad ära samas mõne aja pärast. Kui ei harju, on saabas liiga väike: kitsas või lühike või mõlemat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga loogiline põhjus on sellel olemas - lampjalad.

Endalgi samad probleemid, umbes sarnase alaga.

Suusatamisel umbes. 3'nda kilomeetril tekivad rämedad jalatalla valud, põhjus - lampjalg.

Hoian siis suuski üleval ise selili lamades ja valu ei ole tunda, toetun uuesti, valu uuesti.

Läbin veel kuskil 2 km ja jalavalu taandub, sama juhtub edasi järgmine kord sõitma asudes.

Tänan erinevate vastuste eest. Katsetan erinevaid variante. Uisutamisega olen varasemal ajal palju tegelenud, nüüd rulluisud hakkasid ka väga meeldima, nii et alla ei anna B)

P.S. Lampjalad kindlasti ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul oli sama probleem. M6tlesin, et v2hese harjutamise asi...

Nyyd on teised uisud ja probleem on kadunud. Eelmised olid liiga suured minu jaoks. ...v6i tont seda teab.

Tahtsin kohe sama pakkuda.Odavamad uisud tihtiüeale pole korralikuks sõidukd mõeldudki, pidem niisama liuglemiseks. Endal ka need kõrged ja suht odavad variandid, kui ikka 7-10 km tempokalt ära sõita, siis jalad pole enam kiita- saabas on liiga raske ja jalg väsib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eraldi väiksed korrigeerivad tallad sisse..

Käi igaksjuhuks ka perearsti juures ära ja lase pöiapiltidele suunata..

Kas taldu ise kasutanud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×