Jump to content
Aken

Pulss jooksmisel

Recommended Posts

Käisin siis täna sellel aastal teist korda jooksmas ja panin huvipärast hiljuti ostetud pulsikella ka peale. Teada on, et vastupidavus on mul nõrk. Pulsikellaga on ka naljakas asi. Rahulolekul kella mitte vaadates on pulss ~70 ja kui vaatan kella siis hakkab kohe tõusma kuni ~100ni :lol:(mitmel tutaval ka nii)

Kuskil 5 minutit jooksu ning pulss oli juba 170, kuid ega ta sealt enam eriti kõrgemale ei tõusnudki. Max pulss oli 182 ja seda mäest üles joostes. Keskmiseks pulsiks kujuneski kuskil ~170. Tempo oli päris aeglane. Jõusaali kõrvalt pole aeroobset eriti teinud, kuid nüüd tahaks nädalas 1-2 korda samasuguse ~4km ringi teha. Kas treenimine sellisel pulsisagedusel ja tempol on mõistlik ja toob ka tulemusi? Peale jooksu kuskil tund aega on pulss praegu 100, a see on ka võibolla psühholoogiline :D sest kuskil 5 minutit peale jooksu oli pulss 90.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käisin siis täna sellel aastal teist korda jooksmas ja panin huvipärast hiljuti ostetud pulsikella ka peale. Teada on, et vastupidavus on mul nõrk. Pulsikellaga on ka naljakas asi. Rahulolekul kella mitte vaadates on pulss ~70 ja kui vaatan kella siis hakkab kohe tõusma kuni ~100ni :lol:(mitmel tutaval ka nii)

Kuskil 5 minutit jooksu ning pulss oli juba 170, kuid ega ta sealt enam eriti kõrgemale ei tõusnudki. Max pulss oli 182 ja seda mäest üles joostes. Keskmiseks pulsiks kujuneski kuskil ~170. Tempo oli päris aeglane. Jõusaali kõrvalt pole aeroobset eriti teinud, kuid nüüd tahaks nädalas 1-2 korda samasuguse ~4km ringi teha. Kas treenimine sellisel pulsisagedusel ja tempol on mõistlik ja toob ka tulemusi? Peale jooksu kuskil tund aega on pulss praegu 100, a see on ka võibolla psühholoogiline :D sest kuskil 5 minutit peale jooksu oli pulss 90.

oleneb täitsa mis su max pulss on ja kindlasti mida rohkem käid aeroobset tegemas seda paremaks ilmselt pulss läheb kui just üle ei kurna ennast. ma tean mõnda kelle max pulss 220 ja isegi üle :P endal max pulss aint 185 aga joostud saan ilusti 130-se pulsiga mäkke läheb kuskil 150 aga eks kunagi sai kõvasti vastupidavust teha kah kuigi nüüd selgelt raskem joosta juba :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Max pulss peaks olema (220-vanus) 201, sest vanust on 19. Täna saavutatud 182 juures tundsin küll, et jaksaksin vabalt veel kõrgemale selle ajada. Muide ma ei nimetaks seda päris mäeks, rohkem oli 30m tõusu moodi. Eks saab näha, kas pulss muutub mõne nädalaga joostes madalamaks.

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käisin siis täna sellel aastal teist korda jooksmas ja panin huvipärast hiljuti ostetud pulsikella ka peale. Teada on, et vastupidavus on mul nõrk. Pulsikellaga on ka naljakas asi. Rahulolekul kella mitte vaadates on pulss ~70 ja kui vaatan kella siis hakkab kohe tõusma kuni ~100ni :lol:(mitmel tutaval ka nii)

Kuskil 5 minutit jooksu ning pulss oli juba 170, kuid ega ta sealt enam eriti kõrgemale ei tõusnudki. Max pulss oli 182 ja seda mäest üles joostes. Keskmiseks pulsiks kujuneski kuskil ~170. Tempo oli päris aeglane. Jõusaali kõrvalt pole aeroobset eriti teinud, kuid nüüd tahaks nädalas 1-2 korda samasuguse ~4km ringi teha. Kas treenimine sellisel pulsisagedusel ja tempol on mõistlik ja toob ka tulemusi? Peale jooksu kuskil tund aega on pulss praegu 100, a see on ka võibolla psühholoogiline :D sest kuskil 5 minutit peale jooksu oli pulss 90.

Kui sa pole eriti treeninud, peaksid alustama madala pulsiga nn põhivastupidavuse treenimisest, st pulsisagedustel nii 65-70% maksimumist, ehk siis sinul, kui võtta aluseks vanusejärgne max pulss, peaks pulss püsima 130 - 140 vahemikus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii madala pulsiga ma joosta ei saa, see oleks juba keskmisest kiirem kõnnak. Aga kui ma ikka jooksen 170 pulsiga alguses, ju ikka mingi areng toimub. Enesetunne vähemalt hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii madala pulsiga ma joosta ei saa, see oleks juba keskmisest kiirem kõnnak. Aga kui ma ikka jooksen 170 pulsiga alguses, ju ikka mingi areng toimub. Enesetunne vähemalt hea.

Aga miks arvad, et pead just kogu aeg jooksma, teegi kõndi, vahele mõned lõigud jooksu, kui pulss tõuseb, hakkad kõndima, kui alanenud, jooksed jälle.

