Jump to content
Tarantula

Küsimus laiuse kohta ja TOITUMISKAVA!!!aidake!!

Recommended Posts

Mina arvan seda viisi selle 3,5 tunnise treeningu peale , se on absurd kuidas saab nii palju treenida ma isegi ei viidsiks nii kaua treenida pluss tunnist või 2 piisab täiesti algajale on isegi 2 tundi palju :D seega ma ei oska rohkem midagi öelda selle kohta minu arust se 3.5 h on absurd , ja veel 14 aastane oh jummel . aga kui sa nii arvad ja tahad oma keha niimodi lõhkuda siis ise tead !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa aru, 3h, 4h jne? Mul läheb saalis keskmiselt tund aega, koos soojenduse ja venitamisega. Seda kava puhul, milles on ~8 harjutust, 3x8 ja 6x6 seeriates. Pole kunagi aru saanud, miks on kahe seeria vahel vaja juttu puhuda inimestega või niisama käed rüppes istuda mõned minutid. Kahe seeria vahel tõmban 20-30 sekundit hinge (harva maksimum minut) ja panen edasi.

Kui teha jõukava siis ei piisa 30 sekundist. Kui ma teen rinnalt surumist 100kg ja 4-6 kordust siis puhkan oma minuti ikka. Kui jätan puhkuse lühemaks siis järgmine seeria kestab vaid 2-3 kordust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
taastumine on untsus sul..

Kusjuures ei ole. See on septsialisti koostatud kava. Kolm päeva trenni, üks puhkus, kolm trenni, üks puhkus. Trennid nihkuvad koguaeg ühe nädalapäeva võrra edasi. Seega nädalas teen ühte kehaosa kaks korda. Kohevarsti tuleb puhkus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on neli p2eva trenni k6ige lyhem 3h .

j6uan 2ra treenida 2xn2dalas selja (kokku 15-20 harjutust 3-6 seeriat), rinna 1x, biitsa 1x, triitsepsi 1x, jalga 2x, k6htu 1x ja mul on k6ik korras .

aga v6ibolla teen natuke muutusi, kuna yletreeningut on juba n2ha, seda siis uneh2irete n2ol .

v2hendan nii natuke seeriaid kui ka harjutusi .

v6ibolla lisan pigem intensiivsust, aga seljaga ei saa ma midagi teha, see j22bki nii nagu ta on..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul on neli p2eva trenni k6ige lyhem 3h .

j6uan 2ra treenida 2xn2dalas selja (kokku 15-20 harjutust 3-6 seeriat), rinna 1x, biitsa 1x, triitsepsi 1x, jalga 2x, k6htu 1x ja mul on k6ik korras .

aga v6ibolla teen natuke muutusi, kuna yletreeningut on juba n2ha, seda siis uneh2irete n2ol .

v2hendan nii natuke seeriaid kui ka harjutusi .

v6ibolla lisan pigem intensiivsust, aga seljaga ei saa ma midagi teha, see j22bki nii nagu ta on..

Püüad jalgratast leiutada ? Võta treeningkavade alt neljaks jaotatud kava ja hakka selle järgi treenima. Arened kordades paremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul on neli p2eva trenni k6ige lyhem 3h .

j6uan 2ra treenida 2xn2dalas selja (kokku 15-20 harjutust 3-6 seeriat), rinna 1x, biitsa 1x, triitsepsi 1x, jalga 2x, k6htu 1x ja mul on k6ik korras .

aga v6ibolla teen natuke muutusi, kuna yletreeningut on juba n2ha, seda siis uneh2irete n2ol .

v2hendan nii natuke seeriaid kui ka harjutusi .

v6ibolla lisan pigem intensiivsust, aga seljaga ei saa ma midagi teha, see j22bki nii nagu ta on..

Kui saladus pole, siis võiksid siia lisada oma kava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ja kuidas siis selline tegija nagu mike mentzer tugevaks sai selle juures et ta oli j6ukas iga p2ev v2hemalt 6h ?

Mike Mentzer? Mike Mentzer võis iga päev küll 6 tundi jõusaalis olla, aga seda ilmselt treeneritöö tõttu. :D

Mike Mentzer, kui H.I.T. metoodika populariseerija on nüüd küll viimane mees, kes 6 tundi päevas trenni tegi, hea, kui ta 60 min trenni tegi.

Rohkem valesti ei anna tema metoodikat küll iseloomustada. :)

Arnold Schwarzenegger võis 5 tundi päevas treenida, kuid ta oli ka suht ainuke, kes sellise mahu juures ületreeningusse ei sattunud.

