Jump to content
testuser3

Hommikune jooks vs rattasõit

Recommended Posts

Kuna ilmad juba ilusad ja saab ka väljas end liigutada, tahaks natuke ka õuesporti teha.

Seni olen igal hommikul teinud 10x Mahler Body blasterit (hindu kükiga), mille kestvus on umbes 3-4 minutit, aga tugevalt hingeldama võtab.

Vahepeal oli mõte teha lühemat jooksu ca 2km, puhkuseks rippes kätekõverdusi , nüüd aga tekkis idee, mis oleks, kui asendada see kiirema rattasõiduga Nõmme rabateedel, ilmselt rattasõit nii efektiivne pole, aga samas mul ei ole konkreetset eesmärki midagi pikendada või kasvatada, vaid lihtsalt saada rõõmu liikumisest ja enne tööleminekut natuke vunki sisse.

Vahepeal saaks peatuse teha mõnel harjutusväljakul, kus saab palki tõsta, rööbaspuudel turnida jne. Küsimus oleks ka see, kas see varahommikul, enne söömist mõistlik on.

22a mees

180cm

65kg

Aitäh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna ilmad juba ilusad ja saab ka väljas end liigutada, tahaks natuke ka õuesporti teha.

Seni olen igal hommikul teinud 10x Mahler Body blasterit (hindu kükiga), mille kestvus on umbes 3-4 minutit, aga tugevalt hingeldama võtab.

Vahepeal oli mõte teha lühemat jooksu ca 2km, puhkuseks rippes kätekõverdusi , nüüd aga tekkis idee, mis oleks, kui asendada see kiirema rattasõiduga Nõmme rabateedel, ilmselt rattasõit nii efektiivne pole, aga samas mul ei ole konkreetset eesmärki midagi pikendada või kasvatada, vaid lihtsalt saada rõõmu liikumisest ja enne tööleminekut natuke vunki sisse.

Vahepeal saaks peatuse teha mõnel harjutusväljakul, kus saab palki tõsta, rööbaspuudel turnida jne. Küsimus oleks ka see, kas see varahommikul, enne söömist mõistlik on.

22a mees

180cm

65kg

Aitäh.

kindlasti se aitaks , ega ratta sõit halbagi tee aga lühike ma on selle jaoks , pigem jookse ja võid palki ka tõsta ja puudel turnida , kindlasti tee trenn ära ja siis söö sipa natukese ajapärast

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksuks 2-3km hommikul on päris normaalne, et "veri liikuma" saada. Rattaga tuleks kindlasti vähemalt topelt sama teekond läbida, teeb ajaliselt vast sama välja. Kumb rohkem meeldib? Söömise koha pealt, siis midagi kerget võiksid võtta, vähemalt mina isiklikult hommikul söömata ei jaksa mitte midagi teha. Kui eesmärk pole rasvapõletus, siis miks mitte näiteks klaas vett ja õun enne trenni? Peale trenni peaksid sööma korralikult, eine, mis sisaldaks nii valke, süsivesikuid kui ka rasvu. Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud!

Jooksule otsisin alternatiive seepärast, et kui sooviksin ka palki tõsta ja niisama jõuharjutusi teha, tuleks kokkuvõttes joosta ca 7km, kuna täpselt poole jooksumarsruudi lõpus on harjutusväljak (Tallinnas, Ilmarise tänava juures).

Seepärast oleks rattaga lihtsam energiliselt sinna vändata, teha harjutused ja tagasi.

Oleks paari kilomeetri ulatuses selline harjutuskoht, kaaluks tõsiselt jooksmist, eks 7km jookseks niisamagi ära, aga see asi kisub juba rasvapõletuseks ja kõvaks vastupidavuse trenniks, mida praegu soov küll teha pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis jutt? Rattaga muidugi. Tee selle 7km jooksul näiteks 2xMAX, aja pulss nö. punasesse, siis taastu ja korda. Intervalltreening missugune ja pärast palgitõstmist veere rahulikult koju.

Muuseas, seal Ilmarise palkide juures on ka palju singleid (kitsas rada, üles alla, juurikate vahel), mis sealt harjutusplatsist kestab kuni Kruuda majani välja. VÄGA mõnus on, proovi ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis jutt? Rattaga muidugi. Tee selle 7km jooksul näiteks 2xMAX, aja pulss nö. punasesse, siis taastu ja korda. Intervalltreening missugune ja pärast palgitõstmist veere rahulikult koju.

