Jump to content
KaKeegi

Jooksmine Raskusega!

Recommended Posts

Tervitus teadjad mehed ning muidu hakkajad!

Nimelt siis selline küsimus et kui läbida näiteks 8km ring 10kg-se(seljakott) raskusega kas siis kasutegur on jooksul suurem kui ilma raskusetta,loodan et saate olla abiks ning teha võhikule pilt selgemaks!:P:)

Ette tänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ta on hea jalgadele ja tugevdab neid ning ka võhm suureneb, aga oht põlve liigese traumale ka suurem......ise kunagi jooksin seljakotiga, mis oli alguses 5 kg ja hiljem isegi 15 kg aga pika peale hakkasid põlved väsima ja loobusin sellest. Aeg ajalt oleks muidudi seda näiteks ühe kuulise tsüklina muidugi hea teha. Kui on eesmärk võhma treenida, siis erilist mõtet sellel kotiga jooksmisel pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge Suurimad tänud asjalike Kommentaaride eest! :P:)

Sõjaväe rännak-jooksude kohta arvan et see liialt lühiajaline et erilist kahju saaks teha,kuid pikemaks Perspektiivis kindlasti pole ka see hea:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poes on müügil erinevate raskustega sellised sidemed vms. Endal on mingid Kettler'i raskused, käivad krõpsuga ümber käe/jala, liiv on sees, teised on veel, seal on mingid plaadikesed sees.

Muudetud kasutaja Micmoc poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

rahulik aeroobne, normaalse pulsisagedusega on ju hea trenn, misiganes su eesmärk ka ei oleks.. ei näe vajadust mingi 15 kg kotiga jooksmist.

sõjaväes muide selline asi mul põlvedele imekombel ei hakanud, aga ega me oma varustusga väga palju ei jooksnud just vaid pigem selline 6-7 km/h tempo. eks varustus seal on tsipa raskem ka ja ebamugav suht.

aga mul on suht jurakad veenilaiendid säärtel (geneetika :) )ja need kurat valutasid jubedalt järgmisel päeval :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
rahulik aeroobne, normaalse pulsisagedusega on ju hea trenn, misiganes su eesmärk ka ei oleks.. ei näe vajadust mingi 15 kg kotiga jooksmist.

sõjaväes muide selline asi mul põlvedele imekombel ei hakanud, aga ega me oma varustusga väga palju ei jooksnud just vaid pigem selline 6-7 km/h tempo. eks varustus seal on tsipa raskem ka ja ebamugav suht.

aga mul on suht jurakad veenilaiendid säärtel (geneetika :) )ja need kurat valutasid jubedalt järgmisel päeval :P

See 15 kg kotiga jooksmine oli siis vajalik kui käisin erinevatel patrullvõistlustel(ka ernal), et jõuaks ikka ca 50-120 km oma ca 30 kg kaaluvat varustust vedida....siis on see vajalik, kui matkamisega jne tegeled, aga niisama jah ei ole tarvidust

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See 15 kg kotiga jooksmine oli siis vajalik kui käisin erinevatel patrullvõistlustel(ka ernal), et jõuaks ikka ca 50-120 km oma ca 30 kg kaaluvat varustust vedida....siis on see vajalik, kui matkamisega jne tegeled, aga niisama jah ei ole tarvidust

Kõige rohkem kahju on sellest, et just ajateenistust ja erna retk (jms) just kõige rohkem põlvi hävitavadki :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kaloreid põletab kindlasti rohkem, pulss kindlasti kõrgem aga ei tea kaa kas on mõtet, vb pulss liiga kõrge oleneb mida sa saavutada tahad sellega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Raske seljakoti pidev kandmine paneb liiga suure koormuse põlvedele ja alaseljale... siiski, kui tahad kindlasti proovida, sea raskus kotis võimalikult keha ligi ja võimalikult üles, et raskus oleks nö turjal.

Parem variant on joosta raske vestiga, siis jaguneb raskus ühtlaselt, on olemas spetsiaalsed vestid, aga pmst saab ise ka teha tugevamast materjalist nö töömehe vestist, kui taskutesse ja seljale lisaks õmmeldud kottidesse liiva/metallplaate vms panna.

Tervise seisukohalt soovitatakse raskus asetada allapoole põlvi (ümber sääre). Isiklikust seisukohast üks nauditavamaid kogemusi oli kahe 4 kilose hantliga mägedes 40 pluss kraadises kliimas treenimine.

Hetkel kasutan 40 min jooks pluss jalatrenn jõusaalis ja olen rahul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kusjuures võin ütelda, et sõjavägi ei lõhu põlvi....pigem enda ettevaatamatus

Nu sellepeale ei teagi kohe mida öelda, äkki seletad mulle rumalale, kuidas sis `ettevaatlikum` seal olla, kui kõik on juba paika pandud `k6rgemalt pool`t? Seal vist p2ris nii ikka ei saa, et ütled teed ennast kõigepealt soojaks või et teed omamoodi,või on nüüdseks asjad muutund?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan ja tean, et enamus asjades on võimalik sooja teha ja kui ise mees pole ja ei ütle seda, siis ise tead, millega riskid, sest keegi ei saa sind sundida sulle vastumeelset asja tegema, mis sinu tervist lõhub.....nii et tasub ainult mees olla ja suu lahti teha....ja kui seda ei tee, on juba enda mure! Ja kui mõnel vennal probleem peaks tekkima siis soovitaks Põhiseadust ja muid reglementeerituid sätteid silmata.

Muudetud kasutaja Ahto112 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×