Tasapisi hakkavad jooksulõigud pikenema ja harjud jooksuga.

ma küll ei tea, mis su hetke füüsiline vorm ja sportlik taust, kuid kui sa oled treenimata inimene, on kohe kõrge pulsiga treeninguid alustades oht endale liiga teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No jõusaali olen teinud regulaarselt natuke üle 2a. Enamus sellest ajast 4 korda nädalas. Kätekõverdusi, lõuatõmbeid, kõhulihaseid ja selliseid asju jaksasin koolis oma klassis kõige rohkem teha, jooks aga jäänud tahaplaanile. Kusjuures suusatamisega on palju paremad lood. Kõndimine minu jaoks trenn ei ole, pigem jooksen hambad ristis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

170 küll tundub sellise rahuliku tempoga jooksu jaoks veidi paljuvõitu (kui koormustesti käisin tegemas, siis mu mäletamist mööda arst soovitas kusagil 140-150 kandis treenida. See aga sõltub ka vanusest jms), aga ma arvan, et kui omal tunne on OK, siis miks mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas keegi seda usa armee 30/60 ja 60/120 varianti ka proovinud on? Ehk siis 30 sekundit jooksed kiire tempoga ja siis 60 sekundit kõnnid. Nii 2 miili järjest. 60/120 on sama, aga edasijõudnutele. See pidavat ka kiiresti vastupidavust andma. Algajad pannakse seal nii jooksma. Ma arvan, et see ajaks mul pulsi sinna 190ne lähedale sprintides :D

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas keegi seda usa armee 30/60 ja 60/120 varianti ka proovinud on? Ehk siis 30 sekundit jooksed kiire tempoga ja siis 60 sekundit kõnnid. Nii 2 miili järjest. 60/120 on sama, aga edasijõudnutele. See pidavat ka kiiresti vastupidavust andma. Algajad pannakse seal nii jooksma. Ma arvan, et see ajaks mul pulsi sinna 190ne lähedale sprintides :D

arendav on kindlasti, ainult tihti seda kindlasti teha ei saaks suht piima täis lööb ilmselt :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See 220 - vanus ei ole raudreegel. Mõnel on ta suurem ja mõnel väiksem. Minul peaks olema 201 aga koormus testis öeldi mulle hoopis 185.

Aga kui arsti juurde ei viitsi minna, siis võid võtta küll selle valemi järgi.

Ja 180- vanus jääb minumeelest lahjaks. See ei ole õige minu arusti. Nii madala puls tuleb siis. Ja hakka sealt veel 70 % maha võtma kah veel(igaltreeningul on oma %), siis ei jäägi midagi järgi ju.

220- vanus, seda valemit olen ma pöris paljudes artiklites ja raamatutes tähele pannud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii madala pulsiga ma joosta ei saa, see oleks juba keskmisest kiirem kõnnak. Aga kui ma ikka jooksen 170 pulsiga alguses, ju ikka mingi areng toimub. Enesetunne vähemalt hea.

170 pulsiga joostes sul mingit aeroobse vastupidavuse arengut ei toimu, sellisel juhul treenid ainult oma organismi hapnikuvõlga kannatama mis on mõttetu kui sa ei ole keskmaajooksja või sprinter. Kui tahad arendada vastupidavust siis tuleb joosta kuskil 130 löögisagedusega. Muul viisil aeroobset vastupidavust juurde ei tule. Kui esialgu on keskmisest kiirem kõnnak 130 siis peakski kõndima (aga kõnni siiski nö jooksusammuga mitte ära jaluta). Jooksutempo tuleks viia nii aeglaseks, et pulss oleks koguaeg alla 130. Kui läheb kõrgemaks siis natuke kõndida kuni tõmbab jälle alla. See on küll esialgu suht tüütu, aga kui ülepäeviti kuskil kaks nädalat niimodi jooksmas käjja siis on juba märgatava löögisageduse allaminemine ja saad tempot juurde panna. Jooksma peaks min 1 tund. kuigi seda on suht raske uskuda siis selline meetod toimib ja tõmbab löögisageduse vägagi kiiresti madalaks.

Inz

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igal inimesel on erinev pulsisagedus, mida ta vastupidavus trenniks vaja on.

Jalgrattaga sõidul on pulss 150 ringis vastupidavus trenniks ( Vähemalt kella andmete ja testide järgi mis seal on ) ning

ka jooks peaks sinna kanti jääma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No näe kelle siit foorumist üles võib leida B) Igatahes see 30/60 ja 60/120 variant on minu meelest ikka rohkem edasijõudnutele... vähemalt minul võtab nii tehes ikka väga korralikult läbi, aga no ma jätsin puhkepausid natuke lühemaks ka nii 30/45. Lase lihtsalt tasapisi edasi ja küll ka vastupidavus tuleb :P Ja ära seda pulsi kella päris üks ühele tõena ka võta, sest see ei ole sul ju väga tasemel kell.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas keegi seda usa armee 30/60 ja 60/120 varianti ka proovinud on? Ehk siis 30 sekundit jooksed kiire tempoga ja siis 60 sekundit kõnnid. Nii 2 miili järjest. 60/120 on sama, aga edasijõudnutele. See pidavat ka kiiresti vastupidavust andma. Algajad pannakse seal nii jooksma. Ma arvan, et see ajaks mul pulsi sinna 190ne lähedale sprintides B)

Lihtsalt tuli meelde, et hiljuti proovisin sõudemasinaga sellist mõnusat varjanti: 8 min keskmise tempoga soojendus; 30 sekundit maksimaalse tempoga sõudmist; 60 sekundit puhkust (tõusin ka püsti ja kõndisin natuke ja siis, juba u 5 sekundit enne aega tegin paar rahulikumat tõmmet ette) JA jälle 30 sekundit täie jõu ja kiirusega. Kokku tegin vist 5 või 6 30 sekundilist kiirendust. Proovige!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×