Jump to content
taliindrek

Jõutõmme

Recommended Posts

Standardne lähenemine peaks olema seljapäeval esimese harjutusena. Treenib ta ju peamiselt selga ning baasharjutusena oleks hea alguses teha. Jalapäeval kükki ja jõutõmmet korraga teha oleks ka ebameeldiv, kumbki harjutus väsitab üksi juba päris ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Standardne lähenemine peaks olema seljapäeval esimese harjutusena. Treenib ta ju peamiselt selga ning baasharjutusena oleks hea alguses teha. Jalapäeval kükki ja jõutõmmet korraga teha oleks ka ebameeldiv, kumbki harjutus väsitab üksi juba päris ära.

OK. Kuidas sellega siis on, et peaks 3x10 tegema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3x10 käib alguses küll, hiljem võid 5x5 peale üle minna.

Jõutõmme paiguta seljatreeningu esimeseks harjutuseks (rasked baasharjutused on alati trenni alguses). Kükki ja rinnalt surumist ei tasuks tõesti samale päevale planeerida kui elada tahad B)

Arvan, et üle 1x nädalas pole jõutõmmet mõtet teha. Tehakse isegi kord kahe nädala tagant. Ma soovitan sul teha kord nädalas. Raskustega ei tasuks kohe hulluks minna, õpid tehnika ära, siis hakkad laduma. 70kg peaks alguseks sobima. Kui väga kerge on, siis lao juurde. Kindlasti hoia selg tõmmates sirge, võimalusel kasuta jõusaali- või tõstevööd. Kui raskusi enam hoida ei jõua siis kasuta segahaaret (üks käsi pealthaardes, teine käsi althaardes).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3x10 käib alguses küll, hiljem võid 5x5 peale üle minna.

Jõutõmme paiguta seljatreeningu esimeseks harjutuseks (rasked baasharjutused on alati trenni alguses). Kükki ja rinnalt surumist ei tasuks tõesti samale päevale planeerida kui elada tahad B)

Arvan, et üle 1x nädalas pole jõutõmmet mõtet teha. Tehakse isegi kord kahe nädala tagant. Ma soovitan sul teha kord nädalas. Raskustega ei tasuks kohe hulluks minna, õpid tehnika ära, siis hakkad laduma. 70kg peaks alguseks sobima. Kui väga kerge on, siis lao juurde. Kindlasti hoia selg tõmmates sirge, võimalusel kasuta jõusaali- või tõstevööd. Kui raskusi enam hoida ei jõua siis kasuta segahaaret (üks käsi pealthaardes, teine käsi althaardes).

Jep. Selline nipet-näpet on mul endalgi teada. Siiski aitüma!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selg peaks tegelt nõgus olema aga võib ka sirge olla pole hullu kui juba kumeraks läheb siis ole ettevaatlik võid väga kergesti selja ära tõmmata..

jõutõmme on sega haare kui ikka haare nõrgaks jääb kasuta magneesiumit kätele.

rihmad unusta ära kangi peaks ikka ise jõudma käes hoida. ma tean on väga palju rihmade fänne kes väidavad risti vastu aga jah.............

kui selg terve siis tõstevööd ära alguses kohe peale pane ok kui tahad rekordit proovida siis peaks peale panema

jõutõmme selja päeva esimene harjutus

kui teed kergelt siis korra nädalas

kui aga fataalselt ribadeks siis korra paar kuus mitte rohkem.....

Muudetud kasutaja wenom poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõrgemad mehed ülevalpool teevad 2x nädalas. Soovitan sullegi, üks kord tee nädalas mingi kindel seeriate ja korduste arv. 5x5 oleks ideealne, st iga 2 nädala tagant lisad raskusele 5kg. Kõik on katsetamise asi, sa pead ise proovima, keegi teine ei saa sulle putru suhu panna. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Selline küsimus, et pole siiamaani teinud reguraalselt jõutõmmet, siis nt millal seda teha. Kuna mu kava on jaotatud 4-le päevale, siis millal oleks kõige parem seda teha?

Tark oleks teha tõmmet siis kui oled kõigerohkem väsinud ja selja või jala trenni ajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3x10 käib alguses küll, hiljem võid 5x5 peale üle minna.

Jõutõmme paiguta seljatreeningu esimeseks harjutuseks (rasked baasharjutused on alati trenni alguses). Kükki ja rinnalt surumist ei tasuks tõesti samale päevale planeerida kui elada tahad B)

Arvan, et üle 1x nädalas pole jõutõmmet mõtet teha. Tehakse isegi kord kahe nädala tagant. Ma soovitan sul teha kord nädalas. Raskustega ei tasuks kohe hulluks minna, õpid tehnika ära, siis hakkad laduma. 70kg peaks alguseks sobima. Kui väga kerge on, siis lao juurde. Kindlasti hoia selg tõmmates sirge, võimalusel kasuta jõusaali- või tõstevööd. Kui raskusi enam hoida ei jõua siis kasuta segahaaret (üks käsi pealthaardes, teine käsi althaardes).