Proffide järgi ei tasu küll treeningkava hakata kokku panema. Kasvõi seetõttu, et sa ei ole sama "kütuse" peal mis nemad jne jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka ise paar korda 3 tundi trennis olnud. Põhjus siis selles, et jõuperioodil harjutuste vahel 5 minutit pausi, seeriate vahel 3 minutit. 8 harjutust ongi siis umbes 2 tundi. 12 harjutust juba 3h. Kuna selliste pausidega on pausi peaaegu, et sama palju kui trenni ennast.

Seda on ainult jõutrenni juures juhtunud ja tänu pikkadele pausidele + 30 minuti venitus trenni alguses!

Üldiselt lähtun aga 2h piirist.

Jõud kasvab kõvasti, enesetapu tunnet ei ole.

P.S. igaksjuhuks lisan. Olen täheldanud, et juhul kui jõuperioodil korralikult vastupidavustreeningut lisaks teha, siis kipuvad jõutrennid ka pikemaks minema. Asi siis selles, et esiteks kui naudid jõusaalis treenimist läheb aeg väga kiiresti ja teiseks, vastupidavuse kasvamisel võib veel ka 2 tunnise trenni peale tunduda, et energiat on palju ja tahaks veel teha ja lihtsalt unustad ennast kauemaks jõusaali.

Vähemasti minuga on nii. Ei ütle, et kõigil. Samas ei maksa diskrimineerida koledasti kui keegi pikalt trennis on, sest erinevatel inimestel on erinev füüsis, tulemused ja tahtmine. :D

Toitumise koha pealt, ma ei tea kui paljud minuga nõustuvad, aga minu uskumus on selline.

Kui sa toitumisest midagi ei tea, siis alusta sellest, et mitte ei pane kõva toitumiskava kokku, vaid lihtsalt söö

vajalikud korrad päevas, nö. silma järgi head kraami (rämpstoitu ma ei mõtle siinkohal, kuid aegajalt tuleb sedagi süüa kui muud võimalust pole :)) ja jälgi oma tulemusi. Kui tulemusi pole, söö rohkem.

Hiljem kui tahad väga tõsist asja harrastada, siis proovi oma kogused täpselt paika panna, et oma soovitud tulemusi saada.

Omavahelise nääklemise peale siin ütleks: jõusaalis ilma tasakaalu ja kannatlikuseta hakkama ei saa. Jätke sõimusõnad sõbra jaoks keda kangisurumisel innustate :)

Muudetud kasutaja Terviseks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii. Keerasite veel ühe teema tuksi, tublid olete. Järgmine kord üritage teemas püsida ja mitte üksteist sõimata. Kui keegi arvab, et on väga tark (oma paarikuulise treeningstaažiga), siis arvaku edasi ja treenigu 3.5h päevas. Küll ta mõistuse pähe saab, kui südame tuksi keerab.

Kasutajale NO PAIN NO GAIN soovitaks seda foorumit edaspidi mitte külastada. Kui sa juba algajana nii targana ennast tunned ja targemate inimeste , kellel on kogemusi 10x rohkem, nõuandeid kuulata ei taha, siis ei ole sul siin foorumis midagi teha. Sinu nõuandeid me ka kuulda ei taha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei kujuta ette kuidas jõusaalis asi edeneb, aga meil kippusid kergejõustikus ka trennid 3.5 tunni peale aeg ajalt venima. Põhjus muidugi selles, et soenduse võttis oma tund aega, siis veel tehniline trenn oli umbkaudu tund aega ja lõpuks alles puhas raske füüsiline imes endasse u. 1-1.5h, aga pausid olid keskmiselt 3 min pikad, kuna iga harjutuse pidi sooritama maksimaalse plahvatuslikusega.

Ma ei kujuta aga ette kuidas peaks tegema 3+ tundi kangi. Kõik harjutused spetsialiseerusid erinevatele lihasgruppidele?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei kujuta ette kuidas jõusaalis asi edeneb, aga meil kippusid kergejõustikus ka trennid 3.5 tunni peale aeg ajalt venima. Põhjus muidugi selles, et soenduse võttis oma tund aega, siis veel tehniline trenn oli umbkaudu tund aega ja lõpuks alles puhas raske füüsiline imes endasse u. 1-1.5h, aga pausid olid keskmiselt 3 min pikad, kuna iga harjutuse pidi sooritama maksimaalse plahvatuslikusega.

Ma ei kujuta aga ette kuidas peaks tegema 3+ tundi kangi. Kõik harjutused spetsialiseerusid erinevatele lihasgruppidele?

seda 3 tundi on ikkagi palju , keerad südame nii tuksi . 3 min :) seda on ohtralt palju võiks olla ikka kõvast vähem :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega väike testimine halba ei tee.

Näiteks, massi ajal viimati tegin 1 minut seeriate vahele, 3 harjutuste vahele.

Praegu jõutrennil 3 minutit seeriate vahele, 5 harjutuste vahele. -- jõuperioodil ka vastupidavust

Enne seda jõutrennil tegin 1 minut seeriate vahele, 3 harjutuste vahele.