Muuseas, seal Ilmarise palkide juures on ka palju singleid (kitsas rada, üles alla, juurikate vahel), mis sealt harjutusplatsist kestab kuni Kruuda majani välja. VÄGA mõnus on, proovi ära.

Kah kohalik jah :P

Pean kohe mainima, et antud "singlid" ei ole mulle uudis, ise olen kutsunud seda juba nooremast east alates "krossirajaks" ja igal võimalusel ka nendest läbi tuisanud, aga hea teada, et see rattasõit ja kerge palgitreening pole halb plaan.

küsiks veel kohapeal sooritatavate harjutuste kohta, kas on mõtet teha igal hommikul erinevaid harjutusi, st et rutiini poleks ja idee poolest ma ju midagi konkreetselt ei treeni?

Kordusi teha vist ei ole mõtet, kuna ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes hommikul kordustega jõutrenni teeks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
küsiks veel kohapeal sooritatavate harjutuste kohta, kas on mõtet teha igal hommikul erinevaid harjutusi, st et rutiini poleks ja idee poolest ma ju midagi konkreetselt ei treeni?

Kordusi teha vist ei ole mõtet, kuna ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes hommikul kordustega jõutrenni teeks...

Jooksmine, palgi tõstmine, käte kõverdused, lõuatõmbed jne kõik on "MILLEGI" treenimine. Kui harjutusi on mitmeid, võid vabalt päevade peale ära jaotada, üks päev kätekõverdused, palk jne, teine päev näiteks lõuatõmbed, kõht vms. Eks ise tead. Mina isiklikult peale jooksu teen küll seeriates näiteks kätekõverdusi ja kõhulihaseid, vastavalt siis kätekõverdusi ntx 3x15 (rõhk rinnale asendis) ja 3x max kõhulihaseid. Ära unusta venitada!

Muudetud kasutaja tereummikust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
JEks ise tead. Mina isiklikult peale jooksu teen küll seeriates näiteks kätekõverdusi ja kõhulihaseid, vastavalt siis kätekõverdusi ntx 3x15 (rõhk rinnale asendis) ja 3x max kõhulihaseid. Ära unusta venitada!

Kas hommikul, pool tundi pärast ärkamist ja klaasi vee joomist on see ikka hea mõte?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina igatahes eelistan jooksmisele ratta sõitu;) Ise teen ka peale ratta sõitu lamades kätekõverdusi ning kõhulihastele kere tõstmisi- selleks on harku-nõmme terviserajal ka spetsiaalsed "jõulinnakud"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas hommikul, pool tundi pärast ärkamist ja klaasi vee joomist on see ikka hea mõte?

Usun, et ikka, kui valid endale seeriad, mis liigselt sind ei koorma. Kui 3x15 kätekõverdusi raske on hommikul, miks mitte siis 3x10 või 1x30 või mis iganes. See on individuaalne, muidugi ma ei mõtle, et peaks hommikul kohe silm punnis ja higimull otsa ees lihast pumpama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miskipärast jäi ennist küsimata, kas sellist asja kõlbab iga päev teha? Noh, kui mõelda et trenni iga päev päris ei tehta, siis see ei ole ju nii tõsine paaritunnine jõusaaliskäik, või siis tõesti jagada nii, et nt 3x nädalas sõitmine+harjutused, 2x lihtsalt sõitmine ja 2x vaba? (mitte järjest)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miskipärast jäi ennist küsimata, kas sellist asja kõlbab iga päev teha? Noh, kui mõelda et trenni iga päev päris ei tehta, siis see ei ole ju nii tõsine paaritunnine jõusaaliskäik, või siis tõesti jagada nii, et nt 3x nädalas sõitmine+harjutused, 2x lihtsalt sõitmine ja 2x vaba? (mitte järjest)?

Esialgu võid teha 3-4x nädalas harjutusi, hiljem, kui vorm juba hea, siis võib ka iga päev teha mõned seeriad pumpasid, kõhtu jne. Nagu öeldud, hommikuvõimlemisest eriti üle ei treeni! Tuleb enda sisetunnet kuulata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×