Vaata näiteks Korte 3x3 kava: http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...&com_view=1. Seal tehakse kõiki kolme baasharjutust ühel päeval, jõutõmmet sealjuures kõige viimasena. Ja see ei ole sugugi ainuke tuntud kava kus vähemalt kaht ja mõnikord ka kõiki kolme baasharjutust ühes treeningus koos tehakse. Ometi siin foorumis kirjutavad paljud stiilis: "mina küll jõutõmmet ja kükki ühel päeval ei jõua teha, mina ikka korralikult teen". Laiendage oma silmaringi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaata näiteks Korte 3x3 kava: http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...&com_view=1. Seal tehakse kõiki kolme baasharjutust ühel päeval, jõutõmmet sealjuures kõige viimasena. Ja see ei ole sugugi ainuke tuntud kava kus vähemalt kaht ja mõnikord ka kõiki kolme baasharjutust ühes treeningus koos tehakse. Ometi siin foorumis kirjutavad paljud stiilis: "mina küll jõutõmmet ja kükki ühel päeval ei jõua teha, mina ikka korralikult teen". Laiendage oma silmaringi.

Ma pole sellele mõelnudki, et treenida ilma lisaharjutusteta. Tundub, et selline süsteem võib tõesti töötada. Tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib vabalt teha 1x nädalas, selja või jala päeval, ise eelistan teha esimese harjutusena. Jah väsitab, aga samas kuidagi ergutab närvisüsteemi ja võimaldab järgmiste harjutustega rohkem pingutada. Vähemalt mulle tundub nii.

Ja see üle nädala tegemisest - ka võib, kuid kui teha igal nädalal, ega siis iga kord ei pea nii tegema, et soolikad persest väljas on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaata näiteks Korte 3x3 kava: http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...&com_view=1. Seal tehakse kõiki kolme baasharjutust ühel päeval, jõutõmmet sealjuures kõige viimasena.

Jõutõmmet tehakse sellepärast kõige viimasena, et puudub võimalus kangi alla jäämiseks, kui oled juba väsinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võib vabalt teha 1x nädalas, selja või jala päeval, ise eelistan teha esimese harjutusena. Jah väsitab, aga samas kuidagi ergutab närvisüsteemi ja võimaldab järgmiste harjutustega rohkem pingutada. Vähemalt mulle tundub nii.

Ja see üle nädala tegemisest - ka võib, kuid kui teha igal nädalal, ega siis iga kord ei pea nii tegema, et soolikad persest väljas on.

Nõustun. Ma arvan, et eks seda ole näha kuidas tunne on ning kas on soovi ja tahtmist teha seda igal nädalal, B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaata näiteks Korte 3x3 kava: http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...&com_view=1. Seal tehakse kõiki kolme baasharjutust ühel päeval, jõutõmmet sealjuures kõige viimasena. Ja see ei ole sugugi ainuke tuntud kava kus vähemalt kaht ja mõnikord ka kõiki kolme baasharjutust ühes treeningus koos tehakse. Ometi siin foorumis kirjutavad paljud stiilis: "mina küll jõutõmmet ja kükki ühel päeval ei jõua teha, mina ikka korralikult teen". Laiendage oma silmaringi.

3x3 on päris julm kava. algajatele ei soovita, aga kui oled juba vähe staasikam tegelane anna ainult tuld. jõunäitajad paranevad selle kavaga meeletult, kui korralikult lõpuni teed.

puhkus selle kava puhul üli oluline, kui tunned, et ikka ei jõua puhka päev paar rohkem sest muidu võid ennast ära kurnata ja tulemused null

mitte mingil juhul ei tohi nälgida eriti selle kava puhul pead sööma sööma ja veelkord sööma palju tihti ja tugevalt....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest sobib jõutõmme hoopis paremini jala, mitte seljapäevale. Kõige suurem koormus on jalgadel ja alaseljal mis on sama mis küki puhul nii, et mulle vähemalt tundub küll loogiline olevat, et seda jalapäeval teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest sobib jõutõmme hoopis paremini jala, mitte seljapäevale. Kõige suurem koormus on jalgadel ja alaseljal mis on sama mis küki puhul nii, et mulle vähemalt tundub küll loogiline olevat, et seda jalapäeval teha.

Seda küll. Proovin järele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest sobib jõutõmme hoopis paremini jala, mitte seljapäevale. Kõige suurem koormus on jalgadel ja alaseljal mis on sama mis küki puhul nii, et mulle vähemalt tundub küll loogiline olevat, et seda jalapäeval teha.

kui teed jõutõmmet jalad max laiusega siis sobib ka jala päevale.

kui aga teed jalad õlgade laiuselt siis selja päeval..

ei ole harjutust ega treening kava mida ei tohi teha kui tead miks milleks ja kuidas seda teha..

aga enamus 95% kõigist kulgejatest ei jaga matsu välja nii et tehke nii nagu peab..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui teed jõutõmmet jalad max laiusega siis sobib ka jala päevale.

kui aga teed jalad õlgade laiuselt siis selja päeval..

ei ole harjutust ega treening kava mida ei tohi teha kui tead miks milleks ja kuidas seda teha..

aga enamus 95% kõigist kulgejatest ei jaga matsu välja nii et tehke nii nagu peab..

Õige jutt!

Olen ka jala päeval teinud klassikslist varjanti ning mänginud tõmbe sygavusega ja kasutanud ka hantleid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõusaalis pole teil tõstevöid ?

Ja muidu, parem osta juba uus, mis sa ikka teise vanaga peale hakkad.

Uus asi on ikka uus asi ! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juhuslikult oleks mul selline küsiumus, et ega keegi teist ei müü tõstevöö, mida ma kasutan jõutõmbe ajal ?

mix sul vööd vaja, oma kere lihastest ei piisa, kuna tõmbad nii palju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×