Pean ütlema, et praegu tundub see pikem paus jõutrennil paremaid tulemusi andev.

P.S. kehtib ainult minu kohta, iga inimene peaks ikkagi ise testima mis talle parimaid tulemusi annab.

Muudetud kasutaja Terviseks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nonii. Keerasite veel ühe teema tuksi, tublid olete. Järgmine kord üritage teemas püsida ja mitte üksteist sõimata. Kui keegi arvab, et on väga tark (oma paarikuulise treeningstaažiga), siis arvaku edasi ja treenigu 3.5h päevas. Küll ta mõistuse pähe saab, kui südame tuksi keerab.

Kasutajale NO PAIN NO GAIN soovitaks seda foorumit edaspidi mitte külastada. Kui sa juba algajana nii targana ennast tunned ja targemate inimeste , kellel on kogemusi 10x rohkem, nõuandeid kuulata ei taha, siis ei ole sul siin foorumis midagi teha. Sinu nõuandeid me ka kuulda ei taha.

Täpselt !

Ise küsib 3x päevas, kuidas midagi teha ja siis kui on aeg kriitikaks tema pihta, siis on mees õigel kohal ennast õigustama..

Kui ma asjaga tegelema hakkasin, siis tegin ka ikka totaalselt puusse, ei kahetse, kuna sealt sain kõva teadmiste pagasi, kuid tulla siia foorumisse, kus on Eesti tasemel asja teadjad ja hakkata oma tarkust targemate pihta näitama, siis see näitab kahjuks ainult suurt ego.

Palun, kui sul läheb nii hästi oma 3.5h trennidega, miks sa siis üldse nõu küsid?

Sorri, aga kui tahad midagi teada, siis pead tõega leppima, nii teistsugune, kui see ka ei ole sinu arusaamadest !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Kogu see teema on psüholoogiline asi ka.

Kusjuures ma ei süüdista, ega tee maha ühtegi osapoolt, sest isiklikud kogemused on mind palju tolerantsemaks muutnud.

Räägin lühidalt oma stoori, ehk keegi leiab midagi õpetlikku vms.

Hetkel 25 a.

Kuni 15 aastaseni olin see väga saledat tüüpi poiss (päevad läbi ratta seljas või järves, talvel kegutamas ja suusatamas kogu aeg). Jõusaalist ja teadlikust treeningust ei teadnud MITTE MIDAGI. Olin väga aktiivne, toitusin nii nagu normaalne Lõuna-Eesti poiss toitub, kelle ema süüa teeb - kartul, liha, 3 L purkide viisi maa piima, kasvuhoonest köögiviljad jms, aiast marjad. Värske õhk. Tervist alkoholi, ega suitsetamisega ei rikkunud.

Gümnaasiumi tõttu kolisin Tartusse ja leidsin breigi trenni. Pärast esimest aastat hakkasin lisaks ka kodus tegema. Ruumi oli ja eraldasin endale 4 korda 5 m tühja toa trenni jaoks. Tegin põhiliselt breigi elemente pluss meeletutes kogustes kõhulihaseid ja kätekõverdusi, pea peal seisu seina ääres, hüppenöörihüppeid jms. Oli ka 4 hantlit. Treenisin 5-7 päeva nädalas 1h korraga. Tegelikult ka see oli metsikult intensiivne, sest tegin musa saatel ja tempo oli peal. Pärast tundi ujusin higist. Kui haskkasin arengut märkama, sain meeletu motivatsiooni. Teadmatusest treenisin enam õlgu, rinda ja kõhtu. Biits sai ületreenitud ja ei tahtnud hiljem enam suureks kasvama hakata. Selg nõrk. Jalad sitked geenidest.

Kusagilt gümnaasiumist sai alguse ka trenni meeletus. 8 pack oli vägev ja tundus, et mida rohkem ja tihedamini treenida, seda tugevamaks, suuremaks ja vastupidavamaks lihased muutuvad! JUST! Panin kõik need omadused ühte patta, arvasin, et lihas lihtsalt areneb ja kiirus, jõud, vastupidavus ja suurus on nö samad asjad.

Ülikoolis valisin ka väga liikuva ja füüsiliselt koormava eriala, aga ÕNNEKS ÕPPISIN LIHASEID VENITAMA.

Pärast ülikooli kolisin Euroopast ära suurele steroidimaalse USA-sse.

Imedemaale kohaselt leidsin enda suureks rõõmuks sellised asjad nagu Hollywood Hills (ideaalne koht jooksu rahmeldada) ja 24 Hour Fitness (Schwarzeneggeri juhitud osariigis ikka on jõusaalid 24 h avatud ). No ja töö oli ka veel lisaks pmst mägedes matkamine. Minu selle perioodi tavaline trenninädal. 6 korda trenni jõusaalis, millest mõni ivenis kuni 7 tunniseks - ja jaaaa, hull, kuni kella 3 öösel tegin kohati.

Lihtne, siis ühel hommikul lihtsalt voodist ei tõuse. Keha lihtsalt keeldub üldse midagi tegemast.

Teate ma ei kirjuta enam väga pikalt, sest kogu oma elu ei jõua ühte posti panna.

Võibolla lihtsalt mõelda enne, kui kedagi konkreetselt porri tallata. Foorumi ühelauselistest postitustest ei saa aru, millist elu inimene elab. Faktoreid on veel lisaks toitumisele, ja treeningkavale. 3h trenn on ühe jaoks hoopis midagi muud, kui kellegi teise jaoks. Mina nt nautisin aega saalis ja ei tahtnud lihtsalt ära tulla, kujutage ette Hollywoodi ja ühte mega suurt jõusaali, kus alati on vääga ilusaid naisi ja treenitud bodybuildereid ja pärast trenni hüppad Bodyfactorysse ja ostad spetsiaalse proteiini seigi ja kõnnid 30 kraadises pilvitu taevaga päevas oma koju. Seda tähendas minu jaoks trenn. Kellegi teise jaoks tähendabb see midagi muud.... aga on meie kõigi jaoks meie enda arvates parim, mis teame.

Hetkel, teen suht kaootiliselt 2-3 korda nädalas 1-2 h. Korraga terve keha (jalgu 1-2 kord nädalas seal hulgas). Töö tõttu pole lihtsalt võimalik teisiti, aga vahetasin seetõttu just elukohta, et oma normaalne rütm tagasi saada ja kohe peaks võimalusi tekkima taas normaalseks 3-5 korda regulaarseks, kavandatud treeninguks. Naljakas on, et biitseps nt, mida muidu kippusin kogu aeg üle treenima on hetkel suurim, mis eales olnud on. Söön palju köögivilju, oliiviõli, kalaõli, päevalilleõli, mõõdukalt liha ja magusat. 2 - 4 korda päevas Dorian Yates Lean Gain, max 20 g valku. Kreatiini 5 g päevas ja Beta Alaniinii 4 g päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tahaks ise ka juba hakkata kasvama :) koguaeg kaal kõigub söön midagi rohkem l2heb kaal j2lle alla se on labane lihtsalt . vahepeal mõtlen et ma ei suuda enam, raske on võidelda kiire ainevahtuse vastu . ma ei jõua nii palju süüa kuigi peaks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tahaks ise ka juba hakkata kasvama :) koguaeg kaal kõigub söön midagi rohkem l2heb kaal j2lle alla se on labane lihtsalt . vahepeal mõtlen et ma ei suuda enam, raske on võidelda kiire ainevahtuse vastu . ma ei jõua nii palju süüa kuigi peaks :D

Soovitaxin sul sooke pyreestada, endalgi hetkel soomisest kopp ees, aga vedelal kujul pole probleemi.

NT. yx eilne toidukord oli:vahukoor, pahkliv6i, 6un ja maasikaid ja 40g valgupulbrit ning natuke vett, k6ik blenderisse ja lax alla kyll.

Sama v6ib ka soolase toiduga teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas k6ik siin kes vaidavad et nad kiire ainevahetusega(AV) on kainud oma AV-d m66tmas?

Minu kogemus on see et kui soon vahem(v6i olen norm piires oma kaloritega) kui kulutan siis olen ka kiire ainevahetusega, aga kui soon ca. 1000 kalorit rohkem siis enam pole? :)

Arvan et te ikkagi ei soo piisavalt, et kaalu t6sta ja kohe tuleb text: ma kiire AV-ga. Liitke oma snackid toidukordadega ja kaal ikka t6useb, raakimata teistest hyvedest :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas k6ik siin kes vaidavad et nad kiire ainevahetusega(AV) on kainud oma AV-d m66tmas?

Minu kogemus on see et kui soon vahem(v6i olen norm piires oma kaloritega) kui kulutan siis olen ka kiire ainevahetusega, aga kui soon ca. 1000 kalorit rohkem siis enam pole? :P

Arvan et te ikkagi ei soo piisavalt, et kaalu t6sta ja kohe tuleb text: ma kiire AV-ga. Liitke oma snackid toidukordadega ja kaal ikka t6useb, raakimata teistest hyvedest :D

See paistab jah mingi suht tüüpiline vabandus olevat, kas kiire AV või siis ektomorf/hardgainer - samas kui küsid toitumise kohta tuleb ikkagi välja et päevane kaloraaž on vaevu-vaevu üle vajaduste ja sv/valgu & rasvade suhe väga mööda..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Teema on suletud.

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×